Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lembit Staan

Strony: 1 2 [3]
31
Lemosfera / Odp: Wiersze Lema
« dnia: Listopad 15, 2020, 02:40:40 am »
Niejmniej jednak cholera meczy mnie od lat skond to Lem sciagnal: "Idę samotny borem i lasem / Choć wszędy wicher i słota, / I tylko głucho skrzypię zawiasem / Albo o kamień potkną się czasem / Robot-sierota." Napiewno nie z Prusa. Czy ktos wie?

Z Konopnickiej
Super!

ps. Przypomnijmy sobie przy okazji co Mistrz o genezie w/w wierszyka do Mrożka pisał:
To juz zaguglowalem gdzies indziej.

A propos nie przypominam sobe zadnej pracy magisterskjej lub na serio na temat Poezji Lema.

32
Lemosfera / Wiersze Lema
« dnia: Listopad 15, 2020, 02:18:40 am »
Oprocz Wierszy Mlodizenczych, Lem sporo tego naszrajbal tu i owdzie. Pomimo jego ironicznej postawy ("Nie dlatego, bym tamte owoce fascynacji Rilkem i Leśmianem nazbyt cenił"), cos w jego duszy do poezji wciaz popedzalo rowniez w wieku raczej zamaturowanym. I owszem  geniusza nie zabraknie: "...I tylko rosa, jak łza, poleci / Na mój zerwany gwint."   ( Chce to na moim grobie. Czy Pan Tomasz da zezwolenie?)

I oto tutaj mam pytanko. Jsem  od dawna odciaty od klasycznej kultury Polskiej, lecz zdazylem od razu rozpoznac Switezianke w "Cóż to za robot piękny i młody, /I cóż to za robotniczka".
Niejmniej jednak cholera meczy mnie od lat skond to Lem sciagnal: "Idę samotny borem i lasem / Choć wszędy wicher i słota, / I tylko głucho skrzypię zawiasem / Albo o kamień potkną się czasem / Robot-sierota." Napiewno nie z Prusa. Czy ktos wie?

"Apentuła niewdziosek, te będy gruwaśne" - o tym juz nawet nie pytam :-)

33
Lemosfera / Odp: Summa Technologiae
« dnia: Listopad 15, 2020, 01:08:39 am »
I otóż "Summa..." się ukazała:
Czy  dołączono "Trzydzieścia lat później"? Podobno wydanie WLiego r. 2000 nie ma nawet "Dwadzieścia lat później"

34
Lemosfera / Odp: Re: Przepraszam, gdzie Lem to powiedział?
« dnia: Listopad 15, 2020, 12:49:46 am »
Cytowal to jako Prawo Lema.

Właściwie to niedawno odkopałem i dodałem do wikipedii: "Lem's Law" - znaleziono w listach Lema r. 1978. Zob. Sława i Fortuna – wybór listów Lema do Kandla.

35
Reupload słuchowiska "Solaris" z roku 1975.
Z roku 1970, nie?

36
Lemosfera / Odp: Wokół Lema się dzieje
« dnia: Listopad 12, 2020, 07:08:27 am »
Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem było obsadzenie w głównych rolach wyłącznie kobiet.

Nie po raz pierwszy ukobiecowano Mistrza.  Zob. Solaris (2019 play)

37
O! I mamy naszego człowieka w ekipie Wikipedii ;).
Raczej odwrotnie :-)

38
Lemosfera / Odp: 2021: Rok Lema
« dnia: Listopad 08, 2020, 10:32:48 pm »
Tymczasem we Włoszech ukazał się "Katar" (oczywiście po włosku ;), jako "Febbre da fieno"), zdaje się, że w ramach przedrocznicowego czczenia Rocznicy:
Dodalem notatke do english wikipedii, The Chain of Chance

39
Dodalem notatke do English Wikipedii, "The Star Diaries". Mam nadzieje ze nie za wczesnie a Polak portafi.

40
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Listopad 06, 2020, 08:10:46 am »
Zawitalem sie z powrotem. Jak widze ze nazwisko Lem zostalo zakopirajtowane. Trudno, kajp man sunku, bet ka gi daryti. Poddalem sie wladzom. Zmiana hasla zajela mi niespodziewane sporo czasu. Nejmniej w koncu cos jednak pozostalo sknocone: Nie moge zalogowac sie jako Lembit Staan ("nie ma takiego uzytkownika"), ale gdy loguje sie jak Staszek Lem to natychmiast przetwarzam sie w Lembita.

Lembit Staan to moje skonsolidowane miano ze wszad. Jestem za stary juz zeby pamientac, kdo som a kde som.

Gdy by ktos mial chcianke dodac lub poprawic cos w stronkach o Lemie w angielskiej wikipedii, zawsze dopomoge, prosze o wiadomosc: prywatna tutaj, lecz szybciej to zauwaze w wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/User_talk:Lembit_Staan

41
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Listopad 02, 2020, 10:41:14 pm »
Ten to jest mój nik z english wikipedii. Tam prawie nikt Lema nie zna, a ci, którzy znają, nie narzekają.
Ja też nie narzykam ;) . Są tu (czy były) rozmaite Terminusy i inne takie, ale Lemem (Stanisławem) to się jeszcze nikt nie ochrzcił ;) . Na wszelki wypadek dodam, że mnie to zupełnie nie przeszkadza, to po prostu było, w ujęciu lemowskim, odważne - lub nierozważne ;) .
Juž mnie nie ma. Tomasz nie lubi mój nik.

42
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Listopad 02, 2020, 06:54:15 pm »
Nick to sobie obrałeś dość prowokacyjny.
Ten to jest mój nik z english wikipedii. Tam prawie nikt Lema nie zna, a ci, którzy znają, nie narzekają. Jeden smartass nawet zasugerował, że mam "conflict of interest", bo piszę artykuły o sobie, i że  muszę udowodnić, że nie jestem Lemem. ;D

43
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Listopad 02, 2020, 01:54:39 am »
A w jakim mieście (miastach) wykładałeś w Polsce?
Przeważnie w Białymstoku,  no i też kilka razy zawodowo zawitywałem do Wrocławia i Szczecina.

(pogodę mam na myśli)
Do mnie teraz oto ten ripoff przemawia głośniej  :-( (Nie jestem Litwinem, jeśli zechcesz zapytać,  lecz moge też powiedzic "Litwo, ojczyzno moja") (A to jest piosenka nostalgiczna wędrowca który chce wrócić domu pomimo "Kalifornijoi sauletas dangus")

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się swoimi uwagami w temacie Patrona i nie tylko. W razie, gdybyś potrzebował rady, wsparcia, chętnie pomożemy.
Nie sądzę, żebym mógł dodać coś mądrego, jestem Wikipedystą nie Lemologistą. Nie mam dostępu do „wiedzy ukrytej” lub rzadkiej. A zasięgnąć porady, to tak, zacznę wątek niezabawem, chociaż majonc prużnon chrapken, muszę powiedzieć.

44
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Październik 31, 2020, 08:14:04 am »
Witam panstwo. Przepraszam za moją polszczyznę, nie jestem prawdziwym Polakiem, ale w poprzednim wieku przez blisko 10 lat byłem wykładowcą w Polsce. Od ponad 10 lat jestem wikipedystą (in English Wikipedia, my account is https://en.wikipedia.org/wiki/User:Staszek_Lem ; yes, I am a  smartass to appropriate the famous name). Jak można się domyślić, znaczną ilość czasu spędziłem na redagowaniu artykułów związanych z Lemem and even created over 30 articles related to Lem myself. (W sumie stworzyłem ponad 1000 artykułów na Wikipedii. Oprócz Lemologii pisałem o Sołtysie Wąchocka (https://en.wikipedia.org/wiki/W%C4%85chock_jokes) i o wielu innych bezużytecznych rzeczy (https://en.wikipedia.org/wiki/User:Staszek_Lem/init). Kilka razy zaglądałem tutaj i znalazlem kilka istotnych wskazówek. Wreszcie zdecydowałem się zdezanonimizować (czyli zalogować się). Pozdrowienia z Kalifornijszczyzny!

Strony: 1 2 [3]