Autor Wątek: KULTURA  (Przeczytany 52866 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 22, 2007, 03:35:08 am »
:) to jeszcze klausa nomi polecam.

ostrzegam, że hardkor z hardkorów:



i to, bardziej daje czadu:



niemiecki śpiewak operowy w stroju jokera z batmana O__o
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2007, 03:36:48 am wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 31, 2007, 06:13:00 pm »
Wracając do właściwego tematu - nie tylko my narzekamy: (Nie)kulturalna Polska. No i nie tylko my wspominamy o Eurowizji (spokojnie, dzi).

A tak poza tym to byłem niedawno na koncercie fortepianowym w willi Atma w Zakopanem. Świetna sprawa.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #47 dnia: Września 01, 2007, 04:18:12 pm »
Ja, jak zwykle, wetknę do tematu aluzje do literatury SF.

Z tym o czym tu mówiliscie najbardziej mi się kojarzą "Melancholijne słonie" Spidera Robinsona, opowiadanie sugerujące, że kultura w niedalekiej przyszłości ulegnie swoistemu "wyczerpaniu" i dojdziemy do momentu, gdy nie da sie juz stworzyć nic nowego, bo zbiór artystycznych pomysłów na jakie wpaść moze człowiek jest zbiorem skończonym...

Ciekawe wątki "okołokulturalne" przedstawia też (opublikowane swego czasu w "Fenixie") opowiadanie "Pieszczota" Grega Egana (choć jeszcze ciekawsza w tym utworze jest "recepta na nieśmiertelność")...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 14, 2010, 09:09:30 am »
Jeszcze a'propos:

Na szczęście nie cały internet jest taki straszny.

Niestety straszna część internetu jest naprawdę straszna*.

Po raz kolejny potwierdza się znana mistrzowa maksyma na ten temat...  :(


* abstrahuję tu od poruszonego przez blogera tematu sieci TOR, chodzi mi o sam fakt, że komuś chce się wytwarzać i kolportować takie treści, i że znajdują one chętnych czytelników... (osobna sprawa: czy oburzając się i wrzucając link nie przyczyniam się aby mimowolnie do dalszego roznoszenia tego łajna?)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2010, 09:21:17 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 14, 2010, 09:23:39 am »
Lustra nie są straszne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 14, 2010, 10:30:27 pm »
Znakomita większość tego typu "atrakcji" to prowokacje. 90%.

Jeszcze a'propos:

Na szczęście nie cały internet jest taki straszny.

Niestety straszna część internetu jest naprawdę straszna*.

Po raz kolejny potwierdza się znana mistrzowa maksyma na ten temat...  :(


* abstrahuję tu od poruszonego przez blogera tematu sieci TOR, chodzi mi o sam fakt, że komuś chce się wytwarzać i kolportować takie treści, i że znajdują one chętnych czytelników... (osobna sprawa: czy oburzając się i wrzucając link nie przyczyniam się aby mimowolnie do dalszego roznoszenia tego łajna?)

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 14, 2010, 11:15:06 pm »
Lustra nie są straszne.

Dobra. Lustra. Tylko to są lustra specyficznego rodzaju, bo zatrzymujące obraz odbitej plugawej mordy na dłużej. Internet - portretem Doriana Gray'a współczesnej ludzkosci?

ps. dzi, domyślam się, że prowokacje (a przynajmniej chcę w to wierzyć); kłopot jest inny: dlaczego prowokuje się właśnie w ten sposób? co bawi ludzi w podszywaniu się pod ostatnich degeneratów?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:24:23 am »
A jaki inny sposób prowokacji wydaje Ci się skuteczniejszy? Albo naturalniejszy? Albo jakkolwiek lepszy?

Poza tym kto powiedział że w inne sposoby się nie prowokuje? Z tego co widziałem prowokuje się na wszystkie możliwe.

Czy pytasz o to dlaczego w ogóle się prowokuje?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2010, 12:26:38 am wysłana przez dzi »

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 17, 2010, 05:54:28 pm »
Czy pytasz o to dlaczego w ogóle się prowokuje?

W sumie to pytałem jeszcze ogólniej i cokolwiek retorycznie, dlaczego natura humana - jak to Mistrz był ujął - satanica est...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 29, 2010, 08:16:01 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki