Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 557058 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1170 dnia: Listopada 01, 2014, 07:54:53 pm »
Żadnych kwizów.

kropla na wyczucie ta pod spodem pierwsza (mniej przylega).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1171 dnia: Listopada 01, 2014, 08:30:01 pm »
Popieram. Nabijanie kasy za reklamy GW. Muszę się jednak przyznać do głupoty. Kiedys, jak w 1999 "dostałem" w domu stałe łącze, to klikałem i przysłali mi z Indii kryształ swarowskiego. Teraz ponoc nie warto klikac, bo nic nie przysyłają  :P
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1172 dnia: Listopada 02, 2014, 10:03:32 am »
To ciekawe doświadczenie z pamięcią. Dwa tygodnie temu miałem 7/21, i pamiętam, że z ciekawości przeleciałem od razu jeszcze raz (już znając prawidłowe odpowiedzi). Wyszło 20/21. Potem do tego kwizu nie zaglądałem aż do wczoraj, a wczoraj wyszło mi 19/21.
Z kroplą - nie mam pojęcia. Intuicyjnie - jak Maziek.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1173 dnia: Listopada 30, 2014, 09:51:03 pm »
Wielka wedlowska do 21:00. Za trafienie wyniku minimum HGW z dokładnością do 10%. Ja obstawiam 70%.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1174 dnia: Listopada 30, 2014, 10:56:18 pm »
Pojadę leniwie wynikami sondaży exit poll -  56,8%.

Ta opcja wydaje mi się bowiem mniej wiarygodna ::):
http://wpolityce.pl/polityka/223968-co-dalej-w-warszawie-hgw-zegna-sie-z-prezydentura-pkw-juz-ma-wyniki
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1175 dnia: Grudnia 23, 2014, 08:38:22 pm »
Specjalnie dla niedobitków Lemoforum mam przyjemność przedstawić Państwu zagadkę, która jutro pokaże się (mam nadzieję) na pierwszej stronie onlajnu "Rzepy":

Choinka u świętego Mikołaja

Czy są tu grzeczne dzieci?
Wszystkie dzieci są równe, lecz niektóre są równiejsze, więc naprzód come here, Baraczku,  nu, i ty pajdi, Wołodia. Mam dla was dwa zielone telefony (do częstszego użytku), które pobłogosławił sam Duch, dzięki czemu lepiej zrozumiecie, co do siebie mówicie. Ale dzwonić adin drugamu musicie już sami.
Dobry z ciebie chłopiec, Francois, łyknij za moje zdrowie swojego ulubionego bezalkoholowego Mumma. No i nie bądź taki mistral!
Ślicznie wyglądacie, słodkie panny, usiądźcie dziadkowi na kolanach i niech Anielcia zaśpiewa mi „Cichą noc”, a Ewusia „Stile Nacht”. Potem zejdźcie piętro niżej, do świętego Kosmetyka, który na moją prośbę przygotował dla was parę cudownych niespodzianek. 
Dawidku, Dawidku, nie chowaj się za pana Bonda, tylko przemyśl te swoje pomysły wyjścia z Unii. Wiesz, że my tu rozwodów nie lubimy? Dlatego na gwiazdkę dostajesz tylko funt euro*. No dobrze, w banknotach.
Zapraszam, kochane polskie dzieci. Dla Broneczka, Jareczka i Radeczka jest rózeczka... No, no, nie płakusiajcie, żartowałem. Poczęstujcie się, proszę, kawałkiem makowca, a jak wrócicie do domu, zajrzyjcie przez internet na wasze konta bankowe. Co tak się krzywisz, Jaruś?
Kto tam puka? Zbłąkany wędrowiec z Brukseli? Czy to nie Donek, z kaszubska zwany tuskiem? Ależ tak! Czy to prawda, że masz pod opieką już pół miliarda ludzi? Podziel się opłatkiem, posil śledzikiem, a w darze weź tę pięknie przystrojoną neutralną światopoglądowo choinkę i postaw ją na honorowym miejscu w tym waszym świeckim europejskim parlamencie, O’K?
Witaj, witaj, starszy bracie Adasiu. Dziś nie tylko Wilija, lecz i twe imieniny, więc masz tu dwa podarki: wieczne pióro z sympatycznym atramentem od kolegi Franciszka Salezego oraz drobny milion akcji Agory od zaprzyjaźnionego aniołka, który pragnie zachować anonimowość.
Co to za małe chrabociątko pełza tam na czworakach? Toż to Boguś! Chodź, chodź, święty pradziadek weźmie prawnusia na ręce. Hoduj swoją rzepkę, podlewaj, a panu Hajdarowiczowi powiedz na ucho, żeby po Nowym Roku zainwestował w (? ? ? – niewyraźne – S.R.), to będziesz mógł wreszcie podwyższyć honoraria swoim autorom...
Niebo – ziemi, niebu – ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia :-)

Masz pytanie do autora? remuszko@gmail.com

---------------------
*Wigilijna zagadka arytmetyczna: obliczyć, jaką maksymalną wartość w złotówkach mógł mieć prezent, który św. Mikołaj dał dziś pod choinkę panu Cameronowi? Moja prywatna nagroda dla autora pierwszych poprawnych karkulacji: wielka tabliczka luksusowej wedlowskiej czekolady z całymi orzechami.

Uwaga Redakcja, uprzejmie proszę o podlinkowanie podkreślonej frazy   Niebo – ziemi, niebu – ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia :-)   tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=t23hYMFslVs

Dzięki :-)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 24, 2014, 12:10:32 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1176 dnia: Grudnia 23, 2014, 09:09:35 pm »
Siądzie człek na chwilę i zaraz musi liczyć ::);)
Cytuj
obliczyć, jaką maksymalną wartość w złotówkach mógł mieć prezent, który św. Mikołaj dał dziś pod choinkę panu Cameronowi?
Około 257 zł  8)

Edit piaf - po namyśle około 454 zł;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2014, 09:13:01 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1177 dnia: Grudnia 23, 2014, 09:15:47 pm »
Chodzi o ten lofix, tfu, o azbest?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1178 dnia: Grudnia 23, 2014, 09:28:46 pm »
- A nie boi się Pan tak węgiel wozić? ::)
- Strach jest...

...co wymyślił Stremuszko:)
Ja tak:
Cytuj
Dlatego na gwiazdkę dostajesz tylko funt euro*.
Obliczenie możliwe tylko dla monet.
Maksymalna moneta euro to 2 euro. Waży 8.5g.
Funt = 0.45kg = 450g
450g dzielone na 8.5g = 52,9 monet o nominale 2euro
52.9 * 2 = 105,8 euro
Kurs 4,27zł
105.8 * 4,27 zł = 451,766zł

Jeśli St chce produkować banknotowe lofixy, to musi podać wagę banknotu o nominale 500 euro oraz sposób produkcji brykietu;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1179 dnia: Grudnia 23, 2014, 09:35:39 pm »
A to ja nie wiem o co biega, obiło mi się o uszy jak jechałem samochodem, że Cameron dostał bodaj 10 funtów azbestu od jakiejś walczycielki o środowisko, przebranej za Mikołaja. A że azbest może być chryzolitowy to jużem zaczął przeliczać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1180 dnia: Grudnia 23, 2014, 09:41:35 pm »
A to ja nie wiem o co biega, obiło mi się o uszy jak jechałem samochodem, że Cameron dostał bodaj 10 funtów azbestu od jakiejś walczycielki o środowisko, przebranej za Mikołaja. A że azbest może być chryzolitowy to jużem zaczął przeliczać.
Oszsz...nie słyszałam...to może cza sprawdzić wiela waży funt azbestu?! I przeliczyć na juro?!;)
Ale w mocy zostają monety;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1181 dnia: Grudnia 23, 2014, 10:39:01 pm »
Ol, Żabko, już poległaś. Przecie to jest zadanie dla Inżyniera! MekGajwer na przykład + google + prosta karkulacja ekstrapolowana/aproksymowana. Ojej... Święty dal Kamerunowi banknoty, nie monety... Ojej...
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1182 dnia: Grudnia 23, 2014, 11:58:42 pm »
Uuupss...w poprzednim zjadło "z":  miało być "wiela waży funt z azbestu ";)

Ok - Żabcia polega albo nawet poleguje, a Inżynier Remuszko podaje rozwiązanie - ciekawi mnie ten funt euro w banknotach - podany w złotych:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1183 dnia: Grudnia 24, 2014, 12:20:27 am »
Specjalnie dla niedobitków Lemoforum mam przyjemność przedstawić Państwu zagadkę, która jutro pokaże się (mam nadzieję) na pierwszej stronie onlajnu "Rzepy":

Choinka u świętego Mikołaja

Czy są tu grzeczne dzieci?
Wszystkie dzieci są równe, lecz niektóre są równiejsze, więc naprzód come here, Baraczku,  nu, i ty pajdi, Wołodia. Mam dla was dwa zielone telefony (do częstszego użytku), które pobłogosławił sam Duch, dzięki czemu lepiej zrozumiecie, co do siebie mówicie. Ale dzwonić adin drugamu musicie już sami.
Dobry z ciebie chłopiec, Francois, łyknij za moje zdrowie swojego ulubionego bezalkoholowego Mumma. No i nie bądź taki mistral!
Ślicznie wyglądacie, słodkie panny, usiądźcie dziadkowi na kolanach i niech Anielcia zaśpiewa mi „Cichą noc”, a Ewusia „Stile Nacht”. Potem zejdźcie piętro niżej, do świętego Kosmetyka, który na moją prośbę przygotował dla was parę cudownych niespodzianek. 
Dawidku, Dawidku, nie chowaj się za pana Bonda, tylko przemyśl te swoje pomysły wyjścia z Unii. Wiesz, że my tu rozwodów nie lubimy? Dlatego na gwiazdkę dostajesz tylko funt euro*. No dobrze, w banknotach.
Zapraszam, kochane polskie dzieci. Dla Broneczka, Jareczka i Radeczka jest rózeczka... No, no, nie płakusiajcie, żartowałem. Poczęstujcie się, proszę, kawałkiem makowca, a jak wrócicie do domu, zajrzyjcie przez internet na wasze konta bankowe. Co tak się krzywisz, Jaruś?
Kto tam puka? Zbłąkany wędrowiec z Brukseli? Czy to nie Donek, z kaszubska zwany tuskiem? Ależ tak! Czy to prawda, że masz pod opieką już pół miliarda ludzi? Podziel się opłatkiem, posil śledzikiem, a w darze weź tę pięknie przystrojoną neutralną światopoglądowo choinkę i postaw ją na honorowym miejscu w tym waszym świeckim europejskim parlamencie, O’K?
Witaj, witaj, starszy bracie Adasiu. Dziś nie tylko Wilija, lecz i twe imieniny, więc masz tu dwa podarki: wieczne pióro z sympatycznym atramentem od kolegi Franciszka Salezego oraz drobny milion akcji Agory od zaprzyjaźnionego aniołka, który pragnie zachować anonimowość.
Co to za małe chrabociątko pełza tam na czworakach? Toż to Boguś! Chodź, chodź, święty pradziadek weźmie prawnusia na ręce. Hoduj swoją rzepkę, podlewaj, a panu Hajdarowiczowi powiedz na ucho, żeby po Nowym Roku zainwestował w (? ? ? – niewyraźne – S.R.), to będziesz mógł wreszcie podwyższyć honoraria swoim autorom...
Niebo – ziemi, niebu – ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia :-)

Masz pytanie do autora? remuszko@gmail.com

---------------------
Zajrzałem tu po paru głębszych i tak sobie pomyślałem, że szopki to się robi na  nowy rok a nie na wilię. Tak w ogóle, to do przyjęcia, tym bardziej, że przypomina to reklamową forumową gołą babę , że zacytuję tu nadglobalnego. Mimo  wszystkiego  ;) najlepszego dla wszystkich !
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1184 dnia: Grudnia 24, 2014, 05:45:00 pm »
Funt banknotow 500€ jest warty w zaleznosci od kursu ok. 1mln-1.15 mln zl. Nie jestem pewien, ale chyba 500€ banknoty sa w uk zakazane w oficjalnch punktach wymiany.