Autor Wątek: Wokół Lema się dzieje  (Przeczytany 301159 razy)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 02, 2017, 10:08:09 am »
Świetne znalezisko.

Też bym stawiał na telewizję. I chyba zdał się na skrzata w tej sprawie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 02, 2017, 10:57:47 am »
Świetne znalezisko.
Też bym stawiał na telewizję. I chyba zdał się na skrzata w tej sprawie.
Podobnie myślę. W pierwszym rzędzie zapytałbym rodzinę Lema i skrzata.
Na jakim nośniku jest nagranie?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 02, 2017, 12:37:23 pm »
Nagrane na CD.
Ale o co pytać Rodzinę i Skrzata?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 02, 2017, 07:04:26 pm »
Rarytasik:)
Wątpię jednak by w tv puścili bezokazyjnie taki krótki filmik. Raczej przy okazji jakiegoś programu wspomnieniowego - a te były.
Spóźnił się do Wrocławia - wg mnie mógłby też pasować jako uzupełnienie do wyświetlanego filmu Lankosza - ale ten też już po...
Hm...skoro kupił go OD...a będzie kolejna Lemoniada...może wykorzystać go w celach reklamowych?
I jednak przez internet - można samemu - bez żadnych znajomości?
A propos - czy ta wypowiedź nie zawiera tak czasem poszukiwanego przez nas cytatu o internecie i idiotach?:)
[zawsze można też podzielić się z paroma osobami z forum - do użytku wewnętrznego - bo nie wiemy o czym mówimy;)]
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 02, 2017, 07:47:51 pm »
Były kiedyś - gdy jeszcze paliłem - takie papierosy: "Rarytas".
Mam nadzieję, że film będzie zaprezentowany jako bezdymny rarytas podczas finału tegorocznej Lemoniady.
Trwa namysł, co z tym zrobić.
Póki nie zapadły decyzje Właściciela - nic więcej rzec nie mogę. Prócz tego, iż filmu nie widziałem nawet w wyimkach.
Od wczoraj/dzisiaj jest nowa dyrekcja krakowskiego MIM.
Za parę dni (mam nadzieję) jakieś decyzje w tej sprawie zostaną podjęte.
Czysto na nos - nie sądzę, by tam to zdanie było. Gdyby było - o, to byłaby REWELA do kwadratu.
Będę próbował delikatnie ciągnąć za rękaw kogo trza.
Jutro środa i, zdaje się, w środy pan Skrzat zagląda na Forum, to może przeczyta i powie, co sądzi? Bo chyba na razie nic nie wie...
sługus noworoczny :-)
R.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2017, 07:49:49 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

goLEM

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 03, 2017, 12:06:41 am »
Witam serdecznie.
Zapraszam wszystkich lemo: -logów, -maniaków, -wiczów na koncert o nazwie drUMMat <<goLEM>>, 5 czerwca, o godz. 19.00, w Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu. Jest to przedsięwzięcie łączące fascynację Lemem z muzyką elektroniczną. Koncert stanowi kompilację cytatów z Mistrza, kosmicznych brzmień i ogrywanych na żywo perkusji z basem. Lemowo i awangardowo jednym słowem. Więcej m.in. na profiluorganizatora: https://www.facebook.com/events/577057502484699/

goLEM

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 03, 2017, 12:10:14 am »
Zapraszam na koncert drUMMat <<goLEM>>: Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu, 5 stycznia 2017, godz. 19.00. Więcej na profilu organizatora: https://www.facebook.com/events/577057502484699/

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 14, 2017, 05:57:41 pm »
Prosto z pieca, audycja skończyła się godzinę temu i już w archiwum - do odsłuchania.
Chuligana z Lema zrobili.  :D
Trochę żartem...w roli głównej Parowski i Oramus.
Chyba co nieco powtarzają historie wrocławskie, ale nie wszyscy tam mogli słuchać.
No, jest ciekawie.
http://www.polskieradio.pl/9/5648/Artykul/1715516,Stanislaw-Lem-czyli-zjawisko-wielowymiarowe
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2017, 05:59:26 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 17, 2017, 12:46:51 am »
Rozmawiałem dziś parę razy z Markiem i Maćkiem, to już nie młodzież, wiedzą, co mówią, i tylko zwracają uwagę, że przygotowanie tego kongresowego sprawozdania to ogromna robota logistyczna. Jeszcze podpytam pana profesora Beresia.
R.

pjes: dodaję WAŻNIE znakomitą doprawdy recenzję http://ksiazki.onet.pl/tesknota-za-lemem/qvymsx
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2017, 12:54:45 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #130 dnia: Lutego 19, 2017, 11:50:01 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #131 dnia: Lutego 20, 2017, 07:08:56 pm »
 Nie tylko Odra wspiera się Lemem. Nowy, reanimowany "Przekrój" kwartalny też. Ten;
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/przekroj-wraca-jako-kwartalnik-spoleczno-kulturalny-w-redakcji-niewiadomski-jedrysik-raczkowski-i-stawiszynski#
W dziale archiwalnym wspominkowo drukuje cyberopowiadanko "Jak ocalał świat".
Z lat 60-tych archiwum i chyba oryginalna grafika. Może cyknę fotę później.
A takie kosi-koci ktoś widział?
Dzięki znajomości z Wisławą Szymborską pisywał w tym czasie także fraszki do humorystycznego pisma śląskiego „Kocynder”.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #132 dnia: Lutego 20, 2017, 07:58:06 pm »
Nie tylko Odra wspiera się Lemem. Nowy, reanimowany "Przekrój" kwartalny też.

Ciekawe czy w ramach tego wspierania się machną sobie stronę z archiwum tych felietonów Mistrza, co to je kiedyś w dawnym "Przekroju" czytałem?

Albo i z tym okolicznościowym wierszykiem (tytułu i okoliczności nie pomnę), co się kończył jakoś tak:

"...najnowszą metodą niemiecką
przerobić, powiada, komputer na dziecko."


A zaczynał - chyba, bardzo chyba... - "Komputer był chory...".

A takie kosi-koci ktoś widział?
Dzięki znajomości z Wisławą Szymborską pisywał w tym czasie także fraszki do humorystycznego pisma śląskiego „Kocynder”.

O fakcie wiedziałem. Z fraszkami (ani pismem) się nie zetknąłem...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 444
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #133 dnia: Lutego 21, 2017, 01:17:03 pm »
A takie kosi-koci ktoś widział?
Dzięki znajomości z Wisławą Szymborską pisywał w tym czasie także fraszki do humorystycznego pisma śląskiego „Kocynder”.

Lem S., Ballada w morał zaopatrzona? – Kocynder (Katowice), 1946, №15, s.4.
Zawiera 3 satyryczne wiersze:
1) Losy obywateli mamony chciwych i praw pisanych nie przestrzegających wiernie oddajęca
2) O Zbrodniarzu straszliwym powieść zręcznie rymami ułożona
3) O nieustrzemiężliwości męskiej skutkach pieśń sztucznie sporządzona


Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #134 dnia: Lutego 21, 2017, 02:27:55 pm »
lemologu, dysponujesz w swoich przepaścistych archiwach tekstem tej Ballady? Albo tego "mojego" wierszyka o komputerze*?

* Po guglaniu wiem o nim tyle:
http://pbl.ibl.poznan.pl/dostep/index.php?s=d_biezacy&f=zapisy_szczeg&p_zapis=180377
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 02:35:14 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki