Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 291664 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1635 dnia: Stycznia 26, 2022, 03:39:05 pm »
Aha, Q. Czyli na podstawie faktów medialnych  :)
Nie jest tak, że w pewnych sytuacjach tam gdzie nieszczepiony musi się testować, szczepiony nie musi?

Tymczasem w UK podsumowano 2020 i 3/4 2021 pod kątem zgonów z covid, a na covid. Liczba na covid to 17k. Do tego średnia wieku denata to 82 lata, o ile się nie mylę to troszkę powyżej średniej.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1636 dnia: Stycznia 26, 2022, 04:25:11 pm »
Czyli na podstawie faktów medialnych  :)

Ależ przekręcasz - przecież pisałem o współgraniu doniesień medialnych z osobistymi obserwacjami. Do czego dochodzą badania wskazujące, że Polacy/Polki niechętnie poddają się szeroko pojętej diagnostyce - przykład cytologiczny:
https://www.miekinia.pl/files/docs/dlaczego_polki_nie_robia_.pdf

Tymczasem w UK podsumowano 2020 i 3/4 2021 pod kątem zgonów z covid, a na covid. Liczba na covid to 17k. Do tego średnia wieku denata to 82 lata, o ile się nie mylę to troszkę powyżej średniej.

Jakiś link? Bo mam taki, i jedno miejsce po przecinku się nie zgadza:
https://coronavirus.data.gov.uk/details/deaths?areaType=overview&areaName=United%20Kingdom

ps. Nówka o stabilności środowiskowej - ale i podatności na dezynfekcję - Omikrona:
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.01.18.476607v1
https://dziennikbaltycki.pl/omikron-zyje-dluzej-niz-poprzednie-warianty-ile-nowa-mutacja-covid19-moze-przetrwac-na-powierzchniach-i-skorze-mowia-o-tym-nowe/ar/c14-16016609
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2022, 05:13:01 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1637 dnia: Stycznia 26, 2022, 05:35:51 pm »
Co się tak słabo starasz, z wyszukiwaniem ;)? Dajesz linki do faktów medialnych, gdzie nie ma nic o różnicy pomiędzy testowaniem szczep/nieszczep I w dodatku typowe brednie o 95% ofiar wśród nieszszep, etc, a tutaj się od razu poddales ;)?
Tam masz też linki do źródeł. Ten gość obudził się dość późno, bo ja to sobie sprawdziłem dawno temu, kiedy zgony zarejestrowane były w okolicach 125k, a tych z samym covidem było ok. 7.5k, więc dla tych którzy nie są na tyle głupi, żeby łykać medialno-rzadowa histerię, nihil Novi.  Dane z USA, pokazują że 75% zgonów z covidem mieli ludzie z 3 i więcej chorobami. Nie, nie mam pod ręką linka.

https://m.youtube.com/watch?v=9UHvwWWcjYw

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2022, 06:46:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1639 dnia: Stycznia 26, 2022, 08:30:36 pm »
Cytuj
  Masz, pod video 
Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o link do danych z USA.
Przezabawni są ci faktczekerzy ;D. Sednem tych statystyk jest pokazanie ile ludzi zmarło tylko z powodu covid, a ilu z powodu covid+ inne choroby. Mój teść, który umierał na raka złapał COVID w szpitalu i covid ma na certyfikacie jako główną przyczyne, a raka jako dodatkową. Po ty by rozjaśnić takie kwestie zostało zadane to pytanie zasadnicze. Fakteczekerzy natomiast wykręcili kota ogonem, i triumfalnie ogłaszają że fake news. Fake news zaś, było to co mówili politycy i w większości mediów, podając jako statystyki zgonów na covid, wszystkich którzy umierali Z COVID. Tak samo jak teraz rozdmuchują ludzi w szpitalu z covid. 50% z nich poszło do szpitala z zupełnie innego powodu i po teście przy przyjeciu, wyszło im że są pozytywni, albo będąc w szpitalu na coś innego złapali covid w szpitalu.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1640 dnia: Stycznia 27, 2022, 12:47:12 am »
Skoro przy rzeczach zabawnych jesteśmy... Wyjaśnij dlaczego, kiedy rzecznik Office for National Statistics (bo to on jest tu źródłem wszystkich informacji, nie "Twój" profesor pielęgniarstwa, czy "moi" faktczekerzy) podaje dane, na które się - za Campbellem - powołujesz, zakładasz, że mówi prawdę, a kiedy oznajmia "We use the term ‘due to COVID-19’ when referring only to deaths with an underlying cause of death of COVID-19. When taking into account all of the deaths that mentioned COVID-19 anywhere on the death certificate, whether as an underlying cause or not, we use the term ‘involving COVID-19", już mu nie ufasz? Nie sądzisz chyba, że to demon, a J.C. zna zaklęcia czy też egzorcyzmy zdolne zniewolić go do wyjątkowego udzielania szczerych odpowiedzi? 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2022, 02:01:12 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1641 dnia: Stycznia 27, 2022, 04:30:19 am »
Nie wiem o co Ci chodzi, ale w danych z Biura Statystyk definicje sa takie:
"We use the term “due to COVID-19” when referring only to deaths with an underlying cause of death as COVID-19. Information on cause of death coding is available in the User Guide to Mortality Statistics."

"We define a pre-existing condition here as the last health condition mentioned on the first part of the death certificate (the direct sequence of events leading to death) when it is recorded on a lower line to, and therefore clearly preceding, the coronavirus (COVID-19); and all mentions in the second part, which are independent contributory factors in the death. Mentions of fatigue and ‘old age’ (with ICD-10 codes R53, R54) were excluded as these are generally not valid medical conditions for death certification on their own."   

Tak wyglada akt zgonu:
https://geekymedics.com/certification-death-uk-osce-guide/death-certificate-blank/      

I tamze:
"Part I – Cause of death

Consider the main causal sequence of conditions that lead to death.

The disease or condition that led directly to death should be documented on the 1a line. You should then work your way back through the other diseases that led to the eventual cause of death until you reach the underlying cause of death which initiated this chain of events. The lowest completed line in part 1 should, therefore, contain the underlying cause of death.

Some deaths may have only one condition that lead directly to death, such as a subarachnoid haemorrhage. In these cases, it’s acceptable to complete only line 1a.

When stating the cause of death, be as specific as possible given the information you have. An example might be stating “Adenocarcinoma of the right main bronchus” rather than “Lung cancer”.

In some circumstances, there can be two separate conditions that led directly to death and in these cases, you should enter them both on the same line and then in brackets state that these are joint causes of death.

Part II – Conditions that may have contributed to the death

Part II allows you to document other conditions that were not part of the main causal sequence of death but likely played a role in hastening the death. An example might be ischaemic heart disease in a patient who died of pneumonia.

It is NOT somewhere where you should list the patient’s entire past medical history."

Czyli, ja to rozumiem tak, ze zgonow spowodowanych wylacznie Covidem, u ludzi poza tym zdrowych/niechorych na potencjalnie smiertelna chorobe (choc w wiekszosci starych, srednia zgonu 82 lata), bylo te 17-18k. Reszta dotyczy powaznie chorych, z ktorych czesc miala ogolnie zly stan zdrowia, co stanowilo istotny czynnik duzego oslabienia organizmu, co spowodowalo w jakims procencie smierc od virusa, a czesc miala choroby, ktore bezposrednio mialy wplyw na smierc, np. moj tesc, ktory mial ostatnie stadium raka, zlapal w szpitalu covida i niewydolnosc plucna spowodowana covid byl jako przyczyna smierci, a rak wraz z chemia (ktory go wlasnie dokanczal zabijac) bylby jako pre-existing.
                           
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2022, 04:37:09 am wysłana przez NEXUS6 »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1642 dnia: Stycznia 27, 2022, 12:38:15 pm »
NEX, po co się krygujesz? Przedstawiłeś hipotezę nt. tego, jak należy rozumieć w/w dane, więc weź przykład z Campbella i faktczekerów, i zadaj rzecznikowi pytanie - masz chyba wypiarskie obywatelstwo? - czy zgodną z rzeczywistością.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1643 dnia: Lutego 02, 2022, 04:07:18 pm »
Leki z bożej apteki czyli "O mój rozmarynie...":

Wstępne badania sugerują, że kwas karnozowy wyizolowany z rozmarynu jest w stanie zablokować interakcję pomiędzy białkiem kolca koronawirusa a receptorem ACE-2. Naukowcy dowodzą, że ten związek może być pomocny w leczeniu wielu chorób o charakterze zapalnym, takich jak COVID-19 oraz choroba Alzheimera lub Parkinsona.
Odkrycia dokonał zespół badawczy z Scripps Research Institute (instytut badawczy w La Jolla w stanie Kalifornia, USA), a z wynikami można się zapoznać na łamach czasopisma "Antioxidans". Wśród kilku związków czynnych biologicznie, które zidentyfikowano w rozmarynie, kwas karnozowy od kilku lat jest przedmiotem badań pod kątem jego wykorzystania w medycynie. Odkryto na przykład, że chroni przed zwyrodnieniem plamki żółtej w oku. Teraz pojawiły się kolejne dowody na korzystne działanie tego związku w przypadku chorób o podłożu zapalnym.

https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,28065459,rozmaryn-zawiera-zwiazek-ktory-moze-dzialac-przeciwko-covid-19.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1644 dnia: Lutego 02, 2022, 08:15:28 pm »
Leki z bożej apteki czyli "O mój rozmarynie...":
Idzie prawdopodobnie o rozmaryn lekarski, rosmarinus officinalis?
Czyli taka przyprawa nie ujdzie jako środek profilaktyczny?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1645 dnia: Lutego 02, 2022, 09:00:17 pm »
No właśnie wizualizacja takiej torebki z rozmarynem - rozbawiła mnie.
Jako środek do zwalczenia dwuletniej pandemii 8)

Wydaje mi się, że to ten sam rozmaryn - od lat jest znany jako środek leczniczy i przyprawa...
https://www.wapteka.pl/blog/artykul/rozmaryn-jego-wlasciwosci-oraz-zastosowanie-czego-prawdopodobnie-nie-wiesz-o-rozmarynie
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1646 dnia: Lutego 02, 2022, 10:37:25 pm »
No właśnie wizualizacja takiej torebki z rozmarynem - rozbawiła mnie.
Jako środek do zwalczenia dwuletniej pandemii 8)
A co? Czemu właśnie nie? ;)
Wszystko co genialne, jest proste :D
A czy kora jakiegoś tam chinowca nie została swego czasu zbawieniem od plagi, rewelacyjnym środkiem na malarię?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1647 dnia: Lutego 03, 2022, 09:31:34 pm »
No właśnie wizualizacja takiej torebki z rozmarynem - rozbawiła mnie.
Jako środek do zwalczenia dwuletniej pandemii 8)
A co? Czemu właśnie nie? ;)
Wszystko co genialne, jest proste :D
Właściwie to nie widzę przeciwwskazań...tylko skalowanie mi szwankuje;)

W każdem...rozmaryn jest naprawdę uniwersalny...poczytuję felietony J. Wieczerskiej i w jednym - pt. Jaka była Dąbrowska „naprawdę”? - rozmaryn występuje jako remedium na skąpstwo;)

Kornela Makuszyńskiego, sądząc po stworzonych przez niego postaciach z sercem – i to złotym! – na dłoni, skłonni byśmy byli wyobrażać sobie jako serdecznego brata-łatę, co to gotów się podzielić ostatnim groszem i jedyną koszulą, gdy tymczasem lwowscy przyjaciele pamiętają go jako niebywałego kutwę, uchylającego się nawet od udziału w kosztach wspólnych obiadów.
A gdy przyjdzie płacić za kotlety,
A gdy przyjdzie płacić za kotlety,
Płacić będzie wielu,
Ale nie, Kornelu,
Ale nie ty!
– śpiewano o nim na melodię O mój rozmarynie.

https://www.youtube.com/watch?v=Sj5pMfRcfkE
 ;) :-X
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1649 dnia: Lutego 14, 2022, 04:53:36 am »
Cytuj
NEX, po co się krygujesz? Przedstawiłeś hipotezę nt. tego, jak należy rozumieć w/w dane, więc weź przykład z Campbella i faktczekerów, i zadaj rzecznikowi pytanie - masz chyba wypiarskie obywatelstwo? - czy zgodną z rzeczywistością.
Po co? Dla mnie sprawa jest jasna, bo nie polegam na faktczekerach  ;D

Kartka z polskiego kalendarza  ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=d1YafLyrrFo&t=145s

I druga, na ten sam temat:
https://www.dw.com/pl/szwecja-p%C5%82aci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-%C5%9Bwi%C5%84skiej-grypie/a-19257185

Pfizer byl grubo karany za korupcje? Korumpowal srodowisko medyczne i stosowal niedozwolone praktyki marketingowe? Niemozliwe.
https://antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/4835,Rekordowa-grzywna-dla-Pfizera.html
J&J podobnie:
https://wpolityce.pl/swiat/553301-azbest-w-talku-dla-dzieci-jj-zaplaci-ogromne-odszkodowanie
Przy czym, czego nie ma akurat w tym artykule, wiedzieli o tym zanieczyszczeniu i nie wycofali ze sprzdazy. Zastanawia mnie jak wykryto ta zaleznosc pomiedzy rakiem a ich pudrem?

Docieraja do Polski informacje z Kanady? Kierowcy ciezarowek blokuja co sie da w ramach protestu przeciw przymusowi szczepien. Justin Castro, premier Kanady, ucieka sie do typowego lewackiego (pewnie ma to po swoim prawdziwym tacie  ;) ) belkotu, ze to sa terrorysci, rasisci, faszysci i mizogini, oraz kradna jedzenie bezdomnym  ;D 

Jak tam w Polsce? W Anglii prawie juz bez ograniczen, izolacja dla zakazonych tylko 5 dni, za 2 tygodnie maja podobno zniesc zupelnie wszystkie wariactwa. W tej chwili co chwila mamy jakis pozytywnych, ale tylko pojedynczych, 3-1 tydzien temu mielismy po 10 przypadkow dziennie, wiec sie uspokoilo. Spojrzalem sobie w statystyki z przeszlosci (ktore sam wspoltworzylem, wiec nie ma sciemy, chyba ze testy byly do bani), wyszlo mi ze ok 40% studentow przeszlo covida od poczatku pandemii. Zapewne podobnie ma sie sprawa z populacja krajowa. Za to wszyscy wokol mnie choruja na rozne inne wirusy. Kaszla, smarcza, kwekaja...
Dzeki Bogu, rzad Borysa dostal po dupie wizerunkowo, kiedy wyszlo na jaw ze robili regularne imprezy, jednoczesnie zmuszajac ludzi do roznych niedzialajacych wariactw, jak lockdowny. Ciekawe ze sie w ogole nie bali Czarnej Smierci, hmmm... Gdyby nie to, pewnie jeszcze by ten cyrk ciagneli. "Experci" i "naukowcy" ktorzy straszyli czarnymi scenariuszami, pochowali sie po mysich dziurach, kiedy ich kolejne przewidywania okazaly sie gowno warte. Na swieta krzyczeli: "Lockdown! 6-7k zgonow dziennie, jak nie bedzie totalnego lockdownu!", wyszlo inaczej. Zaraz pozniej: "Megatron! Szpitale sie zapchaja covidem, tysiace trupow! Wszystko co wiemy o Megatronie jest straszne!" I znowu antygłowa! I caly misterny plan w pi...du!
A, i wycofali sie rakiem z przymusu szczepien dla pracownikow sluzby zdrowia. Znowu- jedynie kwestie polityczne tu decydowaly: Jest 6mln ludzi czekajacych na zabiegi, 80k niewykrytych na czas rakow, jak by sie jeszcze pozbyli 100k pracownikow s. zdrowia to trup kladl by sie tak gesto, ze stracili by znowu na wizerunku.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2022, 05:34:14 am wysłana przez NEXUS6 »