Polski > Lemosfera

Biblioteka Stanisława Lema

<< < (3/31) > >>

olkapolka:
Wiesz, że znam te cytaty i stanowisko Lema o SF, literaturze mniejszej i większej, szatkowaniu tego i wtłaczaniu w ramki itd itp.
Pewnie sama to gdzieś tu cytowałam - może nawet Tobie - w dyskusji o Tarkowskim.

--- Cytuj ---I otóż - za Mistrzem - postuluję, by Wellsa i godnych jego następców - w szereg których Lem sam się stawiał - nie poddawać przymusowemu skarleniu i nie wypychać z listy "bo to SF"

--- Koniec cytatu ---
Kompletnie nie o to mi chodzi.
W innym miejscu przykładamy miarki.

--- Cytuj ---Rozumiem, wybierasz to, co Ci bliskie i może nawet masz wrażenie, że dobierając Mistrzowi tych właśnie, godnych, towarzyszy zapobiegasz wtłoczeniu Go w szeregi karłów.

--- Koniec cytatu ---
Nikogo w nic nie wtłaczam.
Ok - sorry. I vicevers. Z wybierankami.
Ale dlatego się nie dogadamy w tym wątku:)

skrzat:
Częściowo uzupełniłem listę, ale możecie też spokojnie sami edytować mój post, chyba moderatorzy mają takie uprawnienia?

Merytorycznie muszę się przygotować i trochę doczytać, aby uzasadnić, dlaczego pominąłem np. Bestera, czy Stappledona. Zgadzam się jednak, że sama wzmianka w "Fantastyce i futurologii", czy również w jakimś wywiadzie, to trochę za mało. Szukamy książek, które przetrwały próbę czasu i weszły na stałe do panteonu literackiego.

Stanisław Remuszko:
Być może rozwścieczę Adwersarzy (i innych prawdziwie zainteresowanych), lecz są to spory i sprawy mi raczej obce i dlatego nic tu po mnie aktywnym.
Natomiast jako biorca jestem zaciekawiony jak najbardziej, czego dowodem jest wczorajszy zakup polecanego sir Russela. Dzięki, Ol, i Mister Skrzat :-) 
R.

skrzat:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Marca 18, 2016, 10:27:02 am ---Być może rozwścieczę Adwersarzy (i innych prawdziwie zainteresowanych), lecz są to spory i sprawy mi raczej obce i dlatego nic tu po mnie aktywnym.
Natomiast jako biorca jestem zaciekawiony jak najbardziej, czego dowodem jest wczorajszy zakup polecanego sir Russela. Dzięki, Ol, i Mister Skrzat :-) 
R.

--- Koniec cytatu ---

Za ile Pan go kupił? Pytam, bo też wczoraj zamówiłem za 70 pln :-)

skrzat:

--- Cytat: olkapolka w Marca 18, 2016, 01:13:34 am ---P.S. Mam prośbę - moglibyście Wasze cytaty uzupełnić stronami, z których pochodzą? Łatwiej byłoby je odnaleźć:)

--- Koniec cytatu ---

Tutaj mam problem, bo wszystkie książki Lema przeglądam w wersji elektronicznej, bezstronicowej, ale też o tym myślałem, postaram się pouzupełniać strony z wydań "Gazety Wyborczej".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej