Stanisław Lem - Forum

Polski => Hyde Park => Organizacja forum => Wątek zaczęty przez: Terminus w Maj 25, 2012, 02:04:33 pm

Tytuł: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Maj 25, 2012, 02:04:33 pm
Zaczynam ten temat dlatego, że robi się podskórny tumult dotyczący tego, jak to forum powinno wyglądać, co jest wartościowe, jakie kryteria mają moderatorzy, i dlaczego Terminus używa słowa "kloaka". A także, jaka powinna być koncepcja moderowania, czy Q powinien być modem itp.
Otóż może wyłożę swoje podstawowe koncepcje. Otóż.
1. To jest Forum Stanisława Lema, które ma dotyczyć Jego twórczości i osoby, oraz spraw z tym związanych.
2. "Związanych" w powyższym zdaniu należy rozumieć w miarę dosłownie.
3. To forum ma już dobrych kilka lat. Ponieważ występowały już fale postów zupełnie niezwiązanych z Lemem, skrzat wpadł na pomysł utworzenia Hyde Parku. Tak, Hyde Park powstał właśnie po to, aby skanalizować posty nie-lemowe w jednym miejscu właśnie po to, żeby ludzie którym bliska jest tematyka forum nie musieli ich czytać.
4. Licząc od swojego pierwszego posta chyba z 2004r. stałem się ze studenta matematyki naukowcem, w każdym razie człowiekiem bardzo zajętym. Dlatego, choć nad tym ubolewam, nie mam czasu ani szans czytać dokładnie wszystkiego, co się tu pisze. Stąd istnienie Hyde Parku jest dla mnie istotne właśnie po to, by móc odpuścić sobie radosną twórczość forumowiczów tam zawartą.
5. Moja osobista koncepcja moderacji: mod usuwa z "forum po polsku" bez litości wszystko, co nie jest związane - wedle swojego uznania, bo nie ma tu miejsca ani czasu na dyskusje demokratyczne nad tym, czy stopień związania jest dostateczny. W Hyde Parku - każdy robi co chce, moderacja tam jest prawie niepotrzeba, poza usuwaniem przekleństw.
6. Ponieważ cetarian był ciekawy - tak, zdarzyło mi się emocjonalnie nazwać 'twórczość niezwiązaną' kloaką. Chodzi o najniższy sort owej twórczości, czyli kłótnie polityczne z gatunku wyższości cepa nad młócką kopytami.
7. Z tego co wiem, koncepcja maźka jest inna, bardziej otwarta i towarzyska, tj. mamy grupę ludzi która pisze o czymkolwiek bo lubią się nawzajem. Nie ma sprawy, ale nie jestem pewien czy w takim razie cała twórczość nie powinna znaleźć się w Hyde Parku.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia moje kryteria. Prosiłbym w tym temacie żeby ktokolwiek, kto ma cokolwiek do powiedzenia w kwestii charakteru forum się wypowiedział, po czym temat zostanie zamknięty (po czym sobie 'utonie'), a ewentualne zmiany wprowadzone w życie.
Nie mam problemu z publiczną rozmową na ten temat.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 25, 2012, 03:00:08 pm
3. To forum ma już dobrych kilka lat. Ponieważ występowały już fale postów zupełnie niezwiązanych z Lemem, skrzat wpadł na pomysł utworzenia Hyde Parku. Tak, Hyde Park powstał właśnie po to, aby skanalizować posty nie-lemowe w jednym miejscu właśnie po to, żeby ludzie którym bliska jest tematyka forum nie musieli ich czytać.

Chyba nikt nie zaprotestuje, by z Forum po polsku przenieść do HP wątki, które nie mają bezpośredniego związku z Lemem. Forum zyska na przejrzystości - może odżyją jakieś dawno przysypane wątki poświęcone Patronowi.
Chociaż to po prawdzie 3/4 działu, to tematy założone dobrych kilka lat tamu np. często używane...wszystkie "Właśnie...". Niemniej - jestem za takim porządkiem.

Cytuj
5. Moja osobista koncepcja moderacji: mod usuwa z "forum po polsku" bez litości wszystko, co nie jest związane - wedle swojego uznania, bo nie ma tu miejsca ani czasu na dyskusje demokratyczne nad tym, czy stopień związania jest dostateczny.

Wg mnie usuwa, ale do HP - z koszem może jednak ostrożnie...hm?

Cytuj
W Hyde Parku - każdy robi co chce, moderacja tam jest prawie niepotrzeba, poza usuwaniem przekleństw.

I dlatego m.in. jestem za pozostawieniem moderacji w obecnym składzie. Ty tniesz po polsku , maziek bawi przez naukę czy odwrotnie;)  i próbujemy się nie pozjadać, bo nie jest nas tutaj za dużo:)

P.S. Przy okazji - jeśli o wizji forum. U zarania pisałam o karmie, że dziwi mnie jej zaplecowość itd. (tzn. jestem zwolenniczką mówienia wprost, jeśli coś mnie drażni). Myślę sobie, że poważnie trzeba rozważyć jej zniesienie. Minusy nie prowadzą do oczekiwanych rezultatów - co obserwujemy w politycznych wątkach, a sama karma potrafi zrobić Indiotów ze skądinąd inteligentnych ludzi.
Jak nigdy dotąd - proszę, pomyślcie czy potrzebujemy tej punktacji:)
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 25, 2012, 03:25:16 pm
Jak nigdy dotąd - proszę, pomyślcie czy potrzebujemy tej punktacji:)

Twierdzę do znudzenia: NIE potrzebujemy.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Remuszko w Maj 25, 2012, 03:54:18 pm
Zgadzam się we WSZYSTKIM  z naszą Ślązaczką (więc za jej pomocą i z Terminusem) - z wyjątkiem  karmy.

VOSM

[BTW:
1. uważam, że właściciele Forum i tak robią nam grzeczność, że pozwalają na Hyde Park (zresztą z życzliwością, jak mi się wydaje).
2. jak tu jestem parę lat, tylko jeden raz widziałem, żeby ktoś rzucił grubym słowem, Bogu dzięki.]
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 25, 2012, 06:33:56 pm
W skrócie, bo musiałem wrócić po południu do roboty brrr... co za czasy...

Uważam, że w tej chwili większość uczestników forum jest tu raczej dla tematów bardzo okołolemowych, niż stricte lemowych. Z różnych względów tak jest, ale tak to widzę. Nie wiem dlaczego tak jest, wydaje mi się, że kiedy zacząłem tu pisać (dżisus, i tu sprawdziłem kiedy  :o ) w 2006 roku to było inaczej, ale było inaczej pod wieloma względami (było o wiele więcej ludzi). Fakt, że zazwyczaj dyskusje były o Lemie albo czymś koło. Tak to pamiętam. To se chiba ne wrati i moim zdaniem robienie z tego forum ściśle tematycznego nie spowoduje napływu ludzi a tylko odpływ tych, którzy tę tematykę wyczerpali (bądź się nią znużyli). Na ogół na ściśle tamatycznych forach ma się jakąś objętość sensownych rzeczy do wypowiedzenia a potem to już najwyżej można się powtarzać.

W tej chwili ruch największy (pomijając Smoleńsk) generowany jest w wątkach lemowo mało związanych, na zasadzie, że się znamy i wiemy, że dana informacja, która być może w innym gronie uznana by została za nieistotną a jej głosiciel za kretyna - tu się spodoba i trąci odpowiednie struny. Ja osobiście wpadam tu jak do kawiarni (do której z kolei, w realu, wpadam z rzadka). Czy podbój kosmosu jest związany z Lemem? Albo świat za 127 lat? Fakt, Lem pisał o tych sprawach, ale czy my tam dyskutujemy aspekty jego twórczości czy też jego pomysły techniczne? O patriotyzmie, wierze, polityce czy nawet środowisku mentalnym Kaczyńskich też przecież pisał... Oczywiście jestem za porządkiem, jeśli komuś przeszkadza ta mieszanka. Wywalmy wszystko co jest non-topic do Hyde. To prosta sprawa i nie widzę najmniejszych przeszkód. Jedyna kwestia to jest dalsze zachowanie czystości, bo na tym forum niezależnie od wątku mamy nieustanne dygresje i dygresje do dygresji. Ja osobiście nie widzę siebie w roli cenzora co trzeci post tnącego czyjeś słowa i dopisującego pod spodem "wyleciało, bo nie trzymasz się tematu" i tak dalej w ten deseń. Jakbyśmy rozmawiali o silnikach spalinowych - OK, ale o Lemie?

Jest oczywiste, że w tej chwili najwięcej kontrowersji wzbudzam ja sam osobiście, dyskutując o katastrofie smoleńskiej ze Smokiem Eustachym oraz wiesiolem co mi klika osób powiedziało wręcz w twarz (znaczy listownie, i bardzo dziękuję). Jak już pisałem, występuje tu konflikt interesów, ponieważ te sprawy mnie wielowątkowo interesują (tak co do meritum jak i ich odbioru przez innych ludzi, a także motywów ich postępowania). Pod adresem obu tych osób padło słowo "troll", czym, niech już będzie do końca szczerze i otwarcie, nie zgadzam się. Troll to jest osoba, która swą działalnością niszczy forum, a tu taka sytuacja nie występuje (śmiecenia, tworzenia sztucznych wątków, złośliwego czepiania się, wyszydzania wszędzie gdzie się da czy robienia inaczej przysłowiowego "gnoju"). Wręcz przeciwnie, rzecz rozgrywałaby się tylko w jednym wątku w Hyde Parku (katastrofy smoleńskiej) gdyby nie ja, bo mnie coś podkusiło zachować niepokalane dziewictwo "wątku technicznego" więc stworzyłem jeszcze wątek "politycznej rzeźni", po namowach Cetariana zamieniony na "politykę smoleńską". Cała "kloaka" (do czego nie mam pretensji, że ktoś tak to widzi) jest tam i tylko tam.

To nie jest moje forum. Zdecydowanie przyjmuję i szanuję pierwszeństwo Terminusa do czegokolwiek (nie mówiąc oczywiście o jeszcze bardziej zwierzchniej zwierzchności), a także głos każdego niezależnie od "starszeństwa" - tym niemniej mam i swoje zdanie (do ciężkiej cholery!) a także jestem tu nie po to, aby być moderatorem (co spadło na mnie niespodziewanie i z nieba) - tylko dla egoistycznej przyjemności. Jestem w stanie się podporządkować cudzej ocenie sytuacji i przyjmuję do wiadomości, że ponieważ sam tkwię w kloace po uszy, mam nieco otępiałe zmysły ;) . Tym niemniej najwyraźniej czuję się z tym dobrze. Napisałem do skrzata, że moim zdaniem Q powinien zostać moderatorem. To był mój suwerenny pomysł a uważam tak, ponieważ ma czas, ma doświadczenie, jest oczytany, obyty i kulturalny, ma ujmującą powierzchowność (podobny do Giocondy ;) ) itepe. Ma także, w temacie o którym dyskutujemy, zastrzeżenia do mnie, więc może mnie od czasu do czasu podetnie. Wcześniej proponowałem to samo Cetarianowi, ale, nie owijając w bawełnę, okazał się leniem :) . Larum grać tak, zakasać rękawy - nie, he, he... W tej kwestii decyduje jednakże skrzat.

Jako najlepiej odkarmiony troll na tym forum o karmie nie będę się wypowiadał, cokolwiek powiem zabrzmi jak czystej wody hipokryzja :) . Prawdziwiej by zabrzmiało dziurawe, blaszane wiadro, zrzucona na bruk ;) ...

A przy okazji, stuknął mi pięciotysięczny post. Digitus dei?
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: liv w Maj 25, 2012, 07:42:34 pm
Ludzie inteligentni i wyrafinowani, obrażają w sposób inteligentny i wyrafinowany. A nawet wykwintny. Co przecież nie znaczy, że nie obrażają.
Ale ludźmi jesteśmy (z wyjątkiem Maźka) i emocje to sprawa naturalna.
Dzięki temu, forum...żyje?
Mojej granicy tolerancji, nie przekracza. Kloaka, rzyć....no, też mi wulgaryzmy :)
Cóż, zwierzak po prostu jestem.
Ogólnie, bliżej mi do wizji Maźka. Forum jest oczywiście lemowe, ale zastosowałbym ujęcie, Lema fenotyp rozszerzony. Czyli myślenie Lemem. Na tematy różniste.
Wtedy, jedynie wątek muzyczny do kasacji :( .
Przerzucenie tematów małolemowych do HP, jak najbardziej. Kloaka będzie wprawdzie większa, za to krynica bardziej krystaliczna. Pamiętając, że wszystko co piękne i cenne wyrasta na podglebiu z mierzwą.

W temacie modelarskim, pytanie.
Zamiast Maźka, czy kolejny model?
Bo wygląda mi, iż kolega szuka łosia, czy też nielenia, który miałby go zastąpić, hę?
Karma?
Lubię karmić.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 25, 2012, 08:02:49 pm
Napisałem do skrzata, że moim zdaniem Q powinien zostać moderatorem. To był mój suwerenny pomysł a uważam tak, ponieważ ma czas, ma doświadczenie, jest oczytany, obyty i kulturalny, ma ujmującą powierzchowność (podobny do Giocondy ;) ) itepe.

Masz jednak świadomość, że gdyby to się stało, byłbym najprymitywniejszym intelektualnie modelem moda dostępnym na rynku lempeelowym? ;) (O czym przypomina mi każdorazowo poziom na jakim dyskutujecie w "Eksploracji Kosmosu", Czwartkiem tam jestem między Topolnymi.)

W temacie modelarskim, pytanie.
Zamiast Maźka, czy kolejny model?

Zamiast? Stanowczo nie. Uważałbym za grubszą nieprzyzwoitość gdyby maziek (że o Terminusie już nie wspomnę) miał stracić prerogatywy i moderatorski tytuł.
To Oni budowali to Forum [tu powinien nastąpić pean pochwalny na cześć obu], ja mogę ew. stanąć na ramionach gigantów ;).

Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 25, 2012, 08:19:53 pm
Mojej granicy tolerancji, nie przekracza. Kloaka, rzyć....no, też mi wulgaryzmy :)

Chciałam powiedzieć, że owa żyć, czy nie żyć - z przyczyn oczywistych...mnie nie obraziła - a była skierowana do mnie. Aczkowleik uważam, że taki post kierowany do kogoś, z kim się nie zamieniło słowa, jest ...ujmijmy to - niegrzeczny;)

Cytuj
Wtedy, jedynie wątek muzyczny do kasacji :(

Nie strasz...ale jest w HP..to może;)

Cytuj
Karma?
Lubię karmić.

Ja też. Lubię. Ale napisałam: a sama karma potrafi zrobić Indiotów ze skądinąd inteligentnych ludzi. . Tak uważam. Zdania nie zmienię. I żadne argumenty mnie nie przekonają. Serio.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: liv w Maj 25, 2012, 08:41:44 pm
Cytuj
uważam, że taki post kierowany do kogoś, z kim się nie zamieniło słowa, jest ...ujmijmy to - niegrzeczny;)
Oczywiście, że niegrzeczny. Ale zamiast ciąć, można to powiedzieć. Niech się ono wstydzi. Może samo wytnie?
Boje się trochę skutków tej...betryzacji.
Cytuj
    Karma?
    Lubię karmić.
Ja też. Lubię. Ale napisałam: a sama karma potrafi zrobić Indiotów ze skądinąd inteligentnych ludzi. . Tak uważam. Zdania nie zmienię. I żadne argumenty mnie nie przekonają. Serio.
Święta prawda. Ale to takie ludzkie. Może nawet zabawne.
Poważniejąc.
Jest mi obojętna. Jak będzie, będę klikał. Jak zniknie, zapomnę.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: wiesiol w Maj 25, 2012, 10:20:03 pm
Milionerzy karmy,że tak sie zwrócę do "starinnych" forumiczów,przecie to dzieciniada, jeśli wyższi rangą  zadecyduja,że ma być, niech tak będzie.Myślę,że nieważne ile kto ma + czy - ale co pisze i o czym pisze  a ocena jak zwykle i tak zostanie zostanie subiektywna.Osobiście jestem za karmą i jeszcze,że by Q został moderatorem.Gdzieś na forum widziałem jego zdjęcie z jajami wielkanocnymi(chyba,że to nie on, i te oczy) jest w nich wielka inteligiencja ale i szaleństwo,co napewno wyjdzie na dobrze forum(mamy przyciągać-nie odpychać).
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 25, 2012, 10:43:23 pm
Gdzieś na forum widziałem jego zdjęcie z jajami wielkanocnymi(chyba,że to nie on, i te oczy) jest w nich wielka inteligiencja ale i szaleństwo

Nie, ów kapitan Jajec to nie ja.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 26, 2012, 11:01:23 am
Zacznę może od tego, że bardzo Cię lubię
Przestań, bo się różowię, gdzie nie powinienem ;) ...

Cytuj
Łyżka dziegciu: uważam, że jesteś niekonsekwentny w sprawach moralności i etyki
Homo sum et nil humanum a me alienum esse puto

Cytuj
[1]z jednej strony przekonanie, że wszystko jest cyniczną grą interesów... np. teza, że Truman kazał zrzucić bomby atomowe na Japonię, żeby je „pokazać” Stalinowi, a nie po to, żeby uniknąć miliona zabitych i rannych żołnierzy amerykańskich
Nie będziemy w tym wątku roztrząsać tamtego, ale, na marginesie, tak uważam, że była to istotna przesłanka, choć nie uważam, aby jedyna, a przesłanki "moralne" nie istniały - i jeśli "tak wyszło" to, co o tym pisałem, to nie chciałem, żeby tak wyszło.

Cytuj
[2]z drugiej strony zakładasz osobne wątki z powodów takich, że ktoś okradł muzeum, albo, że polityk z kierownictwa „Monopolu patriotycznego” odwiedził w więzieniu kibola.
Może wytłumaczę to w ten sposób, że posiadanie rozumowych przekonań z punktu [1] nie oznacza, że nie posiadam (jednak!) jakiejś skarlałej formy sumienia, która to niedoskonałość powoduje, że ruszają mnie informacje typu [2].

Cytuj
Nie jesteś więc doskonały
No mam nadzieję ;) !

Cytuj
Nie ma zatem zapotrzebowania na moje usługi moderatorskie, bo u mnie byłoby, mówiąc w uproszczeniu, tak: „Trzy ostrzeżenia i do widzenia”.
Obaj panowie są żołnierzami Tośka i wprowadzili tutaj styl, moim zdaniem, poniżej krytyki.
Pytanie tylko, co jest dla Ciebie nie do przyjęcia - ich domniemane poglądy czy określone, faktyczne zachowania? Innymi słowy chcesz ich zmoderować, bo ich nie lubisz, czy dlatego że łamią regulamin. Bo ja, jak już napisałem, faktycznych i dostatecznych powodów nie widzę, choć styl wypowiedzi Smoka mi nie odpowiada, ponieważ przebija spod niego pogarda*. To jest w istocie sedno sporawy. Można oczywiście usuwać z forum osoby za poglądy, z którymi się nie zgadzamy, tylko czy nie staniemy się kółkiem wzajemnej adoracji (co mnie, zasadniczo, specjalnie nie interesuje). Wydaje mi się, że pod egidą Patrona tego forum powinniśmy posługiwać się w dyskusji rozumem - a więc nie żywić uczuć, tylko argumentować. Przypomina to nieco dyskusje o wierze, które zaczynają się od wzajemnych deklaracji, kto jest wierzący a kto nie. A jakie to ma znaczenie dla dyskusji - pominąwszy, że po tego typu deklaracjach każdy sobie szufladkuje rozmówcę i nie patrzy już na argumenty, tylko na swój jego obraz-schemat (aha, średniowieczny zacofaniec - aha, niewierzący, nie rozumie i pójdzie do piekła)?

