Polski > DyLEMaty

Filmowe wizje książek

<< < (2/6) > >>

Bladyrunner:
Wybrałem ten film nie dlatego, że go lubię i nie dlatego, że jest arcydziełem kinematografii, lecz dlatego, że jest dobrym przykładem właściwego sposobu podejścia do adaptacji książki na ekran.

A co do propozycji książek które widziałbym sfilmowane, to pomyślałem, że "Pokój na Ziemi" Lema mógłby nieźle wypaść, jakby zabrali się za niego Pythonowie. Wyobraźmy sobie, co jeszcze ciekawego spotkało by kolejne blaszane wcielenia bochatera na księżycu :)

Terminus:
Fiasko oczywiście. Chociaż z drugiej strony to myślę że można by zrobić bardzo wartościowy film który oparłoby się na wybranych wątkach z Cyberiady. Chodzi mi o to, żeby nie było w nim w ogóle ludzi. To dałoby ogromne pole do popisu odważnemu reżyserowi (chyba że film reżyserowałby komputer ::)   ).

A spoza Lema, marzy mi się udana, pełna rozmachu i szaleństwa ekranizacja Mistrza i Małgorzaty Bułhakowa.

Bladyrunner:
Troszkę nie bardzo mi się widzi Cyberiada, chyba, ze zrobiło by się go jak Shreka. Tyle że trzeba by go znacznie spłycić, bo takie filmy powstają dla widowni familijnej.

Bladyrunner:
A widziałeś tego Misrza i Małgożatę  http://www.filmweb.pl/Film?id=7762  , ja nie widziałem, ale jestem ciekawy twojej opinii.

Terminus:
O nie, nie widziałem. Chętnie bym zobaczył... z tym że to teraz może byc nie do zdobycia :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej