Autor Wątek: Dzieła Lema. Pliki do pobrania  (Przeczytany 19617 razy)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« dnia: Listopada 02, 2017, 08:47:24 pm »
Witam szanowni państwo!

Jestem nowicjuszem na Forum, a do tego cudzoziemcem, i nie wiem, czy poprawnie założyłem ten wątek, czy też nie.

Do istoty rzeczy: jestem wielbicielem twórczości Lema, przeczytałem niemal wszystkie jego dzieła w języku rosyjskim (co prawda, nie wszystko mi się podoba – à propos). Obecnie uczę się języka polskiego i czytam ksiąnżki mistrza w oryginale. Posiadam względnie dużą kolekcję ebook’ów i chciałbym się podzielić nimi z szanownymi Forumiczami – może akurat ktoś znajdzie coś interesującego dla siebie. Oto adres:
   :)
???
Niech to będzie, powiedżmy, wpisowe do Klubu Miłośników Twórczości Lema. Nie wiem, czy to nie narusza jakichś praw autorskich, w takiem razie proszę Moderatorów o usunięcie niewłaściwych plików.

A w zamian proszę o małą przysługę.
W żaden sposób nie potrafię znaleźć pewnego opowiadania, a mianowicie „Koniec świata o ósmej”, które bardzo mi się podoba – w przekładzie naturalnie. Zarówno redakcja z 1957 jak z 1947 roku. Chętnie bym przeczytał go po polsku. Również chętnie preczytałbym „Czarną komnatę profesora Tarantogi”.
A więc proszę o pomóc – jeżeli ktoś z szanownych Forumiczów posiada te książki, może by tak udzielił mi ebooka, a nawet fotokopię stron. Z góry jestem bardzo wdzięczny.
Przepraszam za ewentualne blędy gramatyczne oraz stylistyczne.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 01:15:39 am wysłana przez olkapolka »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2017, 09:29:06 pm »
Drogi Panie Nowicjuszu, dobry wieczór,

Wszystko wie Wiktor, Lemolog. Radzę się zwrócić do niego :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2017, 09:43:42 pm »
Jestem nowicjuszem na Forum, a do tego cudzoziemcem, i nie wiem, czy poprawnie założyłem ten wątek, czy też nie.
Witamy, poprawnie:)
Cytuj
Nie wiem, czy to nie narusza jakichś praw autorskich, w takiem razie proszę Moderatorów o usunięcie niewłaściwych plików.
Myślę, że o tym czy to narusza prawa autorskie -  czy też nie - zdecyduje skrzat i ewentualnie usunie to i owo:)
Cytuj
Przepraszam za ewentualne błędy gramatyczne oraz stylistyczne.
Nie ma za co przepraszać - też wszystko w porządku:)

Co do opowiadań: "Koniec świata..." i "Czarna komnata..." - chętnie się nimi podzielę - do Twojego użytku:)
Tylko daj mi trochę czasu na zeskanowanie - nie mam ebooków.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 02, 2017, 10:29:03 pm »
Lieber Augustin chciałbym tak dobrze mówić po ukraińsku jak Ty po polsku :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 02, 2017, 11:29:35 pm »
Stanisław Remuszko, olkapolka, maziek - serdecznie dziękuję za odpowiedż. Bardzo mi miło...

maziek, może nie uwierzysz mi, ale wcale nie mówię po polsku. Tylko czytam, no i trochę piszę.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 02, 2017, 11:50:56 pm »
olkapolka, przed chwilą przeglądałem pocztę... nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, żeby podziękować.
Wszystko w porządku. Jutro będę czytał.
Jeszcze raz dziękuję Pani za fatygę!

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 03, 2017, 12:17:39 am »
Nie trzeba szukać słów - chyba, że w słowniku - tych brakujących do zrozumienia opowiadań:)

Dodam tylko, że opowiadania pochodzą z tego wydania:
http://80.252.6.2/lem/prcl/kolekcja--dziela-stanislawa-lema-

I podzielam podziw maźka dla Twojej znajomości polskiego...Kongres futurologiczny po polsku - na pierwszy ogień -  fiu...fiu..!:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 03, 2017, 10:21:22 am »
olkapolka, dziękuję ogromnie. Odpisałem na email.

A co do znajomości języka polskiego, to dzięki codziennej lekturze. Już przeczytałem cały stos książek po polsku:)
Z roku 2014 jakoś nie chcę więcej czytać po rosyjsku. Diabli z tym państwem... nie, raczej baństwem.

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 03, 2017, 11:46:45 am »

Niech to będzie, powiedżmy, wpisowe do Klubu Miłośników Twórczości Lema. Nie wiem, czy to nie narusza jakichś praw autorskich, w takiem razie proszę Moderatorów o usunięcie niewłaściwych plików.


Cenimy miłośników Lema, jednak udostępnione pliki naruszają prawa autorskie i to, można powiedzieć, drastycznie!

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 03, 2017, 08:23:29 pm »
Rozumem... To co pan poleci teraz zrobić? Zamknąć dostęp do dysku internetowego? albo może usunie pan część plików? Z góry zgadzam się z pańską decyzją.

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 04, 2017, 12:37:33 am »
Aż kusi mnie poruszyć temat portalu z gryzoniem w nazwie, którego użytkownicy regularnie mordują dochody z książek, udostępniając publicznie ich kopie na swoich kontach.

Znajomy wydał kiedyś książkę. Schodziła z półek w księgarniach jak świeże bułeczki. A potem wyszła w wersji epub/mobi i od tamtej pory ilość sprzedanych egzemplarzy papierowych spadła praktycznie do zera. A kopii cyfrowych sprzedało się kilka sztuk. Dosłownie. Kopie na gryzoniu pojawiały się jedna za drugą jak grzyby po deszczu, administratorzy niby reagowali, ale z opóźnieniem. No i zipa dumna, panie.

Reasumując: to fajnie, że masz kolekcję książek Lema, ale na Twoim miejscu bym to od-udostępnił.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 04, 2017, 01:24:23 am »
Baństwo w państwie czy jakoś tak...dziękuję za kwiaty prosto z Odessy:) - w założycielskim - chociaż i tak - chyba źle podane namiary, bo mnie się nic nie otwierało - uśmiech miast linki...zrobiłam:)
Czyli: pożytek ze smoka, ale użytek własny:)

Gryzoń jest powiedzmy lokalny - a jutjub? Komu sprzyja?Ziippp:)


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 04, 2017, 09:47:41 am »
Gryzoń jest powiedzmy lokalny - a jutjub? Komu sprzyja?Ziippp:)

Wbrew pozorom Youtube jest legalny, to znaczy rozlicza się z właścicielami praw autorskich do utworów muzycznych tam opublikowanych.

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 04, 2017, 09:51:54 am »
Rozumem... To co pan poleci teraz zrobić? Zamknąć dostęp do dysku internetowego? albo może usunie pan część plików? Z góry zgadzam się z pańską decyzją.

Chyba najlepiej byłoby zamknąć dostęp dla osób postronnych, bo jednak udostępnianie plików/utworów, chronionych prawem autorskim, jest niezgodne z prawem.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 04, 2017, 10:27:09 am »
Z bardziej nietypowych działań możesz jeszcze postarać się zdobyć status biblioteki (najlepiej publicznej  :) )...lub, co chyba trudniejsze - szkoły.
Także  - wybór szeroki  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana