Autor Wątek: Dzieła Lema. Pliki do pobrania  (Przeczytany 19616 razy)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 04, 2017, 10:33:03 am »
Wbrew pozorom Youtube jest legalny, to znaczy rozlicza się z właścicielami praw autorskich do utworów muzycznych tam opublikowanych.

Mało tego - na żądanie posiadaczy praw autorskich usuwa pirackie materiały, jeśli się tam już znajdą. Z tego co wiem sporo amerykańskich wytwórni muzycznych czy filmowych sadza pracowników (lub pisze stosowne boty) celem przeszukiwania YT pod kątem wyszukiwania piratów, i ich oczekiwania są przez właścicieli YT (czyli Google) regularnie spełniane*.

* Czasem nawet nadgorliwie. Była np. raz czy drugi taka zabawna sytuacja, że jakiś młody pracownik CBS-u delegowany do śledzenia wiadomych materiałów pomylił fanprodukcje "Star Trek" - na których obecność w Sieci wytwórnia ta programowo przymyka oko - z odcinkami oryginalnego serialu, i na podstawie jego zgłoszeń w/w fanfilmy były usuwane, a potem przywracane z przeprosinami od przełożonych nadgorliwca, w imię dobrych kontaktów studia z miłośnikami "ST".

Tak, YouTube działa na legalu i przywiązuje do tego dużą wagę, choć przy tej masowości pewna część nielegalnych materiałów zawsze się tam znajdzie, i ujdzie w tłoku spod administratorskich nożyc, niczym drzewa ukryte w lesie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 10:38:35 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 04, 2017, 11:36:34 am »
Gryzoń jest powiedzmy lokalny - a jutjub? Komu sprzyja?Ziippp:)
Wbrew pozorom Youtube jest legalny, to znaczy rozlicza się z właścicielami praw autorskich do utworów muzycznych tam opublikowanych.
Nie miałam na myśli rozliczania się z właścicielami praw autorskich przez serwis - tylko mozliwość pobierania plików i wykorzystywania ich za darmo przez kolejne osoby.  Te osoby się nie rozliczają.
You Tube co prawda nie umożliwia tego wprost - bo nie ma opcji "pobierz", ale internet roi się od rad jak to zrobić.

Stąd uważam, że jest to nieco przekłamane - owszem, może się rozlicza, ale jednocześnie je rozpowszechnia (np. całe koncerty) - tzn. jego użytkownicy.


« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 11:40:06 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 04, 2017, 11:51:01 am »
Stąd uważam, że jest to nieco przekłamane - owszem, może się rozlicza, ale jednocześnie je rozpowszechnia (np. całe koncerty) - tzn. jego użytkownicy.

Owszem, pewnej hipokryzji można się w tym dopatrzeć, jak się chce. Ale to w sumie chyba specyfika Google, że starają się być ponad, odpowiedzialność na poziom userów cedując. W końcu ichnia wyszukiwarka też tyle piractwa na życzenie Ci wskaże, że hoho...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 05, 2017, 12:07:29 am »
Cytuj
uśmiech miast linki...zrobiłam:)
Ponieważ podane przeze mnie namiary zostały już usunięte, to chyba nie ma już o czym mówić.
Jeżeli wiedżałbym, że mój nieszczęsny wątek wywołuje taką burzliwą dyskusję, zapewne nigdy bym go nie zakładał. Z powagą stawię się do prawa w ogóle oraz do praw autorskich w szczególności. Myślałem jednak, że nie stanie się nic okropnego, jeżeli para-trójka zarejestrowanych członków Forum pobierą ebooka dla własnego użytku. Są to ludzi solidni i dyskretni, jestem pewien. Nie otworzyłem przecież swego własnego  dysku internetowego dla powszechnego dostępu, tak żeby każdy łotrzyk i nicpoń z ulicy mógł robić geszefty, sprzedając pobrane ebooki gurtem i za tanjo:)

A więc, przepraszam bardzo państwo. W przyszłości nie będę już tak robił. Na jaki guzik trzeba nacisnąć, żeby zamknąć wątek?

Cytuj
w założycielskim - chociaż i tak - chyba źle podane namiary, bo mnie się nic nie otwierało
Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego nic się nie otwierało – słowo honoru, podałem poprawne namiary.

Cytuj
Baństwo w państwie czy jakoś tak...
Co do Państwa i Baństwa, to aluzja do „Edukacji Cyfrania” z Cyberiady.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 05, 2017, 12:30:01 am »
Myślałem jednak, że nie stanie się nic okropnego, jeżeli para-trójka zarejestrowanych członków Forum pobierą ebooka dla własnego użytku. Są to ludzi solidni i dyskretni, jestem pewien. Nie otworzyłem przecież swego własnego  dysku internetowego dla powszechnego dostępu, tak żeby każdy łotrzyk i nicpoń z ulicy mógł robić geszefty, sprzedając pobrane ebooki gurtem i za tanjo:)
Myślę, że osoby zarejestrowane na forum dysponują na swój użytek wszystkim książkami Lema - jeśli ktoś mógłby skorzystać to właśnie niezarejestrowani goście przeglądający forum.
Cytuj
Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego nic się nie otwierało – słowo honoru, podałem poprawne namiary.
Może tylko mnie się nie otwierało - nie ma znaczenia:)
Cytuj
Co do Państwa i Baństwa, to aluzja do „Edukacji Cyfrania” z Cyberiady.
Dyć:)
Cytuj
Na jaki guzik trzeba nacisnąć, żeby zamknąć wątek?
Myślę, że wątek (bez tej linki) może zostać - może ktoś jeszcze  podyskutuje tutaj o prawach autorskich w ogóle.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 05, 2017, 07:28:42 pm »
Cytuj
jeśli ktoś mógłby skorzystać to właśnie niezarejestrowani goście przeglądający forum
Ups... muszę przyznać, że jestem baranem. Nie wziąłem pod uwagę, iż goście Forum nie mogą uczestniczyć w diskusji, natomiast mogą swobodnie przeglądać posty. Oto, co znaczy być mężczyzną w podeszłym wieku. 52 to nie żarty. Mózg się kurczy, widać, już następuje otępenie – demencja :'(

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 05, 2017, 07:32:54 pm »
Nie przesadzaj, i tak nie masz źle. Ja na ten przykład nie mam mózgu, to nie ma mi się co kurczyć :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 05, 2017, 07:50:39 pm »
Cytuj
jeśli ktoś mógłby skorzystać to właśnie niezarejestrowani goście przeglądający forum
Oto, co znaczy być mężczyzną w podeszłym wieku.
Podeszłym do czego?;)
Lepiej podziel się wrażeniami z lektury opowiadań...ze zdziwieniem odnotowałam (a sama tam pisałam;)), że mamy taki wątek:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=883.msg39558#msg39558
O dramacie chyba dalej nic nie wiadomo:)
Ja na ten przykład nie mam mózgu, to nie ma mi się co kurczyć :) .
No tak - procesorowi może co najwyżej częstotliwość spaść, bywa że się przegrzewa - najgorsze te zwiechy;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 05, 2017, 07:55:29 pm »
Cytuj
Oto, co znaczy być mężczyzną w podeszłym wieku. 52 to nie żarty.
Obruszać się na te podeszłe 52, czy się nie obruszać, ech dzieciaki  ;D
Cytuj
Ja na ten przykład nie mam mózgu, to nie ma mi się co kurczyć :) .
Żartujesz jak Piłsudski...ten, na widok krzyczącego w lazarecie, bo mu kawał ręki szrapnel urwał...i o co tyle krzyku!
O, popatrz, temu obok całą głowę urwało - a nie krzyczy.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 06, 2017, 07:13:04 pm »
Cytuj
Lepiej podziel się wrażeniami z lektury opowiadań...ze zdziwieniem odnotowałam (a sama tam pisałam;)), że mamy taki wątek:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=883.msg39558#msg39558
O dramacie chyba dalej nic nie wiadomo:)
Według rozkazu, pani olkapolka!
Jak będę miał wolną chwilę, napiszę w wyżej wspomniany wątek o genetonie prof. Farragusa – z punktu widzenia inżyniera ze znajomośćą fizyki.

Cytuj
Nie przesadzaj, i tak nie masz źle. Ja na ten przykład nie mam mózgu, to nie ma mi się co kurczyć :) .
maziek, ależ jesteś pan dowcipnisiem.
A może, oto dla mnie i dla Ciebie recepta na inteligencję od mistrza:
„...więc po prostu całego niejako z mózgu zbudowali, aby myśleć mógł nogą, ogonem czy paszczęką, która tym samym pełna była zębów mądrości” (Oferta króla Okrucyusza)
Stomatologia implantacyjna jest teraz bardzo rozwinięta...

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 07, 2017, 10:10:58 am »
Cytuj
Nie przesadzaj, i tak nie masz źle. Ja na ten przykład nie mam mózgu, to nie ma mi się co kurczyć :) .

Ha!

Tak mi się skojarzyło offtopicowo: http://www.poorlydrawnlines.com/comic/not-as-smart/

;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 07, 2017, 05:32:15 pm »
Mężczyzna jak wiadomo największe zgrupowanie komórek nerwowych ma w splocie słonecznym!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 05, 2019, 10:24:14 pm »
Do tytułu pasuje, do treści mniej, ale gdzieś dać trzeba...

Jeszcze przez ok. 10 dni [teraz już tylko ok. 5 - przyp. Q] można w BookRage zakupić pakiet ebooków z książkami Stanisława Lema
https://www.fahrenheit.net.pl/aktualnosci/stanislaw-lem-w-bookrage/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 31, 2019, 12:22:31 am »
Cyfrant wypuścił właśnie - darmową! - eBookową wersję zbioru zatytułowanego - po prostu - "Lem. Antologia" (a zawieracjącego, jak wiadomo, teksty: "Science fiction: beznadziejny przypadek – z wyjątkami", "Terminus", "Nowa Kosmogonia", "Tragedia pralnicza", "Maszyna Trurla" i GOLEMowy wykład "O ewolucji"):
https://woblink.com/ebook/lem-antologia-stanislaw-lem-32411
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 31, 2021, 09:24:08 pm »
Tym razem legalnie i w porozumieniu z Adminem (wiadomo z jakiej okazji ;) ):
https://polona.pl/collections/institutions/24/rok-stanislawa-lema,NTU1OTMwODM1Mjk1OTg5MzQwMw/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki