Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maj 09, 2021, 09:52:45 pm »
Czy nie wystarczy być uczciwym człowiekiem, posiadającym w dodatku rozum i niezłomną siłę woli?

Tylko czy owa niezłomność nie oznacza konieczności godzenia się z ofiarami? (Nawet niekoniecznie potencjalnej zbrojnej konfrontacji, sankcje ekonomiczne potrafią również wpływać tragicznie na jednostkowe losy, czy to przez wpędzanie w biedę, czy też pośrednio - sfrustrowany tyran może być skłonniejszy do okrucieństwa wobec swoich poddanych*.)

* Słowo "obywatel" słabo tu pasuje...

takie polączenie jest niezwykle rzadkie, zwłaszcza wśród polityków.

Niestety...

Oby tylko ta nadzieja nie zawiodła...

Oby.
22
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maj 09, 2021, 04:40:11 pm »
Biblioteka Ossus zauważa, że nie mogą się zdecydować czy robią serial dla wszystkich czy dla fanów.

Niech robią dla wszystkich, z ukłonami w kierunku fanów. To sprawdzi się najlepiej ;) .
Tymczasem warto odnotować, że "The High Republic" na nasz rynek wchodzi: https://www.swiatksiazki.pl/star-wars-wielka-republika-swiatlo-jedi-6734752-ksiazka.html
https://www.youtube.com/watch?v=j-z7-YVZcBg
A co do "TBB" początek nie powala, ale i nie jest zły. Biorąc pod uwagę, że Filoni już trzy razy rozpędzał się wraz z rozwojem serialu - jestem dobrej myśli. I tu odniosę się do:
Ciekawe, czy Obi Wan się pojawi, mały Luke i mała Leia. Han Solo.
A niech się pojawią, byle z głową wprowadzeni.
23
Lemosfera / Odp: 2021: Rok Lema
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lemolog dnia Maj 09, 2021, 12:34:47 pm »
Szanowni Przyjaciele! Dziekuje za dobre slowa...
Prowadzacy mowil po bialorusku, odpowiedzialem po rosyjsku.
No to do tegoz jeszcze jeden wywiad - taki przyklad globalizacji -
polskie czasopismo publikuje po angielsku wywiad z Bialorusinem o wydaniach S.Lema w jezyku rosyjskim:
https://przekroj.pl/en/culture/lem-how-stanislaw-lems-sci-fi-conquered-the-ussr-dariusz-kuzma
24
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Maj 09, 2021, 07:49:04 am »
Beatrix z 2 Brothers on The 4th Floor jest bardzo fajna.

Do skakania i biegania RHCHP, Guano Apes, HBlockxx byłyby w sam raz.
25
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Maj 09, 2021, 02:08:33 am »
Biblioteka Ossus zauważa, że nie mogą się zdecydować czy robią serial dla wszystkich czy dla fanów.
To jest po prostu dalszy ciąg czegośtam, dlatego będzie łaził Maul.
Ciekawe, czy Obi Wan się pojawi, mały Luke i mała Leia. Han Solo.
26
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maj 08, 2021, 10:08:07 pm »
Agnieszka Romaszewska: W katastrofie smoleńskiej o żadnym wypadku, mowy być nie mogło!
http://pressmania.pl/w-katastrofie-smolenskiej-o-zadnym-wypadku-mowy-byc-nie-moglo/

Na dole artykułu są linki do wykładów Marka Sołonina pt. "Dlaczego rozbił się samolot Prezydenta Kaczyńskiego?" oraz "Samolot Kaczyńskiego został wysadzony w powietrzu".
Oto trzeci wykład, "Wybuch samolotu: odpowiedzi na pytania":

Na razie w języku rosyjskim. Mam nadzieję, że pani Romaszewska dotrzyma słowa i niebawem ukaże się polskie tłumaczenie.

Autora wykładów przedstawiać chyba nie trzeba: rosyjski historyk i pisarz, inżynier lotnictwa z zawodu, człowiek który cieszy się dobrą opinią w Polsce i w całym świecie.

Wywiad Sołonina z polską dziennikarką:
27
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maj 08, 2021, 09:01:07 pm »
Czyżby by zasiąść do stołu z podobnym gentlemanem trzeba - zamiast bujać w wysokocywilizacyjnych obłokach - umieć myśleć równie bezlitośnie co on?
Z jednej strony, zdaje się że tak.
Z drugiej zaś - jeśli tak, to czym jeden bezlitośny jest w zasadzie lepszy od drugiego bezlitośnego? Czy da się, mówiąc obrazowo, wypędzić diabła szatanem?
Czy nie wystarczy być uczciwym człowiekiem, posiadającym w dodatku rozum i niezłomną siłę woli?
Inna rzecz, że takie polączenie jest niezwykle rzadkie, zwłaszcza wśród polityków.
J.F.K.?
M.T.?
R.R.?
 :-\

Jeśli tak to - choć Biden nie jest militarnym typem - miejmy nadzieję, że siedzi w nim wewnętrzny dzikus, a lata pracy w polityce zagranicznej nauczyły go rozmawiać z każdym w jego własnym języku. Powyższa sytuacja mieć ją pozwala.
Miejmy. Oby tylko ta nadzieja nie zawiodła...
28
Hyde Park / Odp: Dywagacje historyczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maj 08, 2021, 08:57:12 pm »
Kryminaliści nie miewają wady wzroku?;)
Miewają oczywiście. Acz, według moich spostrzeżeń, znacznie rzadziej niż ci, którzy przestrzegają prawa ;)
Chodzi mi mniej więcej o to:
https://ok.ru/video/1365198244377?fromTime=4348
- To mecenas Walenta?
- Pan raczy żartować...

A właśnie czemu sama myśl, że facet o gębie Szpuli mógłby być mecenasem, wywołuje uśmiech?

Chociaż mi się wydaje, że jest  - daleka od wolności, daleka od zapomnienia o strachu i represjach, ale jest. Czy Nawalny by dalej żył - kilkadziesiąt lat temu? Może świat by nawet o nim nie usłyszał. Nie wiem.
Ja też nie wiem. A z drugiej strony, czy wiemy, ilu jest takich, o których świat nie usłyszał, ponieważ akcja się powiodła i nie uzyskała rozgłosu?
No, zmarł człowiek nagle na atak serca lub na komę hipoglikemiczną. Cóż, zdarza się.
Parafrazując Orwella, wszyscy ludzie są śmiertelni, ale niektórzy są nieco śmiertelniesi od innych 8)
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10