Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 512746 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1020 dnia: Listopada 20, 2008, 06:16:38 pm »
Coś żre posty...

Wczoraj wieczorem user o nicku Digital Tensor zadał pytanie o opowiadanie o dr Diagorasie i nie ma ani jego postów ani moich i Anieli...? :o ??? What's up?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1021 dnia: Listopada 20, 2008, 06:18:31 pm »
Posty zeżarł smok prawdopodobieństwa. I usera też. A potem się ukrył w przestrzeni Banacha i już go nawet elektrycerze nie znajdą. Awruk!

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1022 dnia: Listopada 20, 2008, 07:52:07 pm »
Dzis rano widzialem jeden z postow usera i nawet chcialem odpowiedziec, wcisnalem co trzeba i powiedzialo mi, ze odpowiedz jest niemozliwa, bo takiego posta nie ma. Phi?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1023 dnia: Listopada 20, 2008, 08:41:12 pm »
Załadowała Ci się strona z bufora przeglądarki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Digital Tensor

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1024 dnia: Listopada 21, 2008, 02:00:25 pm »
Jam jest Digital Tensor :) obecny, przytomny, nawet aktywny trochę. Ogólnie pytałem tak ze dwa dni temu o Doktora Diagorasa - szybko pomogliście mi ze zlokalizowaniem tego opowiadania, więc usunąłem wątek, uznawszy, że skoro został wyczerpany, to lepiej, żeby już nie straszył na forum. Sorry jeśli to wbrew miejscowym zwyczajom czy coś - mogę w przyszłości nie usuwać wątków założonych przez siebie.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1025 dnia: Listopada 21, 2008, 06:33:25 pm »
A to mnie zaskoczyłeś. Przemknęło mi to przez myśl, ale doszedłem do wniosku, że szarzy userzy jak my to sobie mogą co najwyżej własne posty pousuwać (a nie wątki wraz z postami innych).

Nie no w sumie nic się nie stało (... co ja sobie palców nawyłamywałem...). Ale w sumie po co? Była informacja - nie ma informacji!  ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Digital Tensor

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1026 dnia: Listopada 21, 2008, 08:42:47 pm »
No to przywracam info: revelacyjna historia o naukowcy odludku, który wyhodował sobie życie to "Doktor Diagoras". Opowiadanie cenię za: klimat i temat - nieludzka, do niczego nie podobna inteligencja, manipulacja rozumem i dążenie do wolności jako pierwszy przejaw budzącej się samoświadomości. Hail Lem!

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1027 dnia: Listopada 22, 2008, 06:04:59 pm »
Digital Tensor, dziękuję, że wspomniałes groteskę "Doktor Diagoras". To jeden z nielicznych utworów Lema których nie czytałem, ale właśnie nadrobiłem to. Świetna rzecz, zahaczająca o tematykę naszej niedawnej dyskusji o AI.

Swoją drogą podobny watek (w zupełnie innej realizacji) spotkałem w (przywoływanym już) opowiadaniu "Zaczyn logiczny" Stephena Baxtera, acz tam chodziłó o "życie" matematyczne.

Witaj na Forum. Masz + na dobry początek ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1028 dnia: Listopada 23, 2008, 02:17:58 pm »
Czas na forum jest ciągle letni.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1029 dnia: Listopada 25, 2008, 11:44:01 am »
Takie tam dwa "prezenciki" dla Q. (OK, powiedzmy że na Mikołaja)

Hipoteza Gai
Fragment:
The Gaia hypothesis is an ecological hypothesis proposing that the biosphere and the physical components of the Earth (atmosphere, cryosphere, hydrosphere and lithosphere) are closely integrated to form a complex interacting system that maintains the climatic and biogeochemical conditions on Earth in a preferred homeostasis. Originally proposed by James Lovelock as the earth feedback hypothesis[1], it was named—at the suggestion of his neighbor William Golding—the Gaia Hypothesis, after the Greek supreme goddess of Earth[2]. The hypothesis is frequently described as viewing the Earth as a single organism.

Nie wiem skąd nerwy...

Ty natomiast chyba wolisz takie?
Noösphere
Fragment:
In the thought of Vladimir Vernadsky and Teilhard de Chardin, the noosphere (pronounced: (RP) /ˈnəʊ.əˌsfɪə/; thus sometimes spelt noösphere) can be seen as the "sphere of human thought" being derived from the Greek νούς ("nous") meaning "mind" + σφαίρα (sfaira) meaning "sphere", in the style of "atmosphere" and "biosphere." In the original theory of Vernadsky, the noosphere is the third in a succession of phases of development of the Earth, after the geosphere (inanimate matter) and the biosphere (biological life). Just as the emergence of life fundamentally transformed the geosphere, the emergence of human cognition fundamentally transforms the biosphere. In contrast to the conceptions of the Gaia theorists, or the promoters of cyberspace, Vernadsky's noosphere emerges at the point where humankind, through the mastery of nuclear processes, begins to create resources through the transmutation of elements.

This user possesses the following skills:

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1030 dnia: Listopada 25, 2008, 12:30:16 pm »
Czas na forum jest ciągle letni.

Dobrze, że chociaż tu. Dla mnie mógłby być wszędzie letni.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1031 dnia: Grudnia 03, 2008, 04:14:18 pm »
Takie tam dwa "prezenciki" dla Q. (OK, powiedzmy że na Mikołaja)

Dziękuję bardzo :).

Hipoteza Gai
Fragment:
The Gaia hypothesis is an ecological hypothesis proposing that the biosphere and the physical components of the Earth (atmosphere, cryosphere, hydrosphere and lithosphere) are closely integrated to form a complex interacting system that maintains the climatic and biogeochemical conditions on Earth in a preferred homeostasis. Originally proposed by James Lovelock as the earth feedback hypothesis[1], it was named—at the suggestion of his neighbor William Golding—the Gaia Hypothesis, after the Greek supreme goddess of Earth[2]. The hypothesis is frequently described as viewing the Earth as a single organism.

Nie wiem skąd nerwy...

Z nikąd. Sama hipoteza jest w porządku, gorzej gdy poslugujesz się nią jako podstawą do dalszych rozważań, nie udowodniwszy jej wprzódy.

Noösphere
Fragment:
In the thought of Vladimir Vernadsky and Teilhard de Chardin, the noosphere (pronounced: (RP) /ˈnəʊ.əˌsfɪə/; thus sometimes spelt noösphere) can be seen as the "sphere of human thought" being derived from the Greek νούς ("nous") meaning "mind" + σφαίρα (sfaira) meaning "sphere", in the style of "atmosphere" and "biosphere." In the original theory of Vernadsky, the noosphere is the third in a succession of phases of development of the Earth, after the geosphere (inanimate matter) and the biosphere (biological life). Just as the emergence of life fundamentally transformed the geosphere, the emergence of human cognition fundamentally transforms the biosphere. In contrast to the conceptions of the Gaia theorists, or the promoters of cyberspace, Vernadsky's noosphere emerges at the point where humankind, through the mastery of nuclear processes, begins to create resources through the transmutation of elements.

Czy to nie jest aby platoński "świat idei" zaserwowany po odgrzaniu?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1032 dnia: Grudnia 03, 2008, 06:19:11 pm »
Nie bo przecież w świecie ideii nie było nic o transformacji żadnej ze sfer. Tu sednem jest wpływ jednych sfer na drugie.
Tak czy siak myślałem że to właśnie jest Twoja ideologia a tu klops...

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1033 dnia: Grudnia 03, 2008, 06:40:09 pm »
Tak czy siak myślałem że to właśnie jest Twoja ideologia a tu klops...

Kiedy ja nie mam ideologii w sumie (jeśli już, to bardzo minimalistyczną), choćby dlatego, iż "wszelka wiedza jaką posługuje się ideologia pojmowana jest instrumentalnie". Wolę skromnie uważać, że najpierew idzie wiedza, potem wnioski.

Poza tym ideologia zakłada zbiorowy wysiłek (z arabska dzihad ;)), a ja jestem indywidualistą.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1034 dnia: Grudnia 03, 2008, 06:50:07 pm »
Trochę się pogubiłem i zrozumiałem tyle że opierasz się jedynie na podważaniu podanego sam nic nie uważając. To chyba nazywa się nihilizm...

This user possesses the following skills: