Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1172009 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #900 dnia: Października 02, 2009, 09:03:12 pm »
Ty nie uciekaj od ważnych odpowiedzi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16086
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #901 dnia: Października 02, 2009, 09:16:09 pm »
Nie uciekam, ciekaw jestem czy jakby co wyjdzie im identyczny?...
http://web.archive.org/web/20000816090009/http://www.clonejesus.com/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #902 dnia: Października 02, 2009, 09:19:10 pm »
Możesz być ciekaw, ale nie uciekaj!

Załóżmy, że wyjdzie identyczny.
Co wtedy?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16086
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #903 dnia: Października 02, 2009, 09:23:42 pm »
Jak wyjdzie to się będę martwił ;). Poza tym, jestem ciekaw czy będzie haploidalny, a jeśli nie to skąd sie weźnie druga połówka materiału genetycznego ;).

(A serio to wydaje mi się, że ktoś wziął odpad medyczny z pobliskiego szpitala, po prostu.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #904 dnia: Października 02, 2009, 09:40:45 pm »
Dlaczego niby ma być haploidalny?  ???
Oczywiście mógłby, bo Bóg jest wszechmocny, mógłby być w ogóle nieploidalny, albo triploidalny albo mieć DNA szczura bądż Yeti itd...
Nie musisz się martwić, załóżmy, że Biblia dosłownie mówi prawdę, był synem człowieczym a DNA jest Żyda z rodu Dawida i co wówczas?

Chodzi mi, czy przyjmiesz (anybody) dowód, czy uznasz, że to wybitnie cwana mistyfikacja?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16086
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #905 dnia: Października 02, 2009, 09:57:20 pm »
Dlaczego chcesz abym gdybał? Po pierwsze należałoby sprawdzić jakiej grupy etnicznej to jest DNA (były te mapowania, przez które jeden angielski lord-rasista dowiedzał się, że ma cygańskie - czy jak kto woli: romskie - korzenie). Po drugie rozsądek każe mi stawiać na mistyfikację (lub medialną kaczkę). Po trzecie wątpię by kościół k. przebadał sprawę aż tak dokładnie.

Sprawa jest zbudowana na zbyt wątłych przesłankach na dziś dzień, bym miał powody się o niej serio wypowiadać.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2009, 02:33:52 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #906 dnia: Października 02, 2009, 10:35:42 pm »
To po co czytasz fantastykę? To same gdybania, w dodatku przeważnie mniej prawdopodobne niz sam Jezus ;) .

Przecież nie każę Ci podpisywać cyrografu, po prostu mamy taką sytuację "wg wszelkich posiadanych przez naukę danych to JEST ciało Chrystusa". Co wtedy? Wszechświat ze stacjonarnego zaczął się rozszerzać po jednej obserwacji, więc cóż to ma za znaczenie, jak coś jest bądź nie prawdopodobne?

To pytanie nie jest skierowane do Ciebie w sensie nacelowania, po prostu taka sytuacja mnie frapuje. Ja prawdopodobnie pozostalłbym niedowiarkiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #907 dnia: Października 02, 2009, 11:17:17 pm »
Machnąłem to przedwczoraj na "właśnie przeczytałem" i komentarza nie zmieniam.
Sprawa dla Sanepidu.
 Można by ten absurd rozważyć teologicznie, ale chwilowo nie mam czasu. Co do DNA z rodu Dawida, to , zdaje się, nie ma materiału porównawczego. No, chyba, że Merowingowie :)
I jeszcze. W czasach słusznie minionych, zdarzało się znaleźć gwoźdź w chlebie. I jakoś nikt nie wołał - cud!
Tylko brano się za d... piekarza.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2009, 11:48:48 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16086
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #908 dnia: Października 03, 2009, 02:28:40 am »
To po co czytasz fantastykę? To same gdybania, w dodatku przeważnie mniej prawdopodobne niz sam Jezus ;) .

Eeetam, aż tak nieprawdopodobnej to staram się nie czytać. (Choć ten Wolfe Severiana pod koniec "ujezusił", że aż...)

Wszechświat ze stacjonarnego zaczął się rozszerzać po jednej obserwacji, więc cóż to ma za znaczenie, jak coś jest bądź nie prawdopodobne?

Eeetam po raz drugi. On się rozszerzał mając głęboko w d*** czy go przy tym podglądamy, czy nie ;).

Ja prawdopodobnie pozostalłbym niedowiarkiem.

Ja prawdopopodobnie też. Może  do Topolnego mi daleko, ale Czwartka ze mnie nie zrobisz ;). Mówiąc wprost: łatwiej już założyć, że prawa fizyki raz zawiodły (co fizyka kwantowa teoretycznie dopuszcza), niż zakładadać nadmiarowe byty.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #909 dnia: Października 03, 2009, 09:03:02 am »
Na tym forum ciężko zostać prorokiem... Będziemy się w piekle smażyć!
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2009, 09:04:58 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16086
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #910 dnia: Października 04, 2009, 12:40:14 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #911 dnia: Października 04, 2009, 12:35:31 pm »
Cytuj
Na tym forum ciężko zostać prorokiem...
Wystarczy wejść w kontakt z Bogiem i zostać jego "przekaźnikiem". Ilość przekonanych odbiorców przekazu jest tu nieważna (choć Najwyższy ma swoje metody przekonywania, których czasem użycza prorokom). Więc jeżeli spełniłeś warunek pierwszy - jesteś prorokiem.  A, że ciężko...? Jonasz to miał ciężko.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #912 dnia: Października 07, 2009, 09:27:40 am »
Przy okazji zdarzeń w Sokółce.
Ciekawie rozwija się polska nauka. Powstają nowe kierunki. Fragmenty z "TP" wiszącego na Onecie.
Cytuj
Wydarzeniom w Sokółce pilnie przygląda się dr Maciej Krzywosz, socjolog, który na Uniwersytecie w Białymstoku stworzył Pracownię Badań i Dokumentacji Zjawisk Mirakularnych. Krzywosz nie wypowiada się na temat prawdziwości obserwowanych zjawisk, zostawiając te kwestie teologom. Interesują go mechanizmy społeczne,
Ma też ciekawe obserwacje i wnioski:
Cytuj
Inna sprawa, że Kościół nigdy nie był przychylny cudom, zbyt często tracił bowiem nad nimi kontrolę. Polskie objawienia dzieją się zazwyczaj poza nim, księża mają mały wpływ na nie. Ale tutaj zdarzenie rozegrało się w świątyni, świadkiem był ksiądz, więc takiego niebezpieczeństwa nie ma.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2009, 09:31:56 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #914 dnia: Października 17, 2009, 08:57:19 pm »
Czy ja wiem?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).