Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 552168 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1140 dnia: Września 14, 2014, 10:44:54 pm »
Mathias obchodzi swoje 11 urodziny. Zaprasza on swoich przyjaciół na przyjęcie urodzinowe. Wszyscy mają po 11 lat z wyjątkiem dwóch, którzy mają po 10 lat i jednego, który ma 12 lat. Wszyscy oni, tzn. Mathias i jego przyjaciele, mają razem 109 lat. Ilu przyjaciół zaprosił Mathias?
3 minuty (ja).
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1141 dnia: Września 14, 2014, 10:50:54 pm »
Mathias bawi się pięcioma jednakowymi świecami. Zapala on co dwie godziny nową świecę. Każda świeca pali się dokładnie 8 godzin. Jaka jest liczba godzin, podczas których będą się paliły równocześnie dokładnie trzy świece?
5 minut (ja)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1142 dnia: Września 14, 2014, 11:17:47 pm »
Fotele w sali widowiskowej są ponumerowane od 1 do 2014 rząd po rzędzie idąc od sceny i z lewa na prawo patrząc na salę ze sceny. W ten sposób fotel nr 2 jest na przecięciu pierwszej linii (rzędu) i drugiej kolumny. Rzędy (linie) w tej sali zawierają, wszystkie, taką samą liczbę foteli. W każdej kolumnie jest też taka sama liczba foteli. Jaki jest numer fotela na przecięciu
dwudziestego rzędu i czternastej kolumny?
Można korzystać z kalulowsia.
Widać, że trzeba 2014 podzielić przez taki dzielnik, żeby iloraz był całkowity ORAZ dzielnik i iloraz były (odpowiednio) nie mniejsze od 20 (14) albo na odwrót.
Próbowałem przez kilka minut, ale nie znalazłem i już idę spać. A jak tam Polska : Francja?
Dobranoc :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1143 dnia: Września 15, 2014, 09:27:20 am »
Dziś w nocy o 1:58 dostałem od solaris cztery powiadomienia naraz (Ol, Q, Ol, liv), przy czym od Ol było to:

A reply has been posted to a topic you are watching by olkapolka.
View the reply at: http://forum.lem.pl/index.php?topic=823.new;topicseen#new
Unsubscribe to this topic by using this link: http://forum.lem.pl/index.php?action=notify;topic=823.0
More replies may be posted, but you won't receive any more notifications until you read the topic.
Regards,
The Solaris Team.

a jak się zajrzało do TEGO powyższego powiadomienia, to nie było nic.
Coś się dzieje z Forum? Z serwerem? Z moim kompem?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1144 dnia: Września 15, 2014, 12:09:05 pm »
Cytuj
Dziś w nocy o 1:58 dostałem od solaris cztery powiadomienia naraz (Ol, Q, Ol, liv), przy czym od Ol było to:
To jest dopiero quiz. :)
Ja nie wysyłałem.
I nie dostałem.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1145 dnia: Września 15, 2014, 01:28:42 pm »
Cytuj
Dziś w nocy o 1:58 dostałem od solaris cztery powiadomienia naraz (Ol, Q, Ol, liv), przy czym od Ol było to:
To ktoś się pode mnie podszywa, bo ja niczego nie wysyłałam;)
I to dwa razy.
Ale sobie myślę, że wytłumaczenie jest proste - forum ma czasoopóźnienie - to powiadomienia o odpowiedziach w topicach, które obserwujesz...tylko przychodzą musztardowo - po obiedzie;)
Czyli - coś z forum:)
Funkcja "insert quote" też nawala.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1146 dnia: Września 16, 2014, 10:19:36 am »
PILNE!!!
Losujemy 6 liczby z 49 (jak w lotku). Jeśli przyjąć, że prawdopodobieństwo trafienia trójki wynosi ileś tam, standaryzowane do jedności, to jakie jest prawdopodobieństwo trafienia czwórki, piątki i szóstki? Mi z rachunków wychodzi, że (w zaokrągleniu) czwórki - 12 razy mniejsze, 5 - 108 razy mniejsze, szóstki zaś - 793 razy mniejsze. Te wyniki budzą moją intuicyjną nieufność. Zechciałby ktoś policzyć/sprawdzić? Bo muszę zaraz dać felieton do druku, a nie chciałbym się skompromitować. Z góry dziękuję za wsparcie :-)
vosbm
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2014, 10:29:47 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1147 dnia: Września 18, 2014, 12:04:37 am »
Tu jest przykład z Lotto rozpisany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kombinacja_bez_powt%C3%B3rze%C5%84

Z tego wynika, że szansa wyrzucenia czwórki jest 18 razy mniejsza, piątki 951 razy mniejsza, a szóstki 245330 razy mniejsza od prawdopodobieństwa trafienia trójki.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1149 dnia: Września 21, 2014, 12:05:53 am »
No szykuj te sztabkie Remuszko...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1150 dnia: Września 21, 2014, 12:27:50 am »
ale dla kogo?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1151 dnia: Października 13, 2014, 01:14:09 am »
Tzok (dzięki za link hazardowy!) biegnie ze Swarzędza do Poznania i z powrotem, ale w jedną stronę wiatr ma w plecy, przez co zasuwa z prędkością 12 km/h, w drugą zaś wieje mu w twarz (ftfasz? ftfasz!), i dlatego truchta z prędkością 8 km/h. Czas na namyśloną odpowidedź: 10 sekund od zakończenia czytania niniejszego tekstu. Nie wolno korzystać z gugli, choć wolno z kalkulatora. Nagroda dla każdego ze starych forumowiczów za prawidłową odpowiedź (ja stawiam) - mała wedlowska z c. o.  Ta sama nagroda dla mnie za fałszywą odpowiedź (stawia stary forumowicz, który źle odpowiedział).
vosbm                                             
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2014, 12:10:52 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1152 dnia: Października 13, 2014, 11:04:32 am »
Tzok (dzięki za link hazardowy!) biegnie ze Swarzędza do Poznania i z powrotem, ale w jedną stronę wiatr ma w plecy, przez co zasuwa z prędkością 12 km/h, w drugą zaś wieje mu w twarz (ftfasz? ftfasz!), i dlatego truchta z prędkością 8 km/h. Czas na namyśloną odpowidedź: 10 sekund od zakończenia czytania niniejszego tekstu. Nie wolno korzystać z gugli, choć wolno z kalkulatora. Nagroda dla każdego ze starych forumowiczów za prawidłową odpowiedź (ja stawiam) - mała wedlowska z c. o.  Ta sama nagroda dla mnie za fałszywą odpowiedź (stawia stary forumowicz, który źle odpowiedział).
                                     
Proponuję bardzo dobrą odpowiedź "kapitan statku ma 20 lat".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1153 dnia: Października 13, 2014, 03:03:19 pm »
Tzok (dzięki za link hazardowy!) biegnie ze Swarzędza do Poznania i z powrotem, ale w jedną stronę wiatr ma w plecy, przez co zasuwa z prędkością 12 km/h, w drugą zaś wieje mu w twarz (ftfasz? ftfasz!), i dlatego truchta z prędkością 8 km/h. Czas na namyśloną odpowidedź: 10 sekund od zakończenia czytania niniejszego tekstu. Nie wolno korzystać z gugli, choć wolno z kalkulatora. Nagroda dla każdego ze starych forumowiczów za prawidłową odpowiedź (ja stawiam) - mała wedlowska z c. o.  Ta sama nagroda dla mnie za fałszywą odpowiedź (stawia stary forumowicz, który źle odpowiedział).
                                     
Proponuję bardzo dobrą odpowiedź "kapitan statku ma 20 lat".
Hm...maziek a nie pomyliłeś się w obliczeniach? ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1154 dnia: Października 13, 2014, 03:27:19 pm »
Nie! Mogę dorzucić, że kapitan ma na imię Jan.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).