Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481155 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #630 dnia: Grudnia 12, 2012, 10:57:26 pm »
Ja nie mówię że tylko. Mówię, że jak jeden brat zginął to drugi zaraz mało by z czego nie wygrał wyborów. I mu się widocznie spodobało. Co Ty też masz nadzieję jak Prezes, że wyhamuje jeszcze bardziej? Ja nie czekam, że wyhamuje, ja się cieszę, że nie Prezes rządzi, bo ona już by stała albo szła do tyłu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #631 dnia: Grudnia 12, 2012, 11:04:06 pm »
Ja wierzę w zbiorowa mądrość Narodu (każdego zresztą). Hitler mógł zdobyc władzę w latach trzydziestych dwudziestego wieku, ale osiemdziesiąt lat później - nie. Nigdy, absolutnie, i pod żadnym pozorem. To jest niemożliwe. Tak samo myślę o Kaczorze. Załóżmy się o tysiąc złotych (wpłacę jutro Maźkowi w depozyt, albo naszej Damie Śląskiej, czyli Oli, proszę bardzo). No, niech będzie Stary (Zygmunt). Albo przynajmniej stówa. Nie ma odważnych?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #632 dnia: Grudnia 12, 2012, 11:17:57 pm »
Maziol, a skad wiesz ze juz by szla do tylu? Pis nie podwyzszal podatkow bardziej niz PO i nie zwiekszyl biurokracji tak bardzo. Ja nie czekam, bo nie wracam i wiem ze kasa sie skonczyla, jest tylko kwestia czasu az sie to ujawni w pelnej krasie. Problem z partiami jest taki, ze nigdy nie wiesz jakie idiotyzmy zaczna wprowadzac, jak juz sa u wladzy. PO miala byc liberalna, a okazala sie zupelnie inna, Pis mial byc duzo bardziej socjalny niz byl kiedy rzadzil, ale w kwestiach najwazniejszych obie partie sa zadziwiajaco zgodne. Jechal je obie sek! :)

@STAR.
To co Pan napisal ma sie nijak do realiow. Zaklada sie Pan, ze Kaczor nigdy nie dostanie mandatu od ludnosci, bo jest ona taka madra. Tzn. ze jak roznica pomiedzy dajmy na to Pis i Po bedzie 1-2 % i to PO bedzie miala wiekszosc, a Pis nie, to dlatego ze madry narod tak sobie przemyslal, wymyslil i zrealizowal? Gdyby to byla prawda, to roznice procentowe byly by ogromne, a partie nie walczyly by o kazdy procencik. Tutaj duzo zalezy od czynnikow jak dla mnie absurdalnych: Kolor krawata, tlo na jakim wystepuja agitatorzy, czy sie odchudzil, czy przytyl, jak go TV traktuje, etc.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #633 dnia: Grudnia 12, 2012, 11:27:04 pm »
Do realiów to się ma Pana ruch: przyjmiesz Pan publicznie zaklad, czy nie?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #634 dnia: Grudnia 12, 2012, 11:40:55 pm »
To Pan sie chciales ze mna zakladac? Skoro poparcie dla obu szajek jest podobne, to znaczy ze wynik moze byc albo-albo w stosunku bliskim do 50%, wiec w zasadzie jest to czysty hazard. Ja nie jestem hazardzista, wiec sie nie zaloze.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #635 dnia: Grudnia 13, 2012, 09:24:25 am »
Maziol, a skad wiesz ze juz by szla do tylu?
Bo pamiętam recepty PiSu na kryzys, jak on się zaczynał. I pamiętam, jeszcze wcześniej, powiększanie przez PiS deficytu, kiedy była wielka prosperita i było z czego odkładać. Pamiętam też 3 mln mieszkań.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #636 dnia: Grudnia 13, 2012, 10:21:38 pm »
Zeby rzad mogl cokolwiek "odkladac", musial by ciac wydatki, albo podwyzszac podatki i obciazenia podobne np. ZUS. Pierwsze ma sens, drugie skutkowalo by szybkim koncem "prosperity", ktora zreszta byla wynikiem taniego i latwo dostepnego kredytu w polsce i za granica, co oczywiscie mialo nietrwaly charakter. Pis tego nie robil i PO tego nie robi. Pod tym, oraz wieloma innymi ekonomicznymi wzgledami sa podobni, ale o ile wiem wzrost zatrudnienia w nieproduktywnych galeziach budzetowki za PO byl wiekszy, co zreszta znalazlo odbicie miedzy innymi we wzroscie zadluzenia. 

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #637 dnia: Grudnia 13, 2012, 10:27:51 pm »
Zeby rzad mogl cokolwiek "odkladac", musial by ciac wydatki, albo podwyzszac podatki i obciazenia podobne np. ZUS.
Jak jest prosperity to nic nie musisz ciąć. Z roku na rok dostajesz więcej kasy za to samo. Z Twoich słów wynikałoby, że nie ma różnicy między kryzysem a hossą. Każdemu łatwiej odłożyć, jak ma ekstra dutki a pieniądz nabiera wartości. 
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #638 dnia: Grudnia 13, 2012, 11:16:13 pm »
To zalezy z czego wynika hossa. Jesli np. z nadwyzki eksportowej to mozna odkladac, bo to jest "tani pieniadz", nie obciazony procentem, albo ze wzrostu produktywnosci. Jesli z kredytu, to nie ma z czego odkladac, bo zeby mialo to sens, nalezy kredyt inwestowac w cos, co przyniesie zysk pozniej, np. przemysl, srodki produkcji i pozniej, z zyskow z inwestycji jest z czego odlozyc na gorsze czasy.
Cytuj
Każdemu łatwiej odłożyć, jak ma ekstra dutki a pieniądz nabiera wartości. 
A skad masz extra dudki? Jesli z kredytu, to nie masz ekstra dudkow tylko ekstra dlug do splacenia. Jesli  kredyt idzie na budowe mieszkan, czy konsumpcje to ma sie poczucie hossy, ale pozniej nie ma "kryzysu" tylko jest konsekwencja, gdy trzeba go splacic z procentem.
Pieniadz nabiera wartosci, jesli rosnie jego sila nabywcza ergo towary/uslugi tanieja. Tak sie moze stac jesli wzrasta produktywnosc lub obciazenia pracy, podatki i parapodatki maleja. Wtedy mozna , jesli sie nie zwieksza konsumpcji, albo inwestycji - odlozyc, a wlasciwie nie odlozyc, tylko ew. splacic troche dlugu. Jak spojrzysz na wykres zadluzenia w latach, w stosunku do PKB bedziesz widzial ze zmalal 2006-2007 (kto wtedy rzadzil?). Pytanie ile w tym bylo wzrostu PKB, ile splaty dlugu, ile hossy nakreconej kredytem.
http://www.ticker.pl/C4/P/raporty.rynek.d/ZadluzeniePolski.odt.html
Jesli gospodarka spowalnia, albo wchodzi w regres, to panstwo moze zwiekszyc obciazenia, czyli odessac jeszcze dodatkowo pieniadze z gospodarki (absurd i dywersja), zwiekszyc dlug (niech sie nastepcy martwia splata), albo zmniejszyc wydatki (PO zwiekszala). Jak Ci brakuje kasy i juz masz dlugi, to co robisz: Ograniczasz wydatki, dopozyczasz jeszcze i wydajesz jeszcze wiecej na konsumpcje, czy pozyczasz i inwestujesz? Chyba zaczniesz od ograniczenia wydatkow?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #639 dnia: Grudnia 13, 2012, 11:25:39 pm »
Rzeźbisz ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #640 dnia: Grudnia 14, 2012, 05:25:45 pm »
Rzeźbisz ;) .
Elementary, my dear Watson.  :)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #641 dnia: Grudnia 17, 2012, 03:34:53 am »
Teraz faktem medialnym jest Olimpiada Zimowa 2022 czy ileś tam w Zakopanem-Krakowie.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #642 dnia: Grudnia 21, 2012, 11:31:46 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #643 dnia: Grudnia 21, 2012, 11:48:17 am »
Chociaż, z drugiej strony, by się zgadzało: uśpione blekholowe zagrożenie dla Ziemi, to śpioch albo kret, a gdzie on mieszka? No w dziurze właśnie, (pomalowanej na czarno, bo jej nie widać na tle czarnego nieba)...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #644 dnia: Grudnia 21, 2012, 04:19:00 pm »
A co gorsza - w ramach zagrazania - robi ludziom wode z mozgu artykulami popularno-"naukowymi" kret tyn...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki