Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258524 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #315 dnia: Stycznia 16, 2016, 12:18:15 am »
Tak sie zastanawialem nad tymi szalenczymi posunieciami Adolfiny Merkel i spolki odnosnie imigracji i coraz bardziej mi sie wydaje, ze to moze byc podwojna gra. Rozumiem ze mozna byc dosc glupim, bedac politykiem i nie zdawac sobie sprawy ze skutkow swoich decyzji, ale taki poziom glupoty jest juz mocno podejrzany. Tym bardziej, ze sama jakis rok temu oswiadczyla publicznie, ze multikulti sie nie sprawdzilo, a niedlugo potem oficjalnie zaprasza cale hordy tych, z ktorymi wspozycie sie nie sprawdzilo. Czy moze chodzic o zaaplikowanie konskiej kuracji narodowi Niemieckiemu, o przedobrzenie z toleratio, multi-kulti i innych takich, zeby wahadlo spolecznych nastrojow bujnelo sie tak mocno w druga strone, by nie bylo specjalnych oporow przeciw kolejnej wersji jakiegos "rozwiazania ostatecznego"? A moze chodzi o kontynuacje procesu wynaradawiania narodow europejskich, zamienienia ich w bezksztaltna cywilizacyjnie i kulturowo mase, bez poczucia jednosci i tozsamosci, by ich pozniej ulepic w porzadany nowy ksztalt wg. teorii rewolucyjnej Gramsciego i od poczatku istnial plan, by imigrantow rozdysponowywac po reszcie Europy?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #316 dnia: Stycznia 16, 2016, 02:07:06 am »
Skoro w walce bazy z nadbudową marksizm zastąpił gramsizm, to czytam sobie o tym G. I może nawet dałbym się uwieść, bo jestem osobą łagodną, tolerancyjną oraz należę do licznych mniejszości. Nawet mechanizm rozumiem, tylko jednego nie - po co to?
Bo skutek jakoś pachnie mi betryzacją - czyli znów z cyklu "co przewidział Lem".
http://filozofia.com.pl/artykuly/06_rewolucja_nowej_generacji.html
Czy może zemsta skrzywdzonych przez los na społeczeństwie? Bo - " na skutek obrażeń odniesionych w dzieciństwie do końca życia był niedorozwinięty fizycznie i garbaty", podobnie jak ten drugi wirtuoz "miał zostać dziedzicem rodu, ale przeszkodziła mu w tym fizyczna ułomność. Jedna z nóg była zniekształcona, przez co przez całe życie kulał. Było to powodem przeznaczenia go do stanu duchownego".
Cytuj
coraz bardziej mi sie wydaje, ze to moze byc podwojna gra.
Gdybanie, ale jeśli jedno to koniec UE i droga na sojusz z Rosją - a jeśli drugie to zmiana UE w kierunku wzmocnienia "mitteleuropy".
Drugie zdecydowanie nie wychodzi. Czyli bardziej pierwsze?
- zatem wolę koncepcję głupoty, bezwładu decyzyjnego lub niespodziewanych skutków awarii telewizora.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2016, 02:47:40 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #317 dnia: Stycznia 16, 2016, 10:22:13 pm »
Tym bardziej, ze sama jakis rok temu oswiadczyla publicznie, ze multikulti sie nie sprawdzilo

Oświadczyła to nawet ponad 5 lat temu:
http://www.spiegel.de/politik/deutschland/integration-merkel-erklaert-multikulti-fuer-gescheitert-a-723532.html
http://wyborcza.pl/1,76842,8525307,Merkel_laje_imigrantow.html
A ostatnio powtórzyła znowu:
https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2015/12/14/angela-merkel-multiculturalism-is-a-sham/
http://www.wprost.pl/ar/527538/Angela-Merkel-Multikulti-to-bajki-Niemcy-beda-ograniczac-naplyw-uchodzcow/

wg. teorii rewolucyjnej Gramsciego

Już Lenina krytykowali, że chciał siłą podciągać bazę do rewolucyjnej nadbudowy (Luksemburg np. się napisało: "socjalizmu, zgodnie z jego naturą, nie można oktrojować, wprowadzać za pomocą ukazów.") i mu nie wyszło... To i temu - a raczej jego uczniom - się udać nie może, nawet według reguł marksizmu...

Zresztą... zostawmy brodacza, co swoje poglądy ogłaszał w - nomen omen - Kolonii. Czy nasz Mistrz tego nie opisał? W "...trzynastej", rzecz zwąc ewolucją perswazyjną.

Skoro w walce bazy z nadbudową

Czyli np. komórkowych nagrań kolportowanych potem po internetach (baza) z propagandowymi przemilczeniami (nadbudowa). 1:0 dla bazy.

A jak już widmo Luksemburg przywołałem... Taka cytata:

"Wolność tylko dla zwolenników rządu, tylko dla członków partii – choćby nawet byli nie wiadomo jak liczni – nie jest wolnością. Wolność jest zawsze wolnością dla myślących inaczej. Nie ze względu na fanatyzm „sprawiedliwości”, lecz dlatego, że zależy od tego cały oświecający, uzdrawiający i oczyszczający walor wolności politycznej i jego oddziaływanie zawodzi, gdy „wolność” staje się przywilejem."

I druga:

"Tylko doświadczenie jest w stanie korygować i otwierać nowe drogi. Tylko swobodnie kipiące życie wpada na tysiące nowych form, improwizacji, oświeca siłę twórczą, samo koryguje wszystkie błędy. Publiczne życie państw o ograniczonej wolności dlatego jest tak żałosne, ubogie, schematyczne, bezpłodne, że wykluczając demokrację odcina się od żywych źródeł wszelkiego duchowego bogactwa i postępu. (Dowód: lata 1905 i miesiące luty-październik 1917 roku). Jak tam politycznie, tak też trzeba ekonomicznie i społecznie. Całe masy ludowe muszą brać w tym udział. W przeciwnym wypadku socjalizm jest dekretowany zza zielonego stolika przez tuzin intelektualistów, jest oktrojowany. Publiczna kontrola jest bezwarunkowo konieczna. Inaczej wymiana doświadczeń pozostaje tylko w zamkniętym kręgu urzędników nowego rządu. Korupcja nieunikniona. (Słowa Lenina, Mitteilungsblatt nr 29).
Praktyka socjalizmu wymaga całkowitego duchowego przewrotu w masach degradowanych przez stulecia burżuazyjnego panowania klasowego. Instynkty społeczne w miejsce egoistycznych, inicjatywa mas w miejsce gnuśności, idealizm, który niesie poprzez wszystkie cierpienia itd. itd. Nikt nie wie tego lepiej, nie przedstawia wnikliwiej, nie powtarza uporczywiej niż Lenin.
Ale myli się on całkowicie co do środków. Dekret, dyktatorska władza nadzorców fabrycznych, drakońskie kary, rządy terroru – wszystko to są paliatywy. Jedyną drogą do odrodzenia jest szkoła samego życia publicznego, najszersza i pozbawiona ograniczeń demokracja, opinia publiczna."



Z dwojga złego wolę chyba od tego G. (Co nie znaczy, bym nie miał uwag...)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2016, 02:11:41 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #318 dnia: Stycznia 17, 2016, 03:07:51 am »
Cytuj
Gdybanie, ale jeśli jedno to koniec UE i droga na sojusz z Rosją - a jeśli drugie to zmiana UE w kierunku wzmocnienia "mitteleuropy".
Drugie zdecydowanie nie wychodzi. Czyli bardziej pierwsze?
- zatem wolę koncepcję głupoty, bezwładu decyzyjnego lub niespodziewanych skutków awarii telewizora.
Wolec, to ja tez bym wolal, ale co z tego. Rzeczywistosc istnieje niezaleznie od tego co bysmy woleli zeby bylo.

Cytuj
Z dwojga złego wolę chyba od tego G. (Co nie znaczy, bym nie miał uwag...)
Ja bym wolal cos, co dziala. A dla tych wszystkich rewolucjonistow plutony egzekucyjne  8)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #319 dnia: Stycznia 17, 2016, 12:29:16 pm »
A dla tych wszystkich rewolucjonistow plutony egzekucyjne  8)
Od którego punktu ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #320 dnia: Stycznia 17, 2016, 01:01:11 pm »
A jeśli rewolucjonistów będzie więcej, to oni rozstrzelają te plutony egzekucyjne i Pana - ich Zawiadowcę - z największą ochotą.
Co to jest rewolucja w tradycyjnym historycznym realnym praktycznym ujęciu? To gwałtowna zmiana ustroju politycznego i organizacji społecznej, odbywająca się przy stosunkowo szerokim udziale społeczeństwa i przy zastosowaniu środków pozaprawnych.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #321 dnia: Stycznia 17, 2016, 01:26:45 pm »
Cytuj
Czyli np. komórkowych nagrań kolportowanych potem po internetach (baza) z propagandowymi przemilczeniami (nadbudowa). 1:0 dla bazy.
2:0 dla nadbudowy.
Baza to stosunki produkcji, czy szerzej - ekonomiczne.
W tym wypadku bazą jest fakt, że w Polsce przeciętna rodzina zarabia prawie 4 razy mniej niż w zachodniej części Unii. Nawet grecka rodzina "kryzysowa", zarabia dwa razy więcej (a podobno lenie).
Przy porównywalnych cenach.
I tej bazy nie zasypie żadna nadbudowa. Bo zmusza ona do emigracji. A ostatnimi laty kolejne pokolenia mają opór przed wyjazdem, lub zapchało się.
Tej nierówności władze UE jakoś nie chcą zauważyć, traktując to jako coś normalnego.
Stąd, jak przyglądam się protestującym o TK i podobne idee, wyglądają na takich, co właśnie tyle zarabiają (średnią zachodniounijną). Dla pozostałych normalsów to problem marginalny, fanaberia. Owszem, na krótko można go podkręcić medialnie, ale mas w jego obronie nie będzie.
Cóż - byt kształtuje świadomość (do pewnego stopnia), jako rzekł Karol.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2016, 01:45:35 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #322 dnia: Stycznia 17, 2016, 03:23:20 pm »
A dla tych wszystkich rewolucjonistow plutony egzekucyjne  8)

Ty się zastanów... Z takim pryncypializmem i zapałem zrobiłbyś karierę w ВЧК ;).

2:0 dla nadbudowy.
Baza to stosunki produkcji, czy szerzej - ekonomiczne.

Poczekaj... W sumie 1:0 dla materialnych sił wytwórczych tj. środków produkcji (komórkowiec jak najbardziej się łapie, bo robi za narzędzie pracy; zresztą filmowanie i publikowanie to, w tym wypadku, też praca i to użyteczna społecznie, acz bezpłatna, a pamiętajmy, że praca najemna jest - wedle brodatego klasyka - tylko jedną z historycznych form pracy, zaś Marcuse - poglądowo z obozu G. zresztą - twierdził, że z czasem musi zanikać granica między pracą, a zabawą) w rękach klasy robotniczej ;).  A materialne siły wytwórcze to beza... znaczy baza.

(Zabawne: za minionego systemu nie miałem raczej okazji prowadzić takich dyskusji, a teraz - owszem  8).)

Dla pozostałych normalsów to problem marginalny, fanaberia.

Burżujska wydumka, mówisz? ;) Co ciekawe nie Ty jeden tak twierdzisz...
http://trybuna.eu/chwedoruk-trybunal-jest-polityczny/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2016, 06:58:48 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #323 dnia: Stycznia 17, 2016, 04:54:12 pm »
Przy porównywalnych cenach.
Ceny w UE absolutnie nie są porównywalne w znaczeniu "podobne", chyba, że się porównuje ceny paliwa czy najtańszego jedzenia (takiego z Lidla czy Biedronki). Koszty życia są dość dobrze proporcjonalne do zarobków w danym kraju. Co więcej, w Polsce zarobki po uwzględnieniu tych kosztów są najwyższe pomiędzy krajami demoludów (wliczając Węgry). Biorąc pod uwagę, że startowaliśmy z niższego pułapu niż niektóre z tych krajów - to chyba nie jest tak źle... Choć nie wątpię, że mogłoby być lepiej.

Pierwsze z brzegu: http://nf.pl/kariera/zarobki-a-koszty-zycia-w-europie,,48206,197 czy http://www.forbes.pl/zarobki-polakow-na-tle-europy-zarobki-a-poziom-cen,artykuly,185747,1,1.html# .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #324 dnia: Stycznia 17, 2016, 06:08:02 pm »
@ Q
Cytuj
Burżujska wydumka, mówisz? ;) Co ciekawe nie Ty jeden tak twierdzisz...
To była ocena z obserwacji środowiska.
Ja tak nie mówię.
Sadzę, że coś na kształt TK jest potrzebne. Tylko bardziej rzetelne i mniej polityczne.
@Maziek
Cytuj
Biorąc pod uwagę, że startowaliśmy z niższego pułapu niż niektóre z tych krajów - to chyba nie jest tak źle... Choć nie wątpię, że mogłoby być lepiej.
To faktycznie zbija dysproporcję z gdzieś do 1:2,5. Jeśli siedzieć w kraju. Choć dla rzetelności należałoby uwzględnić jeszcze czas pracy poświęcony na te zarobki. Wtedy (dys)proporcja znów się zwiększy.
http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/polacy-pracoholicy-europy/
I co ważne - nie ma kiedy wydawać zarobionego.  :)
Cytuj
najtańszego jedzenia (takiego z Lidla czy Biedronki).
Taaa, głównie tam zakupuję. I zawsze widzę dzikie tłumy.
Cytuj
Co więcej, w Polsce zarobki po uwzględnieniu tych kosztów są najwyższe
Niestety, są też bardzo rozwarstwione, stąd uśrednianie ryzykowne.
Nawet w mojej branży, kiedy podają średnie zarobki jestem zawsze zdumiony. Nie zarabiam tyle. I nikt naokoło. A powinienem być nad kreską. Ktoś nabija...(średnią).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2016, 06:33:00 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #325 dnia: Stycznia 17, 2016, 09:04:34 pm »
To faktycznie zbija dysproporcję z gdzieś do 1:2,5. Jeśli siedzieć w kraju. Choć dla rzetelności należałoby uwzględnić jeszcze czas pracy poświęcony na te zarobki.
Rzetelnie to jest jak wszystkich tą sama miarką.

Cytuj
Taaa, głównie tam zakupuję. I zawsze widzę dzikie tłumy.
Ja też tam zakupuję. Chodzi mi o to, że jak jestem w jakimś europejskim mieście to ceny "na ulicy" (piwo, ciastka, przekąska, sklepiki osiedlowe itd) są znacznie wyższe - a "w Lidlu" zbliżone. Przykładowo (bo mi się wryło w pamięć) szklanka piwa na ulicy standard najniższy w Hamburgu przy kanale portowym 3-4 euro - szklanka 200 ml. W ichnim "Lidlu" bardzo dobre piwo można kupić za pół euro puszka 500 ml (czyli jak u nas). Ale u nas porównywalny standard na ulicy to jest 5 zeta za kufelek półlitrowy. Tak przykładowo.
Cytuj
Nawet w mojej branży, kiedy podają średnie zarobki jestem zawsze zdumiony. Nie zarabiam tyle. I nikt naokoło. A powinienem być nad kreską. Ktoś nabija...(średnią).
Prawdopodobnie ma to związek ze sposobem liczenia - przykładowo ludzie często zachodzą w głowę, jak to możliwe, że GUS podał, że średnio w Polsce ileś tam się zarabia - a wszyscy dookoła z trudem wyciągają pół tego. Ale Gus publikuje, jak ta średnia jest liczona (tylko przedsiębiorstwa o zatrudnieniu >9, tylko umowy o pracę, bez budżetówki, bez macierzyńskich).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #326 dnia: Stycznia 17, 2016, 11:37:13 pm »
Cytuj
Rzetelnie to jest jak wszystkich tą sama miarką.
Lub miarkami, zawszeć rzetelniej  :)
Cytuj
szklanka piwa na ulicy standard najniższy w Hamburgu przy kanale portowym 3-4 euro - szklanka 200 ml.
Aś trafił z tym piwem.  :D  Nie kupiłbym nawet za 5.
O! Tak kupuję i u nas.  ;)
Średnia cena wódki * (0,5l) w Niemczech wynosi 6,90 EUR (w przeliczeniu 30,41 PLN)
Przedział cenowy: 3,99-12,99 EUR


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #327 dnia: Stycznia 17, 2016, 11:45:35 pm »
Aś trafił z tym piwem.  :D  Nie kupiłbym nawet za 5.
Co Ty mi tu w liczby urojone, miałbyś takie pragnięcie jak ja, to byś zobaczył. Był jeszcze zestaw śledź surowy plus 50, ale bałem się, że solony, czyli perpetuum mobile :( . Chyba, że 5 na polskie :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #328 dnia: Stycznia 17, 2016, 11:50:00 pm »
Cytuj
Chyba, że 5 na polskie :) .
Jasne, że na polskie. Wolałbym wody się napić.
 Nie, nie przejęzyczyłem się.  ;)
Średnia cena wody mineralnej * (1,5l) w Niemczech wynosi 0,25 EUR (w przeliczeniu 1,10 PLN).
To taniej niż u nas. Żywiec Zdrój 2,50
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2016, 11:53:12 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #329 dnia: Stycznia 18, 2016, 05:38:50 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )