Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Nikto

Strony: [1] 2 3 4
2
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 27, 2020, 04:02:14 pm »
No też się zdziwiłem. Ale po chwili pojąłęm, że sam klka razy otwierałem powyższego posta. Myślałem, że go źle odczytałem. I w końcu zrozumiałem, że nie moge pojąc, po co wydawać coś takiego. I jeszcze ktoś to kupuje?
Niezgłębione są meandry niezrealizowanej publicystycznej ambicji.
PS. Niezmiernie ciekawym, czy mój post zakorkuje Pana Stanisława tak jak to się stało w wątku katastrofy i niemieckojęzycznym.

3
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Listopad 19, 2020, 11:38:28 pm »
Przeczytałem powyżej o niewydolności służby zdrowia i chciałem z dwa słowa na temat systemu, który podono istnieje, a jakoby go nie było. Tutaj ja upatruję możliwości poprawy, przepraszam, zbudowania jakiegokolwiek systemu.
Od kilku tygodni znajdując się rodzinnie w kotle zarażonych, skwarantannowanych, w poczuciu bezpośedniego zagrożenia przeczytałem, obdzwoniłem i sprawdziłem w praktyce wszelkie czynności, obowiązki i uprawnienia związane z izolacją i kwarantanną. I nadal nic nie rozumiem. W   skrócie:  Izolacja: 10 dni. Po ich upływie wraca się do pracy. Powtórnego badania nie ma. Raz Sanepid liczy 10 dni od pobrania próbki, raz od jej wyniku ( 3-4 dni różnicy). Lekarz PK ma dzwonić po dodatnim wyniku, nie dzwoni, bo nie wie. Jak już wie, ma dzwonić przed zakończniem izolacji. Nie dzwoni - i chodzi tu o dwóch różnych lekarzy. Policja zaczęła sprawdzać izolowanych (czyli zarażonych) po tygodniu. Osoba z pozytywnym wynikiem otrzymała status izolowanej z dziesięciodniowym terminem izolacji, po czym po 4 dniach otrzymuje informację o kwarantannie, z datami od-do kompletnie z Cybieriady.
Chciałbym nieskromnie spuentować, że stworzenie spójnego systemu opartego na checklistach, uzupełnianego na bieżąco to nie jest przedsięwzięcie wymagające geniusza.

4
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 30, 2020, 08:30:34 pm »
Coś słabiutkie masz tłumaczenie dla hiper-poważnych zarzutów. To już wszystko? Chciałem się dowiedzieć jak np. strajk kobiet łamie prawo do zawarcia małżeństwa itd. Nawiasem mówiąc dane osobowe oraz wizerunek osób publicznych w zakresie pełnionej funkcji nie są w ogóle chronione - nie wiesz o tym?
No są tam hasła, że już nie można uprawiać seksu, to może o to chodzi w kwestii małżeństwa

5
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 30, 2020, 06:45:52 pm »
No tak, teraz rozumiem. Na marginesie, Karta Praw EU nie jest rezolucją.

Czy konwencją, przepraszam, ale to na jedno wychodzi.
Pierwsze zdanie to był sarkazm.

6
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 30, 2020, 04:38:41 pm »
No tak, teraz rozumiem. Na marginesie, Karta Praw EU nie jest rezolucją.

Czy konwencją, przepraszam, ale to na jedno wychodzi.

7
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 30, 2020, 03:58:40 pm »
No to prezydent przygotował projekt ustawy niezgodny z Konstytucją, idąc za tzw. wyrokiem TK. Poza tym wyrok TK jest nieodwołalny. Choć dziś to już wszystko mozliwe jest.

Budka pod ruską ambasadą to była afera  większa niż autka TVN.
Doszły mnie zaś słuchy, że termin orzeczenia w sprawie aborcji był ustalony w styczniu, dlatego Strajk Kobiet, łamiący europejskie konwencje i stawiający nas poza UE, uruchomił swoją siedzibę już 6 października.
A którą to Konwencję Rady Europy złamał strajk kobiet?

8
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 30, 2020, 01:58:28 pm »
A może prościej: tzw wyrok TK w tvm czasie zapadł w przewidywaniu powstania protestów, żeby można było na protestujących zwalić rozprzestrzebianie sie wirusa. Co już się dzieje.

9
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 30, 2020, 10:00:40 am »
Pamiętam jeszcze  instrukcje, które pisali ludzie stroniący od tematu tychże. Sprawna i skuteczna kontynuacja.

10
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 30, 2020, 02:31:01 am »
"Ja zawsze stroniłem od rozrób, powiem wam więc jak jest: bywają spontaniczne, ktoś tam kogoś skroił, więc jedni robią jazdę na osiedle drugich, lutują kogo popadnie i jest to niebezpieczne." - ze Smoczego artykułu.
Powiem wam więc, jak jest: nie wiem, jak jest, ale jestem przeciw

11
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 29, 2020, 08:30:54 pm »
Mam nadzieję, że to było po polsku.

12
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 29, 2020, 05:54:42 pm »
Przewiduję, że się zacznie rozłazić:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1087031,zadymka
Przeczytałem. Uprzejmie się nie zgadzam. Z niczym. Taki brak zgody można wyrazić?

13
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Październik 28, 2020, 12:26:28 pm »
Wielomiejscowość cyberprzestępczości jest problemem nie tylko w Polsce. Próbowano różnych rozwiązań, była jakaś dyrektywa UE, ale nie pamietam już szczegółów. Poza Europą to zupełnie nie mam pojęcia, to temat dla mnie odlegly przeszłościowo. Najczęściej stosowane były wytrychy, próby karania za jakies poboczne zdarzenia, jak było z salonami gier, gdzie nie było maszyn, tylko w pudlach były ekrany z modemami. Temat ciekawy, tylko problem z odnalezieniem rzetelnej opinii, prasa, zagraniczna również,  nie jest tu źródłem wiedzy fachowej.
Co do marginesu-na marginesie: całkowicie subiektywnie uważam, że wszelkie rewolucje lub rewolty mają na celu odsunąc od władzy innych, i rewolucjonistom tą włądzę przejąć lub zmienić system w ten sposób, żeby zapewniał dobrobyt rewolucjonistom, a zabrał  nierewolucjonistom.

14
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Październik 28, 2020, 12:23:31 am »
"To chyba proste, bo takie samo dla wszystkich korpo i kapitalizmu w ogóle - na podstawie zysku ;) . Natomiast czy w granicach prawa może ktoś na platformie zamieszczać nieprawdę - oto jest pytanie... Czy zamieszczanie nieprawdy jako prawdy jest w granicach prawa?"

Moge odpowiedzieć już dzisiaj, jeśli to ważne ( też nie wiem, co to lify na tapecie). Wszystko, co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone. Jeśli nie ma konkretnego przepisu, to nie jest zabronione. W polskim systemie prawnym musi być podmiot poszkodowany nieprawdą - pomówienie, zniesławienie jest prywatnoskargowe. Dobra osobiste musza być naruszone, człowieka, instytucji, firmy. Jeśli nikogo nieprawda nie uwiera, przestępstwa nie ma. Cywilnie to samo. Twierdzenia o płaskoziemstwie nie sposób przecisnąć przez procedurę sądową, choć to nieprawda.
Osobna kwestią jest ocena, co jest prawdą, a co nie jest. Dziś często nie jest to proste.

15
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Październik 22, 2020, 12:46:18 am »
Skakałem wielokrotnie przez wiele płotów na Krupie. Ale myślałem o części  serca.

Strony: [1] 2 3 4