Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519831 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #510 dnia: Maja 21, 2012, 01:34:18 am »
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2012, 01:37:31 am wysłana przez Smok Eustachy »

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #511 dnia: Maja 22, 2012, 08:28:02 pm »
Jestem upartym Wiesiołem-w związku z tym proszę obejrzeć  To niemożliwe żeby Tu154 rozbił się w taki sposób od upadku lub uderzenia w drzewo! i zacząć oglądać od 7 minuty,zakładając,że na forum większość nie znosi Antoniego.Jest dużo danych "wsadowych" o które domagał się Maziek,są w trakcie prelekcji(na ekranie) i myślę,że fachowcowi nie sprawi to trudności.Naprawdę nie chce mi się wierzyć,że ktoś z naukowym umysłem zadawał by sobie tyle trudu aby udowadniać absurdy.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #512 dnia: Maja 23, 2012, 12:38:04 am »
Wiesioł należy Ci się kilka gorzkich słów prawdy. Po pierwsze zapoznaj się z dogmatyczną strukturą Sekty Pancernej Brzozy. Macierewicz i jego zespół jest niewiarygodny o czym instruuje Niesioł wołając "wariaci". Wołając "won". Po drugie masz tu obrazek:

Spotkanie z prof. Wiesławem Biniendą (Palladium, 21.05.2012)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #513 dnia: Maja 23, 2012, 11:04:26 am »
Nie mam czasu ale wkleję, co dostałem od ob. Remuszki bo jest świetne. Czasopismo Świat z 1938 roku... oryginał. Myślę, że historia skąd się to w rękach ob. Remuszki wzięło wypełnia zasadę docere et delectare - ale niech sam opowie, jeśli zechce. A jeśli się ktoś zagłębi w historię RWD-6 i śmierci lotników to dojdzie do niewesołych wniosków, że przyczyny katastrof w RP się nie zmieniają - a także sposób ich przyjmowania do świadomości rodaków... (nie, nie mam na myśli, że tam i tu drzewa).


