Autor Wątek: Właśnie stworzyłem...  (Przeczytany 200461 razy)

ANIEL-a

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 11, 2007, 01:00:47 pm »
Cytuj
Ok, szanowna gawiedzi... opowiadania Anieli już są na moim serwerze, jak tylko panna zechce to je wrzuci,
a myślę, że warto czekać, bo są super...

Pozdr
T

Dzięki wielkie, Term :D W ogóle dzięki wszystkim za oferty pomocy i podpowiedzi.

Hoko wolałam podać miejsce w kilach, bo metrów kwadratowych wyszłoby za dużo ;)

A tutaj są właśnie

http://argent.bighost.pl/solaris/aniela/kosmici.doc

http://argent.bighost.pl/solaris/aniela/kryminal.doc

http://argent.bighost.pl/solaris/aniela/miasto.doc

http://argent.bighost.pl/solaris/aniela/pustka_wewn.doc

Hokopoko

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 11, 2007, 04:53:03 pm »
Hm, a poczemu to w dokach?
No dobra...
Na razie zerknąłem w pierwszy i w ostatni - i klimaty takie jakby nieco Dic-kowe.
A z tym zespołem Downa to myslę, że jednak prędzej da się to "unormalnić" właśnie przez genetykę, aniżeli na drodze jakigoś treningu osobowościowego. Tutaj pole działania jest bardzo ograniczone.

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 12, 2007, 10:16:55 pm »
Tak. No i przeczytałem wszystkie. A zatem przede wszystkiem, rzucają się w oczy zgrabny, naturalny i współczesny język, oraz łatwość tworzenia zamkniętych całości fabularnych i osiągnięcia spójności całości utworu. Język, okraszony elementami nieczęsto spotykanymi w tzw. prozie (przekleństwa, wulgaryzmy, frywolne dialogi) nie ma jednakże żadnych cech prymitywizmu - widać, że np. przekleństwa pojawiają się tam, gdzie wywołują pożądany (np. komiczny) efekt i nie ma mowy o bezcelowym nadużywaniu. Dialogi nie są sztuczne, lecz naturalne, a całość wydaje się płynąć w zupełnie naturalny sposób - dotyczy to np. "Kryminału", gdzie narracja jest tak szybka, że niemal nie ma jej wcale tj. nie czuje się żadnego jej wpływu na tempo akcji.

Jeśli chodzi o treść... "Miasto" może urzekać sprytnym pomysłem i cynicznymi opisami, choć krótka forma uniemożliwia nasycenie się tym, niemniej jasne jest, że chodziło tylko o taką para-anegdotkę. "Pustka wewnętrzna" przejmuje dogłębną analizą płci niepięknej, wypadającą na jej oczywistą niekorzyść ::)... Jest przy tym opowiadanie to lekkostrawne i miejscami nawet śmieszne, co oczywiście zaliczam in plus. Osadzenie w realiach (jak i ,,Kryminału'') fantasy pełni tu rolę czysto stylistyczną, widać, że ANIELa dobrze się czuje w takich właśnie surroundings, i chwała jej za to, przynajmniej przyjemniej się jej pisze. Talentu jednak na pewno nie brakuje, więc byłoby miło zobaczyć np. wersję "Kryminału" ustylizowaną na Noir...

Jeśli chodzi o samo poczucie humoru, to głównie mamy tu żarty z lekka cyniczne i prześmiewcze, choć także humor postaci i bardzo rozweselające dialogi. Jest więc z czego czerpać optymizm :)

Koniec końców, opowiadanka podobają mi się niemało, sama przyjemność. Nawet przeczytałem wszystkie w jedyne 2 dni, co sprawia, że zaczynam się zastanawiać nad powrotem do Akademii, gdzie wszakże tak niewiele do przeczytania mi pozostało ::)

Deckert

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 14, 2007, 12:32:22 pm »
Na razie przeczytałem "Pustkę wewnętrzną". Bardzo fajne opowiadanko, które można by powiedzieć, jest rozbudowanym dowcipem. Puenta bardzo dobitna. Czyta się to całkiem przyjemnie. Zgrabnie żąglujesz dialogami, które wtrącają różne uwagi w wątek głównej opowieści (zawsze zwracam na to uwagę). To zwiększa realizm sytuacyjny.

Kojarzy mi się to z Sapkowskim, ale nie uważaj tego za krytykę. Po prostu dowcipny język w świecie fantasy kojarzy mi się tym panem.

CU
Deck

draco_volantus

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 14, 2007, 02:35:41 pm »
Cytuj
Kojarzy mi się to z Sapkowskim
Co za porównanie (!)

Deckert

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 14, 2007, 02:39:54 pm »
Cytuj
Cytuj
Kojarzy mi się to z Sapkowskim
Co za porównanie (!)


??

Sokratoides

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 15, 2007, 12:47:06 am »
Cytuj
Cytuj
Kojarzy mi się to z Sapkowskim
Co za porównanie (!)

Mnie też się kojarzy... Ano, żeby zdopingować młody, kwitnący talent, można powiedzieć, że ma dziewczyna do kogo równać, skoro droga podobna  ;) Jeszcze go kiedyś zrówna... ::)
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2007, 12:48:39 am wysłana przez Sokratoides »

draco_volantus

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 15, 2007, 03:07:34 am »
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Kojarzy mi się to z Sapkowskim
Co za porównanie (!)

Mnie też się kojarzy... Ano, żeby zdopingować młody, kwitnący talent, można powiedzieć, że ma dziewczyna do kogo równać, skoro droga podobna  ;) Jeszcze go kiedyś zrówna... ::)
no

ANIEL-a

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 15, 2007, 08:41:28 am »
Dzięki wszystkim za recenzję, strasznie mi miło, Terminus, Twój post chyba wyślę z opowiadaniami do jakiegoś wydawnictwa jako "niezależną opinię eksperta". Fajnie się czyta wasze oceny też z tego względu, że różnie odbieracie opowiadanie i widzicie jakieś przesłania, których wcale tam nie umieszczałam (w każdym razie świadomie).  ;D

Nie wiem tylko, czy p. Sapkowski tak się cieszy z waszej oceny ;)

Wiem, że te opowiadanka - bo i Pustka, i Burmistrz i trup kupca (bo taki miał być oficjalnie tytuł) kojarzą się z Sapkowskim, mi też ;), łatwo nawet powiedzieć dlaczego: wykorzystują sztafaż fantasy do opowiedzenia w pewien sposób niefantastycznych historii, historii, które posługują się współczesnymi motywacjami bohaterów i poczuciem humoru, zderzają w sposób komiczny postacie kojarzące się z baśniami i poważnymi historiami z zachowaniami wręcz siermiężnymi i w których ludzie nie są tylko źli albo tylko dobrzy (jak często bywa w powieściach fantasy), ale poplątani... Dobra, koniec tej analizy literackiej.

Jeszcze raz dzięki wszystkim, jeżeli miło się wam czytało, to bardzo się cieszę  ::)
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2007, 08:42:53 am wysłana przez ANIEL-a »


Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 17, 2007, 03:18:28 pm »
Hmm ja się na temat montaży photoshopowych nie wypowiadam, bo mi nie wypada ::) Za dużo w tym siedzę i krytyka mogłaby być zbyt miażdząca jak na mój dzisiejszy dobry humor.

Ale ten drugi obrazek całkiem dobry.

draco_volantus

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 17, 2007, 03:37:20 pm »
Ja się niestety o prozie wypowiedziałem juz long time ago...

http://www.digart.pl/praca/348938/Kilka_slow_o_wolnosci.html

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 27, 2007, 02:04:00 pm »
Draco, a zdarzyła Ci się kiedykolwiek jeszcze jakaś muzyka na poważnie? Bo byłbym ciekaw...
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2007, 02:05:19 pm wysłana przez Terminus »

draco_volantus

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 28, 2007, 12:06:47 am »
już nic tak dużego, ale

http://argh33.patrz.pl/

bardziej zabawa. Pod koniec leci od tyłu  :D Jeszcze mem kilka tworów w jeszcze innych klimatach. Jak będę mial czas nad nimi przysiąść i dopracować to wrzucę  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2007, 01:03:40 am wysłana przez draco_volantus »

draco_volantus

  • Gość
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 29, 2007, 03:18:34 pm »
Tagi użytkowników (zobacz więcej)
ambient   boskie  


 ;D