Autor Wątek: Szok predkosci w ,,Polityce"  (Przeczytany 124639 razy)

Deckert

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #150 dnia: Kwietnia 29, 2005, 03:17:41 pm »
Cytuj
A co ich to obchodzi ze bys chcial?  :P


Fakt.  :D

Terminus

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #151 dnia: Kwietnia 30, 2005, 02:40:47 am »
Trzeba samemu napisać; co za problem? Wtedy nie będzie konieczne błaganie o to kogoś innego.


Deckert

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #152 dnia: Maja 05, 2005, 02:42:45 pm »
W mojej głowie już taki pomysł zakiełkował. System nazwę SkyNet. Data uruchomienia przed 2029....  ;D
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2005, 05:28:16 pm wysłana przez Deckert »

dzi

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #153 dnia: Maja 05, 2005, 03:53:23 pm »
Tez ostatnio (przy Dialogach) przyszla mi glupia mysl coby sobie zrobic wielka siec neuronowa. Integer jako wartosc neuronu, wskazniki do innych "neuronow". Jeden by zajmowal powiedzmy 10bajtow czyli wykorzystujac 300MB pamieci mial bym 30M neuronow. Pomyslalem ze moglbym taka siec nauczyc angielskiego, potem zaczelem myslec jak tu nauczyc ja rozumienia, tj. jak w ogole mial by wygladac proces nauczania.
Potem na szczescie jednak pomyslalem "czlowieku, idz na spacer!" ;)

Deckert

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #154 dnia: Maja 05, 2005, 05:28:46 pm »
tak, nie ma jak dobry spacer albo rower...  :)

nty_qrld

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #155 dnia: Maja 05, 2005, 07:48:10 pm »
Hehe Dzi zanim ugrząźniesz w Pascalu :D ściągnij sobie ten program:
http://www.aitech.com.pl/neuronix.htm
Polecam przy tym przeczytanie artykuliku:
http://www.mt.com.pl/num/2_99/kotly.htm

pzdr
A propo samego MT, to wejdźcie na stronę główną i zaczkajcie na wyskoczenie PopUpa  ;)

EDIT: O pardon myślałem, że to freeware. Ale to nic w necie jest takich programów całkiem sporo.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2005, 07:51:15 pm wysłana przez nty_qrld »

dzi

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #156 dnia: Maja 05, 2005, 08:28:29 pm »
nty, orietujesz sie jak z zajetoscia pamieci? Troche bawilem sie sieciami (w matlabie) ale tylko "normalnymi" tj. z nawet nie setkami neuronow i zazwyczaj dwuwarstwowych. Mi chodzilo o symulacje sieci takiej jak mozg, tj z bardzo duza iloscia neuronow i wieloma warstwami (jesli mozna mowic w tym przypadku o warstwach w ogole) po to np. by zobaczyc czy kilkumiesieczny "samoczynny" proces uczenia czegos (szczegolnie jak by byly sprzezenia zwrotne wewnatrz sieci, tj. stan sieci bylby jednym z jej wejsc) dal by jakies moze zaskakujace rezultaty.
Tak czy siak jednak po pierwsze ktos to juz napewno zrobil i po drugie jest to glupota :D

Terminus

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #157 dnia: Maja 05, 2005, 10:58:40 pm »
Ja pisałem dużo algorytmów genetycznych, jakby ktoś był zainteresowany to możemy połączyć siły :)

dzi

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #158 dnia: Września 21, 2005, 09:26:13 am »
Jako ze thread ten stal sie naszym "AI threadem" (mimo nazwy) wkleje tu link ktory moze sie komus przyda.

Wyklady z elementow sztucznej inteligencji

Deckert

  • Gość
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #159 dnia: Października 28, 2005, 12:47:28 pm »
Helion w większości wydaje niezłe pozycje książkowe. Tylko raz kupiłem książkę wydaną przez Helion, która była więcej niż beznadziejna. Z tego wnioskuję, że warto zaproponować tą pozycję:

http://helion.pl/ksiazki/sztuin.htm

Jak widać w Helionie nakład jest już wyczerpany. Myślę jednak, że pozycja jest wartościowa. Możecie na tej stronie podglądnąć spis treści i pierwszy rozdział. Autor wspomina w nim nawet o, znanym nam poniekąd  ;), Golemie XIV Stanisława Lema.


CU
Deck

Rachel

  • Gość
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #160 dnia: Października 28, 2005, 01:11:27 pm »
Pierwszy rozdział Wczoraj bardzo mnie osobiście zachęcił. Rozejrzę się dzisiaj w ksiegarnaich za ową lekturą.
Poczytam na temat z chcecią, bo paradoksalnie uważam siebie za wielkiego sceptyka tworzenia sztucznej intelignecji :)

Bardzo dużo ciekawych tematów i już jedne cytat
Dusza jest tylko pustą nazwą niezwiązaną z żadnym określonym pojęciem, nazwą, której człowiek rozumny powienien używać jedynie dla oznaczenia tej części nas samych, która myśli

Jest to pogląd niejakiego - Julien Offray de la Mattrie, powszechnie uznawanego za twórcę mechanicyzmu.

Ja osobiście nie mogę się zgodzić z poglądami tego Pana.

:)
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2005, 01:45:56 pm wysłana przez Rachel »

dzi

  • Gość
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #161 dnia: Października 28, 2005, 02:55:45 pm »
Polecalem juz "Nowy umysl cesarza" Rogera Penrose?
;)

Deckert

  • Gość
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #162 dnia: Października 28, 2005, 03:01:22 pm »
A pewnie,  :D i to chyba nie tylko w tym wątku.

CU
Deck

dzi

  • Gość
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #163 dnia: Października 28, 2005, 03:13:53 pm »
Aha, to ok. ;)

Sokratoides

  • Gość
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #164 dnia: Października 28, 2005, 05:27:24 pm »
Cytuj
Helion w większości wydaje niezłe pozycje książkowe. Tylko raz kupiłem książkę wydaną przez Helion, która była więcej niż beznadziejna. Z tego wnioskuję, że warto zaproponować tą pozycję:


Tak, dwa razy przelicytowano mnie na Allegro podczas licytacji tej książki :-/

Link do witryny internetowej autora tej książki (Marek Kasperski) podałem w wątku "Pan Marek Bak", dla pewności powtórzę tutaj:

www.kognitywistyka.net

Pozdrawiam,
SdS
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2005, 05:31:24 pm wysłana przez Sokratoides »