Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1389050 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1245 dnia: Maja 27, 2013, 06:08:22 pm »
Z Kultem czekam, nie słucham na razie. Przesyt?  Lub co gorsza - wyrosłem. Lub jeszcze gorzej, wiem co i jak zaśpiewa, zanim zaśpiewa. Ale bardzo lubię - dlatego nie słucham. Poczekam.
Cytuj
z takiej płytki Spooky Two -
Ouuu!!! Trafiony zatopiony, moje ullubione. Tubym się zatrzymał.
Konkurs li to? Ciężko. Na początku Brekout zabrzmiał, nic konkretnego, tylko brzmienie gitar. Ale to oczywiste.
Po chwili...coś jakby Maanam???
Ale ja w polskich słaby, a już na słuch...podpowiedzi plisszę.
To jak Ty oklepaną dwójką ;)...to ja siódemką, ostatnią. A pomiędzy, jakie cacuszka...no, innym razem.
Rifififi (w tym mieli wenę)...
Spooky Tooth - Higher Circles
I balladka tytułowa. Trochę pieją, ale jak się przyzwyczaić...całkiem, całkiem.
Spooky Tooth - The Mirror
Cytuj
Ale we w tym mruczańdzie to jakby Omega wyszła - bez tyn język? :-\  Nieno...ale riff jest:)
Czarownica?
Właśnie znikam na jakiś czas, pooddychać panońskimi klimatami (ale spoko-luz, nie z wiadomymi klubami LPG, priwatnie ::))
Tem niemniej w ramach umacniania przyjaźni z kalinką-palinką, odcumowywuję...
ło - tak...ereszveresz baratoszok keleti:
KÁRPÁTIA - LÉGIÓS DAL
Tak myślałem - on tam znów jest. :-[
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2013, 06:17:42 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1246 dnia: Maja 27, 2013, 07:10:42 pm »
Ciężko. Na początku Brekout zabrzmiał, nic konkretnego, tylko brzmienie gitar. Ale to oczywiste.
:o Wrrr...
Konkretnie to:
Oni zaraz przyjdą tu - Tadeusz Nalepa
Cytuj
To jak Ty oklepaną dwójką ;)...to ja siódemką, ostatnią
Znam tylko tę i taką - co puffa jak Golem - no nie puffa, bo nie ma nigdzie - nie zdążę teraz wrzucić:) Więc c.d.n:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1247 dnia: Maja 27, 2013, 07:42:48 pm »
Na puffie siedzi jeden z najlepszych coverów bitlesowych jakie słyszałem. Drugi to Aerosmith, ma się...
Jak nie ma, jak jest...A facet z fajnym głosem. Takim, soulowo-rockowm.
I tak zamyśliłem, że jeszcze żucków tu nie było...hmmm, dziwne. Cybyli?
Korci trochę, żeby ich najbardziej rockowy z nierockowej całości kleić. I też z rifififi charakternym...ale, nie.
Na goodbye i inne solongi, ten famous golem...innego famousa.
Cohen prawował się z takim jednym, właściwie nie on - jego prawnik. I o co ten krzyk?
Że Leo bez nart?
Leo Sayer ~ When I Need You
Breakout jak wuł. Czytam byk. Tenże.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2013, 07:49:05 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1248 dnia: Maja 27, 2013, 08:41:14 pm »
Co ty liv, zakochany jesteś, że takie przeboje puszczasz ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1249 dnia: Maja 27, 2013, 11:28:09 pm »
Do tych "nowych" Spuków i węgierskich późniejpotem - bo nie zdążyłam posłuchać.
Cytuj
Na puffie siedzi jeden z najlepszych coverów bitlesowych jakie słyszałem. Drugi to Aerosmith, ma się...
Jak nie ma, jak jest...A facet z fajnym głosem. Takim, soulowo-rockowm.
Za to: na pufie siedzi żuk - prawda, ale ja nie to chciałam...jak jest, jak nie ma? znaczy teraz jest, bo wrzuciłam, ale przedtem nie było;)...chciałam instrumental - to jaki głos?;) I co gorsza/lepsza jak teraz tego tak słucham, to te Twoje Needy w niebieskiej przeciwdeszczówce...
(nawiasem - u Cohena jest to nienachalna pożyczka - głos przyćmiewa melodię;) ),
(drugi nawias: fajne skojarzenie od famousa - chyba jednak warto kupić tę bio:) )
...rzutują mi i znajduję dalekie podobieństwo - w tej puffie, która z kolei odbiega od pozostałych:
http://w701.wrzuta.pl/audio/963ELJp08St/spooky_tooth_-_07_the_last_puff
W piesie: udanego resetu i dobrych sajtoszy?/sajtoszów?/sajtosów :-\  Noo...sajtos tejfölös lángos ::) Co kto lubi;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1250 dnia: Maja 28, 2013, 12:24:19 am »
Cytuj
Noo...sajtos tejfölös lángos
Brzmi nieźle, jak tylko da się wypić...nie omieszkam. :) Dzienks.
A te puffy, no, faktycznie nie ma, znaczy już jest, ale wcześniej nie było a jakby były (w mojej głowie, widać).
Jedyny ich, na płycie, właściwie - jego, klawisza. Reszta kowery.
Maaaziek, to tak poglądowo tylko... :)
papa

« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2013, 12:27:45 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1251 dnia: Maja 28, 2013, 12:00:55 pm »
Cytuj
Noo...sajtos tejfölös lángos
Brzmi nieźle, jak tylko da się wypić...nie omieszkam. :)
Brzmi lepiej niż smakuje;) Zwykły placek z srem i - jak się dogadasz - to dołożą śmietanę.
A propos spożywania u bratanków - to chyba będzie post factum - ale:
trzeba bardzo uważać, co się tam kupuje. Kiedyś śmy byli i koleżanka po 3 dniu stwierdziła, że dosyć, że koniec, że dzisiaj będzie pełna kurturka i ona będze z tej okazji mnieszać koktajle jakoweś...proszszbardzo: mięszaj...zakupiła wino, rum, kawy, mleka i miąchała. Noo...dobre było. Jak już się nam wzrok wyostrzył, a z butelek wyzierało dno - postanowiłyśmy sprawdzić co to konkret za specjały węgierskie były, że takie dobre...może na zaś zapamiętać nazwę...i wzrok się tak wyostrzył, że na rumowej etykiecie dostrzegł maleńką babkę i podpis: sutemeny (czy jakośtakoś) :-\
I tak to: miało być kulturalnie, a wyszło gorzej niż zwykle.
Bo tak -  wypiłyśmy olejek czy tam aromat do ciast ::)
Ów w sklepie stał między rumami i z przodu pisało coś po ichniejszemu i rum.
Cza jednak wrócić do obrazkowego, bo język mają podobny do niczego - poza tym są barrdzo mili;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2014, 01:16:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1253 dnia: Maja 29, 2013, 08:53:47 pm »
To Solaris - okropne.
Tooth mi sie jeszcze bardziej skojarzyl z tym (poczatek jeno), ale trop rzecz jasna ten sam:
https://www.youtube.com/watch?v=rYHhguqlTY0

A mi sie przypomnial stary Kaliber i o Lemie tez tam troszke ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=5AfrAglwjeA
Kazik powiedzial kiedys, ze nie wyobrazal sobie rapu po polsku, dopoki nie uslyszal Kalibra

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1254 dnia: Maja 30, 2013, 01:43:28 am »
Fajne te zwierciadlane Zbuki...tytułowy nawet bardziej wpadający...może dosłucham więcej:)
Cytuj
KÁRPÁTIA - LÉGIÓS DAL   
Tak myślałem - on tam znów jest. :-[
Tym razem nie słyszę...albo taki mało nachalny jest:) W każdem - dobre te bratanki.
To Solaris - okropne.
Tooth mi sie jeszcze bardziej skojarzyl z tym (poczatek jeno), ale trop rzecz jasna ten sam:
Noo...za to Solaris Hoko powinien się jakoś - muzycznie -  zrehabilitować  ::) ;)
Rajt Nexia w Pochodzeniu też to słychać  - mnie pierwszy nasunął się nóż do chleba - widać Breakouty lubili tego rififika:)
Tja...Kaliber - to chopy od nos;) Lema raczej nie czytali - sądząc po tekście:) Mnie się kojarzą z leksza innymi utworkami, którym jednakże dam zaginąć w odmętach;)
Hm...to może tak - skoro Q znowu radosnym Voltairem, to ja Simpsonami, skoro doktorkiem, to i ja doktorkiem - z innej planety;)
http://www.myspace.com/video/team-ball-fore/dr-zaius/11039958
He can talk!;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1255 dnia: Maja 30, 2013, 11:51:44 am »
Może w oderwaniu i w ogóle,lecz na marzenia zawsze jest czas. Yes Magnification 8 Dreamtime
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1256 dnia: Maja 31, 2013, 02:06:19 pm »
I can sing! You can fly, you can glide, you can dream...pewnie, że zawsze na nie jest czas:) I podoba się mi wejście - wokal na początku troszkę psuje efekt - ale potem do przyjęcia:) Przez ostatnie lata nie słuchałam tyle Yesów, co ostatnimi miesiącami:) Super.
A ja z prostych skojarzeń z tym Guidem od Grilli - kiedy Kukiz sobie śpiewał - po prostu...teraz np. pielgrzymuje do Piekar Śląskich - jako i Komorowski - ale pomimo majestatu jednej Matki - się nie porozumieli (tak czytałam)...to taka wesoła śpiewka z przeszłości:
Kukiz i Piersi - Chodz tu miła
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1257 dnia: Czerwca 04, 2013, 09:17:38 pm »
Cytuj
kiedy Kukiz sobie śpiewał - po prostu...
Hoho...góralska pętelka się szykuje. Dziubek będzie?
Bo bez Dziubka...wiadomo.
Ja tymczasem z kategorii "znane ale inaczej". Postmadziarsko. :)
Kárpátia - Magyar ének
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1258 dnia: Czerwca 05, 2013, 12:56:17 am »
Cytuj
Hoho...góralska pętelka się szykuje. Dziubek będzie?
Bingo. Wgrane i nagrane pospołu...ale nie. Nie oklepaniec, któren kukizowo mi kojarzy. Może bardziej węgiersko.  Nie góralska - a żołnierska:
Żołnierze Wyklęci De Press- Piosenka ludzi bez domu
Albotak jeszcze - skoro Kukiz o kurach, to dziubał go kogut;):
De Press - Nie zabijaj

I gdzieś tam echo nagranego Zakopanego ze spacerującą Panią z Panem:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1259 dnia: Czerwca 05, 2013, 12:33:11 pm »
Skoro nieoklepańce ot, to...eee szkoda, może wrócimy...Dziubek wyalienowany (też muzycznie).
Dziubek - Góry i wieżowce
I sam siebie zadzierzgnę, z węgierska. Ten Enek M...podkojarzył jednego Aasnyka nadziewanego baraniną. :)
Lecz jak to skukizić?

Łedyd:
Nie mogę taktego zostawić jakoś...
To jeden oklepaniec, ze względu na walory edukacyjne filmiku (patrz kategoria):
De Press Kalhoz Колхоз Russian Party .wmv
Nie bonobo aby ???
I klasyczny rockowy, ale nie pank. Niczym nieseksowne pistolety. Tu już ino wrzuta:
http://w333.wrzuta.pl/audio/0rNcZiXwOPQ/de_press_-_heaven
A Moniuments to już tylko na linkach cyrylicznych znalazłem, więc pas.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2013, 06:18:17 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana