Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 448224 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #885 dnia: Grudnia 06, 2019, 05:42:46 pm »
W kolejności:

@ kagan

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg78885#msg78885

Zapomniałem (trzeba dopisać do zasad wybaczania): solenna obietnica poprawy.

A za co Pan przeprasza?

@ maziek

Na mój słuch, wamp powinien być w SJP PWN (nie chce mi się sprawdzać w papierze), więc Ci zaliczam. Masz u mnie czekoladkę. Pan kagan formalnie też ma słusznego, ale - dopóki się nie pokaja - będzie usuwany do kaganjamy.

Moje rozwiązanie jest inne, i teraz dodaję do zagadki warunek: to słowo jest w piosence "Skaldów".

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #886 dnia: Grudnia 06, 2019, 10:00:52 pm »
Jestem tu od ponad dziesięciu lat, ale pierwszy raz widzę fałszowanie czyjegoś wpisu...

Wobec mej porażki z wybaczaniem, uprzejmie proszę Szanowne Moderatorstwo o mop kaganajamowy.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #887 dnia: Grudnia 07, 2019, 10:07:26 am »
Jestem tu od ponad dziesięciu lat, ale pierwszy raz widzę fałszowanie czyjegoś wpisu...

Wobec mej porażki z wybaczaniem, uprzejmie proszę Szanowne Moderatorstwo o mop kaganajamowy.

R.
Gdzie i jak mógłbym sfałszować czyjś wpis na tym forum? Może bym i potrafił, ale po co? To wymagałoby przecież poważnego włamania do konta "admina" tego forum i przechwycenia haseł do logowania etc. Tak więc albo przeprosiny albo proces o zniesławienie, gdyż oskarżono mnie tu publicznie o kryminalną działalność.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #888 dnia: Grudnia 07, 2019, 12:01:56 pm »
Cytuj
Kagan, od tej chwili wszystkie Twoje głupoty będą lądowały w koszu - wyczerpała się moja cierpliwość przenoszenia Twoich wypocin tutaj i tracenia na to czasu.

Szanowną Moderację pytam powtórnie: czy przenoszenia do właściwej jamy/wora/kosza/nory nie można jednorazowo załatwić poprzez silnik, automatycznie?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #889 dnia: Grudnia 07, 2019, 12:59:09 pm »
Cytuj
Kagan, od tej chwili wszystkie Twoje głupoty będą lądowały w koszu - wyczerpała się moja cierpliwość przenoszenia Twoich wypocin tutaj i tracenia na to czasu.

Szanowną Moderację pytam powtórnie: czy przenoszenia do właściwej jamy/wora/kosza/nory nie można jednorazowo załatwić poprzez silnik, automatycznie?

R.

Zamiast walczyć z krytyką, posłuchaj się jej rad. Inaczej skończysz jak Maria Antonina.  ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #890 dnia: Grudnia 07, 2019, 01:00:56 pm »
Remuszko, nie jesteś właścicielem swojego wątku i każdy może w nim pisać oprócz jednej osoby, która obiecała, że nie będzie. Usuwane są tylko te posty, które są kompletnie bez sensu czyli są "głupotą" (śmiecenie, wandalizm) albo te, które wyczerpują znamiona chamstwa. Nie widzę więc powodu, dla którego z "Twojego" wątku miałyby być usuwane posty, które powyższych cech nie mają, zwłaszcza, jeśli z daną osobą prowadzisz dialog.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #891 dnia: Grudnia 07, 2019, 02:04:28 pm »
To nie tak, proszę pana.
 
Po pierwsze, od czerwca 2017 jestem suwerennym gospodarzem swojego podwórka. Dla mnie oznacza to, że odwiedzać to miejsce może każdy z wyjątkiem osób niemile widzianych przeze mnie. O tym, kto jest przeze mnie niemile widziany, decyduję ja, nie Ty, ani nawet właściciel Forum, pan Tomasz Lem. Łatwo sprawdzić, kto mnie do tej pory odwiedzał i jak był przeze mnie przyjmowany. Przez dwa i pół roku zaglądało tu wiele osób, lecz tylko dwie zostały poproszone o wyjście. Jedna się do tej wskazówki stosuje, druga - pan o nicku kagan - nie. Dlatego prosiłem moderację o pomoc w czynnościach wykidajłowych.. Moderacja jest dla mnie, nie ja dla moderacji. Podobnie jak w relacjach lekarz-pacjent.

Po drugie, pan kagan jest traktowany inaczej niż cała reszta forumowiczów. Został dla niego założony przez moderację specjalny wór. Moderatorzy poświęcili zachowaniu pana kagana szereg wypowiedzi, i uważam, że teraz powinni być konsekwentni, przynajmniej wobec samych siebie.

Po trzecie, jestem dumny, że potrafiłem zadeklarować gotowość do wybaczenia nawet takiemu !@#$%^&*()_+. Na to, że on z tej możliwości nie skorzystał, wpływu nie mam.

Po czwarte, nadal uprzejmie proszę Cię - jako oberpolicmajstra - o usunięcie wpisów kagana z mojego bloga/mieszkania/podwórka. Drugiej szansy ode mnie kagan nie dostanie, a jestem znany ze swej słowności.

R.
     
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #892 dnia: Grudnia 07, 2019, 02:13:57 pm »
Poza tym, że sam tak uważasz, nic nie wiem o tym, abyś był tutaj de iure "suwerennym gospodarzem". I na tym proszę skończmy tę kwestię.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #893 dnia: Grudnia 07, 2019, 02:29:15 pm »
Zwracam Twą uwagę, że de iure obowiązuje regulamin forum ułożony prehistorycznie przez pana Terminusa (zdaje się). Jednak kilkunastoletnia praktyka forum jest - w głównym punkcie - inna niż regulamin. Regulamin zezwala moderatorom usuwać bez uprzedzenia i bez uzasadnienia absolutnie każdy wpis, słowo czy literę, a przecież nikt tak nie robi. Usuwane są tylko posty chamskie, obraźliwe, wulgarne. Inne - nie.

No i mógłbyś przez grzeczność odnieść się do pozostałych krytyk pod swoim adresem.

Nie spełnię Twej prośby o zakończenie.

R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #894 dnia: Grudnia 07, 2019, 04:17:38 pm »
Po pierwsze primo to de iure właścicielem forum jest ten, kto za nie płaci i jak on da Ci prawo do własnego wątku - to będziesz jego gospodarzem, choć wciąż wasalem, a nie suwerenem jak sądzisz. W żadnym innym wypadku. Drugie primo, to kilkunastoletnia praktyka nie znała obecnej sytuacji, tempus fugit, z eternitem nie wiadomo jak jest, ale chwila bieżąca zawsze wymaga uwagi. Trzecie primo może i Ty jesteś pacjent skoro tak uważasz, ale ja na pewno nie jestem lekarz. Sądzisz że jestem tu dla Ciebie? Jest gorzej, niż myślałem. Czwarte primo - Kagan nie jest traktowany inaczej tylko tak samo - adekwatnie do postępowania. Nikt przeze mnie nie jest i nie będzie oceniany wg innych reguł (co przychodzi mi, przyznaję, z coraz większym trudem). Kagan, ponieważ nie chce się dostosować do reguł technicznych, to jego napisane pod sobą posty wylatują do kaganajamy. Każdy może tam wejść i przeczytać co Kagan pisze. Jego wpisy nie zawierające - moim zdaniem - absolutnie żadnej sensownej treści wylatują do kosza (przeważnie, chyba że mam dzień dobroci) - bo jestem zbyt leniwy, aby i pustosłowie przenosić do kaganajamy (łatwiej kliknąć "usuń"). Jego wpisy w porządku technicznie i nie zawierające znamion wymienionych na początku nie będą nigdzie przenoszone. Gwoli jasności jedyny problem Kagana jak dotąd to obstrukcja wobec technicznych reguł pisania postów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #895 dnia: Grudnia 07, 2019, 05:27:34 pm »
1. Uzasadnić da się wszystko, tylko trzeba się przyłożyć.
2. Nie podzielam większości Twych poglądów w tym sporze wyrażonych.
3. Reakcja na krytykę świadczy o reakcjoniście.
4. Włóczę się po różnych forach i widzę, że główną cechą polemistów jest pomijanie kontrargumentacji.
5. Hitler zrobił dla Niemiec wiele dobrego.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #896 dnia: Grudnia 07, 2019, 06:30:33 pm »
I z tego powodu, że wiedziałem co będzie, czyli absolutnie nic, prosiłem, żeby skończyć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #897 dnia: Grudnia 07, 2019, 06:37:20 pm »
To nie tak, proszę pana.
 
Po pierwsze, od czerwca 2017 jestem suwerennym gospodarzem swojego podwórka. Dla mnie oznacza to, że odwiedzać to miejsce może każdy z wyjątkiem osób niemile widzianych przeze mnie. O tym, kto jest przeze mnie niemile widziany, decyduję ja, nie Ty, ani nawet właściciel Forum, pan Tomasz Lem. Łatwo sprawdzić, kto mnie do tej pory odwiedzał i jak był przeze mnie przyjmowany. Przez dwa i pół roku zaglądało tu wiele osób, lecz tylko dwie zostały poproszone o wyjście. Jedna się do tej wskazówki stosuje, druga - pan o nicku kagan - nie. Dlatego prosiłem moderację o pomoc w czynnościach wykidajłowych.. Moderacja jest dla mnie, nie ja dla moderacji. Podobnie jak w relacjach lekarz-pacjent.

Po drugie, pan kagan jest traktowany inaczej niż cała reszta forumowiczów. Został dla niego założony przez moderację specjalny wór. Moderatorzy poświęcili zachowaniu pana kagana szereg wypowiedzi, i uważam, że teraz powinni być konsekwentni, przynajmniej wobec samych siebie.

Po trzecie, jestem dumny, że potrafiłem zadeklarować gotowość do wybaczenia nawet takiemu !@#$%^&*()_+. Na to, że on z tej możliwości nie skorzystał, wpływu nie mam.

Po czwarte, nadal uprzejmie proszę Cię - jako oberpolicmajstra - o usunięcie wpisów kagana z mojego bloga/mieszkania/podwórka. Drugiej szansy ode mnie kagan nie dostanie, a jestem znany ze swej słowności.

R.
   

To nie jest tak, proszę pana.‎
‎1. To NIE jest twoje forum, a spadkobierców Stanisława Lema, czy ci się to podoba czy też nie.‎
‎2. Jeśli nie jest to twoje forum, to nikogo z niego wypraszać nie możesz.‎
‎3. Nie płacisz za używanie tego forum - ani bezpośrednio, ani też przez jakąś ubezpieczalnię ‎‎(państwową czy prywatną), a więc to nie ty tu decydujesz, kto na tu prawo pisać, a kto nie.‎
‎4. Nikomu w Polsce nie wolno nikogo dyskryminować i to z jakiegokolwiek powodu, a więc ‎założenie tu dla mnie specjalnego „wora” jest oczywistym naruszeniem KON-STY-TU-CJI.‎
‎5. Znów mnie obrażasz i to za co? Za to, że kłamliwie i bezpodstawnie oskarżyłeś mnie o ‎fałszowanie wpisów na tym forum. Pokaż dowody, jeśli je masz, a jeśli ich nie masz, to przeproś ‎mnie za tę potwarz, czyli za kłamliwe, bezpodstawne oskarżenie. Inaczej, to chyba wiesz co cię ‎czeka...‎
‎6. Już nie raz mnie wyrzucałeś z tego forum, oczywiście bezpodstawnie i bez powodzenia, a ‎więc lepiej uważaj, co piszesz...‎
LK
‎2019-12-07‎

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #898 dnia: Grudnia 07, 2019, 07:21:20 pm »
Kochani!
Jesteście lepsi od Flipa i Flapa; Pucha & Judy, Szczepcia i Tońcia -  ale najbardziej przypominacie Pawlaka z Kargulem.
Swymi humerystycznymi dialogami ubarwiliście mi szara niedzielę.
Sądze, że idąc w tym kierunku forum zyska masową widownię i to niekoniecznie słyszącą coś o Lemie, za to znająca najnowsze przeboje z Bollywood. Opera mydlana to przyszłość.
Wprawdzie trochę brakuje muzyki, protest-songów, aleć...
Spróbuję dorzucić odrobinę twórczego wkładu;
Cytuj
Nikomu w Polsce nie wolno nikogo dyskryminować i to z jakiegokolwiek powodu, a więc ‎założenie tu dla mnie specjalnego „wora” jest oczywistym naruszeniem KON-STY-TU-CJI.‎
Plus za poprawne sylabizowanie  :) ale to zaledwie wierzchołek dna - ta konstytucja.
Moderatorzy (wredne świnie, zgodnie z regulaminem) naruszają znacznie więcej dokumentów i to fundamentalnych - oto lista, choć jak mniemam, niepełna;
Dokumenty ONZ
1.   Karta Narodów Zjednoczonych
2.   Powszechna Deklaracja Praw Człowieka
3.    Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych.
4.   Międzynarodowa Konwencja w Sprawie Likwidacji Wszelkich Form Dyskryminacji Rasowej
5.   Konwencja w sprawie zakazu stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego   traktowania albo karania
6.   Konwencja w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet (tu przyznam, nie jestem pewien :) )
7.   Konwencja dotycząca statusu uchodźców (jw.)

Dokumenty Rady Europy
1.   Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności
2.   Europejska Karta Społeczna (Zrewidowana)
3.    Europejska konwencja o zapobieganiu torturom oraz nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu.
4.   Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej.
        i inne
Także -  cza będzie się rozrywać między Genewą a Strasburgiem.  8)


« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2019, 07:29:12 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #899 dnia: Grudnia 07, 2019, 07:37:50 pm »
Swymi humerystycznymi dialogami ubarwiliście mi szara niedzielę.
Niedzielny, a widziałeś się ostatnio z Sobotnim? :-\
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2019, 07:41:06 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)