*nawiasem mówiąc, takie nutki czasem przebijają i spod wypowiedzi innych osób, ale jak mi się zdaje w mniejszym natężeniu. Czego z kolei być może nie jestem w stanie ocenić, ponieważ mam zaburzony osąd i prawdopodobnie surowiej oceniam wypowiedzi osób, z których poglądami jaskrawie się nie zgadzam. Przy takim pultaniu się trudno, abym był dobrym modem ;) ... Gdyby ktoś w realu przyszedł podpalić mój dom - paliłbym jego, choć nie uważam takich środków za sensowne, to musiałbym przyjąć jego metody i nimi walczyć. Jednak w dyskusji nie mam zamiaru odchodzić od tego, czym powinna być, nawet jeśli kto inny "ubarwia" ją pozamerytorycznie. Osobiście staram się stosować jedną zasadę (pewnie też niedoskonale, sam to widzę) - w sieci nie piszę nikomu niczego w sposób, w jaki nie byłbym w stanie powiedzieć mu tego twarzą w twarz.

Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 26, 2012, 01:11:07 pm
Uhm...kto jest konsekwentny w sprawach etyki, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Widzę, że zarysował się podział - z chudsza - na tych, którzy chcą ciąć i na przeciwników.
To ja wprost - sama mówiłam, że lubię - w sprawie jasnych zasad.

Rozumiem, że Panom generalnie Q się podoba wizualnie i że są to wybory Mistera Forum - to poprosze prezentację pozostałych kandydatów;)
Ja trochę wbrew i z ukosa...z poniższych 2 powodów:
1) znam styl moderacji Q ze Star Treka - nie popieram go - Q o tym wie - dla niego to nihil novi - prowadzi on do: personalnych przepychanek, pouczania i niekończących się debat na i poza forum (cięcie bez dyskusji to mrzonka): co, kto i gdzie napisał źle, czy mógł i czy trzeba było to wyciąć/przenieść/zbanować/zablokować - bez obrazy, ale Q wie, że na samą myśl, że na lem.pl mogłoby tak być…to ja brr i zwijam żagle;)
To jest gorsze od całej polityczki smoleńskiej i muzyczki razem wziętych. Ponadto Q wie, że system ostrzeżeń nie działa - jest wyśmiewany/komentowany itd. - ogólny bałagan. Spokój - prawie - tylko wtedy, gdy wszyscy się poobrażają, a niektózy zostaną zbanowani i/lub sami odejdą. Przypominam, że jest nas garstka.

2) uważam, że moderator nie może jedną ręką wołać noża i ciachania, a drugą brać udział w "kloacznych"( to słowo robi furorę) topikach (za taką konsekwencję szanuję maźka – rozmawia to nie grzmi i na drugim biegunie... Terminusa: nie rozmawia - grzmi); jedną ręką wołać zasad, a drugą je łamać. Inaczej to hipokryzja oraz równi i równiejsi na forum (to a propos jasnych zasad i arbitralnego orzekania kiedy i kto może, na jaki temat rozmawiać i kiedy ma to podstawy merytoryczne:) ) Q zazwyczaj bierze czynny udział w każdym drażliwym temacie. Stąd łatwo o zarzut nieobiektywności  i nierównego traktowania userów - wracamy do pkt.1 - tam jest to prawie codzienność.

Myślę, że Q mi to wybaczy. To nic osobistego. Sęk w stylu moderacji. Zresztą Q mówi, że jestem maksymalistką...może...a one tak mają, że albo są jasne zasady albo układy i układziki, których fizycznie nie znoszą:)

Podobnie do liva i maźka uważam, że cięcie z wyrzucaniem postów jest ryzykowne - prowadzi do pkt 1.
Sumując - porządki tak. Zmiany - nie. Terminus ewentualnie tnie przekleństwa i przenosi śmieciowe wątki do HP czyli realizuje swoją wizję czystości tematycznej (chociaż muszę powiedzieć, że przeczytałam topik odgrzebany przez Q - O Lemie napisano...sądzę, że ilustruje trudność w uznaniu co jest off, a co nie:) ). Chociaż - z drugiej strony - jeśli maźkowi moderacja ciąży - to nic na siłę i niech nastanie nowe:)

Może wpłynie pozytywnie na Q i nie będzie drugiego st.pl – pod, opisanym wyżej, względem (nie mam na myśli osób, treści itd.). Chociaż, z tego jak Q cyklicznie woła Terminusa z nożem - wątpię.
Nie napisałam tutaj niczego, czego Q nie wiedziałby wcześniej. I tylko z tych powodów jestem przeciw. Może tutaj zademonstrowałby inny styl - bo lem.pl jest dla niego ważnym miejscem w sieci (zresztą jak dla każdego z nas). Poza tym lubię Q – o czym on też wie. Chociaż może teraz nabrał wątpliwości;)

Tak naprawdę nie ma to wszystko najmniejszego znaczenia i od dawna mnie zadziwia, że garstka dorosłych ludzi nie potrafi się ze sobą dogadać i musi tym zawracać głowę np. skrzatowi:)

Cytuj
Myślę,że nieważne ile kto ma + czy - ale co pisze i o czym pisze  a ocena jak zwykle i tak zostanie zostanie subiektywna.

Oczywiście. Z uporem maniaka, ale obiecuję, że do trzech razy sztuka -  powtórzę - aż do pogłębionego zrozumienia - usunąć, bo:

a sama karma potrafi zrobić Indiotów ze skądinąd inteligentnych ludzi. . Tak uważam. Zdania nie zmienię. I żadne argumenty mnie nie przekonają. Serio.


Poza tym uważam, że ten wątek i cała historia...pod i nadskórnie wygląda na kabaret - tak...też tańczę kankana:)
Tak czy siak - powodzenia:)
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 26, 2012, 01:42:49 pm
1) znam styl moderacji Q ze Star Treka - nie popieram go - Q o tym wie - dla niego to nihil novi - prowadzi on do: personalnych przepychanek, pouczania i niekończących się debat na i poza forum (cięcie bez dyskusji to mrzonka): co, kto i gdzie napisał źle, czy mógł i czy trzeba było to wyciąć/przenieść/zbanować/zablokować - bez obrazy, ale Q wie, że na samą myśl, że na lem.pl mogłoby tak być…to ja brr i zwijam żagle;)

ola, spokojnie. Lem.pl nie jest st.pl.

Startrek.pl po pierwsze jest bardziej popkulturowy i - co mówię z przykrością - plebejski, wymagając zupełnie innych metod moderacji niż niniejsze Forum, gdzie funkcjonuje znacznie dalej posunięta automoderacja ze strony rozmówców (czyt. kultura po prostu) . Np. na Forum lem.pl w życiu nie spodziewam się zobaczyć takich kfiatków:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=6&topic=2863&page=53#msg251188 (http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=6&topic=2863&page=53#msg251188)
Nadto: na startrek.pl dochodzi czasem do - mówiąc z przesadą - walk frakcyjnych w ramach fandomu "StarTreka" (podzielonego na regionalne kluby, koterie towarzyskie itp.). U nas nie ma takich zjawisk.
Mamy do czynienia z dwoma zupełnie różnymi forami.

(Aha: nie twierdzę, oczywiście, że jako mod tamtejszy byłem bezbłędny, nie. Jednak człowiek i na błędach się uczy. Mam nadzieję, że wyciągnąłem wnioski z wypomnianych ;) przez Ciebie moderatorskich porażek.)

Toteż - zakładając, że Wy tak poważnie z moim moderowaniem ;) - deklaruję wprost, że nie zamierzam wprowadzać nijakich systemów ostrzeżeń, radykalnego cięcia* etc. (nic czego by już na lem.pl nie było, jednym słowem). Nie jestem też zwolennikiem szybkiego banowania, do którego nawołuje Cetarian. Decyzje o ew. banie pozostawiłbym w gestii skrzata, jeśli moderacja okaże się bezsilna. (Jak widać w starych wątkach: nawet w wypadku Kagana bez bana się obyło.)
Jako ew. mod interweniowałbym dokładnie w tych samych wypadkach, w których jako użytkownik "wołałem Terminusa" (a wiele tego nie było).

Ponadto: jestem zwolennikiem moderatorskiej kolegialności decyzji, samowładztwo wygląda dobrze tylko w spejsoperach.

(Aha: też Cię lubię :).)


* w zakresie tego co ciachać należy, a co nie, stoję gdzieś w pół drogi między maźkiem, a Termem, trochę bliżej tego drugiego...
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 26, 2012, 01:52:19 pm
Jestem spokojna jak niedzielny poranek  ::)

Mam alergię na samo słowo - ban:) Just...

A co z punktem drugim?:) To było retoryczne. Serio.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 26, 2012, 01:53:48 pm
Jestem spokojna jak niedzielny poranek  ::)

Sobotni, kochana, sobotni ;).
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 26, 2012, 02:15:09 pm
Tutaj moderatorzy (a przynajmniej ja) nie mogą banować. Mogę jedynie przerabiać bądź usuwać posty. Nie mam też żadnego wpływu na karmę (poza takim, jak ma każdy).
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 26, 2012, 04:19:25 pm
Wiem maziek...ban podałam w odpowiedzi na post Q i jako ukoronowanie cięć, pouczeń itp. Po prostu uważam, że taki system rodzi konflikty - tak, jak je opisałam. Wysłowione i niewysłowione. Każda ingerencja - tnąco/usuwająca w post (oprócz ewidentnie wulgarnego) jest niejednoznaczna i myślę, że Q zdaje sobie z tego sprawę. Dobre chęci? Uhm...ja mam wysypkę.

Poza wszystkim - powyższy, sobotni post Q powinien być wycięty jako pierwszy z brzegu - pokazowo, przykładnie, samomoderująco . Mój piosenkowy: I'm easy like sunday morning - też. Mylę się? Nie. Gdyby teraz trzeci użytkownik napisał: kocham Tośka...to co? Tamte zostawić? Tośka ciąć? Odwrotnie? Wszystkie? Szczegóły, ale o to trwają wieczne spory na forach, gdzie się piłuje:)

Powtarzam - nie mam nic osobistego przeciwko Q. Tylko przeciw dzieleniu forum na lepszych i gorszych userów.Tych, którzy mogą i tych którzy nie mogą pisać swobodnych komentarzy. Resztę chyba obszernie wyjaśniłam;)

Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 27, 2012, 01:43:46 am
Cetarianie, sądzę, że niepotrzebnie upolityczniasz całą sprawę, podcinając gałąź wlasnej argumentacji.
Zarówno jako user, jak i jako - ewentualny - moderator przeciwny byłbym politycznej cenzurze na Forum. Ciąć owszem można, a nawet trzeba, bełkot. W tym się zgadzam z Terminusem. Jednak nie ma dla mnie znaczenia tematyke tego belkotu.
Zapewne, Macierewicz bredzi, ale Däniken opowiada jeszcze gorsze brednie, a nikt zwolenników jego poglądów z Forum nie wyganiał (Kru - o ile pomnę - cieszył się nawet niejaką estymą, bo jego forumowa bytność nie kończyła się na "dänikenistyce", mial do powiedzenia i znacznie ciekawsze rzeczy).

Posty obraźliwe, czy na niskim poziomie merytorycznym zapewne zasługują na miejsce w koszu i wyrażam gotowość wyrzucania ich tam, jeśli jest taka potrzeba, jednak nie zamierzam ich tam wysylać z politycznego (ani szerzej: światopoglądowego) klucza.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Smok Eustachy w Maj 27, 2012, 02:51:43 am
/..../
W odpowiedzi na postulat Q, Terminus usunął jeden post Smoka (ze zwrotem „wyżej rzyci nie podskoczysz”) ale jednocześnie, w poście
Re: Właśnie zobaczyłem...
To jest cytat z literatury pięknej polskiej współczesnej genialnej jak ktoś nie wie. Niech się wstydzi.
Cytuj
na oczach żołnierzy Tośka.
Sam ten fragment mówi wiele o tym czy owym.

Stańmy zatem na gruncie nauki i wartości uniwersalnych i oceńmy ten zwrot. Pomijając, że ja nie wylewałbym w tym wątku różnych impresji na niezwiązane z nim tematy.
Więc czy o każdym można mówić, że jest żołnierzem Tatiany czy nie o każdym?
Wyzwanie, jakie postawiłem okazało się za trudne do przejścia. Tj trzeba stanąć na gruncie wartości uniwersalnych i generalnych. Albo o każdym można pisać jałowe tasiemce personalne albo o nikim.
Nie będę nawet nawiązywał do inspiracji takiej postawy. Dodam tylko, że jeśli mówimy o mnie to bohaterowie lemowi są raczej weredycznie ukierunkowani. Chociaż na tle innych forumowiczów odstaję in plus zdecydowanie i to budzi zawiść.

Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 27, 2012, 03:35:35 am
„Nemo iudex in causa sua” – bardzo ważna zasada procesu sądowego, jeśli rozszerzymy ją na życie forumowe, to będzie oznaczało, że Maziek, nawet gdyby chciał (a nie chce) nie powinien moderować własnej dyskusji ze Smokiem.

Rozumiem, że Q nie zabierał głosu w polityce smoleńskiej i innych - okołotematach?:) Widzę, że nikt nie czytał mojego punktu 2:) Napisałam co myslę - i nie ma potrzeby bym to powtarzała.
Dla mnie i tak najzabawniejszym jest fakt, że dwie osoby, które mają byc cięte w pierwszym rzędzie - popierają Q;) Miodzio.Wychodzi na to, że ze mnie jakiś pomyleniec:) Stąd - więcej o tym nie dyskutuję.

Dziękuję Ci Cetarianie za  podsumowanie polityki smoleńskiej - nie czytałam uważnie tego wątku. Rozumiem Twój punkt widzenia  i z grubsza się zgadzam. Nie zamierzam z nikogo nic wydobywać, bo nie widzę sensu.
Tyle.

Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 27, 2012, 04:52:57 am
to jest normalne i zgodne z standardami dziennikarstwa. Tyle że względem tzw pisiorów.
Przyznajcie się do podwójnych standardów i święty spokój.

Smoku, wraz z wiesiolem i - niestety - Cetarianem (którego, jako dyskutanta, cenię dalece wyżej niż Was) polityzujecie Forum, wylewając już szambo z HP i tutaj.

Mnie i - zdaje mi się - większości Forumowiczów naprawdę nie obchodzi, kto jaką żabę obstawia, tylko - jeśli wogle musi się już na jej temat wypowiadać - czy z sensem gada podnosząc jej zalety. Spójrzcie na to nasze bagienko z odpowiedniej perspektywy w końcu:
(http://www.nasa.gov/images/content/136062main_bm4_3.jpg)

Na tym kończę swój udział w tym wątku. Poprzyglądam mu się z księżyca... i to z jednego z jowiszowych. Dystans taki wskazany.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Smok Eustachy w Maj 27, 2012, 11:26:29 am
to jest normalne i zgodne z standardami dziennikarstwa. Tyle że względem tzw pisiorów.
Przyznajcie się do podwójnych standardów i święty spokój.

Smoku, wraz z wiesiolem i - niestety - Cetarianem (którego, jako dyskutanta, cenię dalece wyżej niż Was) polityzujecie Forum, wylewając już szambo z HP i tutaj.
Niestety ani Wiesioł ani Smok tylko Caterian o: Today at 12:17:09 Caterian i głównie Caterian. Operujmy na przyszłość konkretami.
Kombinacja taka, ze jeden wrzuca wklejki o żołnierzach Macierewicza w tym wątku, pisze celowe nieprawdy że nie ma odpowiedzi, że nie o Lemie. Potem drugi (czyli ja) wyraża zdziwieniem tym zaflodowaniem. Potem Trzeci (Ty) wyjeżdża z pretensją że ja wyrażam zdziwienie jest niepoważne.

Cytuj
Mnie i - zdaje mi się - większości Forumowiczów naprawdę nie obchodzi, kto jaką żabę obstawia, tylko - jeśli wogle musi się już na jej temat wypowiadać - czy z sensem gada podnosząc jej zalety. Spójrzcie na to nasze bagienko z odpowiedniej perspektywy w końcu:
Toż patrzę przez stosowny pryzmat. 2 teorie sprzeczne ale za każdą stoją absolutnie niepodważalne argumenty zniewalające do przyjęcia to kto wymyślił? Lem w Wizji Lokalnej? A eksperymentalna metoda badawcza z Kataru to kto?
A konkluzja, czyli czemu Wizja Lokalna się kończy tam gdzie kończy czyli czy wyprawa na Encję w ogóle miała wpływ na Gorillesów, Szympansohnów i Lemurów to kto? No ja.

Nieprzypadkiem pominąłeś moje odwołanie do zasad uniwersalnych, czyli jak coś można to można a jak nie można to nie można.
Wypowiedzi Cetariana stają wobec niej w sprzeczności. A ja tu robię coś co się nazywa wdrożeniem, czyli praktycznym zastosowaniem stosownej teorii w praktyce, przez co czuję się tutaj jak Tichy przed kosmicznym oenzetem.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: liv w Maj 27, 2012, 11:26:53 am
Jak widzę, głosy kończące.
Cytuj
5. Moja osobista koncepcja moderacji: mod usuwa z "forum po polsku" bez litości wszystko, co nie jest związane - wedle swojego uznania, bo nie ma tu miejsca ani czasu na dyskusje demokratyczne nad tym, czy stopień związania jest dostateczny. W Hyde Parku - każdy robi co chce, moderacja tam jest prawie niepotrzeba, poza usuwaniem przekleństw.
Mi pasuje.
 Ewentualne przerzucenie niektórych wątków z FPP do HP i odwrotnie.  A to sporo roboty. Np. "Właśnie stworzyłem" ma niewiele wspólnego z Lemem a jest w FPP (dużo takich). Natomiast w HP są czysto lemowe "cytaty, cytaty..." i pewnie parę innych.
Cytuj
Oczywiście. Z uporem maniaka, ale obiecuję, że do trzech razy sztuka -  powtórzę - aż do pogłębionego zrozumienia - usunąć, bo:
a sama karma potrafi zrobić Indiotów ze skądinąd inteligentnych ludzi. Tak uważam. Zdania nie zmienię. I żadne argumenty mnie nie przekonają. Serio.
Ponieważ sprawa mi obojętna, a dla innych ważna. Przychylam się.
Znieść.

Pozostaje problem moderacji. Dokładniej moderatorów dyskutujących, mających do dyspozycji dodatkowe argumenty ;).
Patrzę na sprawę tak.
Na circa, 10 użytkowników "stałych" - trzech moderatorów. Niemal, gdzie trzech gada, jeden moderuje. Wydaje się to - paranoiczne.
 Rozumiem, że chodzi o bat na nowych, staro-nowych, czy innych extrawaganckich.
Jestem zwolennikiem miękkiej siły (mam na myśli HP) - argumentować, obśmiać, ignorować.
Nóż - ostatecznie,  jak pisał Terminus w powyższym pkt. 5. W FPP odwrotnie.
Dlatego.
Uważam trzeciego moda za niepotrzebnego.
 Mało tego - drugiego też!!!
 (sorry Maziek) :)
 Na tekilka osób wystarczy jeden.
Że Terminus nie zagląda do HP, co lapidarnie ujął Cetarian?
Cytuj
Maziek, nawet gdyby chciał (a nie chce) nie powinien moderować własnej dyskusji ze Smokiem.
A ponieważ Terminus niczego w Hyde Parku nie czyta, a najchętniej w ogóle by go zlikwidował, to znaczy, że nikt nie będzie moderował wątków w HP.
Koniec dyskusji.   
Nie jest to do końca prawda. Terminus, z rzadka wprawdzie, ale nurza się w górnych warstwach HP. ;)
Że Hyde Park, "prawie", nie będzie moderowany?
Cóż.
Czyli tak jak w powyższym punkcie 5.
Nazwa zobowiązuje.
Fragment z wiki:
Miejscem, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej) – jest Speakers' Corner, położony w pobliżu Marble Arch. Jest to tradycyjne miejsce przemówień i debat (przemawiali tam m.in. Karol Marks i Włodzimierz Lenin),
A królową mamy jedną...Just...

P.S.
Spodobało mi się te Just..., tylko nie wiem co znaczy. Takie indiańskie howgh...?
Dodatkowo, zastanawia milczenie chmury, hoka, tzoka, d.volanta, tudzież nexa i trxa.
 Splędna izolacja?
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: wiesiol w Maj 27, 2012, 11:57:13 am

Na circa, 10 użytkowników "stałych" - trzech moderatorów. Niemal, gdzie trzech gada, jeden moderuje. Wydaje się to - paranoiczne.
 Rozumiem, że chodzi o bat na nowych, staro-nowych, czy innych extrawaganckich.
Jestem zwolennikiem miękkiej siły (mam na myśli HP) - argumentować, obśmiać, ignorować.
Nóż - ostatecznie,  jak pisał Terminus w powyższym pkt. 5. W FPP odwrotnie.
Dlatego.
Uważam trzeciego moda za niepotrzebnego.
 Mało tego - drugiego też!!!
Koniec dyskusji.   
[/quote] To się nazywa trzeżwe spojrzenie !No ja tak nie mogę zwłaszcza po sobocie,chociaż popieram.Zaraz,przecie napisałem o Q,jako wielkim trzecim.To odwołuję.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Remuszko w Maj 27, 2012, 12:05:16 pm
Serdeczności z cudownie pogodnych Mazur i cudzego kąpa śle
VOSM
pjes: nic bym nie zmieniał, ani personalnie, ani technicznie, ani organizacyjnie, ani merytorycznie - poza przesunięciem do HP tego, co Globalni uznają za słuszne. Niech żyje karma i tandem mT!!!
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 27, 2012, 12:44:22 pm
Krótko mówiąc, jak ktoś założy wątek o demokracji, to zalinkuje się powyższą dyskusję i już będzie można zamknąć  ;) ...

Liv, nie ma sorry, nie ma przebacz. Teraz to sobie pogadamy...


;)

Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 27, 2012, 01:34:16 pm
Spodobało mi się te Just..., tylko nie wiem co znaczy. Takie indiańskie howgh...?

Takie po prostu, że prościej nie potrafię powiedzieć...ale howgh też pasuje czasem;)

Nie sądziłam, że tak szybko...i to bez cięcia żadnego...zobaczymy swoiste c.b.d.o.:)
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: liv w Maj 27, 2012, 02:44:05 pm
Krótko mówiąc, jak ktoś założy wątek o demokracji, to zalinkuje się powyższą dyskusję i już będzie można zamknąć  ;) ...

Liv, nie ma sorry, nie ma przebacz. Teraz to sobie pogadamy...
;)
Jak w FPP, to tak. W HP - nie.
Albo przerzucić do HP.
No chyba że, "Demokracja...w oczach Lema"
 A mod twardym musi być, nie miętkim. I na noże w plecy odpornym.
I co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?
A zresztą  - tnij się  ;D

@ Ola polna
Cytuj
Nie sądziłam, że tak szybko...i to bez cięcia żadnego...zobaczymy swoiste c.b.d.o.:)
Myślałem jeszcze, czyby każdego trwalszego usera nie umodzić (coś jak tytuł szlachecki)
I obserwować, po jakim czasie forum HP zniknie samowycięte (pony ideał Terminusa).
Ale był już podobny eksperyment, a fora szkoda.
Cytuj
Takie po prostu, że prościej nie potrafię powiedzieć...ale howgh też pasuje czasem;)
Dzięki za wyjaśnienie, bo już myślałem, że...urywa jedną literkę.
Ale wstydzę się powiedzieć jaką. Zwłaszcza w obecnej atmosferze napięć i czadownych oparów.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 27, 2012, 05:24:12 pm
maźku, nie chcą nas tu  :'( :'( :'(, zapraszam na Ganimedesa (bo na nim się usadowiłem), popatrzymy na gwiazdy ;).
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 27, 2012, 06:16:32 pm
Musisz być twardy jak chcesz być modem.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 27, 2012, 06:42:53 pm
Chcę, czy nie chcę, jest - jak mawia Borg (najbardziej, chyba, udany startrekowy koncept) - irrevelant, ważne czy jest na to realne zapotrzebowanie... ::)
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: tzok w Maj 27, 2012, 07:20:03 pm
Nie było mnie kilka dni, więc dopiero teraz odpowiadam.

Uważam, że Lem to nie tylko pisarz, ale też sposób myślenia oraz pewna rozpiętość tematyczna. W takim sensie pojmuję forum Solaris i w konsekwencji dyskusje o przyszłości, kosmosie, sztucznej inteligencji, itp. są moim zdaniem on-topic. Uważam nawet maźkową i VOSM-ową próbę dyskusji o katastrofie smoleńskiej za on-topic. Zacytuję tu założycielskie słowa tematu "Przyczyny katastrofy", które pokazują dlaczego tak myślę:
Cytat: Stanisław Remuszko
Chętnie porozmawiałbym w tym miejscu - zgodnie z # 7.2 - o hipotetycznych przyczynach smoleńskiej katastrofy. Ale TYLKO o przyczynach twardych, konkretnych, potwierdzonych przez jawne weryfikowalne źródła, rozsądnych fizykalnie i technicznie. Bez polityki.
Rzecz jasna, ze specjalnym uwzględnieniem przypadku (w tym ludzkich błędów) jako ulubionej kategorii filozoficznej pana Lema.

W Hyde Parku widzę miejsce na własne opinie (książka, muzyka, film) i na dyskusje zupełnie nie-okołolemowe. Z racji szerokich perspektyw Mistrza nie jest łatwo ocenić co do tej ostatniej grupy należy :), ale póki co wychodzi nam to zbiorczo całkiem dobrze. Choć są też i błędy jak np. wymienione przez liva "cytaty, cytaty, ..." w HP.

Druga sprawa, maziek napisał, że nie mamy do czynienia z trollami, bo nie zachodzi niszczenie forum. Olkapolka z kolei napisała, że dziwi ją ten temat, który wynikł z niemożności porozumienia się kilku dorosłych osób... Jeszcze na trzecią osobę się powołam, mianowicie na Q, który przypomina o tym by spojrzeć z perspektywy ;). Otóż stosując się do tego zalecenia widzę, że to co opisała olkapolka to jest właśnie niszczenie forum. Nie mamy do czynienia z prymitywnym obrzucaniem się błotem, ale przez to co się ostatnio dzieje, na forum rośnie jakieś niezdrowe napięcie, czego choćby przykładem jest ten temat. Ja już dawno uznałem Smoka Eustachego i wiesiola za trolli i nawet jeśli zabieram głos w "ich" wątkach, to nie w odpowiedzi na ich prowokacje. Ale czytam ich posty i jeśli są merytoryczne to mogę odpisać (np. wg mnie wątek o patriotyzmie zapowiadał się ciekawie i zabierałem tam głos), natomiast na całą resztę reaguję po prostu milczeniem.

Jeśli chodzi o karmę, zaproponuję jeszcze inne rozwiązanie. Mogę jako wolontariusz ;) napisać wtyczkę np. do Mozilla Firefox, którą będzie można schować wszystko o karmie przy każdym poście. Robiłem kiedyś podobne wtyczki i oceniając to zgrubnie wydaje mi się bardzo prostą sprawą do zrobienia w krótkim czasie. Wtyczka działałaby wyłącznie po stronie użytkownika, więc na forum nie wymagałoby to żadnych zmian - o widoczności karmy decydowałby każdy z osobna bez wpływu na to jak tę karmę widzą inni. To taki luźny pomysł, ale może wart rozważenia :)

Wreszcie w najważniejszej kwestii moderacji. Kluczowe słowa mówiła olkapolka, że liczy się konsekwencja. Q ocenił swoją surowość moderacyjną, gdzieś pomiędzy maźkiem i Terminusem. Uważam, że obecni moderatorzy dobrze działają w sensie właśnie tej konsekwencji i spójności - próba wymuszenia na nich zmiany mogłaby się skończyć niechęcią do lem.pl, a tego nie chcemy :) [ale sugestie i dyskusje nad sposobem moderowania powinny być!]. W takim układzie moderator o pośredniej surowości by się przydał, więc popieram kandydaturę Q - zresztą zgadzam się z zaletami wymienianymi już wcześniej.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 27, 2012, 09:00:54 pm
Najpierw muszę powiedzieć, że nogi się mi ugięły, bo w poście tzoka przeczytałam:

Cytuj
Otóż stosując się do tego zalecenia widzę, że to co opisała olkapolka to jest właśnie niszczenie forum.

Zrozumiałam, że to co ja piszę to niszczenie forum...pufff i ufff...chociaż sądzę, że w niektórych oczach - tak.

Rozumiem, że prawie  wszyscy przychodzimy tutaj jak do kawiarni. W tych, do których mnie się zdarza trafić, nie ma ochroniarzy pouczających mnie co mi wolno wypić, co zjeść, a czego nie. Jest przyjazny barman, kelner, z którym można zamienić parę słów. Jest być może dyskretny Pan Henio, który wyprowadzi klienta awanturującego się, ale w taki sposób, by inni nie musieli tego słuchać. Po prostu nie chodzę na dyskoteki do remizy:)

Widzę, że u wielu użytkowników forum jest zapotrzebowanie na to, co mnie napawa wstrętem - jak wiemy - różnimy się zasadniczo. Tak właśnie; zasadniczo:) Stąd nie zamierzam - oraz stąd, że widzę, iż Q bardzo chce zostać moderatorem - rejtanowo bronic drzwi tej kawiarni. Chociaż mi na niej zależy. Może w Q wstąpi konsekwencja stulecia...i nie będzie dowodził innym błędów przy użyciu fucków...co Q?:)
Powiem jeszcze jasno - też uważam, że Smok jest monotematyczny i niereformowalny - chociaż z podwójnymi standardami utrafił w sedno:)

Tak liv- do just można dopisać literkę/ literki. Do tego dążyłam (o ile mamy na myśli sprawiedliwość ). Chociaż nie w tym słowie - a w tym co pisałam. Subiektywna ta sprawiedliwość.. Ja sprawy widzę tak, jak napisałam. Zdania nie zmieniam.
Pomimo tego - jak to może wyglądać - myślę, że Q dokładnie wie co mam na myśli. I nie musi beczeć, że personalnie go ktoś tutaj nie chce - ja nie chcę metod, które uważam za niezgodne z moimi zasadami.

Na koniec:
Cytuj
Wreszcie w najważniejszej kwestii moderacji. Kluczowe słowa mówiła olkapolka, że liczy się konsekwencja. Q ocenił swoją surowość moderacyjną, gdzieś pomiędzy maźkiem i Terminusem.
Nie ma konsekwencji "pomiędzy". Konsekwencja jest zero - jedynkowa. Inaczej - mój punkt pierwszy.
Niewykluczone, że we wszystkim się mylę i przesadzam. Jak to baba:)
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: wiesiol w Maj 27, 2012, 09:20:41 pm
Tia ...banować,banować i jeszcze raz banować.Jak sie raz słoiczek otworzy i trochę tlenu wpuści to co ... wsio prapało.Szkoda tylko,że w tym słoiczku jest parę ogóreczków takich jak Olkapolka,Liv i ... Idę ogłądać kabaret na polsacie choć nie szanuje tej tivi i w ogóle "współczesnego" prześmiewiania.Idę oglądać, co by koszmary odreagować na jawie.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 27, 2012, 09:23:42 pm
ola pode mną też sie ugieło (krzesło póki co ;)) jak zobaczyłem, że bierzesz moje żarty poważnie i jeszcze uznajesz za pchanie się gdziekolwiek...

Chyba wszyscy potrzebujemy urlopu, zanim popadniemy permanentnie w takie nadinterpretacje, że zaczniemy czytać u współdyskutantów nie to co piszą, a co chcemy przeczytać.

Pozdr., bez cienia zapiekłości.
Tytuł: Re: Koncepcja Forum
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Maj 29, 2012, 02:58:36 pm
Ok, usunąłem z tego wątku trochę Smoleńska, ogólnie widzę już jakie wszyscy macie zdanie. Myślę, że mogę spokojnie zamknąć ten temat, a także napisać, co z niego dla mnie wynikło:
- Q niekoniecznie musi być modem, forum bez tego nie utonie;
- można przerzucić trochę stuffu do HP z FPP;
- ogólnie koncepcja podoba się taka, jaka jest.

Tym samym ogłaszam wszem i wobec że w "wolnej chwili" poprzerzucam, a o to, kto jest modem a kto nie jest się nie martwię bo to i tak ode mnie nie zależy.
pozdrawiam
t
PS. zgodnie z zapowiedzią, zamykam temat i odwieszam go.