Autor Wątek: Pomożecie?  (Przeczytany 55161 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 23, 2010, 11:23:30 am »
Najlepiej, żeby wszystkie recenzje wisiały na stronie anonimowo, oznaczone np. tylko numerem, wtedy nie będzie problemu z podziałem na "starych znajomych" i tych nowych  :)
Jasne.Tylko problem w wieszaniu...bo jak przy postach - przy recenzji bedzie znac autora;)Mozna wiec np mailowo je wysylac - do np Skrzata - i ta jedna osoba - np Skrzat- wieszalaby je w odpowiednim topicu - np numerujac.I problem Galla rozwiazany. A co za tym glosowania.
Zgadzam sie z Cetarianem co do nagrody...ale w innym wymiarze - nie glownej a tej dla glosujacych - jak zauwazyl Q - czy sie pisze czy sie lezy, ksiazka sie nalezy;) Oczywiscie to nie znaczy ze glosujacy chca zrezygnowac z nagrody;)

EDIT: ups DEscP mnie nieco ubiegl - mlodosc...;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 23, 2010, 11:46:13 am »
Z drugiej jednak strony, jeśli organizatorzy liczą na przyciągnięcie osób spoza forum, to dla tych potencjalnych recenzentów Lema takie reguły mogą być zniechęcające ze względu na tą komplikację.
JA się nie znam, ale może da się zrobić jakieś okienko wyskakujące spod przycisku, w które można wkleić tekst i wysłać - a następnie pokaże się on w odpowiednim topicu jako anonimowy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 24, 2010, 08:35:44 pm »
Myślę, że najprostszy pomysł jest najlepszy - zakładamy fake'owe konta (nie bankowego, jeno forumne) i jazda. Nie wydaje mi się, żeby logowanie/rejestracja było czułe na IP. Zresztą - jakiś bohaterski robot może to sprawdzić. Najwyżej odda się go na złom potem :P

A nowi się zapiszą pod swoimi nickami i się ich uprzejmie poprosi, żeby do ogłoszenia wyników raczej oddali się czytaniu.

Czy za dobre pomysły też jest książka? ;-)
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 08:38:46 pm wysłana przez ANIEL-a »

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 25, 2010, 02:10:17 pm »
Komentarz ostatniej chwili ;): juror to brzmi dumnie ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 25, 2010, 07:37:28 pm »
A ja jestem przeciw. Byłem ostatnio w bibliotece, czując się wręcz osaczony przez spoglądające na mnie ponuro tomy - od podłogi aż do sufitu! Mam do tego czytać recenzje książek, których wszystkich i tak pewnie nie poznam - a potem recenzje owych recenzji? Dla dobra ludzkości powinniśmy zamilczeć  ;D

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 26, 2010, 05:00:14 pm »
Byłem ostatnio w bibliotece, czując się wręcz osaczony przez spoglądające na mnie ponuro tomy - od podłogi aż do sufitu! Mam do tego czytać recenzje książek, których wszystkich i tak pewnie nie poznam - a potem recenzje owych recenzji?

Byłżeś w Bibliotece Babel? ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 26, 2010, 08:50:12 pm »
Całe życie jest takową.  ;)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 13, 2010, 02:25:26 am »
dlatego trzeba ograniczać rzeczywistość do kilku największych pisarzy, bo człowiek zwariuje.
mój wybór w sf padł na przykład na lema i za namową tegoż na dicka i le guin.

ja zamawiam recenzję golema xiv, heh, napisałem ostatnio egzegezę
operując literkami jak matematyk cyferkami z której jasno wynika
że myśl przewodnia tej książki jest prawdą pierwotną,
czyjakktowoli ostateczną  :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 13, 2010, 04:30:26 am »
mój wybór w sf padł na przykład na lema i za namową tegoż na dicka i le guin.

poza nimi polecał też strugackich i "środkowego" clarke'a (na wczesnym - zasłużenie - nie zostawił suchej nitki); i faktycznie na tym można zamknąć listę SF godnej czytania... (jeśli nie liczymy paru wybitnych autorów jednego dzieła jak huxley, basil czy żuławski) ;)

też se dałem spokój z poszukiwaniem pereł w sf, tera tołstoja męczę ;)

napisałem ostatnio egzegezę
operując literkami jak matematyk cyferkami z której jasno wynika
że myśl przewodnia tej książki jest prawdą pierwotną,
czyjakktowoli ostateczną

eee, jakbyś cyferkami to napisał, to dopiero byłbym pod wrażeniem... ;) może zresztą Term by się na coś takiego porwał?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2010, 04:32:15 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 13, 2010, 06:19:44 pm »
patrz: dwa plus trzy równa sie pięć.

da się?

da.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 13, 2010, 10:52:48 pm »
A propos wyboru ksiazek do czytania sposrod tych bibliotecznych ton papieru - problem dobrze mi znany;) - to polecam lekka acz przyjemna ksiazke pt Nie mysl, ze ksiazki znikna a szczegolnie rozdzial Ksiazki, ktorych nie czytalismy - Panowie Jean - Claude Carriere ( ten co spisal wspomnienia Bunuela - poza tym zapisal sie na stale w kinematografii swiatowej) i Umberto Eco (oszczedze przedstawiania;)) dyskutuja sobie w tym drazliwym temacie:)

P.S. Widac jury sieje postrach - nikt nie chce niczego wieszac  ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 14, 2010, 01:26:12 am »
tysiąca ośmiuset znaków nie zapisałem  w całym swoim prozaicznopoetyckim życiu chyba, istnienie w epoce internetu włączyło u mnie tryb zwięzłości nieznany poprzednim generacjom  :-X

edit:

Ten tekst zawiera 695 słów.

uklepałem z wileką bidą, znacie moje enigmatyczne wypowiedzi na forum ;/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 03:08:37 am wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 21, 2010, 03:00:47 pm »
wrzucona recenzja zimka ma 416 słów, żyjemy od nastu lat w epoce internetu,
nikt już nie pisze recenzji dłuższych niż 700 słów, może dałoby się obniżyć limit? O.o
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 21, 2010, 10:32:53 pm »
Veto.

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 21, 2010, 10:44:40 pm »
Również wetuję. ;) Nie wiem, czy będę się brał za recenzowanie Lema na potrzeby konkursu, ale jeśli już, to postaram się ambitnie, bo na książce mi nie zależy (cała kolekcja pręży się dumnie na trzech półkach... myślę nad jakimś regałem ;) ), a minimum objętościowe tekstu stanowi pożądany czynnik mobilizujący do rozpisania się. ;)

Teraz tylko trzeba znaleźć czas i zdecydować, co przeczytać (raczej krótką rzecz, bo nie wyrobię do końca stycznia)- bo jak już ambitnie ma być, to konkurs powinien mobilizować do poznania kolejnego dzieła Lema. :)