P.S. Jeszcze jedna ciekawa sprawa, którą zrozumiałem po chwili zastanowienia. W notce jest napisane, że "żałobne światła u stóp strzaskanych świerków zapłoną już na polskiej ziemi" - a przecież samolot rozbił się w Czechosłowacji... Numer wyszedł już po tym, kiedy RP okazała swoją mocarstwowość i dokonała aneksji Zaolzia...
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2012, 11:16:03 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #514 dnia: Maja 23, 2012, 01:05:19 pm »
Ciekawe, czego taki motłoch wysuwacie na 1 linię:
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/polityka-przy-kawie/wideo/23052012-0808/7294398
Doktorze Biniendo, profesorze Artymowicz, pitu-pitu.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #515 dnia: Maja 23, 2012, 08:04:37 pm »
Jestem upartym Wiesiołem
Słusznie.
Cytuj
Jest dużo danych "wsadowych" o które domagał się Maziek,są w trakcie prelekcji(na ekranie) i myślę,że fachowcowi nie sprawi to trudności.
Nie ma nowych danych. Nie chodzi o dane wsadowe (wytrzymałości itp.). Chodzi o model, jakiego użył (model numeryczny skrzydła plus wagi parametrów). Póki go nie opublikuje, nikt go nie może sprawdzić. W następnym materiale odpowiadając na pytanie z sali mówi, że ma napisany artykuł nt. swojej pracy. Jeśli w tym artykule model ten będzie podany - znacznie zbliżymy się do sedna sprawy. Znając jednak zawartość art. naukowych nie sądzę, aby podał tam dokładny model numeryczny. Mógłby go oczywiście opublikować w internecie, tak jak robi to Artymowicz. Ale, z jakichś powodów nie publikuje.
Cytuj
Naprawdę nie chce mi się wierzyć,że ktoś z naukowym umysłem zadawał by sobie tyle trudu aby udowadniać absurdy.
Mi też nie. Ale, mówi np. że nie może tak dobrać parametrów, aby skrzydło odpadło i przecięło brzozę - a brzoza nie została przecięta (bo wówczas musiałoby zostać całe skrzydło) tylko złamała się po osłabieniu. Tak się dzieje za każdym razem, kiedy ścina się drzewo, nie przecina się go do końca (nie ma takiej możliwości, piła zostałaby zakleszczona) tylko osłabia a jego masa robi robotę. Każdy pieniek w lesie ma takie "wyrwane włosy" jak ta brzoza.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #516 dnia: Maja 23, 2012, 08:16:48 pm »
Też to zauważyłem, i nawet ciut się zastanowiłem, ale w ogóle nie skojarzyłem z anszlusem. Maziek jest naprawdę Globalny...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #517 dnia: Maja 24, 2012, 01:01:12 am »
/.../ Nie chodzi o dane wsadowe (wytrzymałości itp.). Chodzi o model, jakiego użył (model numeryczny skrzydła plus wagi parametrów). Póki go nie opublikuje, nikt go nie może sprawdzić.
Trza było iść i się spytać. Do weryfikacji model nie jest konieczny a nawet jest szkodliwy. Weryfikujesz biorąc dane, robiąc swój model i odpalając serwery. Jeśli by Ci się udało uzyskać inne wyniki jedziesz do Pasadeny gdzie je przedstawiasz i jest dyskusja.
Cytuj
W następnym materiale odpowiadając na pytanie z sali mówi, że ma napisany artykuł nt. swojej pracy. Jeśli w tym artykule model ten będzie podany - znacznie zbliżymy się do sedna sprawy. Znając jednak zawartość art. naukowych nie sądzę, aby podał tam dokładny model numeryczny. Mógłby go oczywiście opublikować w internecie, tak jak robi to Artymowicz.
A jaki model i czego opublikował Artymowicz? Coś mi się wydaje że jedynym jego działaniem modelowym  było określanie oponentów per "kaczeguano"
W ogóle jakieś symulacje robił? Kiedyś obiecywał że suwakiem policzy ale nie policzył chyba?
Cytuj
Ale, z jakichś powodów nie publikuje.
Cytuj
Naprawdę nie chce mi się wierzyć,że ktoś z naukowym umysłem zadawał by sobie tyle trudu aby udowadniać absurdy.
Mi też nie. Ale, mówi np. że nie może tak dobrać parametrów, aby skrzydło odpadło i przecięło brzozę - a brzoza nie została przecięta (bo wówczas musiałoby zostać całe skrzydło) tylko złamała się po osłabieniu. Tak się dzieje za każdym razem, kiedy ścina się drzewo, nie przecina się go do końca (nie ma takiej możliwości, piła zostałaby zakleszczona) tylko osłabia a jego masa robi robotę. Każdy pieniek w lesie ma takie "wyrwane włosy" jak ta brzoza.
No to do dzieła. Cała Polska na was patrzy.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #518 dnia: Maja 24, 2012, 01:28:59 am »
zapoznaj się z dogmatyczną strukturą Sekty Pancernej Brzozy. Macierewicz i jego zespół jest niewiarygodny o czym instruuje Niesioł wołając "wariaci". Wołając "won".

Z jaką znów sektą? Zdaje mi się, że każdy na lem.pl myśli samodzielnie.

(Ja np. o panu Niesiołowskim mam raczej kiepskie zdanie, choćby dlatego, bo ;) należał do ZChN, jak sporo późniejszych PiSowców skądinąd. P. Macierewicz zaś sam uniewiarygodnił się w moich oczach rzucając sensacyjnymi hipotezami, jedną po drugiej. Pamiętasz bajkę o pastuszku i wilku, i morał z niej?)

Ciekawe, czego taki motłoch wysuwacie na 1 linię:

Kto wysuwa? Mam zaszczyt dzielić Forum z bossami mitycznego Układu i nie mam o tym pojęcia? Dzięki za cynk ;D.

No to do dzieła. Cała Polska na was patrzy.

Mimo wszystko przeceniasz chyba znaczenie lem.pl ;).

ps. naprawdę odjechałeś, czy tylko tak mi się zdaje? ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2012, 01:41:43 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #519 dnia: Maja 24, 2012, 01:55:13 am »
zapoznaj się z dogmatyczną strukturą Sekty Pancernej Brzozy. Macierewicz i jego zespół jest niewiarygodny o czym instruuje Niesioł wołając "wariaci". Wołając "won".

Z jaką znów sektą? Zdaje mi się, że każdy na lem.pl myśli samodzielnie.
Zdaje.

Cytuj
Ciekawe, czego taki motłoch wysuwacie na 1 linię:

Kto wysuwa? Mam zaszczyt dzielić Forum z bossami mitycznego Układu i nie mam o tym pojęcia? Dzięki za cynk ;D.

No to do dzieła. Cała Polska na was patrzy.

Mimo wszystko przeceniasz chyba znaczenie lem.pl ;).

ps. naprawdę odjechałeś, czy tylko tak mi się zdaje? ;)
No wy. Ta całą sekta, w której jesteście trybikiem.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #520 dnia: Maja 24, 2012, 09:09:20 am »
Smoku, mam taką prośbę. Z tego co a raczej jak piszesz wynika żywisz uczucia w stosunku do mnie i reszty sekty - ale proszę Cię, żebyś je ukrywał. Tu tylko informacje, choreografię pozostaw dla ludzi, z którymi widujesz się twarzą w twarz.

Nie jest prawdą to co napisałeś - nikt nie dostał Nobla za to, że napisał artykuł, że "tak mu wyszło". Podstawową metodą sprawdzenia jest wykrycie ewentualnych błędów w samej pracy. Póki Binienda nie opublikuje modelu jest do tyłu w stosunku do wyliczanek Artymowicza, bo te można sprawdzić. A z wyliczanek Artymowicza wyłania się zupełnie inny obraz. A ponieważ można je sprawdzić, ufam, że Ty również jesteś w stanie - to pokaż gdzie są błędy lub przestań je dyskredytować, bo to niepoważne, skoro nie jesteś w stanie ich podważyć. Zobaczymy, na czym skończy Artymowicz, a na czym Binienda, mam nadzieję, że dojdzie do konfrontacji. Robienie szoł i stawianie pauz na oklaski z sali nie jest dowodem naukowym w żadnym razie, tak jak nie jest nim twierdzenie, że używa się farmy komputerów, które coś liczą tydzień.

Co ciekawe, Binienda twierdzi, że obciążył skrzydło aerodynamicznie (pytanie czy tylko opływem, czy i masą samolotu) ale w każdym razie upada twierdzenie Czachora, że to było w próżni. Druga sprawa, która mnie zainteresowała - tor lotu który prezentuje nie pokrywa się z profilem KBWL. A zdaje się masę twierdzeń na tym oparł...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #521 dnia: Maja 24, 2012, 07:26:31 pm »
Smoku, mam taką prośbę. Z tego co a raczej jak piszesz wynika żywisz uczucia w stosunku do mnie i reszty sekty - ale proszę Cię, żebyś je ukrywał. Tu tylko informacje, choreografię pozostaw dla ludzi, z którymi widujesz się twarzą w twarz.
Ja żywię uczucia? Kto zaczął np. eskalowanie minusowania? Ja?

Cytuj
Nie jest prawdą to co napisałeś - nikt nie dostał Nobla za to, że napisał artykuł, że "tak mu wyszło". Podstawową metodą sprawdzenia jest wykrycie ewentualnych błędów w samej pracy. Póki Binienda nie opublikuje modelu jest do tyłu w stosunku do wyliczanek Artymowicza, bo te można sprawdzić. A z wyliczanek Artymowicza wyłania się zupełnie inny obraz. A ponieważ można je sprawdzić, ufam, że Ty również jesteś w stanie - to pokaż gdzie są błędy lub przestań je dyskredytować, bo to niepoważne, skoro nie jesteś w stanie ich podważyć. Zobaczymy, na czym skończy Artymowicz, a na czym Binienda, mam nadzieję, że dojdzie do konfrontacji. Robienie szoł i stawianie pauz na oklaski z sali nie jest dowodem naukowym w żadnym razie, tak jak nie jest nim twierdzenie, że używa się farmy komputerów, które coś liczą tydzień.
Konfrontacja Biniendy z Artymowiczem? Artymowicz pojechał do Pasadeny? Wygłosił cykl wykładów przed środowiskiem w kraju? Żart.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #522 dnia: Maja 24, 2012, 07:45:19 pm »
O, przepraszam, to JA jąłem eskalować in minus, wprawdzie na własną rękę (bez zezwolenia Globalnych), ale byłem pierwszy...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #523 dnia: Maja 24, 2012, 08:13:56 pm »
Ja żywię uczucia? Kto zaczął np. eskalowanie minusowania? Ja?
Chodzi mi, żebyś był troszkę mniej obcesowy. Tym bardziej powinno Ci to łatwiej pójść, jeśli uczuć nie żywisz.

P.S. Co do żartów - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Pożywiom - uwidim.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2012, 08:15:47 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #524 dnia: Maja 24, 2012, 08:17:47 pm »
Ja żywię uczucia? Kto zaczął np. eskalowanie minusowania? Ja?
Chodzi mi, żebyś był troszkę mniej obcesowy. Tym bardziej powinno Ci to łatwiej pójść, jeśli uczuć nie żywisz.

P.S. Co do żartów - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Pożywiom - uwidim.
Mam wrzucić kilka cytatów z wątku o mnie i nie o mnie?