Autor Wątek: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem  (Przeczytany 503095 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #150 dnia: Maja 02, 2009, 07:55:28 pm »
Q, bo mnie zwarcie trzepnie, to są sarenki...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #151 dnia: Maja 02, 2009, 08:14:58 pm »
Wiem, poznałem po porożu, ale powiedzenie "szukałeś sarny" nie ma dodatkowych znaczeń ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #152 dnia: Maja 03, 2009, 10:12:19 pm »
Maziek, gratuluję. Zwłaszcza pierwsza sarna jest super. A tak a'propos ludzi i twarzy:



Janina Turowska-Leszczyńska i Witkacy, Potwór z Düsseldorfu, 1932. Fot. Władysław J. Grabski; Zdjęcie ze zbiorów Ewy Franczak i Stefana Okołowicza

Znalezione na wyborcza.pl przy artykule o powstającym filmie "Mistyfikacja".

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #153 dnia: Maja 04, 2009, 11:36:29 am »
Miesław, dzięki. Musze jeszcze popracować nad tymi fotami, bo to taka surowica na razie.

Witkacy to miał gębę...

A tu z wczoraj  ilustracja przysłowia "człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi"...

Kaskaderka (a może: Siłaczka?):
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #154 dnia: Maja 04, 2009, 12:01:56 pm »
Reewelacja
Choć nie ukrywam delikatnego domniemania, że żabcia nieco wklejona została. Jak nie , nooo to chyba filozofię przypadku zacznę studiować. Swoja droga fajna metafora zielonej energii i czerwonej materii. W tym wypadku wszechświat raczej się zapadnie  ;)
Pozdrowienia dla rzekotki
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #155 dnia: Maja 04, 2009, 01:19:32 pm »
Wyślę Ci RAW-a... a potem ogłosisz w trzech ogólnopolskich gazetach, że Twoje domniemania były niesłuszne...  ;D
A, no i wpłacisz parę patyków na jakiś cel (zbożny). na przykład dofinansujesz mi obiektyw :)

Żartowałem (odnośnie wpłaty i ogłoszeń). A filozofię p. możesz zacząć studiować  ;D .

Pociesz się, że sam byłem zdziwiony, choc widziałem, że coś dziabnął i szykuje się do łyknięcia, ale nie sądziłem, że cokolwiek zobaczę na zdjęciu poza jakąś plamą ruszoną, a za nieprawdopodobne uznałbym że zobaczę żabę "rozpartą" jak Supermen i "otwierającą" dziób bocianowi.

Jak wrócę do dom to wstawie cropa 1:1 prosto z matrycy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #156 dnia: Maja 04, 2009, 01:30:15 pm »
Oooooo reeee tyyyy! Chyle przed mazkiem czola bardzo nisko, zamiatam wrecz grzywka parkiet...
Tez mialem cos wkleic, ale to moze pozniej, zeby nie robic dysonansow  :-\

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #157 dnia: Maja 04, 2009, 01:38:16 pm »
Dawaj Evangelos, wklejaj. Dopust Bozy to był. AF niestety nie łapał i musiałem ręcznie ostrzyć co widać przy 400mm i zdjęcie technicznie jest takie sobie. Ale sprawiło mi dużo radości.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #158 dnia: Maja 04, 2009, 02:39:47 pm »
Ooo, a skad wytrzasnales 400mm? Nowy nabytek?

Jeden z teatrow studenckich mial probe swojej nowej sztuki (Witkacy to nie jest, ale co tam :) ):


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #159 dnia: Maja 04, 2009, 03:15:04 pm »
Wyślę Ci RAW-a... a potem ogłosisz w trzech ogólnopolskich gazetach, że Twoje domniemania były niesłuszne...  ;D
A, no i wpłacisz parę patyków na jakiś cel (zbożny). na przykład dofinansujesz mi obiektyw
Prawnikami nie strasz. Moi zaprzyjaźnieni tak to odwiną, że (z pomocą ABWery) zarekwirują obiektyw (jako dowód w sprawie) i zajmą mieszkanie na poczet odszkodowań dla boćka i spadkobierców ( bo pewnie zeszła bidula) żabki. Bo nie sądzę, że posiadasz zgodę na fotografowanie ptaka i ujawnianie wizerunku, naruszenie dóbr itp. żabci. Nie mówiąc o obrońcach małych zwierząt, którzy zrobią ci piekło, gdyż nie interweniowałeś. Jeszcze sam będziesz się bronił, że ofiara była wklejona ;)
A poważnie, trochę przekomarzałem. Choć niedawno pewna, wydawałoby się, kompetentna osoba przekonywała mnie, że boćki żabek nie jedzą. Ze to tylko legendy i utwory literackie. Chyba dałem się przekonać. I teraz to zdjęcie. Nikt nie lubi jak mu się zbyt często świadomość nicuje. Teraz jej to pokażę :(
 Ale ,żeby nie było. Oświadczam ,że uważam zdjęcie za znakomite i w każdym pikselu naturalne. (młody Gudzowaty może się bać)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Medelejne

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #160 dnia: Maja 04, 2009, 03:21:53 pm »
maziek A gdzie masz takie okazje fotograficzne? Wygląda na to, że mieszkasz gdzieś w fajnej okolicy :-)
"Zawsze, jak magnes opiłki żelaza, przyciągałem wariatów."

Stanisław Lem

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #161 dnia: Maja 04, 2009, 03:47:58 pm »
Wszystkim dziekuję za miłe słowa i się ciesze, że się podobało :)
Evangelos - umiesz budować przestrzeń :)
liv - dobra, pod wpływem brutalnej siły cofam z tą wpłata   ;D. Moja żona (biolog) zareagowała tak samo - ale przecież bociany tak naprawde nie jedzą żab? To tylko potwierdza moją teorię, że to żaba-supermen rzuciła się na bociana i siła rozwarła mu dziób  ;D
- Medelejne - gdziekolwiek nie mieszkasz takie miejsce jest gdzieś 500m od granic Twojego miasta...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Medelejne

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #162 dnia: Maja 06, 2009, 11:31:19 pm »
maziek Wiem, że jest bo łażę tu i ówdzie nie od dziś. Za najlepszą "wyprawę" uznaję wyjście do parku miejskiego z obiektywem stałoogniskowym 1000 m, który nawet na statywie nie chciał ustać. Widok kobity w parku z wielką rurą wzbudził taką sensację, że o fotografowaniu można było zapomnieć a dziadkowie z wnukami podchodzili się pytać co to za akcja ;D Wstyd mi się zrobiło i zmyłam się czym prędzej i od wtedy łażę ale już po łąkach i lasach daleko od szosy.
"Zawsze, jak magnes opiłki żelaza, przyciągałem wariatów."

Stanisław Lem

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #163 dnia: Maja 06, 2009, 11:51:34 pm »
nie mów, że to był cccp rubinar...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #164 dnia: Maja 11, 2009, 05:16:50 pm »
Kolejna proba teatralna - grupa byla niesamowita. Chyba nigdy nie widzialem tak dobrze zagranej sztuki, absolutna rewelacja. Mnostwo emocji, takze dla mnie - przysporzyli mnie pieknem o bezdech...

Dopiero wczoraj wieczorem zaczalem wywolywac, ale dzis pojawia sie nastepne na pewno i calosc w bardzo niedlugiej przyszlosci, bo mnie terminy gonia, wiec jesli ktos jest zainteresowany, to zapraszam tutaj: http://www.flickr.com/photos/32869028@N04/sets/72157617962667940/
Wklejam tylko jedno zdjecie, zeby nie robic balaganu.