Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 291856 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #510 dnia: Maja 31, 2020, 08:50:29 am »
Tak ogolniej: To co Q wrzucal o 2 mutacjach zdaje sie potwierdzac, i faktycznie ta druga jest gorsza. Jest tez kilka innych ciekawych danych, na trop ktorych wpadlem. Np. nie-biali sa bardziej narazeni na wystapienie objawow, ciezsza chorobe i zgon. Dlaczego tak jest? Oprocz kwestii genetycznych (?), przeslanka moze byc niedobor vit D, ktora jest bardzo, ale to bardzo istotna dla ukl immunologicznego. Podobniez 90% ciezko chorujacych i zmarlych mialo niedobor vit D.

Jest jeszcze jeden intensywnie teraz badany potencjalny trop (L.A. o nim już zresztą wspominał) - istnieje przypuszczenie, że przebyte szczepienia mogą ułatwiać zwalczenie i tej choroby:
https://www.rynekaptek.pl/farmakologia/szczepienia-przeciw-gruzlicy-a-covid-19-dzieki-profilaktyce-uniknelismy-najgorszego,38291.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwca 01, 2020, 10:17:14 pm »
Nie wiem, co rozumiesz przez rzad swiatowy.
Przez rząd światowy w przenośni rozumiem siłę, która byłaby zdolna podskórnie narzuić narację rządom krajowym, tym samym ujawniając ich zależność, czy też wręcz marionetkowość.


Cytuj
Rozne przyczyny, badz przeslanki, moga rodzic te same skutki.
Oczywiście. Podobnie te same przesłanki mogą rodzić różne skutki. Na przykład schabowy u jednych powoduje łaknienie, a u innych wstręt. To stwierdzenie niczego nie tłumaczy.


Cytuj
sa tez potezni lobbysci, co do ktorych istniena sam pisales.
I oni wszyscy mają jeden cel?
Cytuj
Nie wiem czy pamietasz, jak sytuacja sie ksztaltowala wokol poprzedniego kryzysu finansowego.
Coś tam pamiętam, ale nie czuję się mocny w temacie. Zwłaszcza nie sądzę, abym wiedział, jak to było. Tym niemniej ogólnie zgodzę się, że finansowy kryzys o zasięgu światowym jest przesłanką mogącą pobudzić prawie wszystkich do podobnego zachowania.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwca 02, 2020, 12:00:36 am »
Ze skutków ubocznych... O reakcjach na koroniaka celebrytfann (równie dobrze możnaby je w wątku "Ciemnogród" omawiać) chyba dotąd nikt nie wspominał... O kontr-akcji (dość masowej - 20 organizacji), która w odpowiedzi ruszyła - również...
https://m.facebook.com/WatchHealthCare/posts/2870043159699049
https://noizz.pl/nauka-i-technologia/polskie-fundacje-razem-walcza-z-celebrytyzacja-pseudonauki/f56bfe1

Ale głupota głupotą, a we Francji - jak się zdaje - listopadowe ślady (płucne) SARS CoV-2 namierzyli, co trochę nam obrazek zmienia:
https://www.nbcnews.com/news/world/new-evidence-race-find-france-s-covid-19-patient-zero-n1207871
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,pierwsze-zakazenia-w-europie-byly-juz-w-listopadzie--nowe-ustalenia-francuzow,artykul,18912663.html

Czym ośmielony swoje grudniowe objawy opiszę (choć nie upieram się, że to było TO, a badać się póki co nie zamierzam - służba zdrowia ma pilniejsze zajęcia, a i testy innym są potrzebniejsze). Po pierwsze odczuwałem opisywane i przez brytyjskiego pacjenta zero swędzenie uszu i zatok (po raz pierwszy w życiu), z tym, że o niczym to nie przesądza, przy zwykłym zapaleniu zatok również tak bywa. Po drugie - puchły mi (lekko) nogi (zwł. prawa, która dotąd nigdy tego nie czyniła, lewa ma bardziej burzliwą historię - jakieś szycia, jakieś skrzepy pourazowe - miałaby prawo ;) ). Po trzecie - kaszel, w nocy, jak pisałem, duszący, nie pozwalający spać, powodujący zginający w pół ból pleców i przepony. Po czwarte - przy porannym czyszczeniu nosa zamiast adekwatnej wydzieliny - krew, dość gęsta, na poły zakrzepła, krwotok to nie był. Z pewnością najdziwniejsza infekcja typu przeziębieniowego jaką przeszedłem. Przy czym - mimo malowniczo opisanych symptomów - lekka. Gorączki nie miałem. Po dziennym odespaniu czułem się - co nawet zaskakujące w tych warunkach - kwitnąco i normalnie funkcjonowałem (owszem, w trybie mało forsownym, bo dopadło mnie toto w trakcie wyjazdu świąteczno-noworocznego, spędzanego w b. wygodnych warunkach). Trwało to coś około tygodnia. Kaszel - już znacznie łagodniejszy - utrzymywał się kolejne dwa.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2020, 05:49:06 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #513 dnia: Czerwca 02, 2020, 03:52:47 pm »
Nasza maseczkowość została przebita
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-02/zakaz-wprowadzony-przez-brytyjski-rzad-wywolal-fale-kpin/
Jednak co liberalny kraj, to liberalny - nie będą na siłę udomawiać bezdomnych  :)
Zastrzeżono, że zakaz pozostawania na noc poza własnym domem bez uzasadnionych powodów nie dotyczy osób bezdomnych.
Choć właściwie to nie łapię - czyż brak domu nie jest uzasadnionym powodem bezdomności? Dlaczego ich wykluczono z narodowej restrykcji?  >:(
Straszliwy atak  morderczej zarazy przechodzi w etap śmieszny. To już chyba się zwinie, co?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2020, 03:56:44 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #514 dnia: Czerwca 02, 2020, 05:51:52 pm »
Jednak co liberalny kraj, to liberalny - nie będą na siłę udomawiać bezdomnych  :)

Mniemam, że ta niesprawiedliwość wywoła uzasadnione protesty. Hasło już jest jakby co:


Straszliwy atak  morderczej zarazy przechodzi w etap śmieszny. To już chyba się zwinie, co?

Nie wiem co tam myślą Wyspiarze, ale u nas już profesory po senatach opowiadają, że sielankowo się skończyło (strasząc zarazem, że jesienią jeszcze popamiętamy):
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus-w-polsce--prof--horban--musimy-sie-przygotowac-na-jesien,artykul,18590634.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2020, 12:12:52 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwca 03, 2020, 08:30:54 am »
Albo juz po pandemii, albo wszyscy we Francji wymra  ;D ;D ;D
https://twitter.com/i/status/1267884491453972482

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #516 dnia: Czerwca 04, 2020, 02:50:21 pm »
Zdaje mi się, że szwedzka metoda ponosi klęskę. Tak sobie popatrzyłem, bo akurat otrzymałem info z pierwszej ręki od polskiej rodziny mieszkającej tam już od dawna. Jakiś czas temu stwierdzono prawdopodobną koronę u najstarszej osoby (babci), ale mimo rozpoznania babci nie wzięli do szpitala, ani w żaden sposób nie ograniczyli ruchomości pozostałych członków rodziny (m. in. dzieci chodziły do szkoły). Następnie zachorowało średnie pokolenie, które przeszło dość ciężko, ale na własnych nogach (dzieci dalej do szkoły). W między czasie babcię zawinęli pod respirator, ale właśnie zmarła. Na koniec wszystkim wykonali test na wirusa - i jako, że go nie mieli już we krwi, nikt poza zmarłą babcią nie został zaliczony do kategorii zarażonych.


To tłumaczy bardzo wysoką śmiertelność w Szwecji - licząc zmarłych  do zarażonych jest to niemal 12% (w Polsce niecałe 5%), ale w sumie nie o to chodzi, tylko że licząc zmarłych do populacji to Szwedzi mają 13 razy wiekszą śmiertelność na przeliczeniowy łeb. Chyba, że się gdzieś rypłem, gdyż liczę na palcach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #517 dnia: Czerwca 04, 2020, 03:59:26 pm »
Cytuj
Zdaje mi się, że szwedzka metoda ponosi klęskę.
Ale opisany przypadek, nie musi wynikać z braku zamknięcia. Metoda szwedzka ma jeszcze jedną "specyfikę".
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1478004,koronawirus-w-szwecji-leczenie-covid-19-morfina-hamuje-oddychanie.html
Opisuje on, że "paliatywny koktajl" ze środkiem uspokajającym i przeciwbólowym jest stosowany w większej skali u pacjentów z Covid-19 w szpitalach oraz domach opieki.
 Nie wiadomo, czy babci nie podano paliatywnego koktajlu?
 Czy wiadomo?
Nawet w Polsce ciężko się teraz dowiedzieć, co robią z pacjentem w szpitalu. Akurat miałem okazję się o tym przekonać. ..a pacjent (lat84) miał szczęście przeżyć.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #518 dnia: Czerwca 04, 2020, 05:18:44 pm »
Śmierć babci nie ma oczywiście  związku z brakiem zamknięcia domowników (ewentualnie może mieć związek z tym, że za późno ją zawinęli pod tlen). Natomiast brak zamknięcia spowodował że najprawdopodobniej zarażeni domownicy rozsiewali po szerokim świecie (w tym dzieci w szkole).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwca 04, 2020, 05:32:54 pm »
Cytuj
Zdaje mi się, że szwedzka metoda ponosi klęskę.
Ale opisany przypadek, nie musi wynikać z braku zamknięcia. Metoda szwedzka ma jeszcze jedną "specyfikę".

Tak czy siak Tegnell ostro się tłumaczy, a władze zapowiedziały powołanie komisji, która ma ustalić co i jak - jeśli wierzyć mediom:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-w-szwecji-glowny-epidemiolog-anders-tegnell-przyznaje-dzis-zadzialalbym/xkdzk1c

Tymczasem "Lancet" opublikował wyniki badań (sponsorowanych przez WHO) nt. metod zapobiegania:
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31142-9/fulltext
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,co-najlepiej-chroni-przed-zakazeniem-koronawirusem--nowe-wyniki-badan,artykul,42735314.html
Wygląda na to, że zachowywanie metrowego dystansu ogranicza ryzyko złapania do 3%, a dodatkowe 3 metry minimalizują je jeszcze bardziej. Dalej jest o maseczkach i zasłanianiu oczu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2020, 05:45:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwca 04, 2020, 06:08:42 pm »
Cytuj
Natomiast brak zamknięcia spowodował że najprawdopodobniej zarażeni domownicy rozsiewali po szerokim świecie (w tym dzieci w szkole).
Czyli tak jak np. górnicy.
 Przecież, zdaje się o to chodziło? Patrząc na zarażonych to Szwecja liderem nie jest. Pytanie czego się boimy? Śmierci? Kataru? Czy negatywnego wyniku testu?
Cytuj
Wygląda na to, że zachowywanie metrowego dystansu ogranicza ryzyko złapania do 3%, a dodatkowe 3 metry minimalizują je jeszcze bardziej. Dalej jest o maseczkach i zasłanianiu oczu.
Pewnie tak, według moich badań położenie się w trumnie z opcją, niech już te 2 metry - ale w głąb i zasypać,  minimalizuje ryzyko złapania wirusa do 0%.
Uff...cięzko będzie się rozmnażać  :D
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwca 04, 2020, 06:34:21 pm »
Cytuj
Natomiast brak zamknięcia spowodował że najprawdopodobniej zarażeni domownicy rozsiewali po szerokim świecie (w tym dzieci w szkole).
Czyli tak jak np. górnicy.
 Przecież, zdaje się o to chodziło? Patrząc na zarażonych to Szwecja liderem nie jest. Pytanie czego się boimy? Śmierci? Kataru? Czy negatywnego wyniku testu?
No skoro tak ich raportuje, że ich nie raportuje - to teoretycznie zarażonych ma mało, ale skoro kituje tam przeliczeniowo 13 razy więcej ludzi na koronę niż u nas - to chyba coś nie tak z ich metodą?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwca 04, 2020, 06:53:15 pm »
Cytuj
No skoro tak ich raportuje, że ich nie raportuje - to teoretycznie zarażonych ma mało, ale skoro kituje tam przeliczeniowo 13 razy więcej ludzi na koronę niż u nas - to chyba coś nie tak z ich metodą?
To prawda. Gdzieś niehalo.
Tylko czy kitują w nadmiarze od braku izolacji, czy szwankuje coś na poziomie ich szpitali?
Oni są jacyś dziwnie "racjonalni" w tematach eugenicznych,  hmm..
https://pl.wikipedia.org/wiki/Przymusowa_sterylizacja_w_Szwecji
https://liberte.pl/instytut-higieny-rasy-szwedzkie-panstwo-opiekuncze-i-eugenika-wywiad-pawla-sulika/
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwca 04, 2020, 07:02:16 pm »
Sterylizacja promila populacji, zwłaszcza tak bez wzorca, nie może mieć jakiegoś wpływu na cokolwiek. Po prostu z powodu niezamknięcia się zarażali się dużo skuteczniej. Właśnie widzę, że zaczynają o tym otwarcie w gazetach pisać, chyba powinienem nobla dostać albo choć ten, dodatek do remerytury jakiś.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #524 dnia: Czerwca 04, 2020, 07:19:11 pm »
Cytuj
Sterylizacja promila populacji, zwłaszcza tak bez wzorca, nie może mieć jakiegoś wpływu na cokolwiek.
No nie ma, ale pokazuje ich styl myślenia o modelowaniu struktury społeczeństwa.
Dałem ją jako tło do linkowanego wcześniej "paliatywnego koktajlu", o którym sami piszą. Niestety, jedno uprawdopodabniania drugie. A paliatywny koktajl chyba wpływa na śmiertelność, hę? Ciekawe, czy było jakieś oficjalne dementi, ja nie slyszałem.
A skutek jednego i drugiego może w "tej logice" wydawać się podobnie "pożyteczny" - piękni, zdrowi, młodzi oraz tacy w sam raz. Obym głupotę napisał.
Cytuj
chyba powinienem nobla dostać
Popieram  ;D
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana