Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 485902 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #615 dnia: Listopada 25, 2012, 03:22:22 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #616 dnia: Listopada 25, 2012, 12:51:28 pm »
Mega medialnym faktem była zdaje się całą konferencja smoleńska. Ponieważ upłynął miesiąc a ja akurat wykroiłem kilka godzin wolnego to postanowiłem przejrzeć materiały.

Pod głównym adresem http://www.konferencjasmolenska.pl/ wisi nadal oświadczenie "Decyzją Komitetu Organizacyjnego... pliki... zostały przeniesione na prywatną stronę... SMOLENSKCRASH.COM.  Strona ta jest również używana przez Komitet Organizacyjny do zarządzania wszelkimi danymi... Na niniejszej stronie nie będą już umieszczane żadne informacje poza oficjalnymi informacjami Komitetu Organizacyjnego" (skróty moje dla treściwości). Zapachniało trochę konspirą...

... a na stronie http://smolenskcrash.com ten zapach zagęszcza powietrze w ołów; pierwsze co zrobiłem, to pojechałem do zakładki "archive" mniemając, że natknę się tam na materiały pokonferencyjne a tymczasem natknąłem się na dramatyczne oświadczenie z oblężonej Warszawy:

Due to potential interference of the Polish authorities undermining any efforts of independent investigation of any elements of the truth and conducting independent research studies regarding the tragedy, the detailed information about the location of the conference will be given only immediately before the conference.
Warsaw, PL


Na polski leci to jakoś tak: W związku z możliwymi działaniami polskich władz podważających każdy wysiłek zmierzający do niezależnego śledztwa lub prowadzenia niezależnych badań w związku z (tą) tragedią, dokładna informacja o miejscu konferencji zostanie przekazana bezpośrednio przed jej rozpoczęciem.
Warszawa, Polska


OMG. Przed przeczytaniem spalić, popiół rozrzucić. Szutki szutkami, mniejsza o mniejszość, odnalazłem indeks autorów (http://smolenskcrash.com/index.php/2012/index/search/authors), którzy wnieśli materiały na konferencję. Jak widać opublikowano materiały 3 (słownie: trzech) autorów*. Są to Ciszewski, Dobrowolski, Gieras. Z tych 3 autorów jeden zamieścił tylko abstrakt swego referatu (Ciszewski), dwóch pozostałych także ich drafty w pdf. Pomijam odnośniki do referatów "live" (nagrań z ich wygłoszenia). Tutaj znów konspiracja. Materiałów nie można pobrać bez zalogowania. Co ma to na celu? Nie wiem zaprawdę, ale cóż, zalogowałem się, oczywiście pod fałszywym nazwiskiem i adresem (jak konspiracja, to konspiracja, też muszę być czujny).

Ale do rzeczy. Referat Ciszewskiego byłby dla mnie ciekawy, ale póki nie pojawi się choćby draft po angielsku, to się z nim nie zapoznam, moja znajomość angielskiego technicznego "na słuch" nie jest wystarczająca.

Referat Dobrowolskiego to stary materiał, publikowany wcześniej w Salonie24 (ten o snuciu domysłów co do zgodności zapisów z czarnych skrzynek z przyjętym profilem zderzenia, bez szacunku błędów wynikających z reżimu pracy urządzenia), bez żadnych nowości.

Referat Gierasa miał wg autora dać porównanie "hipotetycznego" zderzenia Tu-154 z brzozą i pełnoskalowych testów zderzeniowych DC-7 i Constellation. Chodzi o linkowane filmy, w których widać jak tym samolotom odpadają skrzydła cięte dużo cieńszymi od brzozy słupami telegraficznymi. Referat to zbiór tabelek takich jak wymiary poszczególnych samolotów, wytrzymałości gatunków drzewa i tak dalej, zakończonych wnioskiem, że Tu-154 skrzydło odpaść nie mogło (bo jest większy, ma inną konstrukcję itp. - bez wskazania jak konkretnie te różnice miałyby rzutować na niemożność utraty skrzydła, w szczególności bez jakiegokolwiek matematycznego punktu zaczepienia).

I to już wszystko. Powtórzę, jak ktoś usnął i właśnie się obudził, z oficjalnej strony konferencji smoleńskiej można pobrać 2 drafty referatów, plus stare prezentacje Biniendy, Nowaczyka i Szuladzińskiego. Nie ma żadnych materiałów pokonferencyjnych (tzn. opracowanych, sprawdzonych i poprawionych po konferencji, wg standardów publikacji naukowych). No cóż, jak dla mnie, trochę mało. Nic, co można by sprawdzić. Strona wygląda na nietkniętą od października. Chyba, że jest jeszcze jakiś głębszy poziom konspiracji, o którym nie wiem. To mi właśnie pachnie mega faktem medialnym - i mega stratą mego czasu.

*Zamieszczono także, gwoli ścisłości, pod zakładką existing reports (http://smolenskcrash.com/index.php/2012/index/pages/view/reports), materiały wcześniej prezentowane (opracowania Biniendy, Nowaczyka i Szuladzinskiego - czyli slide-show jaki Binienda i Nowaczyk pokazali rok temu, Szuladziński trochę później - nic nowego, nic, czego można by się czepić zębem matematyki).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #617 dnia: Listopada 25, 2012, 01:51:18 pm »
Maźku, kocham Cię!
Staszek Remuszko

[Last Edit] Pjes: zajrzyj także tu: http://www.konferencja.home.pl/Aktualnosci-1a.pdf
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2012, 03:41:05 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #618 dnia: Listopada 26, 2012, 10:48:38 am »
A jo cie nie kochom  :) ale tu masz live http://smolenskcrash.com/index.php/2012/index/pages/view/live ,jak za mało i chcesz na piśmie , to musisz poczekać.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #619 dnia: Grudnia 05, 2012, 04:34:57 am »
http://wyborcza.pl/1,75248,12982815,Seremet__Ludzie__bojcie_sie_Boga__jak_mozna_pisac.html
Pendant do poKonferencyjnych informacji maźka.
VOSM
pjes: dlaczego nie ma flagi rosyjskiej skoro jest rosyjskojęzyczne forum? a jest flaga hiszpańska mimo ze nie ma iberyjskiego forum?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #620 dnia: Grudnia 12, 2012, 07:47:22 pm »
Prezes podobno powiedział, że fakt iż nie został internowany był dla niego przykrym zaskoczeniem. Tego typu wypowiedź można skomentować na różne sposoby (pewno internet od tego puchnie - ale nie chce mi się czytać) - a ja sobie pomyślałem, że widocznie wówczas nie był jedną z 10 tysięcy osób, które władza uważała za niebezpieczne dla siebie. Z drugiej strony, pomyślałem sobie, teraz Kaczyński jest tak niebezpieczny dla Polski, że należałoby go natychmiast internować. Czy to nie rzadka sytuacja, kiedy łatwo można postawić Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek, lub też sprawić, że wilk będzie syty i Polska cała?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #621 dnia: Grudnia 12, 2012, 08:09:54 pm »
Serio Uwazasz Rze Kaczynski jest az tak straszliwie niebezpieczny dla calej Polski? I coz on niby takiego niebezpiecznego moglby zrobic Polsce, czego inni politycy na pewno nie zrobia, gdyby mial w sejmie wiekszosc, konkretnie? Przez 2 lata PiS rzadzil i sie kraj nie zawalil, wiec?
A tu, prosze; Ziemkiewicz jedzie po Kaczynskim, a juz wszyscy mysleli, ze to jego i PiS-u wierny giermek. Z mysla glowna, o PO i PiS sie zgadzam mniej-wiecej, ale nie jestem pewien co do jedynie irracjonalnosci PiS i Kaczynskiego:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ziemkiewicz-ilekroc-sondaze-pis-zaczna-rosnac-kacz,1,5328859,wiadomosc.html

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #622 dnia: Grudnia 12, 2012, 08:25:01 pm »
No nie wiem, ja uważam, że robienie gnoju przez dwa lata w stosunkach z Rosją, produkcja taśmowanej amunicji dla Putina oraz realizowanie ruskich celów polityki zagranicznej jest dla Polski wybitnie szkodliwe. Nie wymieniam osiągnięć na gumnie krajowym, choć nie sposób ich lekceważyć w tej perspektywie, choćby biorąc tylko polaryzację narodu. Wszystko dla prywaty.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #623 dnia: Grudnia 12, 2012, 08:49:38 pm »
Wczesniejsze robienie gnoju z Rosja byla czescia polityki zwiazana z USA i tarcza. Teraz chodzi (te sugestie o zamachu etc.) by wzbudzic emocje, ktore wyniosa go do wladzy, zapewne troche jego wlasnych emocji tez w tym jest, ale priorytety raczej zachowuje. Kazdy polityk to robi, tyle ze ma inny kostium sceniczny. A co takiego strasznego zrobil w kraju, czego inni nie robia?
Oczywiscie musze zaznaczyc, ze nie jestem wielbobrem i nie popieram Kaczynskiego i Pisu.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #624 dnia: Grudnia 12, 2012, 09:29:14 pm »
Mi chodzi konkretnie o Smoleńsk. Putin ma wrak, a na tym wraku Kaczka gra. Kaczka myśli że gra, ale wrak trzymam ja (Putin). Nie widzisz tego? Każde państwo wobec każdego innego państwa (o ile nie idzie na wojnę) ma pewien zakres ruchów. Jaki zakres ruchów ma Putin dzięki temu, że były premier RP wraz z byłym ministrem MSW bez żadnych dowodów nadają, że Putin strącił tutkę? Dokładnie nie wiem jaki, ale myślę, że Putin, oficer KGB latający z żurawiami, codziennie odprawia modły dziękczynne. Gdyż może zrobić wszystko - i powiedzieć, że to dlatego, że Polska tak mówi. Albo może litościwie czegoś nie zrobić, i powiedzieć, że wybacza Polsce, bo jak widać jest trochę niedorobiona.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #625 dnia: Grudnia 12, 2012, 09:46:55 pm »
"Mnie", Gdy się zaczyna - pisze się "mnie". Potem (w środku) - juz można "mi".
Chyba że pragniesz uniknąć skojarzeń z MI-5 i MI-6.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #626 dnia: Grudnia 12, 2012, 09:49:53 pm »
Uuu. Zawsze mi, tfu, mnie  się wydawało, że "mnie" to z poprzedniej epoki. Serdecznie dziękuję za wyprowadzenie z błędu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #627 dnia: Grudnia 12, 2012, 10:19:09 pm »
Taa, ten Smolensk. Moglo by sie zdawac od wypadku nic innego sie nie zdarzylo i nic innego nie jest wazne. Kazdy gra Smolenskiem i kazdemu sie oplaca ta gra, od Putina, przez Pis, do parti rzadzacych. Raz jest trotyl, raz nie ma, raz sa naciski na ladowanie, raz nie ma, PiS z PO i reszty robi zdrajcow, ci - z PiSu (glownie z Kaczynskiego i Macierewicza, przy ich udziale) oszolomow, etc. Emocje, emocje, domysly, domysly... a pakt fiskalny, dlug publiczny etc. milczkiem, chylkiem. Sadzisz, ze Putin "trzyma wrak" i to jest zle dla polskiej polityki zagranicznej? Najwiekszym i pierwszym bledem bylo nie zastosowanie umowy polsko-ruskiej o katastrofach lotow wojskowych do prowadzenia sledztwa. Ale tej decyzji nie podjal Kaczynski. Teraz w tle wszystkich informacji o katastrofie zawsze jest Rosja i z tamtad wszystko wychodzi, albo nie wychodzi. Ja juz niedlugo po zdarzeniu widzialem co sie dzieje i jak to bedzie grane, mnie w ten taniec nie wkreca, wiec szybko stracilem zainteresowanie tematem, nie jestem na biezaco. Konstytucyjne organy wladzy zwrocily sie w ogole o zwrot tego wraku? Dochodza do mnie odpryski informacji, np. z tym trotylem: Niby byl, niby nie byl, urzadzenia pokazuja i sa niezawodne, albo nie pokazuja, albo pokazuja wszedzie, gdzie by je nie przylozyc. A potem slysze, ze bedzie sie jeszcze sprawdzac dokladnie probki i potrwa to pol roku. Albo 100 lat. Po x latach od zdarzenia. Smiech mnie pusty ogarnia...
Odnosnie zas do podejscia do Rosji przez Kaczynskich i PO, to nie sadze zeby totalna spolegliwosc (PO) byla lepsza od robienia pod gore (Pis z USA).

P.S. Mowisz Pan, Panie STAR ze sie pisze na poczatku "Mnie"? A mozna w srodku takze pisac "mnie"? Ciekawe, bo mi zawsze taki zwrot brzmial "buracko". Nawet sie nabijalismy z bratem z piosenki kolegi, gdzie spiewal:
"Ja kocham Luchie, a ona mnie nie.
Dlaczego ja ja kocham, wytlumaczcie wy MNIE"  ;D
Pabieda - Luchia - Jarocin 1992

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #628 dnia: Grudnia 12, 2012, 10:27:12 pm »
Kazdy gra Smolenskiem i kazdemu sie oplaca ta gra, od Putina, przez Pis, do parti rzadzacych.
Partiom rządzącym się nie opłaca bo jak wiadomo do samolotu wsiadł marny polityk z kilkuprocentowym poparciem bez szansy na reelekcję a na Wawelu pochowali wielkiego męża stanu, Małego Rycerza. A chowający ma już 30-parę procent.

Nie mogę się z tym zgodzić, to jakbyś komuś dał w gębę a on Ci oddał a potem mówił, że obaj lubicie się bić. W tej kwestii się nie zgadzam, ale w ogóle to PiS jest wybitnie wygodną opozycją, przy której w zasadzie nie trzeba się nic a nic starać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #629 dnia: Grudnia 12, 2012, 10:48:40 pm »
A skad wiesz, ze wzrost poparcia Pisu wynika tylko i wylacznie ze Smolenska? Moze ludzie odwracaja sie od PO z innych powodow? Podatki, zadluzenie, wiek emerytalny, bezrobocie, wzrost skladek, wzrost biurokracji, zlamane obietnice wyborcze... Poczekaj, az gospodarka wyhamuje jeszcze bardziej.