Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1180297 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #825 dnia: Sierpnia 24, 2009, 02:39:28 pm »
Cytuj
Bogiem jest ta istota, która jest wszechpotężna, wszechwiedząca
Na wątku obok Hokopoko, sensownie wyjaśnił, że te cechy się wykluczają, jak nie przymierzając wolność i równość z rewolucji francuskiej ;) Za to ślicznie brzmią, jak każde slogany zresztą.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #826 dnia: Sierpnia 24, 2009, 03:13:17 pm »
Skoro postanowiliscie jednak rozpracowywac te punkty...

1. Bog istnieje

Nie widze racjonalnych podstaw do takiego zalozenia.


Proponuje Italii przeczytanie calego watku + pokrewnych o sztucznej iteligencji. Wszystko zostalo juz powiedziane, o "cudach" takze.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #827 dnia: Września 10, 2009, 03:06:44 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #828 dnia: Września 10, 2009, 03:27:19 pm »
Popatrzyłem, Jezusa nie zobaczyłem. Ale...
Skopiowałem obrazek, obróciłem o 180 stopni i...
Dwie mordy, czysto jak z Wyspy Wielkanocnej, z pięknymi nochalami. Jedna lekko małpowata :D
W Kozłówce, w muzeum Zamojskich, jest kolekcja artefaktów stalinizmu. Widocznie Mars też jest takim muzeum artefaktów religijnych, bo zobaczono już piramidy, sfinksa, Jezusa ,no i ja ;) (nieskromnie) posągi z W Wielkanocnej. Czekamy co dalej... Budda?
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2009, 03:46:21 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #829 dnia: Września 10, 2009, 03:51:47 pm »
W kazdej abstrakcji da sie zobaczyc cos "rzeczywistego", mozg tak dziala skojarzeniami. Lem juz wspominal, ze roznorakich form jest tak ogromna ilosc we wszechswiecie, ze musza ukladac sie takze w cos, co przypomina znane nam desygnatu. Ukladzie kamieni na plazy, wydm na pustyni czy lisci na drzewie, wszystko da sie posklejac w spojny obraz z niby sensem. Szkoda, ze w przelatujacych chmurkach sie nikt nie dopatruje Chrystusow, bo bysmy mieli 10 objawien dziennie przynajmniej.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #830 dnia: Września 10, 2009, 04:58:48 pm »
Ev, dodajmy jeszcze, że jesteśmy tak ewolucyjnie zaprogramowani by stosunkowo szybko zauważać/zapamiętywać twarze, dlatego rożnego typu plamy stosunkowo łatwo będą nam się "układać" w ten kształt. (Próbowałem: faktycznie jak się dłużej wpatrywać w fałdy materiału czy ścianę o nierównej powierzchni wszędzie zaczyna się dostrzegać mordy.) Co tłumaczy popularny od pewnego czasu fenomen "objawień na szybach", który (o ile wiem) nawet KK uznał za zbyt ośmieszający, by się nim zajmować.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #831 dnia: Września 10, 2009, 05:05:01 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #832 dnia: Września 10, 2009, 05:16:54 pm »
Jak popatrzyłem na te zdjęcia Hoko, to pomyślałem, że nie zabrakło głupców w całym Kosmosie, a tylko (na Marsa) drogi nie znają.

(Swoją drogą te marsjańskie (nad)interpretacje trafnie przewidział stary Żuławski mówąc - ustami Koreckiego - że na obce globy zawleczemy swoje lęki i przesądy.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #833 dnia: Września 10, 2009, 05:21:16 pm »
Podobno jak się wszędzie widzi twarze to się ma schizę ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #834 dnia: Września 10, 2009, 06:40:12 pm »
Kurcze, ja przy prawie wszystkich waszych postach widzę jakieś twarze. Oooo ,następna  :o
A z tym Marsem to dobrze. W końcu jakaś poważna motywacja dla ludzkości, coby tam polecieć. Widać to początek kampanii medialno-promocyjnej, która ma ułatwić łykniecie dużej kasy, co ją trza będzie wybulić. Więc jak bogaty target to obstawiam, że następne odkrycie będzie miało twarz Mojżesza. Może Presleya?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #835 dnia: Września 10, 2009, 09:46:50 pm »
Hokopoko, cudny link. Bardzo typowy dla tamtej czesci swiata, ech. Teraz nawet maja jakiegos nowego Chrystusa. Mieszka w poblizu cerkwii i najgorliwszych wyznawcow ma lokalnych, ale na modly i uzdrowienia przybywaja ludziska z bardzo daleka, nawet z Moskwy (przyjezdzaja?). Jak to w podobnych przypadkach Chrystus jest zwolnionym oficerem FSB.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #836 dnia: Września 10, 2009, 10:12:33 pm »
Evangelos, dla naszej też jest b. typowa. A to w ściętym drzewie, a to w tynku, a to w szybie. Pamietam, jak szklarz usiłował wytłumaczyć, że to nie Matka Boska tylko odbarwienia od tego, że szyby składowane były długo w stosie i podciekła woda - ale nie dało rady...

(to fota z innego przypadku - akurat zresztą z Ameryki ;) )
http://boskiateista.wordpress.com/2008/12/22/cud-w-szpitalu-ludzie-sie-modla-do-szyby/

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #837 dnia: Września 10, 2009, 10:21:26 pm »
Cóż poradzić, że tak mało Topolnych wokół nas, a tak dużo Czwartków...  ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #838 dnia: Września 10, 2009, 11:02:33 pm »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #839 dnia: Września 10, 2009, 11:54:31 pm »
Popatrzcie na okładkę "Rasy drapieżców". Bardzo zabawne jest, że te proste wzorki, jak tylko się spojrzy na nie, od razu się kojarzą z jakimś tłumem groźnych ludzi. A może to wina sugerowania się tytułem książki?