Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1941164 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3705 dnia: Kwietnia 23, 2013, 09:30:08 pm »
Nie ma się o co kłócić, żeby znaleźć się w kosmosie wystarcza X-15, który nie kosztował nie wiadomo ile ale nie o to chodzi, znalezienie się w przestrzeni kosztuje głównie ze względu na pracę, jaką trzeba wykonać, żeby się od matki Ziemi oderwać i związane z tym zagrożenia, czyli bilet drogi. W samym kosmosie środowisko jest jednak bardziej przyjazne konstrukcji, w której mają być zachowane okołoziemskie warunki niż na dnie Rowu Mariańskiego. Człowiek w skafandrze (sztywnym) schodzi na kilkaset metrów najgłębiej. Potem implozja. A taki skafander i tak waży z pół tony. Nie wiem, czy ludzkość w tym momencie mogłaby się pokusić o zbudowanie czegoś ala ISS na dnie Rowu Mariańskiego.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3706 dnia: Kwietnia 23, 2013, 09:47:45 pm »
No wlasnie, caly program zeby sie tam znalezc jest drogi, a w przypadku oceanu wystarczy wyturlac sie za burte  ;)
Ja nie optuje za budowaniem czegokolwiek na dnie oceanow, zwlaszcza akurat w rowie Marianskim, tylko badanie w ogole, chocby za pomoca zdalnie sterowanych kamer, albo chocby tego batyskafu z 1960.
A propos glebokosci: Scuba-diving, bez sztywnego rekord to 330m, a bez zadnego sprzetu 214m:
http://www.scubarecords.com/

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3707 dnia: Kwietnia 24, 2013, 05:49:59 pm »
Przyczynek do naszej wcześniejszej dyskusji. Ja uważam to za głęboko niesłuszne, niemoralne, nieładne i nieuczciwe - choć zapewne FORMALNIE wszystko fporzo. Ale przypomnę, że nasza debatka była NIE o aspektach formalnych, tylko tych pierwszych, i w odniesieniu NIE do przedsiębiorstw prywatnych, tylko państwowych/publicznych giełdowych akcyjnych. Jako obywatel uważam, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca RÓWNIEŻ w sensie formalnym, czyli powinno się wprowadzić ograniczenia prawne. Skoro można ograniczyć pensje prezydenta i premiera, to można i prezesa oraz prezeski. Tylko trzeba chcieć. A tu - brak takiej woli (moralnopolitycznej, toarzysze!).
Bryka za pół bańki: http://wyborcza.pl/1,75248,13794883,Szefowa_PGNiG_potrzebowala_na_zime_bezpiecznego_auta.html 
Natura: http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_G%C3%B3rnictwo_Naftowe_i_Gazownictwo
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3708 dnia: Kwietnia 24, 2013, 11:03:19 pm »
A ja właśnie się dowiedziałem, że "StarTrek" najnowszy miał wczoraj premierę i... że jest z niego tęga chała epatująca recyklingiem wątków, choć ponoć dla oka b. miła (z czym to jej wizualiów nie zestawiali... z "Bladym...", z "Matrixem", z "Sunshine"...):
http://www.tor.com/blogs/2013/04/star-trek-into-darkness-spoilers
Znaczy: jest nadzieja, że trochę mniej będę obnosił się z trekerstwem... ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3709 dnia: Kwietnia 25, 2013, 05:32:44 pm »
Alarm, Baczność, Achtung, Wnimaje, Maziek, Atansją, już za chwilę zaćmienie Księżyca, maks o 22:08, Wisła się pali !!!
http://www.astronomia24.com/images/zac2013kw.jpg
VOSM
pjes: jeśli są tu amatorzy snukera, to chodzi o lakierek :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3710 dnia: Kwietnia 25, 2013, 10:55:17 pm »
Thx. Idę się gapić ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3711 dnia: Kwietnia 26, 2013, 11:23:58 am »
...o XX Festiwalu Fantastyki:
http://festiwal.solarisnet.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=14
Jestem pod znakomitym wrażeniem i proponuję P.T. Forumowiczom, aby poważniej rozważyli ewętualność przyjazdu/wpadnięcia/odwiedzenia/zajrzenia - tem bardziej, że JA tam będę na pewno, bo w Nidzicy mieszka moja Kasia (to Ona przysłała ten Zn). Od takiego liva to rzut beretem, Ol ma pociąg zapsigrosz, Kju - rower, Maziek limuzynę, panowie Nex i Term aeroplany etc.; innymi słowy jak ktoś chce, to przybędzie, choćby na chwilę, żeby pogadać [a ja zapraszam dodatkowo osobiście, bo w okolice Nidzicy jeżdżę od trzydziestu lat i nawet dla miejscowych stałem się górką, drzewem, oczkiem wodnym albo innym fragmentem krajobrazu, skoro piersi mówią mi "dzińdybry"...]
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3712 dnia: Kwietnia 27, 2013, 06:49:24 pm »
... ze zuki gnojarze tocza swe kule kierujac sie swiatlem Galaktyki... Czy moze cos bardziej rozmontowac inteligenta (nawet cwierc)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3713 dnia: Kwietnia 27, 2013, 10:16:03 pm »
... ze zuki gnojarze tocza swe kule kierujac sie swiatlem Galaktyki... Czy moze cos bardziej rozmontowac inteligenta (nawet cwierc)?
A nie?
Niezły pretekst...no to chlup w stronę światła.
 Na początek, żarówki. ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3714 dnia: Kwietnia 28, 2013, 01:45:05 am »
Z tymi żuczkami brzmi świetnie, poetycko... ale... światłem których konkretnie ciał wchodzących w skład Galaktyki się kierują i na jakiej zasadzie? ;)


ps. Dowiedziałem się dawno, ale Wy się teraz dowiecie, że pan Abrams co "Star Treki" nowsze w roli zakalców powysmażał, zakontraktowan został takoż do reżyserowania "Gwiezdnych wojen" części siódmej.

Dowcipni widzą to tak:

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2013, 04:37:45 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3715 dnia: Kwietnia 28, 2013, 09:55:51 am »
Z tymi żuczkami brzmi świetnie, poetycko... ale... światłem których konkretnie ciał wchodzących w skład Galaktyki się kierują i na jakiej zasadzie?
W szeregu eksperymentow wykluczajacych korzystanie z innych pomocy wyszlo, ze nawiguja poprawnie jesli tylko na niebie jest poswiata (ksztalt) samej Mlecznej Drogi, nawet bez zadnych gwiazd jako takich. Natomiast gubia sie, jesli sa gwiazdy, ale usunie sie Mleczna Droge.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3716 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:07:38 am »
Co do zasady zaś, to pozostaje nieznana - choć udowodniono, że gdy urwie się im (co jo godom, co jo godom: gdy się im humanitarnie amputuje) lewą środkową nogę, to tracą ten zmysł galaktycznej orientacji i lecą na oślep. Dlaczego? Nie wiadomo...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3717 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:12:28 am »
Robisz sobie jaja, tak?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3718 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:19:31 am »
Cytuj
Robisz sobie jaja, tak?
Czy MNIE pytasz, czy kogoś innego?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3719 dnia: Kwietnia 28, 2013, 10:40:40 am »
Nie, gadam sam ze sobą ;> ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).