Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 794
1
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Dzisiaj o 02:12:10 pm »
No przecież Radosław już wyjaśnił...

2
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 01:19:48 pm »
Właśnie się dowiedziałem, że zachował się filmik ze zderzenia Boersta z Księżycem...


https://static.im-g.pl/im/2/28957/m28957602,5FGWDTHXHTJP4K5PSNP69C-1200-80.gif
(ostatnie chwile sondy DART)3
Hyde Park / Odp: Stan wojenny i okolice
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 10:54:51 am »
Jeśli chodzi o Jaruzela, który bez wątpienia był dzieckiem a potem sprawczym, czynnym i istotnym, a nawet najistotniejszym elementem tzw. "komuny" w Polsce, kwestia nie dotyczy tego co od 1939 do 1989 roku zrobił, tylko tego, że na końcu, w odpowiednim momencie, zrobił to co trzeba i tak jak trzeba. Choć jest też optyka, że w istocie był to handel "władza za spokój i tantiemy" ale tym niemniej kraj krwią nie spłynął (a mógł) i wszystko poszło gładko (mówię tu o oddaniu władzy a nie stanie wojennym).


Natomiast Gorbi dla nas ma na pewno inną optykę niż w bywszym ZSRR, ponieważ z naszego punktu widzenia on ZSRR zwyczajnie rozmontował. Powód dla jakich idei i celów to zrobił (a nawet jakim kosztem) jest dla obywateli bywszych demoludów mało istotny, podobnie jak mało istotne jest, czy odetną ci stryczek celowo, czy przez przypadek. Wydaje mi się, że gdyby po Loni nastał ktoś pokroju Puti, dalej byłoby jak było. W pocie czoła nieślibyśmy socjalistyczny sztandar aby kraje nasze rosły w siłę a ludziom żyło się dostatniej. Wydaje mi się, że wolna Ukraina też by nie powstała.

4
Hyde Park / Odp: Stan wojenny i okolice
« dnia: Wrzesień 26, 2022, 12:42:35 pm »
Nie wiem, czy Jaruzelski powinien zostać umieszczony w panteonie bohaterów narodowych (uważam, że tak, aczkolwiek mam z tym pewne problemy), ale Gorbi na pewno.

5
Hyde Park / Odp: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« dnia: Wrzesień 26, 2022, 11:07:29 am »
Żadna woda nie jest doskonałym izolatorem, ponieważ w każdej wodzie, nawet destylowanej, są pojawiające się spontanicznie jony OH- i H+, gdyż w wodzie zachodzi zjawisko autodysocjacji, nawet bez jakiegokolwiek zewnętrznego oddziaływania ("drażnienia" - np. światłem itd.). Ponadto, o ile w ogóle ten eksperyment dawał prawidłowe wyniki (w sensie: nie wynikające z czego innego, np. błędów eksperymentatora), to nawet niezdysocjowana cząstka wody jest polarna, to jest ma dwa bieguny jak magnes (dzięki czemu zresztą ulega autodysocjacji). A jeśli tak, to ciecz taka nie jest obojętna wobec pola elektromagnetycznego (elektromagnetodynamika cieczy). Ciśnienie krwi oczywiście w naczyniach włosowatych spada, jak w każdym układzie hydraulicznym (im dalej od pompy i im węższa rurka).

6
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 08:21:37 pm »
Wydaje mi się, że "poeta" jest akurat trudny do manipulacji. Zwłaszcza, że mi się od razu kojarzy z misiem - temu misiu się oczko odlepiło.

7
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 03:03:09 pm »
Poetuni.


A ja się zastanawiam, czy można i "byłżby" i "byłbyż"?

8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 01:10:26 pm »
Owszem, szczerze mówiąc też zacząłem od żony, dziwne, że nie jest obecnie bożyszczem wegan, makijażystek i kijków norweskich a także ministry Moskwy. Nie tyle mnie dziwi życiorys gen. Zajączka, co reakcja rodaków (że nie został potępiony). Słusznie czy niesłusznie zasług i win nie waży się się jedną wagą a raczej tym bardziej, im później nastąpiły. Dlatego na starość można podłe życie w oczach ludzi "odkupić", albo całe przyzwoite życie "przekreślić" robiąc u schyłku coś powszechnie uważanego za brzydkie. Często nawet wystarczy przestać być altruistą i zająć się wreszcie sobą - nawet pozostając przyzwoitym człowiekiem.


A że tempora - jadę sobie dziś 8 rano rowerykiem, puściutko, brak pieszych, i w związku z tym zdecydowałem się przejechać krótki odcinek (200 m) chodnikiem, bo mi się nie chciało 2x przez jednie przeprawiać. Nagle zza przystanku wychodzi z widocznym wysiłkiem, ukryty wcześniej, dziadek o dwóch kulach, więc omijam go szerokim łukiem ale ten coś gada, więc się zatrzymuję. Myślałem że o coś pyta, albo potrzebuje pomocy. Gość ledwie lezie (ale z dużym samozaparciem) i jest, sądząc z bardzo bełkotliwej mowy, po wylewie. Próbuję zrozumieć o co mu chodzi - a ten mnie opieprza, że jadę po chodniku. Moja odpowiedź, że zasadniczo przepraszam, jakbym wiedział, że tu będzie, to bym go objechał na kilometr spowodowała, że facet próbował mi zadać celowany cios kulą. Przestraszyłem się, że się wywróci i zabije więc odjechałem w te pędy. Ale teraz żyje w trwodze. Nawet inwalida o dwóch kulach może człowieka znienacka i przebiegle zaatakować.

9
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 12:34:02 pm »
Zymbatka jest we środku. Przystawka stoi na gramofonie (obudowie) oraz tym kółkiem co było na I foto opiera na talerzu. Talerz napędza to kółko a zymbatka (przekładnia) przenosi na resztę. W sumie sprytne, bo ponieważ gramofon ma stabilizowane obroty, to w sensie mechanicznym przystawka może być czystą (sztywną) przekładnią mechaniczną, z czego można wysnuć wniosek, że prędkość przesuwu taśmy zależy od średnicy szpuli - czyli ile się jej nawinęło w danym momencie na szpule napędzaną (całkiem jak w ruskim rejestratorze lotu spod Smoleńska). Wobec czego przystawka jak w porządnym decku oferowała aż trzy prędkości nagrywania (lub odsłuchu) - bo w tamtym czasie chyba jeszcze większość gramofonów miała też prędkość 78.

10
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 11:49:35 am »
Liv, ponieważ nie pomne, gdzieśmy to pańszczyznę obrabiali (odrabiali?) - to pozwolę sobie tu na offtop a Ty odpowiedz gdzie uważasz sensowniej. A jak to było z gen. Zajączkiem? Przypadkowo ostatnio trafiłem, bo szczerze mówiąc to dotąd wiedziałem, że jest taka ulica i mgliście mocno za co mu ją dali (oraz zdawało mi się, że to jego noga, tfu kula, to jest proteza - jest w MWP - ale to Sowińskiego), a tu czytam że o ile wsławił się wielce za czasów Kościuszki i Napoleona dając mocno łupnia Rosji, o tyle później nie dość, że car go nie stracił, czy choć nie zesłał na Sybir - to dał mu namiestnika Królestwa Polskiego, które to stanowisko ponoć sprawował ulegle i zgodnie z wolą cara i Konstantego. Mimo to w oczach rodaków nie popadł jakoś w niełaskę (wyobrażam sobie, co by go spotkało dziś).

11
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 08:20:16 am »
Nie wiem co to, ale też zwróciłem uwagę ma tę wtyczkę i przypuszczam, że czarne kółko można było obrócić - w 8 pozycji? Albo mogło się ono obracać z 8 prędkościami? Wtenczas to wirówka by była.


PS choć te dwa osobne wtyki to cuś jakby do sprzętu radiowego czy głośnika...


PS2 dobra, już wiem co to (tzn. wyguglałem), ale nie powiem. Natomiast na fali dokonałem genialnego wynalazku - ale okazało się, że byłem drugi... https://patents.google.com/patent/US6941180

12
Hyde Park / Odp: Dobro istnieje.
« dnia: Wrzesień 24, 2022, 12:55:18 pm »

13
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Wrzesień 24, 2022, 12:27:53 pm »
Przecież u nas zawsze jest tak, że pod koniec roku budżetówka dostaje znienacka jakąś kasę, którą na bezdurno i obowiązkowo musi wydać na cokolwiek, choćby na waciki. A jak się człowiek spyta, czy nie sensowniej byłoby przytrzymać i wydać w następnym roku na jakąś rzeczywistą potrzebę, to się dowie, że nie, bo wtedy za rok nie dadzą, skoro niepotrzebna. Człowiek się przyzwyczaił.14
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Wrzesień 24, 2022, 11:17:38 am »
Zabytki to inna faza. To jest rzeczywiście bardzo drogie. Bardzo możliwe, że lwy należałoby zastąpić kopiami a oryginały umieścić w muzeum - to byłoby zapewne znacznie tańsze samo w sobie jak i renowacja oryginałów, które nie byłyby już narażone na wielce agresywne śródmiejskie środowisko (pewnie skończyłoby się na myciu i czyszczeniu) też nie kosztowałaby tyle. Oczywiście kwestia, czy akurat teraz wydawać dwa i pół melona na restaurację 4 rzeźb nie stanowiących mimo wszystko żadnych "szczerbców" czy innych "michałów aniołów" - to inna kwestia, jednakże odrębna od cen robót konserwatorskich. No cóż, dorosły człowiek, jak ma zamiar kupić sobie ładny abażur, ale dziecko w zimie z butów wyrosło - to kupi mu buty, a abażur przy następnej okazji ;) . Ale dziecko rozumuje inaczej...

15
Hyde Park / Odp: Szachy
« dnia: Wrzesień 23, 2022, 03:23:06 pm »
Boże, ale słownictwem ą-ę napisane...

Strony: [1] 2 3 ... 794