Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1918872 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Kwietnia 22, 2005, 03:50:56 pm »
Skoro mamy topic "Właśnie przeczytałem", to może przydałby się też taki, jak wyżej, traktujący o wszelkich ciekawych informacjach, w których posiadanie wchodzimy.
Ja ostatnio oglądałem ciekawy program, na Discovery channel, dotyczący wpływu słabych pól magnetycznych i dźwięków o określonej częstotliwości na mózg i oko  ludzkie. Skojarzyłem to z naszą dyskusją, nie pamiętam w którym topicu, w trakcie której dyskutowaliśmy o postrzeganiu świata, o przeżyciach w odmiennych stanach świadomości, o odczuwaniu obecności "istot", za pomocą wrażeń, a niesprawdzalnych empirycznie. Wyraziłem wątpliwość, co do obiektywnej prawdziwości tychże odczuć, z czym Dzi, bodajże, raczył się nie zgodzić.
Otóż przeprowadzano eksperyment, polegający na podłączeniu elektrod do głowy ludzi, które wytwarzały pole magnetyczne o odpowiednich parametrach. Osoby te, WSZYSTKIE, odczuwały praktycznie to samo. A mianowicie:
- BARDZO WYRAŹNĄ obecność KOGOŚ tuż koło nich
- dotyk na ciele (noga, ręka, plecy) odczuwalny również bardzo wyraźnie i jednoznacznie
- przemieszczanie się tych ISTOT wokół nich
- rodzaj lęku, a następnie euforii, radosnego uniesienia, które gdy mijało po odłączeniu dopływu prądu, zamieniało sie w smutek i uczucie pustki
- uczucie unoszenia się do góry, pomimo świadomości, że siedzą na krzesłach
- dostrzeganie kątem oka zarysu postaci
Podobne wrażenia miały osoby, poddane działaniu dźwiękowej fali stojącej, gdy znalazły się w ognisku tejże fali.
Co wam przypominają te objawy? Czyje relacje?

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 22, 2005, 04:57:10 pm »
No, tez cos o tym czytalem gdzies, cos kojarze.

This user possesses the following skills:

Leader

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 22, 2005, 05:24:28 pm »
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Interesujące badanie, ale bardzo przydałby się komentarz eksperymentatora. Bez niego istnieje ryzyko zejścia na intelektualne manowce. Zakładając oczywiście że rzeczony eksperymentator to uznany w środowisku badacz. Bardzo pomocne byłoby źródło z którego zaczerpnąłeś te dane...

A odpowiadając na pytanie "Co wam przypominają te objawy?", mogę odpowiedzeć tylko jedno: Badania T. Learego. ;D
dr Leary do badań nie używał ani elektrod, ani pól elektromagnetycznych. Poszedł prostszą drogą, mianowicie, osobom badanym podawał dwuetyloamid kwasu lizerginowego, mówiąc po ludzku LSD-25.

Reasumując: więcej danych!

Leader


dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 22, 2005, 09:42:16 pm »
Aha, jesli Nex chcesz pokazac, ze przezycia "mistyczne" sa spowodowane tylko i wylacznie dzialaniem mozgu to mysle ze nie ma co udowadniac, i nawet ja jestem w stanie przychylic sie do owej tezy ;)

ps: generalnie to ja nie wierze w obiektywnosc czegokolwiek wiec wtedy to pewnie nie bylem ja ;)

pps: odpowiadam drugim postem na jednego i tego samego :O cos tu nie gra  ??? ;)

This user possesses the following skills:

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 23, 2005, 12:06:23 am »
Napisałem przecież wyraźnie, że dane zaczerpnąłem z programu na Discovery Channel.
Co do eksperymentów z LSD, czy jakimikolwiek innymi substancjami psychoaktywnymi, z całą pewnością nie uzyskano by w badanej grupie tak zbieżnych wyników, jeśli eksperyment polegałby jedynie na samym podaniu substancji, bez dodatkowych bodźców i ukierunkowań psychologicznych. Objawy po LSD np. są różne u różnych ludzi, oraz bardzo zależne od nastroju wyjściowego, bodźców, wpływu psychicznego prowadzącego eksperyment, chęci "pójścia w określonym kierunku" poddanego działaniu... Co prawda doznania mogą być podobne, ale nietożsame, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że po środkach takich jak LSD następuje wyraźne zaburzenie percepcjii, halucynacje, zmiana sposobu myślenia, niekiedy skutki somatyczne, tymczasowe paranoje, wyraźne zmiany nastroju, zaburzenia świadomości. A wszystkie te objawy mogą, ale wcale nie muszą, występować razem, osobno, po kolei, w różnych proporcjach itd.
Zachęcam do lektur z dziedziny szamanizmu i środków psychoaktywnych.
Mi doznania pod wpływem pól magnetycznych i dźwięków przypominały doznania osób będących w fazie śmierci klinicznej, oraz po prostu opowieści o duchach, zjawach i nawiedzonych miejscach. Choć doznania chemiczne, przyznam PO CZĘŚCI, też.

Gacek07

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 16
  • Run rabbit junk
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 25, 2005, 12:27:10 am »
Czytałem kiedyś o eksperymencie, któy przeprowadzono na grupie ludzi, która nigdy nie miałą nic wspólnego z ufologią. Badani ludzie zostali poddani hipnozie w czasie której wmówiono im kilka sztanadrowych,zaczerpniętych z gazet,filmów i książek z relacjami porwanych, wersji uprowadzenia przez kosmitów. Po wybudzeniu z transu ludzie Ci nie pamiętali co się z nimi działo w ciagu ostatnich godzin. Po pewnym czasie zadano im pytania odnoście tego czy kiedykolwiek mieli styczność z istotami poza ziemskimi. Wszyscy zgodnie stwierdzili,że zostali urpowadzeni. Co ciekawe podawali oni szczegóły z tych rzekomych porwań o których nie informowali ich hipnotyzerzy. Czyżby poniosła ich fantazja? Poza tym ludzie Ci zeznawali tak samo jak osoby,które delarowały sie,że były porwane(a nie były poddane temu eksperymentowi).

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 25, 2005, 03:04:21 am »
Czytałem kiedyś o grupie ludzi, która została poddana następującemu ekperymentowi. Każdemu z nich zaserwowano porządne wychowanie i wykształcenie, poszerzono horyzonty kulturowe, dano dużą wyobraźnie oraz postawiono w konfrontacji z dużą ilością literatury popularno naukowej, z Lemidłami na czele. I wiecie co się stało?

Większość założyła forum dyskusyjne i zaczęła sforować oryginalne poglądy, włącznie z
  • nieistnieniem prawdy obiektywnej
  • odkryciem, że jeśli coś jest zaobserwowane przez mózg, to jest to tylko i wyłącznie zaobserwowane przez mózg, bo w przeciwnym wypadku byłoby zaobserwowane przez mózg, co nie za bardzo pozwala na zaobserwowanie i zarejestrowanie... przez mózg
  • dojściu do wniosku, że w sumie ten sam efekt osiągamy za pomocą LSD-25.  


Wnioski z eksperymentu wyciągnęła państwowa komisja zdrowia. Oto wyciąg z raportu.

---
... gdzie w par. 5 ust. 12 doc. Rabisiewicz odrzucił hipoteze Varda-Kempique'a o sugestii zbiorowej. Z uwagi na powyższe komisja przychyla się do wniosku nr. 4 z posiedzenia plenarnego, zrewidowanego przez Konwent Psychoanalityczny:

<< Badana grupa 5-alpha/13/05 zwana dalej ,,Lemmingami'' wykazuje symptomy nierównowagi somatycznej. Symptomy te mają charakter quasi-mechanicznej aberracji rozumowej, występuje także megalomania, egocentryzm, autobezkrytyczność, oraz pociąg do nerek i tańców nago w fartuchach krawców. Jednoznaczym wydaje się zatem werdykt dr. Chełtlawskiego z wydziału neurologicznego o zbiorowym zatruciu dwuetyloamidem kwasu lizerginowego, czyli tak potocznie zwanym "LSD-25". Symptomy wskazują na długotrwały wpływ substancji dostarczanej w małych dawkach. >>

§ 6

Wnosi się o wytoczenie procesu Przedsiębiorstwu Gospodarki Wodnej Rzeczypospolitej Polskiej z tytułu zanieczyszczenia wody LSD-25 [...]

---





« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2005, 03:13:00 am wysłana przez Terminus »

Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 25, 2005, 03:30:14 am »
Ja Cię przepraszam, Terminus, Tyś Lema następcą ! Sam tu próbowałem, jako dr_Edredon jeszcze, (nieraz przypadkowo) "pisać Lemem" - jakże nieudolnie i wyrywkowo, wtrąceniami, słóweczkami tylko ...stylu z jedno zdanko ...ale Ty, człowieku, masz logikę Lema, Ty myślisz Lemowo ...i ta dyscyplina, samopowściągnienie, dostosowanie formy do koncepcji...
:D :D :D

A tak poważnie: podoba mi się ten komentarz z pomysłem :)

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 25, 2005, 03:33:26 am »
To ty, Kaczucha? CZEEESĆ :) Miło cie widzieć, a wiesz, zastanawiałem się co się z Edredonem stało, no... teraz już Ci wim to :)  Widocznie nareszcie udało się zarejestrować :)

Miło żeś się ujawnił :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2005, 03:35:35 am wysłana przez Terminus »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 25, 2005, 03:43:51 am »
To proste, Kaczor.
Terminus pod wpływem zatrucia LSD-25, występującym w sieci wodociągowej, a wpuszczonym tam przez odpowiednie władze wojskowe w celu zapobiegnięcia rozruchom na wielką skalę, jak to miało miejsce podczas ostatniego kongresu futurologów, doznaje przesunięcia jaźni w stronę pamięci podprogowej, w której magazynuje wszystkie zebrane dzieła Lema i przestroiwszy się na lemowski algorytm zaczyna nadawać na obu zakresach fal GSM, łącząc się za pomocą łącza podczerwieni z internetem. ;D

Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 25, 2005, 03:45:38 am »
A wiesz, że ta kaczka ma, świnkę
(w moim wieku, sic!). :-[
I jestem sam w domu z synem, co ma 7 m-cy, chorym na świnkę, kurczę ! I przez te gadki z Tobą się nie wyśpię, bo On mnie zbudzi ok 5,30.
Co Ty wiesz o życiu, Termi   ;)
Miłych snów, a szczególnie REM. Żebyś tylko nie doznał czyjejś niemiłej obecności w sypialni. (Moja, św.pam., ciocia mówiła, że ją zmora dusiła, to wszechkulturowe doświadczenie tak się tu u nas nazywało) :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2005, 03:48:42 am wysłana przez paszta »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 25, 2005, 12:00:59 pm »
Ej wiecie do czego doszedlem?!  :o
[size=18]Terminus JEST Lemem![/size]

This user possesses the following skills:

Sokratoides

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 25, 2005, 12:32:27 pm »
No tak, to by wiele tłumaczyło...  ;). Z drugiej jednak strony, po "wnikliwej" analizie jego wypowiedzi rzec muszę (a stwierdzenie to, wyjąwszy imię naszego forumowego Terminusa nie tylko do niego pasować będzie), iż TERMINUS JEST LEMEM NAZNACZONY, co chyba jest objawem wynikającym z głębokiego doświadczania (nie tylko kartkowania szeroko rozumianego) książek naszego pisarza. Natomiast kwestię: Czy Ten, który zaczyna myśleć kategoriami Tego, od którego myśl wzorcową czerpie staje sie Tym właśnie, pozostawiam do rozwinięcia i rozstrzygnięcia jako wątek nowego topic'u na przykład. Swoją drogą zastanawiała mnie kiedyś jedna rzecz: Czy świadomość bliźniacza stworzona na podobieństwo mojej własnej byłaby ŚWIADOMOŚCIĄ MNIE... Pozdrawiam wszystkich myślicieli tego forum i zachęcam do dyskusji  :).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2005, 12:44:53 pm wysłana przez Sokratoides »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 25, 2005, 01:27:19 pm »
To jest właśnie "Duch w maszynie". Duch Lema w maszynie Terminus-S01, Uniwersalny Naprawczy. Gdy Lem stukał w swą ukochaną maszynę do pisania, Terminus leżał nieopodal, przywalony stosami maszynopisów i utrwalał wystukiwane myśli P. Stanisława, no i tak to się skończyło...

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 25, 2005, 01:42:31 pm »
A więc, jest jak się obawiałem - Deus ex Machina został oswobodzony!