Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1141112 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #435 dnia: Lutego 05, 2007, 08:12:21 pm »
Draco, ja tu nie jestem modem, ale zaczyna być nieprzyjemnie. Weź się trochę naprostuj...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #436 dnia: Lutego 05, 2007, 10:10:41 pm »
Cytuj
Draco, ja tu nie jestem modem, ale zaczyna być nieprzyjemnie. Weź się trochę naprostuj...

Chyba czegoś nie zauważyłeś.

To nie ja jestem tutaj ksenofobem, rasistą i szowinistą.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #437 dnia: Lutego 06, 2007, 10:22:58 am »
Cytuj
Cytuj
Cytuj
no to jak z tym boratem jest? kretyński film o kretynie czy 'celna krytyka społeczna"? iść czy nie iść..

Iść, film to nie tylko trafna krytyka, ale przede wszystkim ciekawe zobrazowanie kultury w której żyjemy na tle prymitywnej narodowości, która nie bez przypadku była kazachska. Bardzo grubą kreską pokazane są niektóre przywary, czy wręcz zabobony, czasami jest aż niesmacznie ale za to hardcorowo i bez niedomówień. To prawda że miłośnikom współczesnego wygłaskanego moralnie kina może się nawet zrobić niedobrze i o to chodzi, jednak osobiście polecam. Czy to film o kretynie, he he, idź, achajka zobacz film i zastanów się nad rozumieniem słowa kretyn, niedorozwój u Kazachów. No i ten ich antysemityzm, oj uśmiałem się po pachy. ;D
Prawda, miałem pisać o Boracie w temacie o filmach, następnym razem. ::)

Wybieraj opcje:

1. Coś źle napisałeś.

2. Coś źle zrozumiałem.

3. Po*** Cię?

A muszę wybierać?

Ad. 1 Chyba nie.
Ad. 2 Całkiem możliwe.
Ad. 3 Nie.

Poza tym co za głupie pytania. Czego właściwe dotyczą?
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2007, 02:58:05 pm wysłana przez Terminus »

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #438 dnia: Lutego 06, 2007, 10:24:59 am »
Cytuj
Cytuj
Draco, ja tu nie jestem modem, ale zaczyna być nieprzyjemnie. Weź się trochę naprostuj...

Chyba czegoś nie zauważyłeś.

To nie ja jestem tutaj ksenofobem, rasistą i szowinistą.

A kto?

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #439 dnia: Lutego 06, 2007, 02:50:42 pm »
Cytuj
Iść, film to nie tylko trafna krytyka, ale przede wszystkim ciekawe zobrazowanie kultury w której żyjemy na tle prymitywnej narodowości, która nie bez przypadku była kazachska.

Akurat Sacha Baron Cohen tyle wie i przedstawia o Kazachach co mówi w ich języku na początku każdej wypowiedzi: "Jak się masz", i na końcu każdej: "Dziękuję"
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #440 dnia: Lutego 06, 2007, 03:01:44 pm »
No tak. Tytan, żółta kartka...

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #441 dnia: Lutego 06, 2007, 03:49:28 pm »
Cytuj
Cytuj
Iść, film to nie tylko trafna krytyka, ale przede wszystkim ciekawe zobrazowanie kultury w której żyjemy na tle prymitywnej narodowości, która nie bez przypadku była kazachska.

Akurat Sacha Baron Cohen tyle wie i przedstawia o Kazachach co mówi w ich języku na początku każdej wypowiedzi: "Jak się masz", i na końcu każdej: "Dziękuję"

No właśnie, nie bez przyczyny. Dokładniej mówiąc autor filmu nigdzie oficjalnie nie pisze o tym że zwroty typu dziękuje, jak się masz, nawiązują bezpośrednio do polski, tak żeby od razu się obrazić, chociaż można. Generalnie film jest o Kazachach a nie o innej narodowości, i z tego względu poprawniej jest mówić o konfrontacji naszej kultury z kulturą kazachską. Albo naszej kultury z kulturą amerykańską, jak kto woli.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2007, 03:51:50 pm wysłana przez TYTAN »

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #442 dnia: Lutego 06, 2007, 03:55:34 pm »
Cytuj
No tak. Tytan, żółta kartka...

 A ile można dostać maksymalnie? 8-)

achajka

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #443 dnia: Lutego 06, 2007, 04:05:26 pm »
wygląda na to,że tego filmu po prostu nie mozna nie obejrzeć ,tyle emocji >:( :-[ :-/ :o...

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #444 dnia: Lutego 06, 2007, 04:12:03 pm »
Cytuj

No właśnie, nie bez przyczyny. Dokładniej mówiąc autor filmu nigdzie oficjalnie nie pisze o tym że zwroty typu dziękuje, jak się masz, nawiązują bezpośrednio do polski, tak żeby od razu się obrazić, chociaż można. Generalnie film jest o Kazachach a nie o innej narodowości, i z tego względu poprawniej jest mówić o konfrontacji naszej kultury z kulturą kazachską. Albo naszej kultury z kulturą amerykańską, jak kto woli.

nic nie rozumiesz
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #445 dnia: Lutego 06, 2007, 04:22:46 pm »
Cytuj
Cytuj

No właśnie, nie bez przyczyny. Dokładniej mówiąc autor filmu nigdzie oficjalnie nie pisze o tym że zwroty typu dziękuje, jak się masz, nawiązują bezpośrednio do polski, tak żeby od razu się obrazić, chociaż można. Generalnie film jest o Kazachach a nie o innej narodowości, i z tego względu poprawniej jest mówić o konfrontacji naszej kultury z kulturą kazachską. Albo naszej kultury z kulturą amerykańską, jak kto woli.

nic nie rozumiesz

No jak się czegoś nierozumnie to się o tym na ogół nie wie. Nie wiem  czego ja nie rozumiem.
Draco powiedz mi czego?

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #446 dnia: Lutego 06, 2007, 04:39:49 pm »
Cytuj
Cytuj
No tak. Tytan, żółta kartka...

 A ile można dostać maksymalnie? 8-)

:) Muszę zadzwonić do FIFA i spytać jak to tera wygląda...

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #447 dnia: Lutego 06, 2007, 06:31:32 pm »
Borat jest super i tyle! Kto uwaza, ze Sascha nabija sie z Kazachow, ten po prostu nic nie zrozumial z filmu.
Caly pomysl jest taki jak i na dwie inne postacie tego aktora: Ali G i Bruno. Gosc rozmawia z nic nie podejrzewajacymi ludzmi udajac debila, a ci ktorzy z nim rozmawiaja osmieszaja sie, traktujac go powaznie. W przypadku Borata sadza, ze pomimo zachowania na poziomie niedorozwoja ze znacznym opoznieniem to zachowanie jest wynikiem jego kazachskiego pochodzenia. Film jest bezlitosny i to jest piekne.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #448 dnia: Lutego 06, 2007, 06:34:48 pm »
Cytuj
Chyba czegoś nie zauważyłeś. To nie ja jestem tutaj ksenofobem, rasistą i szowinistą.
Żebyś wiedział, że nie zauważyłem. Pierwsze co mi wpadło w oko i przyćmiło cała resztę to Twój 3 punkt. Forma przerosła treść ;D.

Poza tym nie wiem, czy to co napisałeś, napisałeś do tego co Tytan powiedział, czy do tego, jak sam zinterpretowałeś jego wypowiedź. I zdaje mi się, że to drugie.


Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #449 dnia: Lutego 06, 2007, 06:42:04 pm »
Cytuj

No jak się czegoś nierozumnie to się o tym na ogół nie wie. Nie wiem  czego ja nie rozumiem.
Draco powiedz mi czego?


NEXUS6 napisał

a nawiązując do topiku:

http://www.lem.pl/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1154247003/435#435
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2007, 06:53:42 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.