Polski > Hyde Park

LGBT

<< < (2/72) > >>

olkapolka:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Lipca 23, 2019, 01:37:42 pm ---To jest forum miłośników pana Stanisława Lema.
--- Koniec cytatu ---
Jestem zdumiona:)

Co do meritum - uważam, że trudno  orzekać kto był za czym 20 lat temu...problem LGBT przed paroma dekadami w Polsce - w przestrzeni medialnej, społecznej - praktycznie nie istniał. Albo był w powijakach.
Pytanie czy ostatnie lata przyczyniły się do poprawy zrozumienia problemu czy przyniosły efekt wręcz odwrotny - tzn. w zbudziły niechęć i irytację społeczeństwa, a może nawet pewną radykalizację.
Jak ostatnie lata wpłynęłyby na uprzednie sądy? Trudno powiedzieć.
Nie mam na myśli stosunku do poszczególnych ludzi - tylko do całego ruchu i polityków, którzy go wykorzystują do swoich celów.

Kompromisowo przeniosę wątek do HP - nie jest to jednak temat ściśle związany z patronem.

Stanisław Remuszko:
Po mojemu to się nazywa obłuda - grzech śmiertelny przeciw Duchowi Świętemu.


--- Cytuj ---„nie cierpię pederastii (...), widok całujących się namiętnie brodaczy wywołuje we mnie obrzydzenie”, „homoseksualizm jest sprawą ściśle prywatną i nie powinien się przekładać na żadne ustawowe regulacje. Jestem przeciwny legalizowaniu związków pseudomałżeńskich, a już zgrozą napawa mnie możliwość adoptowania przez takie związki dzieci”
--- Koniec cytatu ---

To nie są słowa pana Lema? Te wypowiedzi "nie są ściśle związane z patronem"? Forum po polsku nie zawiera setek wątków, które z braku zainteresowania zdechły po kilku-kilkunastu wpisach? TVN, Polsat i TVP, a także czołowe portale nie są ostatnio przepełnione doniesieniami o LGBT? To jest zakłócanie porządku Forum? A może naruszanie wolności słowa? Mistrz wprawdzie przed śmiercią coś o tej wolności mówił, ale może - gdyby żył - zmieniłby dziś zdanie?

--- Cytuj ---uważam, że trudno  orzekać kto był za czym 20 lat temu..
--- Koniec cytatu ---
Ja, na miejscu moderatorki olkipolki, wystąpiłbym do właściciela i zawiadowcy forum po prostu o zbanowanie Remuszki, raz i na zawsze.

R.

Q:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Lipca 23, 2019, 04:20:15 pm ---Ja, na miejscu moderatorki olkipolki, wystąpiłbym do właściciela i zawiadowcy forum po prostu o zbanowanie Remuszki, raz i na zawsze.
--- Koniec cytatu ---

Kuszący pomysł, lecz mimo wszystko dziś byłbym przeciw, dowcip o Straussie (abstrahując od ew. intencji z jakimi wrzucony był na Forum) mnie rozbawił.

liv:

--- Cytuj ---Ja, na miejscu moderatorki olkipolki,
--- Koniec cytatu ---
Ale nie jest.
Kto to lubo powtarzać? Jak to leci...nie wierzgaj przeciw ościeniowi...
Może przyda się adres do niedrogiego dostawcy szpilek? -  Berdyczów 18.

Kwestie homoseksualizmu są odwieczne, ideologia LGBT stosunkowo świeża. Posługuje się płciowością ale na głównym miejscu stawia równość. Nie darmo tak nazywa swoje parady. W tym sensie jest  mutacją idei komunistycznej po wyczerpaniu zasobów proletariatu (Marks), studentów (Marcuse)...chyba taka była kolejność.
Znaczna część rzeczywistych a nie urojonych gejów i lesbijek jest jej przeciwna, osobiście takich znam; a działacze LGBT często są hetero lub zwyczajnie lubią być modni.
Stanisława Lema bym do tego nie mieszał, choć jak widzę popełnił felieton o antygłowie, a jak już musi mieszać, to ostatecznie tutaj.

olkapolka:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Lipca 23, 2019, 04:20:15 pm ---To nie są słowa pana Lema? Te wypowiedzi "nie są ściśle związane z patronem"?

--- Koniec cytatu ---
Są. Gdyby każdy wątek z jego słowami miał być w tamtym dziale to ten nie byłby potrzebny.
Wątek LGBT nie jest wątkiem wiodącym w twórczości Lema. Jest?
Forum po polsku (jako zbyt ogólny)  mieliśmy przemianować na jakąś "lemotekę" i inne wątki stamtąd poprzenosić do HP.
Ale pomysł na razie zszedł...więc stare tam tkwią siłą przyzwyczajenia, a nowe  - a nowe mogą się zagnieżdżać tam, gdzie ich miejsce.
To żadna degradacja.

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Lipca 23, 2019, 04:20:15 pm ---

--- Cytuj ---uważam, że trudno  orzekać kto był za czym 20 lat temu..
--- Koniec cytatu ---
Ja, na miejscu moderatorki olkipolki, wystąpiłbym do właściciela i zawiadowcy forum po prostu o zbanowanie Remuszki, raz i na zawsze.
--- Koniec cytatu ---
Widzisz jakiś związek? Orzekanie i banowanie? Hm.
Poza tym - ja Cię nie obrażam:)


--- Cytat: liv w Lipca 23, 2019, 04:36:29 pm ---Kwestie homoseksualizmu są odwieczne, ideologia LGBT stosunkowo świeża. Posługuje się płciowością ale na głównym miejscu stawia równość. Nie darmo tak nazywa swoje parady. W tym sensie jest  mutacją idei komunistycznej po wyczerpaniu zasobów proletariatu (Marks), studentów (Marcuse)...chyba taka była kolejność.
Znaczna część rzeczywistych a nie urojonych gejów i lesbijek jest jej przeciwna, osobiście takich znam; a działacze LGBT często są hetero lub zwyczajnie lubią być modni.
--- Koniec cytatu ---
Dlatego napisałam o tych wykorzystujących politykach i zmianie nastawnic.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej