Autor Wątek: kaganajama  (Przeczytany 110894 razy)

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #195 dnia: Grudnia 25, 2019, 03:00:01 pm »
ODESSA ma zapis.  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2019, 08:12:51 pm wysłana przez liv »

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #196 dnia: Grudnia 25, 2019, 03:02:06 pm »
A dlaczego to ja mam złożyć samokrytykę a nie Ty?

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #197 dnia: Grudnia 28, 2019, 07:39:13 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2019, 08:13:03 pm wysłana przez liv »

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #198 dnia: Grudnia 29, 2019, 03:31:36 pm »
Niestety, ale cierpisz na antyrosyjskość.  :(

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #199 dnia: Grudnia 29, 2019, 03:39:29 pm »
Zacznijmy lepiej od likwidacji cenzury politycznej na tyn forum.

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #200 dnia: Grudnia 29, 2019, 04:36:32 pm »
Znów bronisz cenzury, czyli totalitarnej instytucji.  :(

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #201 dnia: Grudnia 29, 2019, 04:41:02 pm »
P.S. Gorbaczow był zdrajcą - takim rosyjskim Kuklińskim,  biorąc pod uwagę skalę wielkości i ważności swoich ojczyzn, które oni zdradzili.

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #202 dnia: Grudnia 29, 2019, 04:45:43 pm »
Maziek wie o tym od Michnika. Każdy ma takich idoli, na jakich zasługuje. :(

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 01, 2020, 10:01:48 pm »

OK, ale co to wnosi do naszej wiedzy o Lemie? Przedwojenne dzieje Le(h)mów znamy przecież ‎doskonale i nic tam ciekawego już się raczej nie znajdzie. Jaźniewicz chyba już wszystko co ‎można znalazł i opublikował na ten temat. Natomiast kluczowe jest pytanie o to, co Lemowie ‎robili podczas wojny, szczególnie zaś podczas niemieckiej okupacji Lwowa Czy byli on tylko ‎ofiarami nazizmu, jak to stara nam się wmówić np. pani Gajewska, czy też raczej kolaborantami? ‎Jakim cudem Le(h)mowie przeżyli w ogóle Holokaust (Shoah) i okupację niemiecką, skoro ‎znani byli w całym Lwowie, który przecież znów tak wielki nie był, jako Żydzi? Co miało tu do ‎rzeczy to, że Samuel Le(h)m służył jako oficer (lekarz wojskowy) w Armii Austrowęgierskiej ‎podczas I wojny światowej, a do czego się później nie przyznawał po wojnie, a wiem to z ‎dokumentów udostępnionych mi przez IPN. Dlaczego też Stanisław Lem pisał zaraz po wejściu ‎Armii Czerwonej do Lwowa te wiernopoddańcze listy do Moskwy z projektami m. in. czołgów? ‎Dlaczego Lem nie mówił prawdy o dacie ich repatriacji do Polski? Dlaczego Lemowie nie ‎przenieśli się z całym „polskim Lwowem” do Wrocławia, gdzie ojciec Lema nie musiałby ‎pracować w szpitalu UB, gdzie też można było studiować i to nawet medycynę i gdzie Lemowie ‎dostali by lepsze mieszkanie? Dlaczego Stanisław Lem odrzucał propozycje wizyty w USA? ‎Przecież to była wówczas „Mekka” i ojczyzna SF. Itp. Itd. Zechcesz mi pomoc odpowiedzieć na ‎te pytania?‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 01, 2020, 10:43:22 pm »
‎Do Liva ad Szkice Genealogiczne:
OK, ale co to wnosi do naszej wiedzy o Lemie? Przedwojenne dzieje Le(h)mów znamy przecież ‎doskonale i nic tam ciekawego już się raczej nie znajdzie. Jaźniewicz chyba już wszystko co można ‎znalazł i opublikował na ten temat. Natomiast kluczowe jest pytanie o to, co Lemowie robili ‎podczas wojny, szczególnie zaś podczas niemieckiej okupacji Lwowa. Czy byli on tylko ofiarami ‎nazizmu, jak to stara nam się wmówić np. pani Gajewska, czy też raczej kolaborantami? Jakim ‎cudem Le(h)mowie przeżyli w ogóle Holokaust (Shoah) i okupację niemiecką, skoro znani byli w ‎całym Lwowie, który przecież znów tak wielki nie był, jako Żydzi? Co miało tu do rzeczy to, że ‎Samuel Le(h)m służył jako oficer (lekarz wojskowy) w Armii Austrowęgierskiej podczas I wojny ‎światowej, a do czego się później nie przyznawał po wojnie, a wiem to z dokumentów ‎udostępnionych mi przez IPN. Dlaczego też Stanisław Lem pisał zaraz po wejściu Armii Czerwonej ‎do Lwowa te wiernopoddańcze listy do Moskwy z projektami m. in. czołgów? Dlaczego Lem nie ‎mówił prawdy o dacie ich repatriacji do Polski? Dlaczego Lemowie nie przenieśli się z całym ‎‎„polskim Lwowem” do Wrocławia, gdzie ojciec Lema nie musiałby pracować w szpitalu UB, gdzie ‎też można było studiować i to nawet medycynę i gdzie Lemowie dostali by lepsze mieszkanie? ‎Dlaczego Stanisław Lem odrzucał propozycje wizyty w USA? Przecież to była wówczas „Mekka” i ‎ojczyzna SF. Itp. Itd. Zechcesz mi pomoc odpowiedzieć na te pytania?‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 01, 2020, 11:05:00 pm »
‎Co tu jest niewłaściwe:

OK, ale co to wnosi do naszej wiedzy o Lemie? Przedwojenne dzieje Le(h)mów znamy przecież ‎doskonale i nic tam ciekawego już się raczej nie znajdzie. Jaźniewicz chyba już wszystko co ‎można znalazł i opublikował na ten temat. Natomiast kluczowe jest pytanie o to, co Lemowie ‎robili podczas wojny, szczególnie zaś podczas niemieckiej okupacji Lwowa. Czy byli on tylko ‎ofiarami nazizmu, jak to stara nam się wmówić np. pani Gajewska, czy też raczej kolaborantami? ‎Jakim cudem Le(h)mowie przeżyli w ogóle Holokaust (Shoah) i okupację niemiecką, skoro ‎znani byli w całym Lwowie, który przecież znów tak wielki nie był, jako Żydzi? Co miało tu do ‎rzeczy to, że Samuel Le(h)m służył jako oficer (lekarz wojskowy) w Armii Austro-węgierskiej ‎podczas I wojny światowej, a do czego się później nie przyznawał po wojnie, a wiem to z ‎dokumentów udostępnionych mi przez IPN. Dlaczego też Stanisław Lem pisał zaraz po wejściu ‎Armii Czerwonej do Lwowa te wiernopoddańcze listy do Moskwy z projektami m. in. czołgów? ‎Dlaczego Lem nie mówił prawdy o dacie ich repatriacji do Polski? Dlaczego Lemowie nie ‎przenieśli się z całym „polskim Lwowem” do Wrocławia, gdzie ojciec Lema nie musiałby ‎pracować w szpitalu UB, gdzie też można było studiować i to nawet medycynę i gdzie Lemowie ‎dostali by lepsze mieszkanie? Dlaczego Stanisław Lem odrzucał propozycje wizyty w USA? ‎Przecież to była wówczas „Mekka” i ojczyzna SF. Itp. Itd. Zechcesz mi pomoc odpowiedzieć na ‎te pytania?‎
‎(01-01-2020)‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 01, 2020, 11:05:45 pm »
I dlaczego okupacyjne dzieje Lemów są tu tematem tabu?

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #207 dnia: Stycznia 01, 2020, 11:54:18 pm »
Prywatnie do "LIV":

OK, ale co to wnosi do naszej wiedzy o Lemie? Przedwojenne dzieje Le(h)mów znamy przecież ‎doskonale i nic tam ciekawego już się raczej nie znajdzie. Jaźniewicz chyba już wszystko co ‎można znalazł i opublikował na ten temat. Natomiast kluczowe jest pytanie o to, co Lemowie ‎robili podczas wojny, szczególnie zaś podczas niemieckiej okupacji Lwowa. Czy byli on tylko ‎ofiarami nazizmu, jak to stara nam się wmówić np. pani Gajewska, czy też raczej kolaborantami? ‎Jakim cudem Le(h)mowie przeżyli w ogóle Holokaust (Shoah) i okupację niemiecką, skoro ‎znani byli w całym Lwowie, który przecież znów tak wielki nie był, jako Żydzi? Co miało tu do ‎rzeczy to, że Samuel Le(h)m służył jako oficer (lekarz wojskowy) w Armii Austrowęgierskiej ‎podczas I wojny światowej, a do czego się później nie przyznawał po wojnie, a wiem to z ‎dokumentów udostępnionych mi przez IPN. Dlaczego też Stanisław Lem pisał zaraz po wejściu ‎Armii Czerwonej do Lwowa te wiernopoddańcze listy do Moskwy z projektami m. in. czołgów? ‎Dlaczego Lem nie mówił prawdy o dacie ich repatriacji do Polski? Dlaczego Lemowie nie ‎przenieśli się z całym „polskim Lwowem” do Wrocławia, gdzie ojciec Lema nie musiałby ‎pracować w szpitalu UB, gdzie też można było studiować i to nawet medycynę i gdzie Lemowie ‎dostali by lepsze mieszkanie? Dlaczego Stanisław Lem odrzucał propozycje wizyty w USA? ‎Przecież to była wówczas „Mekka” i ojczyzna SF. Itp. Itd. Zechcesz mi pomoc odpowiedzieć na ‎te pytania?‎

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #208 dnia: Stycznia 02, 2020, 12:26:53 am »
Nie znam odpowiedzi na postawione pytania.
Cóż. :-[
Ale wiem jedno - dobrze, że przeżył i napisał książki które napisał.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #209 dnia: Stycznia 02, 2020, 09:44:03 am »

Dlaczego dzieje okupacyjne Lemów są tu tematem tabu?
Przedwojenne dzieje Le(h)mów znamy przecież ‎doskonale i nic tam ciekawego już się raczej nie znajdzie. Jaźniewicz chyba już wszystko co ‎można znalazł i opublikował na ten temat. Natomiast kluczowe jest pytanie o to, co Lemowie ‎robili podczas wojny, szczególnie zaś podczas niemieckiej okupacji Lwowa. Czy byli on tylko ‎ofiarami nazizmu, jak to stara nam się wmówić np. pani Gajewska, czy też raczej kolaborantami? ‎Jakim cudem Le(h)mowie przeżyli w ogóle Holokaust (Shoah) i okupację niemiecką, skoro ‎znani byli w całym Lwowie, który przecież znów tak wielki nie był, jako Żydzi? Co miało tu do ‎rzeczy to, że Samuel Le(h)m służył jako oficer (lekarz wojskowy) w Armii Austrowęgierskiej ‎podczas I wojny światowej, a do czego się później nie przyznawał po wojnie, a wiem to z ‎dokumentów udostępnionych mi przez IPN. Dlaczego też Stanisław Lem pisał zaraz po wejściu ‎Armii Czerwonej do Lwowa te wiernopoddańcze listy do Moskwy z projektami m. in. czołgów? ‎Dlaczego Lem nie mówił prawdy o dacie ich repatriacji do Polski? Dlaczego Lemowie nie ‎przenieśli się z całym „polskim Lwowem” do Wrocławia, gdzie ojciec Lema nie musiałby ‎pracować w szpitalu UB, gdzie też można było studiować i to nawet medycynę i gdzie Lemowie ‎dostali by lepsze mieszkanie? Dlaczego Stanisław Lem odrzucał propozycje wizyty w USA? ‎Przecież to była wówczas „Mekka” i ojczyzna SF. Itp. Itd. Zechcesz mi pomoc odpowiedzieć na ‎te pytania?‎
LK - lech.keller@gmail.com