Autor Wątek: Pożegnania  (Przeczytany 137543 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #180 dnia: Grudnia 29, 2020, 09:47:14 pm »
Jeśli ktoś będzie osobiście i się podejmie to zrzutka na konto i już. Po 10 zł np. Jeśli nie to na mszę można.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #182 dnia: Grudnia 29, 2020, 11:21:08 pm »
Gdyby ktoś - koniecznie trzeba by do wieńca dorzucić "wedlowską"...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #183 dnia: Grudnia 30, 2020, 10:02:21 am »
zrzutka na konto i już.
Ja też chciałbym uczestniczyć. Gdyby coś, proszę o numer konta.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #184 dnia: Grudnia 30, 2020, 02:12:11 pm »
Ja również.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #185 dnia: Grudnia 31, 2020, 03:00:45 am »
Mnie nie będzie, dlatego mogę zebrać kaskę na mszę. W Krakowie. Zależy ile się zbierze: albo zbiorcza rychło albo normalna nierychło. Jakieś życzenia co do kościoła mogą być.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #186 dnia: Grudnia 31, 2020, 06:55:15 pm »
Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale ja nie będę płacił na mszę. Blog Stanisława Remuszki jest wciąż dostępny. Jest tam testament, z którego wynika, że Remuszko nie był zainteresowany kwestią swego pochówku, względnie jak to ujął, "zagospodarowania zwłok" czy też "pójścia na rąbankę dla studentów". Ja osobiście mam żal do siebie, że nie poczytałem tego bloga wcześniej, nie odebrałem sygnałów, które Stanisław nadawał także mailowo wprost do mej skrzynki, nie wzniosłem się ponad zadawnioną urazę i przez to dołożyłem się do sytuacji, jak głupek, żeby nie powiedzieć kretyn. W związku z tym, cenniejsze wydaje mi się zachowanie pamięci po Nim, niż dawanie na mszę. To moje osobiste stanowisko, którym proszę się nie kierować, ale Stanisławowi kompletnie nic już po wieńcu. Jeszcze raz mając nadzieję, że nikogo nie urażę, wstawiam to oto zdjęcie, które mi kiedyś Stanisław, "leworęczny z komputerów" przesłał w celu zmniejszenia na awatar, a ja je z radością nieco "podrasowałem". Takim Stanisława widzę, chuligana pod przykrywką dobrotliwego dziadzia. Remuszko wkurzał mnie maksymalnie, kiedy pojawił się na forum, zwłaszcza to jego pozdrawianie "dobrych i rozumnych", oraz ten respekt... W zasadzie wkurzał mnie cały czas, ale poznawszy go zostało to zneutralizowane Jego osobowością.


Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #187 dnia: Stycznia 01, 2021, 04:46:55 am »
Jakby ktoś mógł być na pogrzebie i się podjął to by mógł zebrać na wieniec/wiązankę.
W każdym bądź razie propozycja jest taka na razie:
Po 10 zł i w zależności ile się zbierze to msza albo zbiorcza albo niezbiorcza. Chętnym podam konto na priv.
Nie ma żadnego przymusu.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #188 dnia: Stycznia 01, 2021, 08:17:16 am »
Podaj proszę, jeśli nie kłopot.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #189 dnia: Stycznia 01, 2021, 01:41:27 pm »
OK, ale żeby miało sens to jeszcze 3 osoby by się przydały.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #190 dnia: Stycznia 01, 2021, 01:54:21 pm »
Dzięki Smoku, że się w ogóle  podjąłeś (będzie Ci policzone), ale jeśli chodzi o "mszę za duszę", to ja odpadam.
Liczyłem że może ktoś będzie na pogrzebie i wtedy bukiet czy coś od forumów ....
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #191 dnia: Stycznia 01, 2021, 06:57:30 pm »
Może cel szlachetny, ale w moim odczuciu - myśląc o poglądach St. - msza to jednak byłoby pewne kuriozum do którego ręki, a co za tym - pieniędzy - nie przyłożę...
Taki Pilsner Urquell spożyty we wspominkowym celu - podczas kulania kostkami - do punktacji, którą sam obmyślił - bardziej;)
Oczywiście przegrałam (o ile pamiętam) - bo ta punktacja była jakaś oszukańcza;))


Kotleta z wiadomymi pierogami - oszczędzę;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #192 dnia: Stycznia 02, 2021, 12:25:47 am »
To prawda, chwilami Staszek był nie do wytrzymania. Żył, jak chciał i jak potrafił, ale przecież, bez akcji Agory SA, sam płacił swoje rachunki.

Nie mogę jutro pójść do tej świątyni, a potem na pogrzeb Staszka. Kiedy jednak wrócę do Warszawy, 3, 4 a może 5 stycznia, pojadę do Jazgarzewa i poszukam świeżego grobu. Jeśli ktoś chce, żebym także w jego imieniu nabył bardzo czerwoną różę, niech da znać na priv.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2021, 05:57:42 pm wysłana przez .chmura »

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #193 dnia: Stycznia 03, 2021, 03:17:47 am »
Może cel szlachetny, ale w moim odczuciu - myśląc o poglądach St. - msza to jednak byłoby pewne kuriozum do którego ręki, a co za tym - pieniędzy - nie przyłożę...
Taki Pilsner Urquell spożyty we wspominkowym celu - podczas kulania kostkami - do punktacji, którą sam obmyślił - bardziej;)
Oczywiście przegrałam (o ile pamiętam) - bo ta punktacja była jakaś oszukańcza;))


Kotleta z wiadomymi pierogami - oszczędzę;)
Kierowałem się informacją:
"w sobotę 2 stycznia godz.11 msza w kościele Św. Michała na Mokotowie (Puławska 95). Staszek będzie pochowany na cmentarzu w Jazgarzewie (niedaleko Piaseczna). Takie było jego życzenie. Pozdrawiam grono ulubionych przez Staszka lemolubów".

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #194 dnia: Stycznia 07, 2021, 03:14:15 pm »
Architekci Krystyna Ilmurzyńska i Marek Budzyński (ten od Świątyni Bożej Opatrzności, co wygrał konkurs, ale został potem brutalnie, pozaregulaminowo skasowany - nie jest autorem projektu obecnie budowanej) zamieścili nekrolog w Gazecie Wyborczej. Mam nadzieję, że wszyscy widzą:
http://nekrologi.wyborcza.pl/0,11,,499177,Stanis%C5%82aw-Remuszko-kondolencje.html?_ga=2.115442182.1423705321.1609745700-1152073046.1587537606
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).