Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 512937 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #915 dnia: Lipca 03, 2008, 02:42:27 pm »
Nie ma Summy  :D
Nie ma Wizji...

Jak nas czytają to pododawają...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #916 dnia: Lipca 03, 2008, 03:53:47 pm »
Nie ma wielu ksiazek jak dla mnie BIOSowych (na przyklad Ciemnosc i plesn czy Niezwyciezony), ale to nie musza byc czyjes ulubione przeciez. Cyberiada... no jak ktos lubi na tyle, ze stawia ja na 1 miejscu?
Ciekawe czy zaczniemy zawyzac statystyki nowej strony z powolna migracja ku niej, czy stare i nowe bedzie koegzystowac w pokoju i zgodzie, czy "starzy" zrobia bojkot nowki i odwroca sie do niej plecami :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #917 dnia: Lipca 03, 2008, 04:02:54 pm »
Ciekawe czy zaczniemy zawyzac statystyki nowej strony z powolna migracja ku niej, czy stare i nowe bedzie koegzystowac w pokoju i zgodzie, czy "starzy" zrobia bojkot nowki i odwroca sie do niej plecami :)

Ciekawe czy Admini zostawią nam tu jakikolwiek wybór? :P
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #918 dnia: Września 08, 2008, 08:43:07 am »
Okazuje sie, ze Internet juz przestaje byc oaza nieskrepowanej wolnosci i egalitaryzmu. Zauwazam, ze coraz czesciej pojawia sie za to zjawisko nowe - a mianowicie obywatelstwo wg numeru IP. Okazuje sie, ze uzywajac internetu w Polsce niemozliwa jest subskrypcja w iTunes angielskich podcastow BBC, a ja laczac sie z siecia w Zjednoczonym Krolestwie ani nie moglem pobrac z serwera w USA klipow, ktore dostepne sa tylko dla uzytkownikow amerykanskich, ani nawet obejrzec filmu dokumentalnego w iTVP na temat Chinczykow emigrujacych z wsi do miast i prowadzacych tam straszliwie nedzny zywot.
Ta niemoznosc dostepu do tresci amerykanskich jest dla mnie jeszcze jako tako zrozumiala, ale niedostepnosc materialow dla osob w obrebie tego samego eurosojuza juz zupelnie nie.
Dziwna to polityka cenzury ze wzgledu na miejsce dostepu. Ciekawym kiedy biale kolnierzyki z Brukseli zaczna nad tym debatowac
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2008, 01:33:25 pm wysłana przez Evangelos »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #919 dnia: Września 08, 2008, 01:28:18 pm »
Cóż, nie od dziś wiadomo, że najpierw teren jest dziewiczy, a potem wchodzi tam państwo (lub kilka państw) i zaczyna wprowadzać ograniczenia... (Prawda, NEX? :))

Inna rzecz, że paskudnie to zgrzyta z ideą (czy raczej mitem) internetu jako przestrzeni nieskrępowanej wolności. Mitem budowanym przez cyberpunk.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #920 dnia: Września 08, 2008, 02:51:56 pm »
http://www.pcpro.co.uk/news/218052/government-proposes-internet-tracking.html

No bo to wszystko dla naszego dobra. Nie wiecie, ze tylko rzad wie co jest dla nas najlepsze? My za glupi jestesmy. Poza tym terrrrorysci, pedofile, bandyci... Strach sie bac.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #921 dnia: Września 08, 2008, 02:59:43 pm »
Cóż... Nie od dziś wiadomo, że społeczeństwo to zbieranina przypadkowych ludzi, a władza pochodzi od boga (tego czy innego, ale pochodzi).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #922 dnia: Września 08, 2008, 05:31:36 pm »
Ech, jak ja ich nie lubie.
Zeby im nie bylo za latwo:
OSAMA BIN LADEN, NUCLEAR BOMB, TERRORIST, ALLAH AKBAR, SADDAM HUSAJN, HATE USA, KILL GEORGE BUSH, AEROPLANE DETONATION.
Gorzej jak namierza moje IP i brygada mi wpadnie do biura, bo z pracy nadaje  ???

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #923 dnia: Września 08, 2008, 05:47:49 pm »
Evangelos, goście już w drodze...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #924 dnia: Września 12, 2008, 12:54:06 pm »


Nie chodzi mi o reklamę (znaną zresztą), ale gdyby ktoś nie wiedział, albo zapomniał: ŚWIAT JEST PIĘKNY.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #925 dnia: Września 12, 2008, 03:17:16 pm »
gdyby ktoś nie wiedział, albo zapomniał: ŚWIAT JEST PIĘKNY.

Eeeetam, odkąd maszyna Trurla wyniszczyła pćmy i murkwie świat to nie to...

ps. ile Ci Pambuk za reklamę płaci?  ;)


edit:
A'propos LHC, w stylu Lovecrafta:
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2008, 03:19:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #926 dnia: Września 12, 2008, 04:40:03 pm »
ps. ile Ci Pambuk za reklamę płaci? ;)

Płaci jak każdemu, wiecznym spokojem. Płatne z dołu.  :-\

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #927 dnia: Września 12, 2008, 04:45:51 pm »
To się nie kalkuluje ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #928 dnia: Września 12, 2008, 05:23:02 pm »
Liiiil, ale sie usmiechnalem :-) Przeuroczy filmik!!! Dzieki!
Najlepsze jest pod koniec, jak Stephen Hawking robi "bum tidada" przez swoj syntezator mowy :)
Nastroilem sie na weekend idealnie.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #929 dnia: Września 12, 2008, 07:33:32 pm »
No to i ja pochwalę, żeby na malkontenta nie wyjść, bo i filmik w istocie przedni, i weekend szykuje mi się udany ;).

ps. jeszcze a propos kontaktu z Obcymi, który w "Akademii..." wałkujemy; nikt nie wymyślił tu nic mądrzejszego niż Lem, jak widać:
http://variety-sf.blogspot.com/2007/08/stories-concerning-first-human-contact.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki