Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 271329 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 16, 2012, 01:41:29 am »
A mnie się tam tytul podoba, przywodzi na myśl daukszewiczowską Rzeźnię Miejską im. Kasztanki Marszałka Pilsudskiego...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 16, 2012, 08:32:26 am »
A mnie się tam tytul podoba, przywodzi na myśl daukszewiczowską Rzeźnię Miejską im. Kasztanki Marszałka Pilsudskiego...
Lub "Rzeżnię numer 5" wiadomego autora.Teraz tylko czekać jak wlamie sie jakiś haker skasuje pozostałe tematy.posty i zostawi tylko ten ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 16, 2012, 08:47:53 am »
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/Przeczytajcie także komentarze pod tekstem coby sie nie powtarzać w argumentach(chodzi glównie o badania Biniedy i Artymowicza)                                               
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 16, 2012, 10:10:31 am »
Dzień dobry,
 Świetny artykuł, którego logiki nie przysłaniają nawet okazane emocje.
 
Do uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania mamy dwie drogi: dostrzegać fakty (nieładne i niezdrowe), albo brać gotowce z GW (zalecane). Bo gdy pójdziemy pierwszą drogą stwierdzimy, że nasi przywódcy nie mają już możliwości wyrwać się z tego chocholego tańca, w którym chcieli uwieść Rosję, a jednocześnie pokopać przeciwnika. Pierwszy zamysł się nie powiódł, bo nasza chęć odgrywania jakiejkolwiek roli na arenie międzynarodowej jest dla naszego sąsiada równie nie do przyjęcia, jak wypominanie mu przeszłości. Zostało kopanie przeciwnika, to już nie odreagowanie, to warunek przetrwania.
 
Dlatego na rzeczową, naukową analizę katastrofy, proponowaną przez profesorów Biniędę lub Dakowskiego, będzie „brakować pieniędzy”. Te angażować owszem można, ale w utrzymywanie powszechnej niewiedzy i dezorientacji. Ilustracją takowej jest choćby postawione poniżej przez pewnego blogera pytanie: „co piloci robili 10m nad ziemią, kilometr od pasa?”
 Szanowny Panie, to samo, co na wysokości 20m i znacznie wyżej – próbowali poderwać samolot do góry. To potwierdzają obie oficjalne komisje, MAK-u i Millera, które różnią się tylko co do wysokości rozpoczęcia tego manewru. Więc pytanie brzmi inaczej: do jakiej wysokości piloci zeszli świadomie, a na jakiej znaleźli się wbrew woli i dlaczego?
 
Oczywiście można było i może nadal jeszcze można na nie odpowiedzieć. Ale nie myląc się na zegarku o piętnaście minut, „gubiąc” zapis wideo z radaru, niszcząc dowody rzeczowe, zmieniając zeznania uczestników, przetrzymując dowody i rejestratory, „puszczając” fałszywki: „cztery lądowania”, „prognoza pogody przed wylotem”, „propozycje lotnisk zapasowych”, itd. Oraz lekceważąc standardy śledcze i produkując raport z wewnętrznymi sprzecznościami.
 
Rosja odniosła polityczne korzyści, choćby przez nagłośnienie okazywanego nam współczucia, czy wskutek obniżenia naszej wiarygodności w NATO w wyniku śmierci najwyższych dowódców. Opinię międzynarodową w kwestii przyczyn katastrofy Rosja też zblatowała sobie z zimną krwią i po mistrzowsku. Dlatego twierdzenie, że nie interesował jej „kończący kadencję L. K.” jest równie chybione, jak np. takie, że kieszonkowca nie skusi nienowy portfel lub używana portmonetka. A skoro nasi przywódcy nagle doszli do tego, że świeżo i gruntownie wyremontowany przez Rosjan TU154 nr 102 jest jednak niebezpieczny – z pewnością też zrozumieli, że wszelkie latanie bez zgody Putina może być niebezpieczne.
 
Nasi zabrnęli tak, że nie mają już odwrotu. Więc woli wyjaśnienia otwartych wciąż zagadek nie znajdziemy u nikogo, kto teraz trzyma do nich klucze. Możemy jedynie liczyć na papkę z newsów w rodzaju: „generał za sterami”, „rozmowa braci”, „zabije mnie…”, „wkurzy się, jeśli”, „kłótnia na lotnisku”, itp. I na zadymianie rzeczowych głosów i opinii. W ogóle na dym.
 Zamiast działań rzeczowych i konkretnych co najwyżej będziemy mieć do czynienia z „autorytetami poprawności”, z dziennikarskimi „wyroczniami”, z kompromitującymi się „ekspertami”. I z niezawodnymi internetowymi „trollami” i „trollkami”, którzy trollowanie każdej dyskusji uważają za swoją misję. Bo chęć należenia do „lepszych” była i jest siłą napędową wszelkiego ostracyzmu.
 Pozdrawiam
Komentarz z blogu Ziemkiewicza
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 16, 2012, 11:53:29 am »
Fakty wskazują, że piloci byli poza pasem, ponieważ jeszcze w Polsce wprowadzili jego koordynaty w układzie odniesienia stosowanym w Rosji, w tym oczywiście na oryginalnej karcie podejścia jaką otrzymali - do komputera nawigacyjnego pracującego w innym, bo byli niedoszkoleni więc najprawdopodobniej nie przyszło im do głowy, że są to różne układy odniesienia, a byli niedoszkoleni, bo byli szkoleni fikcyjnie przez Siły Powietrzne RP.

Pytanie blogera było źle postawione (pomijając, że nie kilometr, i że nie wynika z niczego, aby znacznie wyżej piloci usiłowali poderwać samolot, bo trudno tak określić wykonywanie czynności mających na celu przyziemienie) - należy się zapytać co robił samolot na tym lotnisku we mgle poniżej 100 metrów, to znaczy poniżej minimum dowódcy. To pytanie można połączyć z pytaniem "dlaczego dowódca zmienił nastawę wysokościomierza z rzeczywistej na ciśnienie przelotowe". To, że później znalazł się obok i PONIŻEJ pasa (pod nim a nie nad nim) jest pytaniem mało sensownym - podobnie jak pytanie co robi samochód 5 m nad dnem kilometrowej przepaści - on tam spada.

O jakich więc faktach mówimy? Ja powyżej podałem kilka, począwszy od parametrów wytrzymałościowych brzozy vs słupa na faktach z lotu skończywszy - które z nich to nie są dla Ciebie fakty tylko "gotowce z GW"?

P.S. Zazwyczaj słupy są z drewna iglastego. Zbrojone drutem? Jakieś źródło? Nawet gdyby były z dębowego to i tak przy podanych parametrach przekroju byłyby słabsze od tej brzozy. Natomiast z pytania "Nie wiadomo na jakiej wys. skrzydlo zderzyło sie z brzoza i czy w ogóle taka kolizja nastapila" i ciągu dalszego wywnioskowałem, że niepotrzebnie się męczę :) . Wiem, bo mi ruscy agenci podali narkotyki i wmówili podprogowo. Poza tym kupił mnie Michnik (jak Artymowicza i Pruszyńskiego) i płaci mi za moje teksty od linijki. Teraz już nie musisz niczego dociekać, sam widzisz, że masz rację :) .
No nie ładnie Maziek zawiodłem sie na tobie.Jesli niechcesz dyskutować albo uważasz mnie za jednego z wielbicieli Macierewicza i jego teorii to można było to ładniej załatwić(np. mnie zbanować)wtedy jeszcze bardziej utwierdziłbym się,że istnieje jakiś spisek ,także na forum :D A tak fakt po tym twoim PS. dyskusja mija się z celem.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Luca

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 143
  • Odi profanum vulgus et arceo.
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 16, 2012, 07:46:15 pm »
Czy na Twojej planecie nie używa się przecinków?

Czy ktoś z forumowiczów zna może jakąś racjonalną odpowiedź na pytanie dlaczego kłopoty z interpunkcją są tak częstą sygnaturą ludzi filtrujących rzeczywistość analogicznie do wiesiola?

Chodzi mi naturalnie o jakieś wytłumaczenie poza takim, którego - przez grzeczność - nie wypada tutaj przytaczać?

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 21, 2012, 12:59:27 pm »
 ;D ;D Ładnie te moje posty poukładełeś Dziękuje.Widzę,że w kwesti katastrofy i jej przyczyn nie mam szans z tobą dyskutować bo ty polegasz na twardych dowodach  i wierzysz "komisyjom"(ilość osób i generałów w kokpicie przekroczyła jej pojemność)(i tu jeszcze jeden nawiasik nikt z adwersarzy wyniku badań obu komisji nie stwierdził wprost,że przyczyną był zamach)Popatrzyłem w twoje 'dossier" i zauważylem,że pomału wchodzisz w "mój" wiek w którym moim zdaniem są dwie drogi albo jesteś twardo stojącym na ziemi cynikiem albo ulegasz ideologiom i tu masz bardziej szeroki wachlarz wyboru.Napisałeś,że nie masz sumienia w związku z tym podejrzewam,że wybrales pierwszą opcję,Nie namawiam cię do zwierzeń(w końcy forum to nie kanapa u psychoterapeuty )ale ciekawi mnie sposób twojego myślenia.Czy masz jakieś  w ogóle zasady ?Czym się kierujesz w ferowaniu wyroków?Czy dla ciebie nie ma znaczenia kim człowiek był w przeszłości (p. Urban np. moim zdaniem jedyna zalętą,którą czasami przejawia to nie bycie hipokrytą i jeżeli chodzi o jego dowcip i inteligiencję znam ciekawsze persona)?Pytań mam wiele ale po co mam je zadawać skoro nie wiem czy na nie odpowiesz(no tak jest jeszcze pw.)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2012, 01:44:04 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 21, 2012, 01:19:38 pm »
link:http://vod.gazetapolska.pl/1037-andrzej-horubala-zeby-polska-byla-sexy .Może za bardzo linkuje tę GP ale od czegoś trzeba zacząć :P nie wiem czy zachecę kogoś do dyskusji bo w ogóle uważam się za fana mistrza  Lema a człowieka ciągnie do wspólnoty(w końcu zwierzątkami jesteśmy stadnymi)Interpunkcję uważam za pomocną a jej brak też czasami coś znaczy.Jeśli nikt nie zgłosi akcesu do dyskusji( i tu grożba)to zapewniam wasz Koziołek Matołek się już nie odezwie przynajmniej w RZEŻNI(ale z Maziekiem zrobię wyjątek)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 21, 2012, 02:04:00 pm »
Traktując temat RZEŻNI jako bardziej wyjątkowy chciałbym poznac zdanie formuwiczów na temat jak się czują w rolach "owieczek" idących na rzeż(pytanie nie dotyczy mających na koncie n...milionów na koncie)Aspekt ten dotyczy ogónie krajów "wschodniej strony europy" rządzonej przez byłych współpracownikow sl€żb specjalnych i tu nikt mi nie zaprzeczy(albo niech spróbuje dane statystyczne są nieubłagane i trzeba je umieć czytać ze zrozumieniem)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2012, 02:12:11 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:12:35 pm »
Maziek jakby zginął twój brat też pewnie czasem puszczałyby ci nerwy,także cytowanie i wydarcie z kontekstu wypowiedzi J.K. uważam za conajmniej  nieetyczne.Czy pis gra tragedią smoleńską politycznie?Prędzej o taki makiawelizm posądzałbym drugą stronę i nie jest to kwestią wiary wystarczy prześledzić trochę naszej  historii najnowszej.Co w takiej sytuacji należołoby zrobić?Taktyka podkulania ogona do tej pory nie przynosi Polsce żadnych wymiernych korzyści.W tej chwili podzielam zdanie R.Ziemkiewicza,że polacy świadomie się ześwinili i chcą zapomnieć o katastrofie smoleńskiej i nie dopuścić nawet myśli,że przyczyna katastrofy mogłaby być inna.Czy Rosja jest mocarstwem i należy się jej bać?Jest ale to mocarstwo papierowe(trzy takie Czeczenie i mocarstwa nie ma).Swe bogactwo zawdzięcza surowcom naturalnym a w gospodarkę i infrastrukturę bardzo mało sie inwestuje.Większośc majątku należy do tzw. oligarchów(bylych ludzi powiązanych z slużbami specjalnymi)zresztą podobnie jak u nas(tu trochę przesadziłem jest jeszcze tzw. kapitał zagraniczny,który zyski zresztą wyprowadza z kraju ).Ci ludzie dbają tylko o swoje interesy w d... mają ojczyznę i całe społeczeństwo.I nie pisz mi tu,że taki jest właśnie kapitalizm bo w innych krajach (tych bardziej cywilizowanych)jest trochę inaczej.Taka polityka "złamanej brzozy" :D jak w Rosji jak i u nas (i niech sobie każdy skojarzy to jak chce) prowadzi do destrukcji państwa i kryzysu.Po czyjej stronie jest racja rozsądzi jak zwykle historia,z której lekcji Polacy kolejny raz nie umieją skorzystać.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:50:05 pm »
link coby rozlużnić atmosferę:http://vod.gazetapolska.pl/590-kabaretowy-klub-dwojki-powyborcze-oredzie-premiera.Swoją drogą jeden z niewielu kabaretów co sie nie boi.No może jeszcze "Pod egidą"Pietrzaka co to nie może znależć stałego lokalu w stolicy bo co znajdzie do dostaje wymówienie.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 22, 2012, 10:05:32 pm »
Maziek jakby zginął twój brat też pewnie czasem puszczałyby ci nerwy,także cytowanie i wydarcie z kontekstu
Znaczy Jarosław psuje polską rację stanu, bo puszczają mu nerwy? Wydarcie z kontekstu? Może mamy jakiś inny kontekst na myśli. Ja bym ten cytat określił kwintesencją tego kontekstu

Cytuj
Czy pis gra tragedią smoleńską politycznie?
Nie, zupełnie nie gra i dlatego ta tragedia nie to że nie była leitmotivem kampanii wyborczej co w ogóle o niej wcale nie mówiono i nie mówi się dalej a jeśli już to tylko rzeczowo podając argumenty a nie na zasadzie że my myślimy tak bo jesteśmy prawdziwymi Polakami a wy myślący inaczej jesteście szmatami i agenturą.

Cytuj
Prędzej o taki makiawelizm posądzałbym drugą stronę
A konkretnie na podstawie?

Cytuj
Taktyka podkulania ogona
Ale kto o tym mówi? Nie rozróżniasz innych stanów pomiędzy podkulaniem ogona a rzucaniem się jak wściekły pies na niedźwiedzia?

Cytuj
W tej chwili podzielam zdanie R.Ziemkiewicza
To muszę Cię lojalnie ostrzec, iż moja i jego umysłowość w tym względzie nie mają chyba punktów wspólnych.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 23, 2012, 11:39:59 am »
Maziek co ty chcesz abym ci linki z spotów wyborczych podawał?Jaka była kampania każdy widział i jest jeszcze w pozostałości w internecie tego pełno.Napewno katastrofy smoleńskiej jako motto J.K. w wyborach prezydcenkich nie używał.W kampani parlamentalnej słowa "szmaty i agentura" nie padły z prostej przyczyny a mianowicie tej,że sądy nie zostawiłyby suchej nitki na takim adwersarzu coby je wypowiedział lub umieścił w mediach.Chcesz zostać przy swoich racjach to przy nich zostań a czytający niech sami wyciągną wnioski.Piszesz:"Ale kto o tym mówi? Nie rozróżniasz innych stanów pomiędzy podkulaniem ogona a rzucaniem się jak wściekły pies na niedźwiedzia?"ja to zdanie określiłbym jako dysonans poznawczy ale niech inni to ocenią.

jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 23, 2012, 07:45:26 pm »
Maziek co ty chcesz abym ci linki z spotów wyborczych podawał?Jaka była kampania każdy widział
... ale widocznie nie każdy pamięta. To może ja podam jakieś linki, tak na szybko co wyskakuje po wpisaniu pis kampania smoleńsk... bez wgłębiania się, bo to jak nachylanie się nad otwartą flaszką z eterem... nie chciałbym się odkorować ;) ...

http://kampanianazywo.pl/relacja/gazeta-polska-prezydent-zostal-zamordowany/
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/549432,kaczynski_kto_chce_zeby_katastrofa_smolenska_zostala_wyjasniona_musi_glosowac_na_pis.html

Prawda, że wcale, wcalusieńko nie grało się tą katastrofą?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 23, 2012, 08:25:31 pm »
A ja na to też linkuje: :D:http://www.youtube.com/watch?v=d-RUXIBzRbk Może nie na temat kampani z 2011 ale póki nie wszedł ACTA trza trollowac :) ile się da to może ktos mnie w końcu poprze!Swoją drogą słaby ruch na forum chyba zmienię je na jakies podatniejsze.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2012, 08:33:39 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta