Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1126161 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1965 dnia: Listopada 03, 2011, 09:21:58 pm »
Zderzak Lagiewki, a EPAR to przeciez to samo.
No tak, oni mowia o zmniejszeniu sil bezwladnosci i przeciazen dzialajacych na nieumocowane ciala umieszczone na pojezdzie z urzadzeniem, nigdy nie bylo mowy o zmniejszeniu bezwladnosci samych cial/masy. Jednak wydluzenie drogi hamowania nie jest tu raczej odpowiedzia, dlaczego te sily sie zmniejszaja. Mowia od 6.15 min tego linka:
&feature=related
Z cala pewnosci tak powazni ludzie wzieliby pod uwage zmiane dlugosci drogi hamowania, w dlugotrwalych (kilkuletnich zdaje sie) i zespolowych badaniach.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1966 dnia: Listopada 03, 2011, 10:40:31 pm »
Cóż mam Ci odpowiedzieć. To jest w końcu klasyczna sytuacja - człowiek siedzi na fotelu i porusza się z tą samą prędkością co pojazd. Pojazd się zatrzymuje - człowiek dalej się porusza z tą sama prędkością. Jak nie ma pasów wylata przez szybę. Możesz to sobie zobaczyć w dowolnych fps-ach na tysiącu filmów z crash-testów. A jak ma zapięte pasy a nie ma strefy zgniotu - to łamie mu się kark albo pęka wątroba.

Nie ma tu przecież kompletnie znaczenia bezwładność pojazdu - a tylko bezwładność człowieka. Ludzie w wypadkach zabijają się bezwładnością własną a nie pojazdów, w których siedzą. Jeśli zderzak ma ją zmniejszyć - to znaczy co, jakimś polem Łągiewki na człowieka działa? Zmniejsza jego (człowieka!) masę bezwładną, magicznie oddziela ją od masy grawitacyjnej? Dla mnie to są pierdoły. Maluch nie zderzył się z betonową ścianą tylko z urządzeniem, dzięki któremu jego droga hamowania wyniosła ze 30 cm (chciałbym zobaczyć efekt bez tej "nakładki"). "Lokomotywka" z włączonym urządzeniem Łągiewki hamowała na całej długości tego "stempelka" z przodu przy czym było to zderzenie niesprężyste. Z wyłączonym stempelek schował się do połowy przy czym było to zderzenie nieidealnie ale sprężyste - nie dość więc, że droga hamowania była o połowę krótsza to jeszcze po zatrzymaniu pojazd doznał przyspieszenia w drugą mańkę (odbił się). Dziwne, że blaszka przemieściła się bardziej? Blaszka, superczujnik.

Zamiast tego zderzaka w pierwszym przypadku mógł być zmięty papier czy cokolwiek. No i to jest pokazywane jako "rozstrzygające doświadczenie". Niech w takim razie Łągiewka ten proces zastosuje w armacie - będziemy mieć wreszcie pierwsi przed całym światem wunderwaffe - za pomocą odpustowego kapiszona oddamy Rosjanomy Pałac Kultury - tak, że spadnie Putinowi do ogródka :) ... W końcu w fizyce każde oddziaływanie i proces można powtórzyć, odwrócić itepe.

Jest w sieci praca ("teoria") Łągiewki w pedeefie (jakaś tam energetyczna dynamika czy jakoś tak) - w której roi się od złych założeń - z których wynikają "prawidłowe" wnioski.

Nie wiem, czy zgłębiłeś link, który zapodałem - ci ludzie (włącznie z Gomułą) nigdy nic w tym temacie nie opublikowali w recenzowanym piśmie naukowym - całkowicie więc nie wiadomo co, czym i gdzie mierzyli i o co w ogóle chodzi. Próba reverse engineering na rysunkach z ich własnej publikacji dowodzi, że są wyssane z palca. Dziwi Cię, że profesor takie rzeczy? A profesor Giertych (Maciej) z ostatnim dinozaurem zwanym Smokiem Wawelskim Cię nie dziwił? Widziałeś jego listę publikacji?

Jakiś czas temu podano, że któraś z sieci hipermarketów zainstalowała coś, co działa jak zderzak Łągiewki - samochody wjeżdżając na parking przejeżdżają po pochylni, która uginając się odbiera im prędkość kosztem wytworzenia energii elektrycznej, zużytkowywanej później do oświetlenia samego parkingu. Łągiewka też proponuje generator w tych EPARach - na pewno dostanie jeszcze niejedną nagrodę za zieloną energię. Może nawet Unia sypnie groszem na tak ekologiczny pomysł. Prąd ze stłuczki... rewela.

Nikt nie podważa, że urządzenie pt. zderzak Łągiewki (tzn. EPAR) działa - tzn. zamienia ruch postępowy na obrotowy. Kołowrót jest znany od dawna.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1967 dnia: Listopada 04, 2011, 01:04:11 am »
Drogi Mazieju, poswieciles tyle miejsca by mnie przekonac o nieprawdziwosci tezy, o ktorej napisalem, ze zakladam iz jest falszywa  :D A tym czasem nie probowales odpowiedziec na pytanie, ktore wydaje mi sie bardziej ciekawe, mianowicie dlaczego profesorowie eksperci twierdza, ze teza jest prawdziwa. W watku o Smolensku napisales, ze tytuly naukowe sa dla Ciebie duzym wyznacznikiem kompetencji, jak wiec w tym przypadku? Dodam, ze dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia (tytuly). Po bredniach jakie slyszalem od becwalow z tytulami profesorskimi z dziedziny ekonomii, nic mnie nie zdziwi ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1968 dnia: Listopada 04, 2011, 08:49:45 am »
Ku temu zmierzała moja wypowiedź, jest tak i tak - a ktoś mówi inaczej. Nie dojdziesz IMO dlaczego - aczkolwiek może to być faktycznie interesujące - ale dla mnie mniej niż samo zjawisko i jego istnienie lub nieistnienie. Masz rację, że to podobna sytuacja co z Biniendą - w obu przypadkach brak stosownej publikacji. Tyle że to co mówi Binienda nie łamie zasad dynamiki Newtona -  szybko zachodzące procesy nie są intuicyjne i być może skrzydło powinno ściąć brzozę - to nie jest dla mnie niemożliwe założenie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1969 dnia: Listopada 04, 2011, 12:02:08 pm »
Dodam, ze dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia (tytuly).
Spróbuj taki tytuł zdobyć, a potem tak mów...

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1970 dnia: Listopada 04, 2011, 12:49:35 pm »
Yhm, czyli panowie profesorowie mowiacy o zderzaku musza miec racje, z racji swoich tytulow. Jak chcesz przed tytulami padac na twarz, Twoja sprawa.

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1971 dnia: Listopada 04, 2011, 11:41:19 pm »
Niczego takiego nie powiedziałem. Nadinterpretujesz, a potem rozprawiasz się z tym znaczeniem mojej wypowiedzi, które sam wytworzyłeś. Miałem na myśli tylko-i-wyłącznie-to-co-napisałem.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1972 dnia: Listopada 04, 2011, 11:47:43 pm »
Czyzbys wlasnie robil jakis doktorat, albo cus? ;)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1973 dnia: Listopada 04, 2011, 11:56:47 pm »
Fakt, że idiotów doktorów i profesorów nie brakuje. Ale nie twierdziłbym mimo to, że ich tytuły nic dla mnie nie znaczą.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1974 dnia: Listopada 05, 2011, 01:25:18 am »
No widzisz, Term, kazdy ma swoje podejscie do roznych spraw. Ja nie zwracam uwagi na literki przed nazwiskiem, tylko na tresc wypowiedzi,(jesli ona wlasnie jest przedmiotem zainteresowania, czy oceny) danego czlowieka. Gdybys mial 1 klase podstawowki, czy pol strony tytulow przed nazwiskiem, rozmawialbym z Toba na forum tak samo. To samo dotyczy wieku, majetnosci, czy tytulow szlacheckich. A ostaynio wlasnie, a propos, obilo mo sie o oczy, ze owa gwiazda sceny politycznej, wielce czcigodny ppsel od Palikotow, Biekdron, wlasnie o ile sie nie myle doktor nauk politycznych, na pytanie o konwent seniorow, zaczal cos bredzic ze jest to zebranie najstarszych poslow. No i sam powiedz, ile jest warty ten jego doktorat z NAUK POLITYCZNYCH? I tego typu oswieonych mialem okazje sluchac nie raz, na wlasnych studiach tez. Nierozsadne byloby z mojej strony patrzenie na tytuly, zamiast na czlowieka i to co mowi. Co innego formalny tytul, za ktorym dodatkowo stoi cos konkretnego np. Hawking, Dawkins etc. oczywiscie sa to autorytety experckie tylko i wylacznie w swoich dziedzinach. Czyli podsumowujac, sam tytul akademicki mam za nic, konkretny, autorski dorobek naukowy sie liczy, no i oczywiscie konkretne wypowiedzi, jesli one sa meritum jakiejs sprawy.  W sumie inne podejscie wydaje mi sie balwochwalcze.
Pozdrawiam!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1975 dnia: Listopada 05, 2011, 10:29:49 am »
Jednak, jeślibyś np. posłuchał Hawkinga, to mogłoby się okazać, że nic ni w ząb nie zrozumiałeś, choć mówił do rzeczy. Podobnie przypuszczam Term mógłby bardzo sensownie i mądrze opowiedzieć o jakimś tam czy 2 i też prócz spójników może nic nie załapiesz. Sprawa nie jest więc tak prosta, jak to malujesz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1976 dnia: Listopada 05, 2011, 11:02:20 am »
Nie no oczywiscie, jesli kos mowi o czyms o czym nie mam pojecia i ni moge ogarnac, to merytoryczna ocena wypowiedzi w ogole nie wchodzi w gre. Rownie dobrze moglbym sluchac mechanika samochodowego bez podstawowki, albo maloletniego geniusza komputerowego, tytuly nie maja tu nic do rzeczy. Chodzi o to, ze formalny tytul nie jest gwarancja kompetencji, o czym wielokrotnie mozna sie bylo przekonac, ostatnio na forum w przypadku zderzaka. To w obszarze nauk scislych, a co dopiero w przypadku opinii z zakresu ekonomii, polityki, itp.
Zreszta... "Dla wypowiadanych sadow nie ma znaczenia ko je wypowiada" , chyba siezgodzisz? ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2011, 11:09:03 am wysłana przez NEXUS6 »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1977 dnia: Listopada 05, 2011, 01:25:45 pm »
Oczywiście, że tak, tym niemniej Ciebie samego nie dziwi to, że Łągiewka twierdzi, że zderzak działa, ale "mnie interesuje dlaczego eksperci z Poltechniki i AGH twierdza ze tak wlasnie dziala. Na to pytanie chcialbym znac odpowiedz". Czyli jednak uważasz, że ponieważ są  "ekspertami" to ich osąd jest istotniejszy.

To zupełnie normalne. Nie można klękać przed tytułem ale i przesada w drugą stronę jest szkodliwa. Nauki nie dałoby się rozwijać (szczególnie dziś, kiedy uprawia się ją w wieloosobowych, interdyscyplinarnych zespołach) - gdyby nie jakiś system oceny naukowców.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1978 dnia: Listopada 09, 2011, 07:57:29 pm »
przypomniało mi się jak temrinus mówił że płacimy kilka razy za to samo
(abstrahując od 'krwi w Twoim telefonie' -
)

mozilla phone @_@

http://youtu.be/t2lj109xEZw
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1979 dnia: Listopada 10, 2011, 11:02:06 pm »
Powiedz to cetarianowi, on właśnie się grzeje na nowy tablet:)
A poważniej, nie wiedziałem że jest aż tak źle.