Ankieta

Czy zmienić nazwę działu Hyde Park na:

 piąty eLEMent
3 (30%)
Lem Park
0 (0%)
inną
1 (10%)
nie zmieniać
6 (60%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]  (Przeczytany 137705 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #300 dnia: Lutego 21, 2024, 05:20:15 pm »
Włączyć. Jakoś damy radę to ogarniać.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #301 dnia: Lutego 21, 2024, 05:33:02 pm »
Trzeba spróbować. Zawsze można wyłączyć, jak mawiała moja babcia. Przed chwilą kolejnego wypstrykałem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #302 dnia: Lutego 21, 2024, 08:50:22 pm »
Ok. Włączyłam i spróbowałam.
Nowy użytkownik dostaje maila z takim info:
Zanim będziesz mógł się zalogować i korzystać z forum, Twoja prośba musi zostać rozważona i zatwierdzona. Kiedy to się stanie, otrzymasz kolejną wiadomość z tego adresu email.

Ja dostałam maila:
Zanim ten użytkownik będzie mógł korzystać z forum, jego konto musi zostać zatwierdzone.
Kliknij w link poniżej, aby przejść do ekranu zatwierdzenia konta.


Zatwierdzić trzeba z opcją "wyślij maila" - wtedy nowy dostaje maila:
Twoje konto zostało aktywowane ręcznie przez Admina. Teraz możesz się zalogować i korzystać z forum. Twoja nazwa użytkownika to
...i może działać.

Zobaczymy jak to pójdzie - tylko - prawdę mówiąc...jak odróżnić - po samym nicku - botka od bezbotka? :-\

A wpuszczanie każdego i usuwanie post factum - to to samo co usuwanie ich po samodzielnej rejestracji...tylko bardziej pracochłonne.

Stąd nie wiem czy jednak zwykłe sprzątanie nie jest lepsze/łatwiejsze/szybsze/z przyzerwowym błędem.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #303 dnia: Lutego 21, 2024, 09:04:29 pm »
Ze znakomitej większość kont, które usuwam, nigdy niczego nie napisano. Natomiast charakterystyczne są durnowate adresy e-mail plus ewentualnie komunikator Yahoo.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #304 dnia: Lutego 21, 2024, 09:30:47 pm »
Ze znakomitej większość kont, które usuwam, nigdy niczego nie napisano. Natomiast charakterystyczne są durnowate adresy e-mail plus ewentualnie komunikator Yahoo.
Jasne, ale skąd przed wpuszczeniem będziesz wiedział czy ktoś czegoś nie napisze - raport mniejszości?;)
Botki często poznać po stopce - reklamowej.
Pewnie, znaki są - zostawmy więc na parę dni i zobaczymy.

Mnie niepamięć podpowiada, że ten sposób już był, ale został porzucony, bo maile wtedy nie docierały i były trudności z rejestracją.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #305 dnia: Lutego 21, 2024, 09:40:42 pm »
A może przydałaby się jakaś prosta CAPTCHA? Oparta, dajmy na to, na wiedzy ogólnej: jaki jest kolor nieba? ile nóg ma stonoga? Względnie coś lemowskiego: tytuł ostatniej powieści Mistrza, imię bohatera Cyberiady (pięć liter), nazwisko profesora od dziwnych skrzyń, itp.?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #306 dnia: Lutego 21, 2024, 09:42:08 pm »
A może przydałaby się jakaś prosta CAPTCHA? Oparta, dajmy na to, na wiedzy ogólnej: jaki jest kolor nieba? ile nóg ma stonoga? Względnie coś lemowskiego: tytuł ostatniej powieści Mistrza, imię bohatera Cyberiady (pięć liter), nazwisko profesora od dziwnych skrzyń, itp.?
Przy rejestracji trzeba przepisać kod z obrazka i podać tytuł najsłynniejszej powieści Lema.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #307 dnia: Lutego 21, 2024, 09:58:52 pm »
O ile wiem, kod z obrazka ostatnio nie sprawia botkom szczególnych trudności. Co do pytania - może jest sens wybrać takie bardziej zawiłe?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #308 dnia: Lutego 22, 2024, 08:28:28 am »
Cóż, zmierzamy ku temu: https://forum.lem.pl/index.php?topic=497.msg99358#msg99358 . Jeszcze powiedzmy rok temu boty były głupie jak kilo kapusty i nowy męber albo był szkodnikiem, albo użytkownikiem, ale raczej ludzkim. A teraz... Poza tym nie było takiej masówki. W ciągu 24 godzin zarejestrowało się kilkunastu.


Pewnie, że nie mam pewności, że dane konto jest cyborgiem. Trzeba by test Turinga każdemu robić. Ale i tak byli byśmy na przegranej pozycji, bo AI zdaje test Turinga ;) . Więc zasadniczo wyjścia dobrego nie ma. Nie mam w tygodniu czasu tym się głębiej zająć aczkolwiek mam jakieś pomysły, pytanie na ile silnik forum pozwoli. O tyle teraz jest lepiej, że po prostu są w kupie.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #309 dnia: Lutego 23, 2024, 12:24:58 pm »
Widzę, że te najbardziej zmasowany atak przypuszczające boty mają (przynajmniej, gdy patrzy się na listę kandydacką) b. charakterystyczne maile (czyli nie Bóg musi rozpoznawać swoich ;)). Ale próbują przebijać się hurtowo nadal (na szczęście na ten moment nie są w stanie).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #310 dnia: Lutego 25, 2024, 04:09:23 pm »
Niesamowicie dużo tych prób (od wczoraj pod setkę próśb o rejestrację)...i właśnie nie wiem co to za magVet:
https://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=8070

Jeszcze: RonaldQuite i BillyKah.

Usuwałam całą listę tych pukających do drzwi - przebili się? Czy ktoś ich wpuścił na próbę? :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #311 dnia: Lutego 25, 2024, 06:24:20 pm »
Czy ktoś ich wpuścił na próbę? :-\

Ja - nie. Zresztą na liście użytkowników można sprawdzić kto wpuszczony (dziś aktywna sama stara gwardia, plus jeden zbanowaniec, 3-4 dni temu też znane nicki; potem przez kilkanaście dni nikt - czyli botki już powyrzucane):
https://forum.lem.pl/index.php?action=admin;area=viewmembers;sort=last_active
(I zresztą Mysik wciąż na stronie głównej za najnowszego.)
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2024, 06:36:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #312 dnia: Lutego 25, 2024, 06:52:41 pm »
Jeszcze: RonaldQuite i BillyKah
Hm, ciekawe. W zasadzie nie powinni się móc przebić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #313 dnia: Lutego 25, 2024, 11:44:39 pm »
(I zresztą Mysik wciąż na stronie głównej za najnowszego.)
Tak, bo ja usunęłam i zbanowałam te trzy nicki i Mysik wyjrzał spod nich:)

Jeszcze: RonaldQuite i BillyKah
Hm, ciekawe. W zasadzie nie powinni się móc przebić.
Nie wiem - może jak odrzucałam listę do zatwierdzenia to te 3 nicki się odhaczyły...zobaczymy:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #314 dnia: Lutego 26, 2024, 09:44:55 am »
Uprawiamy botobójstwo :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).