Autor Wątek: Wizerunek dubelta  (Przeczytany 56456 razy)

gedzior

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Wizerunek dubelta
« dnia: Sierpnia 03, 2004, 07:59:01 pm »
Juz po raz trzeci przeczytalem jakze wspaniale dzielo autorstwa Stanislawa Lema pt. "Eden", jednak za kazdym razem napotykam ten sam problem - bardzo ciezko jest mi sobie wyobrazic jak dokladnie wygladaja mieszkancy tytulowej planety.

Poszukiwalem jakiejkolwiek ilustracji w internecie przedstawiajacej owego stwora, ale jest to bardzo ciezkie i tu zwracam sie z goraca prosba do forumowiczow - jesli mialby ktos rysunek (mile widziane zdjecie ;)) dubelta, niech zamiesci go na forum lub gdzies w internecie.

Sam staralem sie wykonac ilustracje do ksiazki, ale kiepsko mi to wychodzilo szczerze mowiac :)

Pozdrawiam...
Gedzior...

meteor2017

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 05, 2004, 04:09:52 pm »
Tez chetnie bym zobaczyl  ;D
Wiosna 2005 - dowody rzeczowe
[/color][/b]

Terminus

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #2 dnia: Września 20, 2004, 11:30:39 pm »
Oj już zapomniałem jak to owo cudo wyglądać mogło, bo 'Eden' czytałem bardzo dawno temu. No ale odświeżę sobie to może narysuję :P

Julia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • ...
    • Zobacz profil
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2004, 09:09:52 pm »
Kiedy czytałam "Eden" wykształcił mi się w głowi pewien obraz dubelta, jednak mam ciągłą świadomość, że był on (obraz) raczej dziełem przypadku i jakichś losowych skojarzeń.

Wyobrażałam go  ( tym razem dubelta) jako skórzaste połączenie wieloryba ze słoniem. Myślałam, że poruszał się poprzez coś w rodzaju przelewania i był lśniąco czarny.

Dopiero teraz, kiedy o tym dokładniej myślę, dochodze do wniosku, że własciwie w tekscie nie było niczego co poparłoby moje wizje.

Ale i tak uważam, że jest skórzasty.
Człowiek jest nieważnym momentem w życiu przedmiotów.

Terminus

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #4 dnia: Października 05, 2004, 03:45:08 am »
Jeden z pracowników Industrial Light & Magic określił kiedyś pewnego filmowego ,,stworka'' jako ,,coś pośredniego między niedźwiedziem a ziemniakiem''.
Niewątpliwie nie uda się nam w tym temacie przekroczyć wyznaczonego przez tę cytowaną wypowiedź progu precyzji :].

Julia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • ...
    • Zobacz profil
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #5 dnia: Października 05, 2004, 09:14:10 pm »
I pytanie- klucz: Jak bardzo podwójne był dubelt?
Człowiek jest nieważnym momentem w życiu przedmiotów.

Terminus

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2004, 01:07:15 am »
Cytuj
I pytanie- klucz: Jak bardzo podwójne był dubelt?



O czym, Juleczko, do nas rozmawiasz?  Coś mi chyba IQ nie starcza, żeby umieścić to pytanie w swoich zbiorach nierozwiązalnych problemów.  Co to, do diaska, jest ten dubelt w ogóle? Eeee przeczytam ten ,,Eden'' w końcu żeby móc się tu kłócić:]

-= GedzioR =-

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2004, 12:52:43 pm »
Dubelt, jak sama nazwa wskazuje, jest polaczeniem dwoch istnien. Nie kojarze za bardzo jaka te istnienia przybieraja forme, ale z opisow wygladalo to mniej wiecej tak jakby male dziecko siedzialo na grzbiecie wiekszego stwora... Wlasciwie nie jestem pewien czy na grzbiecie, czy moze na brzuchu, bo tego wlasnie nie moge ustalic... W kazdym razie jestem ciekaw, jak wam sie wydaje...

Byl motyw w ksiazce, gdy grupa szla na zwiady po planecie i napotkali na swej drodze wiszacego stwora, ktore spuszczalo w dol dluga nic, zwisajaca tuz nad ziemia... Gdy stworzenie spadlo na dol, rozszczepilo sie na kilka zyjacych niezaleznie od siebie istnien. Jest to jako takie nawiazanie do dubeltow, ktore rowniez stanowia dwa istnienia w jednym, tym razem jednak zalezne od siebie - ten duzy byl srodkiem lokomocji, a maly po prostu mozgiem...

Czy ktos sprobuje narysowac jakis wizerunek ?! :D

Kuba Syroka

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #8 dnia: Października 16, 2004, 09:55:37 pm »
Ja sobie go wyobrażam mniej więcej tak jak pewną postać malowidła, z tym, że twarz byłaby trochę bardziej "ludzka".

Terminus

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #9 dnia: Października 18, 2004, 08:18:57 pm »
No i proszę! Nasze forum zrobiło się multimedialne!

Julia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • ...
    • Zobacz profil
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #10 dnia: Października 18, 2004, 10:04:46 pm »




[glb][size=24]?[/size][/glb]
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2004, 10:06:12 pm wysłana przez Julia »
Człowiek jest nieważnym momentem w życiu przedmiotów.

-= GedzioR =-

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #11 dnia: Października 24, 2004, 10:16:54 am »
Kurcze, nie wiem, jak wstawic rysunek, a mam przy sobie swojego dubelta, ktorego chcialbym pokazac. Czy ktos moglby mi wytlumaczyc, jak to zrobic ?!

Terminus

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #12 dnia: Października 24, 2004, 03:54:22 pm »
To proste. Pisząc wiadomość użyj przycisku z miniaturką obrazka, co spowoduje dodanie komend [img][/img]. Pomiędzy te dwa znaczniki musisz wpisać adres swojego obrazka. Tak, oznacza to że obrazek musi być w sieci na jakimś serwerze ftp, na przykład.

No więc przykładowo wygląda to tak

[img] ftp://members.lycos.co.uk/gedzior/mydubelt.jpg[/img]

Więc cała trudność tej operacji polega na załadowaniu obrazka na jakiś serwer, ftp czy na konto www. Jeśli masz już jakąs swoją stronę z obrazkami tamże, to wklepując ich adresy ułatwisz sobie sprawę.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2004, 03:59:31 pm wysłana przez Terminus »

-= GedzioR =-

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #13 dnia: Października 25, 2004, 01:45:55 pm »
Dziekuje za odpowiedz :)
Gdy wrzuce juz obrazek do sieci, dam do niego linka :P

Terminus

  • Gość
Re: Wizerunek dubelta
« Odpowiedź #14 dnia: Października 25, 2004, 11:31:35 pm »
No ja myślę  ::)