Autor Wątek: Co przeczytać ?  (Przeczytany 17317 razy)

soloco9

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 13, 2006, 09:57:19 pm »
hehe, no z tym golemem to niezłe, na pewno Powrót z gwiazd to bedzie następne w kolejce. A mam pytanie natury inne nieco, niedawno obejrzałem Solaris z Dżordżem Kluunejem i uważam że film całkiem spoko, a nawet więcej, fakt że "lemowski" to film nie był tylko romansidło ale podobał mi się film wizualnie - cała ta stacja to tak sobie wyobrażałem zaś planetę świetnie pokazali, ale to tylko to. A jak Wy myślicie? Przy okazji pytanie o "co przeczytać?" wciąż aktualne - zapodajcie Wasze ulubione tytuły, ja Lema dopiero odkrywam i bardzo mi się podoba to co pisał, więc może jakieś sugestie co do kierunku dalszych poszukiwań... ? poZdrawiam soloco9 :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 13, 2006, 10:20:25 pm »
Z krótszych form warto dziabnąć Pirxa (pod względem technicznym kogoś, kto nie ma doń sentymentu może zniechęcać anachronizmami). Cyberiada na pewno. Z bardziej "klasycznych" powieści choćby Niezwyciężony. Mój osobisty No1 to Wizja Lokalna (silnie nacechowana kpiną z socjalizmu, niestety czytelna w 100% tylko dla tych, które te wszystkie smaczki z późnego Gierka łapią...).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

soloco9

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 13, 2006, 10:43:34 pm »
A Głos Pana? Ciekawa rzecz? Wybrałem troche na chybił trafil ale się też sugerowałem tym co na stronce, no zaciekawiło po prostu, zacznę czytać w święta, na razie pierwsze koła na horyzoncie...  :P

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 13, 2006, 10:46:57 pm »
Ja czytałem wieki temu. Wtedy mi sie podobało, ale to było strasznie dawno. Niech się wypowie ktoś, kto niedawno czytał...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 13, 2006, 10:54:40 pm »
IMHO najlepsza i najbardziej realistycznie przedstawiona forma kontaktu z obcą cywilizacją.
danke
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Terminus

  • Gość
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 14, 2006, 12:05:56 am »
Pewnie dlatego, że do kontaktu par excellance nie dochodzi ;]

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 14, 2006, 12:15:37 am »
 ;D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

soloco9

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 14, 2006, 12:57:29 am »
a w Edenie? kontakt był czy nie? i na ile jest to podobne do Głosu Pana...? ;) tzn ten "kontakt"

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 14, 2006, 11:52:55 am »
"Głos Pana" również Ci polecam. Dla mnie jedna z najlepszych książek Lema.

CU
Deck

Terminus

  • Gość
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 14, 2006, 12:34:05 pm »
W Edenie był kontakt, łazili tam sobie z Obcymi za rączkę, że tak powiem ::) Głos Pana to rzecz zupełnie inna, chodzi o rozszyfrowanie komunikatu przysłanego przed inną cywilizację, i o tym jest w zasadzie cała książka... Jak się kończy nie zdradzę...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2006, 12:34:23 pm wysłana przez Terminus »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 14, 2006, 04:03:05 pm »
Moją osobiście najulubieńszą książką wczesnego Lema jest Powrót z gwiazd, ze względu na daleko idącą aktualność.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

soloco9

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 14, 2006, 11:06:36 pm »
a ja slyszalem ze de facto w Edenie kotnatku nie było, że mimo iż mieli ten komputerek to jednak nie porozumieli się z Obcym (dubeltem?;)) ostatecznie, że to co było to jednak za mało... i o tym min. jest też książka, tzn mnie się podoba szczególnie za ten totalitarny wątek - tej super władzy o której nikt nic nie wie, nawet obywatele-kosmici nic nie wiedzą czy wogole ta władza jest, ale słyszałem opinie że istotny jest też wątek kontaktu, a właściwie braku kontaktu z bocą cywilizacją, że jest to nie możliwe...

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Co przeczytać ?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 15, 2006, 05:01:21 pm »
jak to. Przecież naginali z nimi przez śmiechokalkulator jako żywo  ;D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.