Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Sokratoides

Strony: 1 ... 9 10 [11]
151
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Kwiecień 18, 2005, 04:27:02 pm »
Ja widzialem GITS, ale szczerze mówiac bardziej podbal mi sie Serial Experiments Lain, który takze jest japonskim anime. Jest to 13 - to odcinkowa seria opisujaca swiat, w którym zatarly sie dwie rzeczywistosci. Calosc opowiedziana jest z perspektywy 13 - to letniej dziewczynki, ktora nie jest tym, na kogo wyglada przy pierwszym poznaniu. Polecam goraco ;)

152
DyLEMaty / Re: ksiazki obowiazkowe (pamietnik z czytania Lema
« dnia: Luty 23, 2005, 12:47:14 pm »
Zauważyłem, że ten topic stał się czymś w rodzaju "zasięgnika" dla maturzysty (nie wiem czy to dobrze, czy źle) i bardzo ciekawi mnie ewolucja tego wątku...

Wracając jednak do książek, skoro była już fizyka Feynmana, to czemu by nie miało być Biologii Ville'go. W końcu dla zapaleńców stanowi ona swoistą biblię dziedziny, z którym to poglądem nie do końca się zgadzam. Uważny czytelnik zapewne dostrzeże kilka błędów merytorycznych (sic!), a wniektórych wypadkach, zagadnienia opisano nie dość wyczerpująco. Nie mniej jednak polecam tą księgę wszystkim zainteresowanym. Dla wnikliwego czytelnika owe wspomniane przeze mnie błedy mogą być bodźcem do poszukiwania "treści właściwej", a przy tym lepszego zrozumienia zjawisk przyrody.

P.S. Trzymaj się maturzysto, jeśliś ciekawy, obejrzyj Serial Experiments Lain (japońskie anime)  ;)  

153
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Luty 22, 2005, 06:41:29 pm »
Predator hmm... Wiesz dzi, aż boję się spytać, w jakiego dorosłego wrodziłeś się z tego malca  ??? ;)

154
DyLEMaty / Re: Ilustracja muzyczna
« dnia: Luty 22, 2005, 06:24:51 pm »
Blee, to zabrzmiało jakbym sam był twórcą tego albumu. Chciałem powiedzieć, że czekam na opinie tym projekcie.

155
DyLEMaty / Re: Ilustracja muzyczna
« dnia: Luty 22, 2005, 05:28:56 pm »
Hmm... Ja polecam Raison d'etre : Reflections from the time of opening. Muzyka płynąca z głośników jest minimalistyczna i obca, ale przez intrygująca. Nie ma tutaj gwałtownych zmian rytmu, więc nie powinna rozpraszać przy czytaniu. Jest to muzyka, której się doświadcza, a nie po prostu słucha. Nie napiszę tutaj, że jest piękna, ponieważ kategoryzacja tego pojęcia u innych może być różna od mojej, jednak nie pozostawia ona obojętnym żadnego słuchacza. Znakomicie konweniuje ona z treścią większości dzieł mistrza (jeżeli ktoś jest innego zdania, to proszę o konstruktywną krytykę  ;) ).

156
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Luty 22, 2005, 04:17:16 pm »
Witam wszystkich, tym razem jako użytkownik niniejszego forum !

 Jakiś czs temu napomknąłem o filmie Waking Life Richarda Linklatera. Jeżeli nie jesteście animofobami, to zachęcam wszystkich do zapoznania się z tym jakże pomysłowym filmem. Rzecz oscyluje wokół zagadnień ze snem związanych i każe nam się zastanowić, czy aby na pewno budzimy się wstając rano.

P.S. Pozdrowienia dla Terminusa, który na mojego  
wcześniejszego posta odpisał !

P.S. part 2 : Pozdrowienia dla wszystkich !

Strony: 1 ... 9 10 [11]