Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 551976 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #105 dnia: Lutego 10, 2011, 01:41:06 pm »
To już jest publiczna zagadka!

Co do śliwki - ja chowam całą za plecami, a Pan zgaduje - wyjmę zduszoną czy nie?

;)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #106 dnia: Lutego 10, 2011, 02:24:54 pm »
Odwołuję się do Strasburga w sprawie publicznego rabunku najświętszej świętości, czyli własności prywatnej (tu: Praw Autorskich) !!!
Zduszonej Śliwki nie ma w guglach, więc Ona nie istnieje. Przypomina mi się kot Szwarcenegera czy innego Schwarzschilda z Cheshire... Chyba że na Bronowicach, gdzieś na Zarzeczu takie rosną...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #107 dnia: Lutego 10, 2011, 02:27:38 pm »
IMA na pewno Pan słuchał, prawda?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #108 dnia: Lutego 10, 2011, 03:14:39 pm »
Wyniki wyszukiwaniaDomeny eu, strony www, serwer linux, konto e-mail - IMAIMA - serwer linux instalacja, linuks, zabezpieczenie sieci, rejestracja domen, tanie domeny, domeny eu, serwer wirtualny, serwer www, skrzynka e-mail, ...
www.ima.pl/ - Kopia - Podobne►IMA-PolskaIma-Polska - Producent maszyn do produkcji mebli i obróbki drewna.
www.ima-polska.pl/ - Kopia - PodobneIMA - Freeze Dryers, Capsule Filling, Pharmaceutical & Cosmetic ... - [ Tłumaczenie strony ]IMA is the world leader in the design and manufacture of automatic machines for the processing and packaging of pharmaceuticals, cosmetics, tea
www.ima.it/ - Kopia - PodobnePHPU IMA - producent umundurowania, odzieży ochronnej i roboczejProducent umundurowania, odzieży roboczej, ochronnej i specjalistycznej. O firmie, oferta i dane kontaktowe. Limanowa.
www.ima.net.pl/ - Kopia - PodobneI'm A Celebrity 2010 - [ Tłumaczenie strony ]Official home of I'm A Celebrity... Get Me Out of Here! 2010 on ITV.com. For all the latest videos, photos & news including the official iPhone App & game.
celebrity.itv.com/ - Kopia - PodobneIMA - The association for accountants and financial professionals ... - [ Tłumaczenie strony ]IMA is the worldwide association for accountants and financial professionals working in business, representing more than 60000 members who work in public ...
www.imanet.org/ - Kopia - PodobneThe Institute of Mathematics and its Applications - [ Tłumaczenie strony ]The professional and learned society for qualified and practising mathematicians , based in the UK. Its aims are to promote mathematics and its applications ...
www.ima.org.uk/ - Kopia - Podobne
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #109 dnia: Lutego 10, 2011, 03:49:56 pm »
"Jak Boga kocham, nic więcej nie wiem."

Zabrzmiało jak na przesłuchaniu w UB, i to długim.


Trzymając się tej konwencji my Wam, obywatelu Remuszko, przypomnimy i Wy sobie na pewno też przypomnicie... A my z Was to wydobędziemy!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #110 dnia: Lutego 10, 2011, 05:34:12 pm »
Przesłuchałem. Jeszcze mi się rence trzęsą, a i pałce przyda sie glanc. Jużem niezwyczajny do takiej roboty, nie to co w młodości...
[Ale o żadnym IMO farby puścić niechcieli]
Ręcista
Pi.eS.: Chociaż karmy byś Pan dodał. Służbowo, w charakterze deputatu...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #111 dnia: Lutego 10, 2011, 05:52:11 pm »
Przesłuchałem. Jeszcze mi się rence trzęsą, a i pałce przyda sie glanc. Jużem niezwyczajny do takiej roboty, nie to co w młodości...
[Ale o żadnym IMO farby puścić niechcieli]
Przejrzeliśmy Was Remuszko. Ilustrowany Magazyn Autorów - nic oczywiście Wam to nie mówi?
Cytuj
Ręcista
Nie zgrywajcie Bogu ducha winnego remeryta. Świadczenie też się Wam odbierze, chyba że się do wszystkiego przyznacie!
Cytuj
Chociaż karmy byś Pan dodał. Służbowo, w charakterze deputatu...
Niestety to można zrobić raz na trzy dni a ostatnio kapnęło coś Panu jak się Pan cieszył, że się z Terminusem zrównał.

No dobra dość tego przesłuchania. W ilustrowanym Magazynie Autorów (to było przed 60 minut na godzinę) był kiedyś skecz o grze w zgniecioną śliwkę. W goglu nie ma, ale ci co trzeba maja to na taśmach na 100%.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #112 dnia: Lutego 10, 2011, 06:59:44 pm »
Ależ ja Panu wierzę z tą śliwką! Powątpiewałem w nią tylko ulotnie i tylko dlatego, że gugle, do których mam zaufanie, dwakroć dziś zaniemówiły: raz na Imie, drugi raz właśnie na tej węgierce z Bronowic (Zarzecze 5X)...
Remeryt (piękne!) Męber
P.S. PaczPan, jakie to ciekawe: u nasz, na Mazowszu, gralibyśmy w (ro)zgniecioną, nie w zduszoną (śliwkę, wiśnię czy inny owoc mały dwusylabowy). 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #113 dnia: Lutego 10, 2011, 08:07:35 pm »
Widzi Pan, wówczas w tę, tak czy inaczej maltretowaną śliwkę tak zwane państwo (ludowe zresztą) grało z całym, tak zwanym społeczeństwem. I państwo (tak zwane ludowe) się starało, żeby nie było wątpliwości, a jak ktoś nieuczesany już je miał, to żeby nurtowało go właśnie czy rozgnieciona, czy zduszona. Sam Pan wie, lepiej ode mnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 10, 2011, 08:29:01 pm »
Przypuszczam, że faktycznie PRL znam nieco lepiej :-)
Dopiero teraz dotarł do mnie ten Szredinger Moralny, czyli że Pan wątpisz ("z dokładnością do reguły") w mą uczciwość mazowiecką yntelektualną. Istotnie, lajf is dżenereli brutal, plugaf end ful of zasadzkas, lecz Mureszko akurat jest zupełnie inny.
Jutro zamierzam z mego starego druha wydobyć (zrozumiałą dla się) wiedzę na temat punktów Lagrange'a, trzeciego prawa Keplera, sił Coriolisa, strefy Hilla (a także, BTW, przepytać go na okoliczność nieistnienia siły odśrodkowej...) - a dla Pana spokoju powiem teraz szybko (bo przywykłem o tej porze oglądać zajawy publicznych "Wiadomości"), iż na mój rozum opis jest wzajemnie sprzeczny, z czego wnioski mogą być różne. Na przykład taki, że nie istnieje TAKA lunostacjonarna, z ktorej można by wylądować zdalnikowo według Lema...
Idę do telewizji. Lecz zajrzę tu jeszcze przed snem :-)
Remeryt
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #115 dnia: Lutego 10, 2011, 08:56:51 pm »
Dopiero teraz dotarł do mnie ten Szredinger Moralny, czyli że Pan wątpisz ("z dokładnością do reguły") w mą uczciwość mazowiecką
Ale mnie Pan ocenił. Chodzi o to aby poznać tą hipotezę nim zostanie przemielona przez fachowca. Po spotkaniu z nim cokolwiek Pan napisze - napisze inaczej niż zrobiłby Pan to bez niego - zgodzi się Pan? Szczególnie, że Pan stawia.

Ja jak już się wystrzelałem z pomysłów również napisałem do znanych mi astronomów i dowiedziałem się właśnie tyle, że oni też nie wiedzą :)  - tym niemniej wyszło przy tym że jednak ja wiem jeszcze mniej ;) . Jak bym do nich napisał od razu nie byłoby jakiegoś kawałka naszej dyskusji. A przecież - dobra czy zła - fajna była. Dlatego jednak namawiam do odsłonięcia zasłony...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #116 dnia: Lutego 10, 2011, 09:13:38 pm »
...to Szpital przemienienia czy co?
Tak. Czarodziejską Górę w której jest wspomniany Proust/Kafka, hm.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 10, 2011, 09:37:56 pm »
Senior Męber (mam nadzieję, że mogę tego zwrotu nadużywać?;))
Jak tak sobie czytam i myślę nad całością to po prostu uważam, że zagadka rozwinęła się w niespodziewanym dla wszystkich kierunku i z chwytliwej stała się podhonorową;) Nikt z nas nie zna prawidłowej odpowiedzi i rzeczywiście warto wypytać jakiegoś eksperta.
Ja posunęłam się dalej niż maziek, bo wczoraj zapytałam nieznajomych astronomów;)Jedyna odpowiedź jaką otrzymałam (orbita lunostacjonarna, punkty L) od morderatora to:
- o Flamsteedzie i jego położeniu nierównikowym:
Ale jakieś 4° od niego - śmiało można by przyjąć, że obiekt nad równikiem będzie też niemal nad tym kraterem.
Na temat punktu L1:
No, tu już gorzej. Gdyby satelita miał znajdować się w L1, to pewnie można by przyjąć, że jest stacjonarny. Ale Flamsteed leży ok. 44° od południka zerowego, a tam Ziemia powinna ściągać satelitę w stronę L1 (tak obrazowo).

Niemniej - podobnie jak maziek uważam, że należy się nam  przedkonsultacyjne rozwiązanie Zagadkowicza - nawet jeśli miałoby być nieco chybione :)

...to Szpital przemienienia czy co?
Tak. Czarodziejską Górę w której jest wspomniany Proust/Kafka, hm.
Cóż Hoko...;)) Palma należy się więc livowi:)

P.S. Jasne, że Ale i Kasandra - przecież od Olgi byłaby olgapolga;) Mam nadzieję, że pieniądze wydane na kąsultację się wiedzą nabytą zwrócą;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 10, 2011, 09:51:23 pm »
Podobno ten L1 jest siodłem, więc obrazowo mówiąc co prawda w dwie strony z niego jest pod górę, ale w dwie pozostałe w dół. Jest niestabilny i tam ponoć za bardzo nic się nie utrzymie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #119 dnia: Lutego 11, 2011, 12:26:18 am »
Ciut uporządkujmy:
@ maziek
O niestabilności L1, L2 i L3 dowiedziałem się stąd: http://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_libracyjny
Polecam także znakomity wywód dra Kwasta: http://www.mimuw.edu.pl/delta/artykuly/delta1007/punkty.pdf
@ olkapolka @ duszone śliwki
Przecież ja przedkonsultacyjnie już się wypowiedziałem o 08:29:01 PM...
@ olkapolka
SeniorMęber jest do Pani wszelakiej używalności :-) W ramach informacyjnego rewanżu: czy Pani przyszła na ten Wszechświat przed rokiem 1980? Po trzecie: podchwytliwą - rozumiem, lecz co znaczy podhonorowa?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )