Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 822
1
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Dzisiaj o 12:23:41 pm »
Problem w tym, że on akurat może mówić zupełnie co chce a naród i tak miłować go będzie na zabój ;) .

2
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Dzisiaj o 09:06:16 am »
Pikanterii dodaje fakt, że w cudzysłowie, który nie wiadomo po co jest, skoro to nazwisko ;) .


A ja przypadkiem trafiłem na szczerego polityka, który powiedział co myśli. Niestety nie nasz ci on tylko z kraju bratanków. Niestety za uczciwość zapłacił ;) :

Gyurcsány na naradzie, powiedział, że rząd po 18 miesiącach kłamstw, gdy on był premierem powinien przeprowadzić niepopularne reformy. Premier powiedział wówczas między innymi: „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”, „I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?”, „Nie ma wielu opcji. Nie ma dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Protesty_w_Budapeszcie

3
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Maj 26, 2023, 02:04:34 pm »
Dobry kawał słyszałem, na temat ruskiej armii. Pilot ruski się katapultuje i leci w dół, ale nie wie jak otworzyć spadochron. Nagle widzi jak drugi po katapultowaniu leci w górę. Kiedy się mijają krzyczy do niego:


- Tawariszcz, skaży, kak razkryt' paraszut?!
- Ja nie znaju tawariszcz, ja sapior!

4
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Eden]
« dnia: Maj 24, 2023, 08:41:29 am »
Cetarian dobrze daje :) . Jakbym swoje myśli słyszał :) .

5
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Maj 23, 2023, 02:21:57 pm »
To tyłek zajęca. Zające to świnie. Zresztą - poniżej to ślady zająca, które kiedyś sfotografowałem w świeżym śniegu. Pytanie: czym je odcisnął?6
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 23, 2023, 08:12:15 am »
Dobre, Tobie dać patyka rozdwojonego to teorię nadmnogości stworzysz ;) .

7
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 22, 2023, 03:58:00 pm »
Dostałem dziś taki pin do przelewu: 46355968. Jakie ciągi/regularności szanowne zbiegowisko widzi?

8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 22, 2023, 09:02:19 am »
To jest logiczne, z tą śmiercią dla przykładu. Popsuł 3 radzieckie samoloty a sam się cwaniak wywinął. W tego szczupaka to ani chwili nie wierzę.


PS a tak z nawiasa, bo chyba tu najbardziej pasuje. Europe czeka zalew syntetycznych opiatów, m.in. fentanylu, który jest 50x silniejszy w działaniu niż hera (!). Na razie dotknęło to USA - fentanyl jest tam główną przyczyną zgonów w przedziale wieku 18-45 lat. Kto za to odpowiada? Talibowie z Afganistanu. Dlaczego? Bo radykalnie zakazali uprawy maku. Teraz będzie się uprawiać szafran. Pojawiła się więc dziura w łańcuchu dostaw opiatów, którą zapycha się syntetykami. Czyli tak źle, i tak niedobrze. USA wydały morze kasy a nawet wywołały częściowo z tego powodu wojnę, aby tylko zniszczyć produkcję opium. Talibowie załatwili to od ręki (a konkretnie od ostatniego zbioru, zasianego jeszcze przed przejęciem przez nich władzy, bo ten można było jeszcze zebrać - od przejęcia przez nich władzy sianie maku karane jest na gardle). I to się okazało najskuteczniejszym być może ciosem wymierzonym przez radykałów światowemu mocarstwu. Czyli jak zwykle - nie módl się, bo możesz zostać wysłuchany...

9
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 19, 2023, 02:15:06 pm »
It is a number if so.

10
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 19, 2023, 11:55:13 am »
Jeśli "poniższe jest prawdą" (m. in. że 6=?) to nie wiadomo, jaka jest wartość 6 ;) .

11
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 17, 2023, 02:07:49 pm »
Masz rację A (w tym co do mnie).

12
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Maj 17, 2023, 12:21:28 pm »
Jednak chłopcy to nie lubieją się uczyć ;) .

13
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 17, 2023, 12:05:02 pm »
Jak sprawdziłbyś osobę, która na przejściu granicznym stawia się bez dokumentów? Tak konkretnie. Na podstawie jej oświadczenia?
Dokładnie tak samo jak Kowalskiego, który zgubił dokumenty. Pyta się taką osobę o dane i sprawdza, czy coś na nią jest.

Cytuj
Na jakiej podstawie sądzisz, że "szpiedzy nie przenikają z tobołkami przez granicę"? (Rosjanie nasyłają masową agenturę, pamiętasz historię z tymi, którzy fotografowali, filmowali ruch pociągów w podkarpackim?)
W kwestii szpiegowania to trochę słabo (jak widać) z przenikaniem. O ile w ogóle te osoby w ten sposób przeniknęły (o części wiadomo, że na pewno nie). JAk na masowo nasyłaną agenturę to słabo im idzie. Wyłapaniem takich pajaców wszyscy się chwalą bez przeszkód (nie to, co osaczeniem gościa, który mógłby zostać podwójnym agentem) - no to słabo słychać.

Cytuj
Takie stwierdzenie, że "osoba wjeżdża na podstawie indywidualnego zezwolenia komendanta właściwej SG", to rzecz technicznie nie do zrobienia. Tylko przez jedno przejście, bezpośrednio po 24 lutego 2022, wjeżdżało po kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
Wszyscy bez dokumentów że dajesz tę liczbę jako ilustrację?


Cytuj
Ty i Q niestety nie przyjmujecie tego do wiadomości.
Spróbuj ograniczać sądy co kto przyjmuje do wiadomości tylko do własnej osoby. To że uważam, że należało otworzyć granice dla uchodźców z Ukrainy to nie znaczy, że uważam, że wszyscy, którzy z tego skorzystali są aniołami. Nie ma róży bez kolców i nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. Ja uważam, najprościej mówiąc, że z jednej strony było to postępowanie konieczne z przyczyn czysto ludzkich, a z drugiej że to była i jest polska racja stanu. I nie wyobrażam sobie, aby za tym postępowaniem szło kierowanie ludzi (konkretnie Ukraińców) do zamknięcia - bo przecież to jest podstawowa cecha obozów filtracyjnych. Dlatego pytam, kogo Twoim zdaniem miało by to dotyczyć (wszystkich, czy tylko tych bez dokumentów, bo już że matek z dziećmi odpowiedziałeś), i jak to zorganizować. Odpowiedź że UNHCR organizuje takie obozy nie jest odpowiedzią, bo ja pytam JAK a nie PRZEZ KOGO. Czyli pytam o konkrety jak to widzisz, od granicy do obozu i co dalej. Co z ludźmi w obozie, którzy nie mają dokumentów?

14
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 17, 2023, 08:47:38 am »
Nie, nie należy nikogo wpuszczać przez granicę bez dokumentów. Szczególnie, że większość terytorium Ukrainy nie była i nie znalazła się pod okupacją rosyjską.
W tym konkretnym wypadku jestem przeciwnego zdania, to jest uchodźctwo a nie migracja, to zawsze jest inaczej traktowane. Osoba bez dokumentów tak czy siak jest sprawdzana i rejestrowana. Szpiedzy nie przenikają z tobołkami przez granicę bo co niby mogliby szpiegować z takiej pozycji, jak słusznie zauważył Q? Żeby coś szpiegować to trzeba mieć dojście. Chyba, że chodzi o liczenie pociągów na granicy, ale to można mieć za parę srebrników i bez ryzyka.

Cytuj
Obozy takie tworzy się przy pomocy ONZ, a dokładniej wyspecjalizowanej agencji zajmującej się uchodźcami: https://www.unhcr.org/
Super wyglądają te obozy z ich strony. Pomijając, że to byłoby niewykonalne ze względu na masowość, więc tak naprawdę uważasz, że granicę dla Ukraińców należało zamknąć a w każdym razie nie umożliwiać uchodźctwa. A ja sądzę, że należało postąpić tak, jak postąpiono. A jeśli uważasz, że należało do obozów kierować tylko osoby bez dokumentów - taka osoba wjeżdża na podstawie indywidualnego zezwolenia komendanta właściwej SG, czyli jej sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i żadne obozy nie są do tego potrzebne. A jeśli Ci chodzi o to, że system jest dziurawy, to każdy system jest dziurawy, a przez dziury najszybciej wydostają się zawsze ci, którzy są do tego szkoleni.

15
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 17, 2023, 07:22:27 am »
I nie machają skrzydłami i kolarze nie kręcą kołami. (?) Czyżby energii, siły, ruchów mięśni nie było?
Nadal tkwisz w błędzie. To że występują dwa zjawiska (ptaki machają skrzydłami wszystkie w kluczu a równocześnie te z tyłu lecą w cieniu aerodynamicznym tych z przodu) nie znaczy, że jak zabraknie pierwszego, to nie wystąpi drugie. To po pierwsze. Dlatego ptaki z tyłu mniej się męczą, zmieniają się na czołówce a te z tyłu mogą sobie pozwolić na przerwę w machaniu skrzydłami. Jak kolarze w machaniu nogami. Gdyby dwa identyczne szybowce leciały zbyt blisko jeden za drugim to ten drugi wleciałby w ogon temu pierwszemu. Po drugie - drabiny oczywiście mają napęd bo inaczej nie przyspieszałyby. Napęd to zamiana energii jednego rodzaju w energię kinetyczną danego ciała - obie drabiny zamieniają swoją energię potencjalną w kinetyczną i obie mają jej identyczny zapas.


Cytuj
Przy uderzeniu o stół sznurki pociagają koniec szczebelka przeciwny do końca uderzonego. I do tego żeby było pociągnięcie w dół potrzebne jest skośne ułożenie szczebli.
Może i pociąganie to niby napęd?
Tak właśnie jest, za wyjątkiem nadmiarowego słowa "niby".


Cytuj
Jak można "dodać" cokolwiek to można równie sensownie  "podzielić" lub poprzestawiać, ale to jedynie mnożenie bzdurnych "wyników".
Jak uważasz, ale jak stwierdził niejaki Banach dobry matematyk potrafi dostrzegać fakty, matematyk wybitny - analogie między faktami, zaś matematyk genialny - analogie między analogiami. Cała matematyka to dostrzeganie analogii. Po prostu nie patrz na te znaki plus. One powinny być zastąpione symbolem jeszcze nie wykorzystywanym przez matematykę jako symbol zdefiniowanego działania. Tylko znak "równa się" jest tam gdzie trzeba i znaczy to, co trzeba. Albo odwrotnie. Albo wyobraź sobie, że nazywasz się Turing i od poprawnego zdeszyfrowania ostatniej linijki zależą losy II Wojny Światowej.

Strony: [1] 2 3 ... 822