Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1372644 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1260 dnia: Czerwca 05, 2013, 07:41:49 pm »
Ale towarzyszki i towarzysze solarni macie horyzonty.Weż to wszystko ogarnij, koguty,punki i insze.. nie daję rady.Temuż zostaję w swoim ogródku i serwuje yesami.Poprzednie mialy być ostatnie,lecz aura mnie zmusiła do zapodania lżejszej formy(komercyjnej) tym razem, już przed ogórkowym ostatni raz.Suitka owa z ostatniej płyty formacji z T.Rabinem.Jak podsumować,to cdn. marzeń z cylku tych niekończących się..Trevor tu zdobył się na wyżyny i warto posłuchać        Endless Dream FULL by Yes in 1080p HD          Słucham tego na jutupce min. z względu na wizualizacje,nie żebym nie mial swojej wyobrażni,lecz ciekawym jest jak inni "widzą" taką muzykę i jest to muszę przyznać bardzo ciekawe.Na zakończenie już "naprawdę"wakacyjnie   Yes - Sign Language                                 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2013, 07:50:39 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1261 dnia: Czerwca 05, 2013, 10:41:38 pm »
Tja...zamienił stryjek góry na wieżowiec...
Skoro nieoklepańce ot, to...eee szkoda, może wrócimy...
Oj tam to wrzucaj:) Może Twojego oklepańca nie znam - na ten przykład - bo mój jest w pierwszym depresyjnym wyniku z gugla - to oszczędzę:)
Cytuj
Ten Enek M...podkojarzył jednego Aasnyka nadziewanego baraniną. :) Lecz jak to skukizić?]Ten Enek M...podkojarzył jednego Aasnyka nadziewanego baraniną. :) Lecz jak to skukizić?
Ciekawe jaki to udziec? :-\  Kukiz się nawet nie zorientuje jak go wyautujem;)
Alele wiesioł i Yes, yes.
Cytuj
Na zakończenie już "naprawdę"wakacyjnie   
Hm...nie wiem dlaczego wakacyjnie, ale ładnie i mnie pasuje, bo za trochę się pakuję - ale na razie tak:
ten końcowy...przez tę wizualizację: tradycja księżycowa;) - pierwsza część full moon - niezły skład (kojarzy troszkę do LTE) - to tylko połowa dżemiku - dlatego się rwie
Transatlantic - All of the Above Pt.1(Live From Shepherd's Bush Empire, London)
- ale z łatwością można pociągnąć dalej - jeśli ktoś ma chęć:)
Transatlantic - All of the Above Pt.2(Live From Shepherd's Bush Empire, London)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1262 dnia: Czerwca 05, 2013, 11:05:50 pm »

 to tylko połowa dżemiku - dlatego się rwie
Jeszczem na orbicie forumowej.Rzeczywiście nieżle tną,że się spania odechciewa.Ale ten dżemik,trochę potrenowany musiał być  ;) PS Wakacyjnie,bo zdaje się leniwym ciepłym wiaterkiem wieje i zgrabne to i do fiksacji letnich podobne.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1263 dnia: Czerwca 06, 2013, 12:28:29 am »
Cytuj
na ten przykład - bo mój jest w pierwszym depresyjnym wyniku z gugla - to oszczędzę:)
Mój też. :)
Cytuj
Ciekawe jaki to udziec? :-\  Kukiz się nawet nie zorientuje jak go wyautujem;)
Z dwojga baranich połci wolę Jacka, ale jaki tam z niego udziec...piszczel, co najwyżej.
Tamara zaś, bardziej do goleni, ale też nie udziec.
Może choć góralka?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1264 dnia: Czerwca 06, 2013, 11:29:49 am »
Ale ten dżemik,trochę potrenowany musiał być  ;)
Masz rację - to starzy wyjadacze;) Miałam na myśli raczej długość,  niż dowolność dźwięków:)
Z dwojga baranich połci
Żesz...ten Enek coś mi przypominał :-\ Ale ze mnie baranica - nie wpadłam do piwnicy. Beznadzieja;) I rzeczywiście to to. Ale jak tak - to zdecydowanie mam Jacka wgranego.
Cytuj
na ten przykład - bo mój jest w pierwszym depresyjnym wyniku z gugla - to oszczędzę:)
Mój też. :)
Aj tam, dobra...nie wiem czy Twój to ten sumplementacyjno boski, ale mój - kojarzący od razu do Kukizowego strażnika - to ten wielgi oklepaniec (może wszyscy nie znają; ), ale bardzo lubiony:
http://daria24.wrzuta.pl/film/9hxVU9jIIxB/de_press_-_bo_jo_cie_kochom
Hey!;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1265 dnia: Czerwca 06, 2013, 08:08:19 pm »
Cytuj
Aj tam, dobra...nie wiem czy Twój to ten sumplementacyjno boski, ale mój - kojarzący od razu do Kukizowego strażnika - to ten wielgi oklepaniec (może wszyscy nie znają; ), ale bardzo lubiony:
http://daria24.wrzuta.pl/film/9hxVU9jIIxB/de_press_-_bo_jo_cie_kochom
Hey!;)
Ten ci on.
Bodaj w 82 kapela była w Trójmieście. Wtedy zostawili takim różnym (gospodarzom), kilka egzemplarzy swojej debiutanckiej płyty. Jedna trafiła do akademika, gdzie i jam był. Grana w radiowęźle wewkółeczko.
A łoncka...no, wiadomo. Idealna do ogniska w drugiej fazie zabawy. Wszyscy wtedy ryczom aż miło, ogarnięci płomiennymi uczuciami drug-drugu.
 A zara potem...idzie dysc. ;)
Tylko koryfeusz z dobrym głosem i gitarą - niezbędny.

To jeszcze Karpatczycy, kończąco...
Bojowa, jakoś mi z Dziubkiem współgra:
Kárpátia - Honvéd Induló
I, hmmm...zadziorna...chyba Nex takie lubi :) :
Kárpátia - Hajdúk
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2013, 08:41:50 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1266 dnia: Czerwca 07, 2013, 02:43:16 pm »
No...ja ich zradiowo poznałam.
Hm...skoro taka nowa, a świecka - że zespół wakacyjny...trudno, bo nie znam za bardzo ichniejszych, ale jest taki jeden...tylko, że śpiewający po międzynarodowemu:
The Last Drive - Devil May Care
Ale, że ostatnio prześladują mnie długaje - więc na koniec coś kontynuującego słuszną linię - miast kolacji  z Genesis - bo od nich też na pewno się uczyli:) Taki ogródek:
Unitopia - The Garden
:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1267 dnia: Czerwca 09, 2013, 12:27:43 am »
Fajne te Zorbasy, głos mają jak jaki popiggy.
 Za to... ten długas - tysz fajny ino długaśny. Choć tak lubię, ale nie na słuchawkach.
Tylko śpiewak śpiewa...małowyraziście. :)
Nie Gabriel on. Ale ba, nie wszyscy są Gabrielowaci, ani nawet Philaci.
To - długas za długas.
Z mroźnej północy, choć nie czuć. Korpilombolowczycy chichi...
Goat - World Music (Full Album)
Cytuj
Hm...skoro taka nowa, a świecka - że zespół wakacyjny...
Odczapnie...choć nie do końca. Cóś czai się w łba zamyśle. 8)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uwrPYcWgL0Y#!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2013, 12:30:55 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1268 dnia: Czerwca 09, 2013, 11:37:02 am »

Odczapnie...choć nie do końca. Cóś czai się w łba zamyśle. 8)
Odczapnie  harcerstwo,to mi się kojarzy bardzo żle,choć ta piosnka co zalinkowałeś fajna i zwiewna jest.W harcerstwie to ja byłem a właściwie nie byłem ze 3 tyg.Na obozie pewien instruktor starał się mi wpoić poprawne śpiewanie kijem.W związku z różnymi perturbacjami zostałem usunięty z obozu(przyjechali po mnie rodzice i takie tam)Jakież moje zdumienie gdy po jakimś czasie zobaczyłem zdjęcie owego instruktora na pierwszej stronie przodującej gazety w regionie, jako delegata na zjazd ZSMP.W stopce pisało, wybitny wychowawca i pedagog młodzieży.Jaki on tam wybitny,za słabo lał i tyle  :D  Tymczasem drugi dzień grilluję i na nic mnie więcej nie stać Ryszard Rynkowski - Gdybym miał gitarę (A wszystko te czarne oczy)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1269 dnia: Czerwca 09, 2013, 02:22:33 pm »
Cytuj
Tymczasem drugi dzień grilluję i na nic mnie więcej nie stać
Zazdroszczę wyluzki, ale nie grillowania. :)
Wracając do piosenki - wiem, że tak się kojarzy, ale w niej ani słowa o harcerstwie. Nawet tak krajka...na pannie zawiśnięta. Ona raczej z ducha (ogniskowego) klubów turystycznych i obozów wędrownych. Te, wprawdzie na siłę podczepiano pod harcerstwo, ale...takie czasy.
Dziwne, nikt nie przyznaje się do autorstwa takiego przeboju. Albo nie znalazłem.
Czyli tak, żeby przejście było łagodniejsze... ;)
Krajka - Wszyscy Byliśmy Harcerzami
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1270 dnia: Czerwca 11, 2013, 02:35:30 pm »
Niwea - Generał Hermaszewski

Niwea - Klata Piersiowa

Nic nie rozumiem z tekstu, ale ładnie brzęczy.  ;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1271 dnia: Czerwca 16, 2013, 10:31:52 pm »
A co tu tak cicho o zmierzchu?
Cytuj
Nic nie rozumiem z tekstu, ale ładnie brzęczy.  ;)
Ja rozumiem, co niewiele wnosi, ale prawda - ładnie brzęczy ten krem. Choć, dalibog, nie wiem co ja w nim. Ważne, że coś.
Z niezbędnika bicz- a.
 Do opery - marsz, posłuchać.
Że węgierski trudny nie jest. Aż tak, jak mówią. Gwarantowana znajomości kilku słów conajmniej. :)
Z młodych lat pacholęcych:
KFT - Bál az Operában (Album version, 1984)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1272 dnia: Czerwca 16, 2013, 11:46:17 pm »
A co tu tak cicho o zmierzchu?
Do opery o tej porze!Ja tam uciekam do nóżek wiadomej pani!A w ogóle jaka to opera i czemu ma służyć,biorąc pod uwagę ostatnie obrazki.i tam ide spać.Może się opera przyśni  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1273 dnia: Czerwca 18, 2013, 10:23:36 am »
Cytuj
!A w ogóle jaka to opera i czemu ma służyć,biorąc pod uwagę ostatnie obrazki
Bo to opera nowofalowa (O! Mortadela mio) i ma służyć uwrażliwianiu odbiorcy na inne melodie języka niż angloidalne.
Serbochorwacki w kolejce... :)
Ale teraz gorąco za...trzeba się schłodzić.
SBB - Nowy horyzont (1975) - 03 - Nowy Horyzont
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2013, 07:28:19 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1274 dnia: Czerwca 18, 2013, 10:23:09 pm »
[Ale teraz gorąco za...trzeba się schłodzić.
Hmm.. schłodzić.. ja tam się akuratnie chłodzę Jasno Mocno Chmielonym Kormoranem niefiltrowanym (polecam,niesamowity aromat,żadne "przemysłowe"piwa się nie umywają,w składzie ma 5 odmian chmielu).Sam współwłaściciel browaru mi dostarczył  ;) To na tyle megalomani,nie mylić z melomanią.Chłodku i dystansu od angielszczyzny dostarczył mi występ opolski pani Niemenowej,choć uważam,że achy jak i krytyki są przesadzone.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta