Autor Wątek: Co przeczytać ?  (Przeczytany 16946 razy)

soloco9

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Co przeczytać ?
« dnia: Grudnia 07, 2006, 09:49:09 pm »
Witam serdecznie. Mam niecodzienny problem. Otóż zamierzam na święta zaopatrzyć się w kolejną książkę Stanisława Lema. I tu jest problem, bo nie wiem jaką... a mam do wyboru "Obłok Magellana", "Astronautów", "Powrót z gwiazd", "Kongres futurologiczny". Dodam, iż podobało mi się "Solaris" oraz "Eden", także "Pokój na Ziemi", czytałem też "Sledztwo" oraz "Katar", ale dwie pierwsze zdecydowanie bardziej mi się podobały. Więc jeśli, ktoś czuje się na siłach by mi doradzić, jeśli ktoś zna fabułę wyżej wymienionych dzieł i mógłby którąś polecić szczególnie, byłoby super. Pozdrawiam ;) lukas

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 07, 2006, 11:09:33 pm »
Bierz kongres. Jest groteskowo-humorystyczny w charakterystyczny dla Lema sposób.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 08, 2006, 03:29:46 am »
Kongres!

Terminus

  • Gość
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 09, 2006, 10:59:49 am »
W sumie koledzy wypowiadający się powyżej mają rację - Kongres reprezentuje inny "okres" Lema, podczas gdy Astronauci to Lem wczesny, coś raczej dla koneserów ::) Inna sprawa z Powrotem z Gwiazd. Książka to bowiem dojrzała, poważna i wartościowa (dwa ostatnie przymiotniki dotyczą także Astronautów, pierwszy jednak nie...). Jako taki, Kongres jest chyba po prostu najprzyjemniejszy w czytaniu - to prawdziwa frajda! Boki zrywać można, a i bardzo to pozycja inspirująca.

Pozdrawiam

PS. Oczywiście pozostałe książki też niech towarzysz przeczyta! (Prędzej czy później ::) ).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2006, 12:56:39 pm »
Jak przeczytałeś Pokój na ziemi to WSZYSTKO Lema Ci si będzi podobać...



A pytanie jest po byku niecodzienne...  :-?
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

soloco9

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 09, 2006, 01:17:35 pm »
No to chyba już wiem. Napewno zaopatrzę się w Kongres ale chyba też i w Astronautów. Po takich Waszych rekomendacjach trudno nie zdecydować się. Wprawdzie do świąt jest czas jeszcze ale ksiązki kupić już  można, na razie czekam bo ma być jakas dostawa nowa w sklepie więc popatrzę jeszcze, choc chyba już jestem zdecydowany. Dzięki za rady! ;) soloco9

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 09, 2006, 02:15:56 pm »
Cytuj
Jak przeczytałeś Pokój na ziemi to WSZYSTKO Lema Ci si będzi podobać...
Subiektywizm, subiektywizm kolego...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 09, 2006, 02:53:27 pm »
Cytuj
W sumie koledzy wypowiadający się powyżej mają rację - Kongres reprezentuje inny "okres" Lema, podczas gdy Astronauci to Lem wczesny, coś raczej dla koneserów ::) .


soloco9

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 09, 2006, 05:14:56 pm »
A slyszeliście o czyms takim jak "Moloch" ? To jest Lema ? Bo też jest w sklepie ale nigdzie nie mogłem znaleźć że to jest Lema, sklepikarka podała to wśród dzieł. Mówiła też że bedzie w tygodniu coś nowego, sam poluję na Człowieka z Marsa, bo po prostu jestem ciekaw tej książki. Wdzięczny za rady - soloco9 ;)

A-cis

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 11, 2006, 12:44:32 am »
Ja bym powiedział: jeśli podobał Ci się "Eden", to spodoba się również "Obłok Magellana" i "Astronauci".
Z tym, że "Astronauci" nieco bardziej trącą myszką.

soloco9

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 11, 2006, 07:27:46 pm »
No i kupiłem, Kongres i zupełnie w ciemno Głos Pana bo słyszałem, że ponoć fajne. Ale nie ukrywam, że wciąż ci Astronauci chodzą mi po głowie, więc pewnie i na nich niedługo się skuszę. A i mam pytanie jeszcze jedno - czy Maska jest dobrą i ciekawą książką? Jak zwykle - pozdrawiam serdecznie soloco9 8-)

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 12, 2006, 10:04:57 pm »
Maska jest bardzo nietypowa dla Lema, ani to SF, ani fantasy, choć chwilami prawie tak wygląda... Szczerze mówiąc to za pierwszym razem jak ją czytałam, niewiele zrozumiałam... Ale przeczytałam ponownie i uważam, że jest świetna - i w warstwie fabularnej i w "problemowej". A właściwie to przede wszystkim w problemowej. Lecz czy ci się spodoba, nie ręczę ;)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 13, 2006, 12:45:46 am »
Maska jest mega super.
Coś jak książki o Severianie Genego Wolfa, znaczy science-fantasy or smthng like that.
Jak już przeczytasz wszystko inne to przeczytaj GOLEMA XIV (BTW: koleżanka przeczytała tak: golem iks kreska fał - no questios)
 :D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 13, 2006, 01:07:58 am »
No nierozgarnięta jakaś. To jest "ix - patyczek - fał". Kreska to jest tak: -

patyczek patyczek krzesełko bałwanek ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 13, 2006, 04:25:40 pm »
Zdecydowanie bierz "Powrót z gwiazd".

CU
Deck