Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399945 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1050 dnia: Marca 18, 2022, 06:49:21 pm »

(No, chyba, że zaprosisz kogo z Administracji na miód-trójniaka albo wedlowską z orzechami, wtedy może w uznaniu dla Twoich towarzyskich uroków pozwolą Ci wypisywać co tylko zechcesz... 8))
Ja po prostu nie chciałabym żeby Smok, był tym co gasi światło - a wprawę ze ST ma:
http://www.startrek.pl/forum/

Ale chętnie przyjmę kartonik wedlowskich - przekażę dzieciakom z Ukrainy:)
A te insynuacje są związane z czym?
2. Nie mam też dobrych wieści bo totalni przestają oglądać TVN jako zbyt pisoskiej TV, epatującej kaczystowską propagandą.
3. A propos faszyzmu:
Niech ktoś zrobi montaż słowno muzyczny związany z Jobbikiem: najpierw gromy miotane na Jobbik, potem Tusk bratający się z Jobbikiem i na końcu historię zmian hasła Jobbiku na Wikipedii.
To nie są insynuacje - Twój post jest ostatnim - ever - na forum ST - gdyby to forum miało być zamykane, wolałabym żeby Twój post nie był ostatnim:)
Wszystko.

Myślę Q, że zajmiesz się swoim kolegą? I zaproponujesz mu zmianę tego wstrętnego pseudopolitycznego języka?

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1051 dnia: Marca 18, 2022, 07:03:00 pm »
Ja po prostu nie chciałabym żeby Smok, był tym co gasi światło - a wprawę ze ST ma:
http://www.startrek.pl/forum/

By być uczciwym przyznać trzeba, że to nie jego wina, a tych, którzy ST zhackowali, wywołując ciąg zdarzeń, który doprowadził do zamknięcia strony. Za to, że akurat on zdążył tam coś napisać chwilę przed w/w zamknięciem, możemy podziękować tylko wszechmocnemu Przypadkowi.

Myślę Q, że zajmiesz się swoim kolegą? I zaproponujesz mu zmianę tego wstrętnego pseudopolitycznego języka?

Sądzę, że moja znajomość z S.E. nie kwalifikuje się jednak do miana koleżeństwa (w ramach jakiejkolwiek innej optyki, niż ta, że wszyscy tu jesteśmy kolegami - i koleżankami - z Forum), bo - poza bywaniem w tych samych trzech czy czterech miejscach w Internecie - mój kontakt z nim ogranicza się do wymiany dwu czy trzech maili na przestrzeni lat, w ostatnim z których proponowałem mu właśnie dokładnie to, co piszesz - zmianę stylu (bo wiem - nie chwalił się, wygooglełem, ponieważ nie krył specjalnie danych osobowych w Sieci - że potrafi pisać znacznie mądrzej, jak chce*, i prawdę mówiąc też źle się w związku z tym czuję traktowany zdaniami-cepami).

* Umie również - jak czyni(ł) to na forach startrekowych - obyć się bez polityki, skupiając na SF.

Po prostu podżartowuję sobie z selektywnej stanowczości Twojej i maźka, chcąc Was skłonić albo do jedzenia żaby nadmiernego tolerancjonizmu, skoro wypuściliście ją z klatki, albo też do przyznania, że parę lat temu myliliście się broniąc - w podobnych sytuacjach - innego Usera, bo jednak dawanie komukolwiek licencji na zamulanie to nie jest dobry pomysł.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2022, 07:45:39 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1052 dnia: Marca 18, 2022, 08:31:00 pm »
/..../
/..../
Myślę Q, że zajmiesz się swoim kolegą? I zaproponujesz mu zmianę tego wstrętnego pseudopolitycznego języka?
A co w nim jest wstrętnego? Nic.
Pisior to pisior, totalni to totalni, TVN to TVN. Doktryna Neumanna to doktryna Neumanna. Tryumf Kaczora to tryumf Kaczora, brak dowodu to brak dowodu.
Twórczość ma ma charakter profetyczny i zbyt szybko przedstawiam światowe koniunkcje.
Obrazek nawet wkleję:
https://pbs.twimg.com/media/FN52hjCXEAArtU3?format=jpg&name=large

Mamy jeszcze doktryny:
Komorowskiego/Sikorskiego/Siemoniaka/Tuska
Kaczora
Bartosiaka /Armia Nowego Wzoru/

W dzisiejszych czasach rację ma redaktor Ziemkiewicz, który wywodzi że skazani jesteśmy na bycie mocarstwem. Ale tak tego nie nazywa.

Teraz faszyzm jest passe, na topie jest zwastyka i russizm.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2022, 08:39:32 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1053 dnia: Marca 18, 2022, 09:19:05 pm »
A co w nim jest wstrętnego?

No, choćby to:
Pisior to pisior, totalni to totalni

Może i podobny żargon przyjęty jest w pewnych zakątkach Internetu, ale u nas obowiązywał zawsze bardziej literacki język (w który nawet jeśli były wplatane jakieś podobne zwroty, to w ramach żartobliwej stylizacji). To samo jeśli chodzi o sposób argumentacji (ilekroć schodziło na sprawy poważne - a politykę zdajesz się za taką uważać, biorąc pod uwagę ile czasu jej poświęcasz) - nie jakieś tam hasełka - fakty, konkrety, argumenty. Chcesz sobie być piewcą obozu rządzącego (czy okolic)? Sądzę, że Ci to przejdzie, ale jeśli się wysilisz wkładając w swoje lempeelowe posty ładunek wiedzy (i - np. - błyskotliwej przewrotności, jak NEX). Po prostu budując tu wypowiedzi wystaw sobie, że piszesz artykuł, a nie tekst na - jak to mawiasz - Fejsbunia, czy notkę na prywatnego bloga. A - nade wszystko - pamiętaj, że nie jesteś na wiecu.
(Mógłbyś też cokolwiek zdywersyfikować poruszaną tematykę, bo skupianie się tylko na Kaczorach z Donaldami ;) daje wrażenie przykrej jednotorowości, a Wszech/świat jest jednak znacznie bogatszy, na szczęście.)
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2022, 09:28:48 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1054 dnia: Marca 18, 2022, 09:37:45 pm »
Totalnymi się nazwał Schetyna sam a pisior to określenie literackie. Kabaretowe.
Kaczysta to Paradowska.
Jak wam ten pisior nie pasuje to może być ten kaczysta ostatecznie. Jestem człowiekiem kompromisu.

/...../
(Mógłbyś też cokolwiek zdywersyfikować poruszaną tematykę, bo skupianie się tylko na Kaczorach z Donaldami ;) daje wrażenie przykrej jednotorowości, a Wszech/świat jest jednak znacznie bogatszy, na szczęście.)
Opisanie ruskiej inwazji też przecież nie pasuje. Oto np wiec w Moskwie:
https://twitter.com/nowakkmichal/status/1504802060751020035

A tu wezwanie do boju:
Nie zapominajmy, że mamy własnych najeźdźców, którzy rządzą nami od siedmiu lat. Pokazali nam Ukraińcy, jak walczyć mamy
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2022, 09:45:58 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1055 dnia: Marca 18, 2022, 10:30:10 pm »
Coś mi się widzi, że nie będę Cię jednak bronił, nawet z przewrotności.

A to wrzucam informacyjnie z myślą o wszystkich Obecnych, ale i ze szczególną dedykacją dla Ciebie, jako materiał do przemyślenia:
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8381464,podzialy-wojna-rosja-ukraina.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1056 dnia: Marca 18, 2022, 10:43:45 pm »
Coś mi się widzi, że nie będę Cię jednak bronił, nawet z przewrotności.

A to wrzucam informacyjnie z myślą o wszystkich Obecnych, ale i ze szczególną dedykacją dla Ciebie, jako materiał do przemyślenia:
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8381464,podzialy-wojna-rosja-ukraina.html
Zżynają ze mnie.
2.
Cytuj
A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. Weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym: walka aż do zwycięstwa.

3.
https://youtu.be/Ezt6YBJmkho?t=4076
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2022, 12:37:36 am wysłana przez Smok Eustachy »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1057 dnia: Marca 19, 2022, 06:20:23 am »
Wlasnie, po wielu latach, dotarlo do mnie, ze "Pisior" ma konotacje falliczne  :o ;D Czyzbym sie tak bardzo oddalil od jezyka, ze nie wychwytuje takich kwestii  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1058 dnia: Marca 19, 2022, 08:22:12 am »
Nie sądzę. Raczej tylko tego tak nie odbierasz. Np. dla mnie "Pisior" w sensie "należący do PiS" zupełnie nie ma takich konotacji. Że takową może mieć przeczytałem teraz właśnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1059 dnia: Marca 19, 2022, 02:09:13 pm »
Wlasnie, po wielu latach, dotarlo do mnie, ze "Pisior" ma konotacje falliczne  :o ;D Czyzbym sie tak bardzo oddalil od jezyka, ze nie wychwytuje takich kwestii  ::)
Jeszcze w terminie reżim można się zorientować:
https://twitter.com/Jakub76479001/status/1504957423525797891

W sumie to określenie jest prawidłowe. Błędnie odbiera się słowo "reżim" w formie pejoratywnej. W ujęciu słownika politycznego to sposób sprawowania władzy. W każdym kraju mamy jakiś reżim. Media używają tego słowa do manipulacji odbiorcą używając go jedynie w kontekście "złego"

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1060 dnia: Marca 19, 2022, 07:25:59 pm »
NEXUS6
To dzieciaki używają słówka "pisior" "pisiorek".
Starość nie radość (mnie też już ona dokucza), kiedy się przestaje "zatrybiać" skojarzenia w żywym języku.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1061 dnia: Marca 19, 2022, 07:49:25 pm »
Faktyczny przywódca Polski i wieloletni pogromca jedności europejskiej stał się w tym tygodniu europejskim politykiem próbującym wykonać trudny manewr, spowodowany rosnącym przerażeniem opinii publicznej inwazją Rosji – pisze o szefie Prawa i Sprawiedliwości Jarosławie Kaczyńskim sobotni „New York Times”.
https://www.tysol.pl/a80922-new-york-times-pisze-o-przemianie-kaczynskiego-oredownik-wartosci-demokratycznych-i-europejskiej-solidarnosci#.YjX8QCANDpE.twitter

Jak to było z Encjaninem co wypadł z obiegu i nie nadążył za etapem? W Kurdlandii. O ja ciesz kręcę co za herezje w NYT. Teraz to już tylko moskiewska Prawda trzyma linię.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1062 dnia: Marca 21, 2022, 08:47:17 pm »
Ale w ZSRR i Niemczech efekt był przesunięty w pobliże 100% cukru w cukrze więc w ten sposób można to wyodrębnić. Oczywiście teoretycznie to były przeciwstawne poglądy, nazim był programowo antykomunistyczny a komunizm antynarodowy i jak przyszło do paktu R-M to w ZSRR wpadli w popłoch bo flag hitlerowskich na powitanie delegacji nie mieli - to zabrali je z Mosfilmu, ze zdjęć do antyhitlerowskiego filmu. Oczywiście oni szli pod raczkę pewnie z obu stron z zamiarem podgryzienia sobie aorty przy pierwszej sposobności to jednak nie zmienia faktu, że jak się odrzuci otoczkę to działanie było dokładnie takie samo.
Niech oni nie udają, że nie rozumieją, iż komunizm i nazizm to w dużym stopniu odmiany tego samego systemu, z tą istotną różnicą, że ten ostatni został zmiażdżony i przeklęty, podczas gdy komunizm był o wiele bardziej przewrotny - i dlatego wciąż istnieje.
Eduard Kuzniecow, dysydent. Przemówienie w paryskim Palais des congrès 2 października 1985 roku.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1063 dnia: Czerwca 01, 2022, 12:47:14 pm »
Tuwim to pisał na początku XX wieku:
http://www.sapijaszko.net/index.php/Julian_Tuwim_-_Chytry_naród._Scena_historyczna.
Dudek wystawił w połowie lat '70:

A do dziś wydaje się aktualne, w różnych miejscach Globu.

Edit: w sumie mogłem dać do "Akad.", bo tuwimowa generalsko-cenzorska logika nie tak odległa od tej, która kazała Kashenblademu widzieć podejrzanym mruganie gwiazd.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2022, 07:58:07 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1064 dnia: Czerwca 01, 2022, 02:28:02 pm »
Coś mi się widzi, że nie będę Cię jednak bronił, nawet z przewrotności.

A to wrzucam informacyjnie z myślą o wszystkich Obecnych, ale i ze szczególną dedykacją dla Ciebie, jako materiał do przemyślenia:
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8381464,podzialy-wojna-rosja-ukraina.html

Może elektorat wreszcie czuje, bo raczej u większości wchodzą tu emocje, a nie rozum, że jest tumaniony od wielu lat ku uciesze dwóch "walczących" ze sobą stron?