Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923711 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1215 dnia: Lipca 20, 2007, 03:30:44 pm »
Masz zastrzeżenia natury estetycznej. Niestety świat się takowymi nie kieruje. A jesli chodzi o przymusowe aborcje to czytałem niedawno, że efekty dało to co zwykle - czyli stabilizacja, wyjazdy z wsi do wielkich miast - te same przyczyny, które tak skutecznie zmniejszają przyrost naturalny w Europie, że jest on ujemny...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1216 dnia: Lipca 21, 2007, 03:01:46 pm »
Chiny maja bardzo szybki wzrost gosp.,( ok. 12 %) i nic nie zapowiada spowolnienia. Sa 4 gosp. na swiecie(liczac wg. PKB nominalnego), depcza po pietach Niemcom, wyprzedzili UK, na pewno przyszlosc nalezy do nich.
Ale to co mnie najbardziej ujelo, to sprawa sprzed tygodnia. Skazali w Chinach na smierc goscia, ktory wzial ok. 0.5 mln za dopuszczenie do sprzedazy leku, ktory mogl powodowac zgon. Ocenili, ze umarlo przez to kilkanascie osob. Facet przyznal sie, ale i tak dostal czape. Przypomniala mi sie sprawa, kiedy w Polsce dopuszczono do obrotu francuski lek, wycofany kilka lat wczesniej z calej Europy, bo powodowal zapalenie opon mozgowych. O ile mi wiadomo nikt nie poniosl zadnej odpowiedzialnosci. Gdyby tak w Polsce za tego typu przestepstwa karano choc w polowie tak surowo... ::)

achajka

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1217 dnia: Lipca 21, 2007, 08:19:52 pm »
Cytuj
A propo Chin, chciałbym dorzucić, że niepokoi mnie sposób, w jaki bez żadnego opamiętania Chińczycy maltretują środowisko naturalne. Rzygać się chce od widoków otoczenia ich miast, niedługo dogonią Amerykańców w produkcji CO2, koszmar.

A ich ograniczenie przyrostu naturalnego... przymusowe aborcje, etc... No naprawdę jest co podziwiać... Obrzydlistwo.

no tez tak myslalam... ale ostatnio czytalam ciekawy artykul o tym jak to Chinczycy ratuja swoj kraj przed pustynnieniem sadzac miliony drzew..podobno efekty juz widac

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1218 dnia: Lipca 21, 2007, 11:10:48 pm »
to jak sie Panie w końcu trzymają Ci Chińczycy?

a tybet?, tama?, przprszm za lpdrnść.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1219 dnia: Lipca 21, 2007, 11:20:31 pm »
tama czy lama?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1220 dnia: Lipca 22, 2007, 12:50:30 am »
http://www.google.com/search?hl=pl&q=tama+w+chinach&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

pierwszy link w google, znalazłbyś się, co mi sie każesz produkować,
ja nie umiem nic, jestem do niczego, niech mnie ktoś przytuli  :'(
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1221 dnia: Lipca 22, 2007, 11:02:15 am »
Cytuj
ja nie umiem nic, jestem do niczego, niech mnie ktoś przytuli  :'(

 :)

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1222 dnia: Lipca 22, 2007, 04:45:57 pm »
Cytuj
no tez tak myslalam... ale ostatnio czytalam ciekawy artykul o tym jak to Chinczycy ratuja swoj kraj przed pustynnieniem sadzac miliony drzew..podobno efekty juz widac
Doprawdy czytalas taki artykul? ;)

Term: Chinczycy przegonili USA w produkcji CO2 i sa aktualnie pierwsi na swiecie ;)

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1223 dnia: Lipca 22, 2007, 05:58:53 pm »
To wszystko jest kwestia pewnego niedopasowania. W skali geologicznej to drobiazg, oni robią to, co robiła Europa w XIX i XX w. jaki stąd wniosek? Ano taki, że albo ktoś wymyśli tanią technologię bez CO2, albo przeżyjemy drobne zmiany klimatyczne, które zreszta przeżyliśmy (jako gatunek) kilka czy kilkanaście razy dotąd. Co z tego? Można się burzy bać, można ją podziwiać. Wyłączyć się nie da.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1224 dnia: Lipca 22, 2007, 07:00:18 pm »
dzięki maziek. zawsze można na Ciebie liczyć :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1225 dnia: Lipca 22, 2007, 11:59:26 pm »
Cytuj
To wszystko jest kwestia pewnego niedopasowania. W skali geologicznej to drobiazg, oni robią to, co robiła Europa w XIX i XX w. jaki stąd wniosek? Ano taki, że albo ktoś wymyśli tanią technologię bez CO2, albo przeżyjemy drobne zmiany klimatyczne, które zreszta przeżyliśmy (jako gatunek) kilka czy kilkanaście razy dotąd. Co z tego? Można się burzy bać, można ją podziwiać. Wyłączyć się nie da.
Mi osobiscie by nie przeszkadzalo jakby padla cala technologia ktora mamy przez kataklizm czy cokolwiek. Tylko ludzi tak do niej przyzwyczajonych i przekonanych ze jest niezbedna mi szkoda.

Tak czy siak podziwiam.

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1226 dnia: Lipca 23, 2007, 08:46:29 am »
Dokładnie. Wyjąłeś mi to z ust.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1227 dnia: Lipca 24, 2007, 12:47:56 am »
idealiści :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1228 dnia: Lipca 24, 2007, 10:13:05 am »

This user possesses the following skills:

maziek

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1229 dnia: Lipca 24, 2007, 12:35:42 pm »
Ale wydaje mi się że to matematycznie zostało dowiedzione dawno temu, że (podobnie jak szachy) warcaby idealnie rozegrane zawsze kończą się remisem. Po drugie co to ma wspólnego ze sztuczną inteligencją?