Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359465 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2925 dnia: Kwietnia 15, 2018, 06:18:56 pm »
A o co Ci dokładnie idzie? - bo z powyższego rozumiem tylko tyle, że uważasz maźka za półgłuchego  8)
Maziek sam się tu przyznał za takiego i za szczerość szacunek. Natomiast to pytanie mógłbym tobie zadać.
toć powiedziałem - szło mi o muzykę; nie wiem, jakie tam widzisz podobieństwa, bo wg mnie to są utwory z całkiem innych bajek.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2926 dnia: Kwietnia 15, 2018, 06:23:41 pm »
toć powiedziałem - szło mi o muzykę; nie wiem, jakie tam widzisz podobieństwa, bo wg mnie to są utwory z całkiem innych bajek.
Ile to tuszu trzeba wylać aby sie porozumieć  ;)  Widocznie mamy inny kształt czaszki jak gdzieś na forum napisał S.R  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2927 dnia: Kwietnia 15, 2018, 06:33:54 pm »
no, albo ktuś się zafiksował - co najlepiej oddać pod osąd osób trzecich

z innej beczki


wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2928 dnia: Kwietnia 15, 2018, 07:24:49 pm »
 No to dałeś czadu. Nic kompletnie mi nie przychodzi do głowy, co mógłbym przypasować  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2929 dnia: Kwietnia 16, 2018, 05:48:18 pm »
Za to ja mam coś b. adekwatnego do sytuacji:

 ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2930 dnia: Kwietnia 21, 2018, 10:35:17 pm »
Piękno muzyki.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2931 dnia: Kwietnia 22, 2018, 11:27:55 am »
Cytuj
Piękno muzyki.
Piękne, ale smutne. A tu  słoneczna niedziela. Na pogodnie-słoneczną niedzielę załamaną jutrem, skoczny begin by?
(...byle nie Mietek ::) )
Dobratam, bez przesady z tym skakaniem, za to z zagadką matematyczną, ale też nieprzesadnie trudną... :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2018, 12:28:00 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2932 dnia: Kwietnia 22, 2018, 02:40:30 pm »
 Zagadka matematyczna, od razu pomyślałem, ze cosik dla mnie. Od razu rozwiązałem. Chodzi o Q posluchał mnie z przed tygodnia i odwiedził sąsiada, jednakże mąż wybaczył żonie i Q ostał się sam, czyli wszystko się zgadza 2-1=1. Zostało złamane jedno z przykazań dekalogu, cóż samo życie. Ja jednak po swojemu z takiej beczki, która już była a jednak nie do końca, albo raczej wcale nie do końca i przyznam się, nie mogłem całości wysłuchać, bo upadającą Koreą Północną pachniało
&feature=youtu.be Ażeby sie wytłumaczyć, to dodam że to tak ku radości o spóżnionym poranku z forum  YES  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2933 dnia: Kwietnia 22, 2018, 05:45:39 pm »
wiesiol, postukaj się czymś ciężkim (np. kamiennymi tablicami z Dekalogiem) w głowę. Może pomoże...*

* Jeśli nie... Zawsze możemy poszukać ci zastosowania zgodnego z tytułem wątku:


ps. Pełna wersja sułtańsko-munchausenowsko-montypythonowskich arii, jak kto ciekaw:
https://www.youtube.com/watch?v=N9LVFqjwp0w
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2018, 10:07:29 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2934 dnia: Kwietnia 23, 2018, 06:32:54 pm »
Cytuj
o dodam że to tak ku radości o spóżnionym poranku z forum  YES  :)
Tym razem wybierasz się na koncert? Bo skład...  na last minute...
Cytuj
posluchał mnie z przed tygodnia i odwiedził sąsiada, jednakże mąż wybaczył żonie
Patrz, Patrz!  A jak się wypiera...
Cytuj
postukaj się czymś ciężkim (np. kamiennymi tablicami z Dekalogiem) w głowę. Może pomoże...*
;) ;D
I co, walnąłeś (się)? Może jakieś zakazy wypadły z listy?  8)
Ten zestaw skojarzeń, doprowadził mnie do takiego Acht-und-logu!
Z czasów kiedy jeszcze mu się chciało...
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2935 dnia: Kwietnia 23, 2018, 10:16:22 pm »

Tym razem wybierasz się na koncert? Bo skład...  na last minute...

Last minute ? Może i tak, tym bardziej , że podzieleni na pół  ;) Pisałem już tu, ze YES skończył sie dla mnie wraz z Magnification, ale  jakby tak się zjednoczyli w starym składzie, to kto wie  :-\  bardziej już SBB kusi, może zagrają coś razem, to by dopiero było coś  8)
Cytuj
I co, walnąłeś (się)? Może jakieś zakazy wypadły z listy?  8)

Ha już sie wybierałem do Izraela, ale doczytałem, że te pierwsze Mojżesz potłukł a drugich nie ma. Tak więc doszedłem do wniosku, jak już tłuc się to oryginałami a nie podróbami i zrezygnowałem  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2936 dnia: Kwietnia 23, 2018, 10:42:15 pm »
Cytuj
Pisałem już tu, ze YES skończył sie dla mnie wraz z Magnification
Toć na pewno stare kawałki będą grać. Ciekaw jestem, czy Anderson jeszcze "uciąga" te swoje wycie.
Cytuj
  bardziej już SBB kusi, może zagrają coś razem, to by dopiero było coś  8)
Nu, tu też last minute...wprawdzie Józef dopiero dobija 70-tki ( a Jon +4), ale  w tej strefie klimatycznej to jakby 80... Dobrze grają, mimo wieku - kilka lat temu byłem na ich koncercie. Naprawdę były "żwawe dziadki" i z wykopem - zwłaszcza Piotrowski.
Natomiast nie tak dawno temu, Józef koncertował z Omegą i tam razem zagrali, kawałek...pisałem kiedyś tutaj o tym koncercie.
Bo aż się prosi, by dosiadł do Wakemana.
Duetu z Józia z Jonem jednak raczej bym się nie spodziewał, choć... hunoł?
I co tu teraz...by...krótką duetową piłką?
Sitting here in the television
Looking at the tube
Sitting next to me
la la la la lai...

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2018, 10:45:40 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2937 dnia: Kwietnia 24, 2018, 04:05:08 pm »
Patrz, Patrz!  A jak się wypiera...

Gentlemani, nie wzięliście pod uwagę, że powyższy wariant jest dla mnie technicznie niedostępny. Nie mam bowiem - jeśli chodzi o ludność w wieku produkcyjnym ;) - sąsiadów, którzy się pożenili, a tylko sąsiadki, które powychodziły za mąż. Sąsiadka zaś, która mieszka tu od lat, i - sprowadzona z zewnątrz (choćby tylko z innej ulicy/dzielnicy) - żona sąsiada to nie to samo.

Nawiasem: gdy mówimy o takich sprawach, przypomina mi się anegdotyczna sytuacja sprzed lat paru: na pewnej imprezie typu zamkniętego dygnitarz niższego szczebla nadskakiwał, intensywnie (niczym terier Chester buldogowi Spike'owi w starych kreskówkach) i przez czas dłuższy, VIP-owi wyższego rzędu. W końcu poprowadził go ku swojej (dość atrakcyjnej) małżonce i powiedział ze służalczą emfazą:
- Pan pozwoli, że przedstawię mu moją żonę.
Na co ważniejszy dostojnik (z lodowatą ironią):
- Dziękuję, mam swoją...*

* Może mało oryginalnie, bo znanym dowcipem jadąc, ale kontekstualnie b. zabawnie to wypadło.

Ha już sie wybierałem do Izraela, ale doczytałem, że te pierwsze Mojżesz potłukł a drugich nie ma. Tak więc doszedłem do wniosku, jak już tłuc się to oryginałami a nie podróbami i zrezygnowałem  ;)

Boś nie wymyślił jak to należy rozegrać. Przemyciłbyś w bagażu odpowiednio mocną chrondę (z wbudowanym kompensatorem Heisenberga), odpalił na Synaju i voila!

Apropośnie:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2018, 10:37:57 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2938 dnia: Kwietnia 24, 2018, 10:04:24 pm »
Wtrącam się między wódką a zakąską – przepraszam ;)

Odeska stacja radiowa Harmonia świata rozpoczęła od niedawna nadawanie testowe online, w radiu internetowym:
https://garmoniamira.com
https://www.twitch.tv/garmoniamira

Rozgłośnia unikatowa, jedyna w swoim rodzaju, nie ma podobnych, przynajmniej na Ukrainie. Prawie całodobowo na antenie - gustownie dobrana, wyszukana muzyka klasyczna, piękne melodie i jazz w najlepszym gatunku. Bez reklam. Harmonia świata została założona w Odessie w roku 1996, od tegoż roku jestem jej stałym słuchaczem i miłośnikiem. Odbiornik radiowy w samochodzie jest zawsze nastawiony na fale 102,7 FM.
Polecam bardzo :)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2939 dnia: Kwietnia 25, 2018, 06:23:54 pm »
Cytuj
Piękno muzyki.
Piękne, ale smutne.

Ja bym powiedział, że przede wszystkim ckliwe. Ale to wykonawcy przeholowali w stronę zachodniego melodramatu, chyba wbrew intencjom kompozytora.
Można inaczej, korzennie i oszczędnie.