Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - skrzat

Strony: 1 [2] 3 4 5
16
Lemosfera / "Planeta Lema" część 2
« dnia: Kwietnia 18, 2017, 11:59:40 am »
Wydawnictwo Literackie, zachęcone sukcesem książki "Planeta Lema. Felietony ponadczasowe", zamierza opublikować drugi tom, który będzie zawierać kolejny wybór najlepszych/ponadczasowych felietonów Stanisława Lema. Ponieważ mam być autorem wyboru, zwracam się do Was z prośbą o pomoc i poradę. Jakie teksty. Waszym zdaniem, powinny się w nim znaleźć? Mogą to być również eseje i szkice, chcielibyśmy zachować taki sam podział tematyczny, jak w pierwszym tomie: KULTURA - NAUKA - WYDARZENIA - PRZYSZŁOŚĆ - O SOBIE

Help  ;)

17
DyLEMaty / 10 książek science fiction wszechczasów
« dnia: Stycznia 17, 2017, 10:10:55 pm »
  • "Ubik" P. K. Dick
  • "Czarnoksiężnik z archipelagu" U. Le Guin
  • "Piknik na skraju drogi" A. i B. Strugaccy
  • "Gwiazdy moim przeznaczeniem" A. Bester
  • "Solaris" S. Lem
  • "Gra Endera" O. S. Card
  • "Fundacja" I. Asimov
  • "Obcy w obcym kraju" R. Heinlein
  • "Diuna" F. Herbert
  • ??

Napiszcie, proszę, swoje typy, najlepiej z krótkim uzasadnieniem. Chodzi o książki w jakiś sposób nowatorskie, przełomowe, otwierające nowe horyzonty, które są dzisiaj aktualne. Jeżeli był już taki temat, to proszę Administrację o połączenie ;-)

18
Lemosfera / Fantastyczny Konkurs Gastronomiczny
« dnia: Listopada 10, 2016, 04:50:57 pm »
Fantastyczny Konkurs Gastronomiczny

Dla forumowiczów przewidziane dodatkowe nagrody, przy czym Q i querto już są na liście zwycięzców za ich wiekopomne dokonania w wątku http://forum.lem.pl/index.php?topic=1520.0 :-)

19
Lemosfera / Kongres Lemologiczny, Wrocław 2016
« dnia: Listopada 09, 2016, 06:43:06 pm »
Jest już szczegółowy program Kongresu Lemologicznego, który odbędzie się w dniach 28-30 listopada we Wrocławiu:

http://solaris.lem.pl/blog/kongres-lemologiczny/

Więcej informacji można też znaleźć na https://www.facebook.com/events/1794600237447649/ Impreza ma charakter otwarty, zapraszamy do udziału wszystkich, którzy będą w pobliżu :-)


20
Lemosfera / opisy potraw w książkach Lem
« dnia: Listopada 03, 2016, 08:17:51 pm »
szukamy (a raczej czyni to prof. Bereś, który jednak wstydzi się sam zapytać na forum)  opisów ciekawych/charakterystycznych potraw, jakie pojawiają się w książkach Lema. Macie jakieś tropy? Jak dotąd udało mi się znaleźć tylko nogi zdziczałych mebli w potrawce w "Dziennikach gwiazdowych" (bodajże "Podróż 21", ta najbardziej ukochana przez autora):

Cytuj
Posiłek był skromny, noga stołowa w potrawce – dość łykowata; jak się wtedy o tym przekonałem, dziczejąc, meble okolicznej puszczy stawały się przeważnie mięsne.

Jeszcze są chyba jadalne genitalia w "Kongresie futurologicznym", ale chodzi nam o coś bardziej cenzuralnego ;-)

21
Lemosfera / projekt GOLEM
« dnia: Listopada 03, 2016, 06:04:05 pm »
Przedstawiam wstępne robocze założenia projektu GOLEM, będę wdzięczny za Wasze jak zwykle cenne opinie i sugestie.



Projekt ma za zadanie w przystępny sposób zaprezentować/podsumować dorobek intelektualny Lema poprzez interaktywną platformę internetową z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji.


Platforma składałaby się z trzech modułów:

1. Ask GOLEM

Dorobek myślowy Lema przedstawiony w formie pytań i odpowiedzi. Pytania użytkownik wybiera z listy albo zadaje własne, na podstawie podpowiedzi systemu. W jakiś sposób lista pytań musiałaby ograniczona, jednak można sobie wyobrazić częściowo otwartą formułę: system uczy się nowych odpowiedzi. Być może należałoby jakoś posegregować tematycznie zawartość tego działu (np. na PROGNOZY, OPINIE, HIPOTEZY)?

2. Talk with GOLEM

Użytkownik miałby możliwość "porozmawiania" z chatbotem Golemem, który byłby czymś w rodzaju wirtualnego awatara Pisarza. Marzy nam się, aby stworzyć taką formę sztucznej inteligencji, która mogłaby prowadzić konwersację w duchu Lema, a ponadto rozwijać się i doskonalić.

3. About GOLEM

Tutaj o Golemie oraz jego stwórcy. Także o samym projekcie i jego kontrybutorach.

Cytuj
Dla ułatwienia Czytelnikowi lektury tego jedynego w swoim rodzaju protokołu rozmów ludzi z istotą rozumną, a nie ludzką, należy wyjaśnić kilka spraw podstawowych.
 Po pierwsze, trzeba podkreślić, że GOLEM XIV  n i e   j e s t  do rozmiarów gmachu powiększonym mózgiem ludzkim czy wręcz człowiekiem zbudowanym z lumenicznych elementów. Obce mu są wszystkie prawie motywy ludzkiego myślenia i działania. Tak np. nie interesuje się nauką stosowaną ani problematyką władzy (dzięki czemu, można by dodać, ludzkości nie zagraża opanowanie przez maszyny podobne do GOLEMA).
 Po wtóre, GOLEM nie posiada, zgodnie z powiedzianym, osobowości ani charakteru. A właściwie może prokurować sobie dowolną osobowość – przy kontaktach z ludźmi. Oba powyższe zdania nie wykluczają się nawzajem, lecz tworzą błędne koło: nie umiemy bowiem rozstrzygnąć dylematu, czy To, co stwarza różne osobowości, samo jest osobowością? Jakże może być Kimś (tj. „kimś jedynym”) ten, kto potrafi być  Każdym (więc Dowolnym)? (Według samego GOLEMA zachodzi nie błędne koło, lecz „relatywizacja pojęcia osobowości”; jest to problem związany z tak zwanym algorytmem samoopisu, czyli autodeskrypcji, który wtrącił psychologów w głęboką konfuzję).
 Po trzecie, zachowanie GOLEMA jest nieobliczalne. Niekiedy wdaje się aż kurtuazyjnie w dyskusję z ludźmi, niekiedy natomiast próby kontaktu spełzają na niczym. Bywa też, że GOLEM żartuje, lecz jego poczucie humoru jest zasadniczo odmienne od ludzkiego. Wiele zależy od samych interlokutorów. GOLEM wykazuje – wyjątkowo i rzadko – pewne zainteresowanie ludźmi utalentowanymi w specyficzny sposób; intrygują go jak gdyby nie uzdolnienia matematyczne, choćby największe, lecz raczej formy talentu „interdyscyplinarne”; zdarzyło się już kilkakrotnie, że zupełnie jeszcze nieznanym młodym naukowcom przepowiedział – z trafnością niesamowitą – osiągnięcia w oznaczonej przez siebie dziedzinie. (Doktoryzującemu się dopiero dwudziestodwuletniemu T. Vroedlowi oświadczył po krótkiej wymianie zdań: „Będzie z pana komputer”, co miało znaczyć mniej więcej: „Będą z pana ludzie”).
 Po czwarte, uczestnictwo w rozmowach z GOLEMEM wymaga od ludzi cierpliwości, a przede wszystkim opanowania, bywa on bowiem z naszego punktu widzenia arogancki i apodyktyczny; właściwie jest tylko bezwzględnym weredykiem – w logicznym, a nie tylko w towarzyskim sensie – i za nic ma miłość własną rozmówców; toteż na jego pobłażliwość liczyć niepodobna. W pierwszych miesiącach pobytu w MIT-cie przejawiał skłonność do „publicznego demontażu” rozmaitych znanych autorytetów; czynił to metodą sokratyczną – naprowadzających pytań; lecz potem odstąpił od tego obyczaju z niewiadomej przyczyny.



1. Układ i organizacja treści

Maksymalnie uproszczony, przejrzysty i czytelny interface, zachęcający do działania/aktywności ze strony użytkownika. Główna strona powinna zawierać tylko 3 elementy (w formie dużych przycisków): 1. Ask GOLEM; 2. Talk to GOLEM; 3. About GOLEM. Strona tworzona jest w języku polskim, a następnie tłumaczona na angielski i hiszpański.

2. Zawartość

Pod względem merytorycznym strona będzie stanowić kompendium prognoz, przekonań i hipotez, rozsianych po wszystkich książkach Stanisława Lem. Powinna mieć charakter przekrojowy i syntetyczny, to znaczy stanowić podsumowanie naukowego i filozoficznego światopoglądu Stanisława Lema. Punktem centralnym byłyby wykłady zaprezentowane przez Golema XIV oraz "Summa Technologiae". Do tego warto byłoby dodać elementy obecne w innych esejach ("Filozofia Przypadku"), felietonach, a także w beletrystyce ("Głos Pana", "Solaris".

3. Strona wizualna

Raczej oszczędna i spokojna grafika, jednak futurystyczna i sugerująca użytkownikowi obcowanie z jakąś wyższą, sztuczną formą inteligencji, superkomputerem. Może coś inspirowanego grafikami opartymi na kodzie binarnym (binary code)?

4. Zaplecze

Platforma powinna dawać możliwość współpracy wielu użytkownikom. Szczególnie w wypadku członu pierwszego projektu, czyli Ask GOLEM, administratorzy powinni mieć możliwość zespołowego tworzenia/dodawania nowych pytać i odpowiedzi. Chcielibyśmy tutaj zaprosić do współpracy osoby, skupione wokół www.forum.lem.pl


22
Lemosfera / Debata „Czy Lem był ostatnim futurologiem?”
« dnia: Marca 30, 2016, 06:29:41 pm »
Spotkanie-debata w przyszły czwartek z udziałem Jerzego Jarzębskiego, Jacka Dukaja i Wojciecha Orlińskiego.

Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego), godzina 18.30, 7 kwietnia 2016 roku.

Zapowiada się co najmniej ciekawie!

Cytuj
Muszę powiedzieć, że mam bardzo złe mniemanie o futurologii. Wszystkie jej proroctwa to kupa śmiechu. Zbyt dużo tego kupowałem i czytałem, ażeby mieć jeszcze jakiekolwiek złudzenia. Futurologom najbardziej zależało na takim przewidywaniu, które było w najwyższej cenie lub gwarantowało estymę u polityków. A ponieważ przewidywanie zajść polityczno-militarnych, za które oni przede wszystkim się brali, jest absolutnie niemożliwe, więc nic mądrego z tego wyjść nie mogło. Natomiast to, co ma rzeczywiste, choć upośrednione oddziaływanie, to znaczy technologiczne skutki badań podstawowych w nauce, nie interesowało ich zupełnie. Po pierwsze, problem ten w ogóle nie wydał się im istotny, a po drugie, nie mogli się z nim wybrać do szerokiej publiczności.

„Tako rzecze Lem. Ze Stanisławem Lemem rozmawia Stanisław Bereś”, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2002, str. 258


23
Lemosfera / Biblioteka Stanisława Lema
« dnia: Marca 17, 2016, 04:33:23 pm »
Próbujemy na tym etapie stworzyć listę najważniejszych książek, które spełniają przynajmniej jeden z poniższych kryteriów:
  • zostały przez Stanislawa Lema omówione, zarekomendowane bądź w inny sposób wskazane, jako książki wartościowe i ponadczasowe, zasługujące na zaliczenie do górnego królestwa literatury
  • mają oczywisty wpływ na twórczość bądź światopogląd Lema

Innymi słowy, próbujemy zrekonstruować bibliotekę Lema, gdyby mogła zawierać tylko kilkadziesiąt najcenniejszych pozycji. Proponuję, aby ograniczyć się do utworów istniejących oraz tych, które Stanisław Lem wartościował dodatnio. Propozycje powinny zostać jakoś uzasadnione, przede wszystkim poprzez podanie, gdzie i kiedy Lem się do nich odwołuje bądź w jakich utworach Lema widać ich wyraźny wpływ. Najważniejsze, żeby to były książki najważniejsze!

Uwaga: na początku posta proszę podawać zawsze tytuł rekomendowanej bądź omawianej (jeśli np. polemizujemy z daną propozycją) książki.

Lista tytułów według nazwiska autora:

  • Bellow Saul "Henderson, król deszczu"
  • Bellow Saul "Planeta pana Sammlera"
  • Borges Jorge Luis "Fikcje"
  • Camus Albert "Upadek"
  • Dick Philip K. "Ubik"
  • Dostojewski Fiodor "Notatki z podziemia"
  • Dostojewski Fiodor "Zbrodnia i kara”
  • Eco Umberto "Imię róży"
  • Gombrowicz Witold  "Dzienniki"
  • Hofstadter Douglas "Gödel, Escher, Bach"
  • Hofstadter Douglas "Mind's I"
  • Kafka Franz "Proces"
  • Kafka Franz "Zamek"
  • Le Guin Ursula K. "Czarnoksiężnik z Archipelagu"
  • Le Guin Ursula K. "Lewa ręka ciemności"
  • Leśmian Bolesław "Gad i inne wiersze"
  • Mann Thomas "Czarodziejska góra"
  • Mann Thomas "Doktor Faustus"
  • Mickiewicz Adam "Dziady"
  • Nabokov Vladimir "Lolita"
  • Popper Karl "Logika odkrycia naukowego"
  • Popper Karl "Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie"
  • Prus Bolesław "Lalka"
  • Russell Bertrand "Dzieje zachodniej filozofii"
  • Stapledon Olaf "Odd John"
  • Strugacki Arkadij, Borys "Piknik na skraju drogi
  • Swift Jonathan "Podróże Guliwera"
  • Uniłowski Zbigniew "Wspólny pokój"
  • Wells Herbert George "Wojna światów"
  • Wilk Mariusz "Wilczy notes"
  • Witkiewicz Stanisław Ignacy "Nienasycenie"
  • Żuławski Jerzy "Na srebrnym globie"

Lista tytułów w porządku alfabetycznym:

  • "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursula K. Le Guin
  • "Dziady" Adam Mickiewicz
  • "Dzieje zachodniej filozofii" Bertrand Russell
  • "Dzienniki" Witold Gombrowicz
  • "Fikcje" Jorge Luis Borges
  • "Gad i inne wiersze" Bolesław Leśmian
  • "Gödel, Escher, Bach" Douglas Hofstadter
  • "Henderson, król deszczu" Saul Bellow
  • "Imię róży" Umberto Eco
  • "Lalka" Bolesław Prus
  • "Lewa ręka ciemności" Ursula K. Le Guin
  • "Logika odkrycia naukowego" Karl Popper
  • "Lolita" Vladimir Nabokov
  • "Mind's I" Douglas Hofstadter
  • "Na srebrnym globie" Jerzy Żuławski
  • "Nienasycenie" Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • "Notatki z podziemia" Fiodor Dostojewski
  • "Odd John" Olaf Stapledon
  • "Piknik na skraju drogi" Arkadij Strugacki, Borys Strugacki
  • "Planeta pana Sammlera" Saul Bellow
  • "Podróże Guliwera" - Jonathan Swift
  • "Proces" Franz Kafka
  • "Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie" Karl Popper
  • "Ubik" Philip K. Dick
  • "Upadek" Albert Camus
  • "Wilczy notes" Wilk Mariusz
  • "Wojna światów" Herbert George Wells
  • "Wspólny pokój" Zbigniew Uniłowski
  • "Zamek" Franz Kafka
  • "Zbrodnia i kara" Fiodor Dostojewski

24
1. Jak już wspomniałem, planujemy we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Uniwersytetem Jagiellońskim uruchomić projekt pod nazwą "Biblioteka Lema":
- UJ przymierza się do uruchomienia cyklicznych zajęć, poświęconych szeroko pojętych relacjom książek Lema z innymi książkami (czyli tzw. intertekstualność, ale również rekomendacje samego autora i jego dokonania z dziedziny teorii literatury),
- chcielibyśmy do października stworzyć z Waszą pomocą listę lektur, czyli wyodrębnić te tytuły, które odegrały ważną rolę w twórczości Mistrza: takie, o których Lem pisze bądź takie, które jego twórczość ukształtowały. Profesor Jarzębski sugeruje, że mogą to być również książki nieistniejące bądź istniejące tylko hipotetycznie, na pewno będziemy jednak musieli wybrać te najważniejsze,
- wreszcie, uczestnicy zajęć na studiach będą omawiać poszczególne książki na forum, to znaczy opiekować się i moderować poświęcone im oddzielne wątki. Technicznie wyobrażam to sobie tak, że każdy student (bądź dwójka, w zależności od ilości kursantów) wybierałby sobie jedną pozycję, a następnie zakładał dla niej wątek, którego byłby animatorem.

2. Drugi projekt ma związek ze stypendium, jakie być może uda się ufundować dla autorów najlepszych prac magisterskich bądź doktorskich z dziedziny lemologii. Jesteśmy w fazie koncepcyjnej, ale jeśli zdołamy wszystko dopiąć i wdrożyć, to jednym z etapów ubiegania się o takie stypendium miałoby być przedyskutowanie z Wami na forum danej pracy (jeszcze w trakcie jej pisania, co oczywiście byłoby korzystne dla autora i niejako zwiększało jego szanse na otrzymanie stypendium). Tutaj optymalnie byłoby jakoś uwzględniać ten dorobek dyskusyjny w ostatecznej ocenie zgłoszonej pracy.

Jeśli chodzi o "Biliotekę Lema", to wstępne założenia już zostały przedyskutowane: http://forum.lem.pl/index.php?topic=1483.15 Czy możemy założyć wątek, który posłuży do ustalenia listy tytułów?

Projekt drugi natomiast wymaga jeszcze dopracowania, ciekaw jestem oczywiście Waszych opinii i oczekiwań.

25
Konkurs na recenzję II etap / Zwycięzcy z lem.pl
« dnia: Listopada 05, 2015, 04:18:45 pm »


Poniżej prezentujemy recenzje, które zdobyły najwięcej głosów wśród tekstów zamieszczonych w serwisie lem.pl    Zwycięzcy otrzymają następujące nagrody:

  • I miejsce: Chromebook Acer 13′ z książkami Stanisława Lema w formie elektronicznej
  • II miejsce: komplet 33-tomowy Dzieł Stanisława Lema
  • III miejsce: bezpłatny dostęp do książek audio z Lemoteki w serwisieaudioteka.pl
  • IV miejsce: siedmiotomowa seria książek Stanisława Lema, wydawana przez Wydawnictwo Literackie

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie!

26
Konkurs na recenzję II etap / Zwycięzcy z lubimyczytac.pl
« dnia: Listopada 05, 2015, 04:04:31 pm »


Poniżej prezentujemy recenzje, które zdobyły najwięcej głosów wśród tekstów zamieszczonych w serwisie lubimyczytac.pl

Zwycięzcy otrzymają następujące nagrody:
  • I miejsce: tablet Nexus 7 z książkami Stanisława Lema w formie elektronicznej
  • II miejsce: komplet 33-tomowy Dzieł Stanisława Lema
  • III miejsce: siedmiotomowa seria książek Stanisława Lema, wydawana przez Wydawnictwo Literackie

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie!

27
Lemosfera / Stanisław Lem poleca?
« dnia: Listopada 02, 2015, 07:39:06 pm »
Kusi mnie, aby założyć osobny dział forum "Stanisław Lem poleca", w którym można by podyskutować na temat książek, rekomendowanych przez naszego Patrona. Sporo konkretnych tytułów pada w korespondencji z M. Kandlem, wiele pozycji jest też wymienionych w szkicach i esejach Lema. Czyli najpierw należałoby sporządzić wstępną listę najważniejszych książek, którą należałoby sukcesywnie uzupełniać. Można następnie założyć odrębne wątki dla najciekawszych tytułów, gdzie byłaby okazja o nich (i o ich wpływie na twórczość Lema) swobodnie porozmawiać. Temat trochę rzeka, ale wspólnie może dałoby się go jakoś uregulować.

Czy myślicie, że taki pomysł ma sens i się przyjmie? Może dzięki temu poszerzyłoby się grono aktywnych forumowiczów?

28
Konkurs na recenzję II etap / recenzje opublikowane w serwisie lubimyczytac.pl
« dnia: Października 09, 2015, 12:00:38 pm »


Poniżej prezentujemy recenzje z serwisu lubimyczytac.pl, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu.

Kapituła postanowiła również wyróżnić nagrodami książkowymi użytkowników vattgern76 oraz mandriell za całokształt ich przemyśleń.

Głosować można do końca października 2015.

29
Konkurs na recenzję II etap / recenzje opublikowane w serwisie lem.pl
« dnia: Października 09, 2015, 11:01:29 am »


Drodzy Jurorzy:

poniżej zamieszczamy 11 najlepszych recenzji, zgłoszonych do konkursu w serwisie lem.pl, które zostały wybrane przez Kapitułę Konkursową i przeszły tym samym do drugiego i zarazem ostatniego etapu.

Możecie głosować na nie śmiało do końca października 2015.

30
Lemosfera / pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« dnia: Lipca 27, 2015, 06:33:09 pm »
Planujemy przeprowadzić z okazji 94 urodzin Stanisława Lema duży konkurs na recenzję. Jako główne nagrody są przewidziane Chromebook Acer 13 oraz tablet Google Nexus 7 (a na nich oczywiście komplet dzieł w formie elektronicznej). Ponieważ ostatnio doskonale sprawdziła się formuła, zgodnie z którą ostatecznego wyboru najlepszych recenzji dokonali Forumowicze, zastanawiamy się, czy tym razem również możemy skorzystać z Waszej pomocy? Wstępnie regulamin byłby następujący:

  • Konkurs rozpoczynamy w poniedziałek, 14 września. Przez następne dwa tygodnie będzie można publikować lub przesyłać recenzje dowolnie wybranej książki Stanisława Lema. Recenzja powinna mieć orientacyjną objętość od 1500 do 4500 znaków.
  • Uczestnicy konkursu publikują swoje recenzje na portalu lubimyczytac.pl lub w serwisie solaris.lem.pl (można też wysyłać recenzje na adres konkurs(at)lem.pl) : to będą 2 oddzielne grupy, jeżeli chodzi o przydział nagród.
  • Z każdej z tych dwóch grup Kapituła Konkursu wybiera od 6 do 12 najlepszych/najciekawszych recenzji.
  • Następnie wybrane przez Kapitułę recenzje są prezentowane na forum.lem.pl oraz w aplikacji na facebook.com, gdzie można na nie głosować.
  • Na forum.lem.pl prawo głosu mają forumowicze, którzy zarejestrowali się i napisali do 31 sierpnia 2015 przynajmniej 1 post.
  • Recenzje, które zdobędą najwięcej głosów w swoich grupach, otrzymują nagrody: pierwsze miejsce w grupie recenzji z lubimyczytac.pl otrzyma tablet Google Nexus 7 z kompletem dzieł Lema, a pierwsze miejsce z recenzji opublikowanych na solaris.lem.pl przytuli Chromebooka.
  • Drugie miejsce w obydwu grupach odbierze 33-tomowy komplet Dzieł, wydany w ramach Kolekcji Gazety Wyborczej
  • Trzecie miejsce w obydwu grupach: koszulki bądź zestaw książek, wydanych przez WL (siedem tytułów)
  • Patronami konkursu będą www.lubimyczytac.pl, Google Polska (fundator sprzętu), Krakowskie Biuro Festiwalowe, Audioteka.pl i gazeta.pl.

Sęk w tym, że głosowanie na forum.lem.pl ma sens tylko wtedy, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 20-30 forumowiczów, żeby wyniki były miarodajne. Myślicie, że możemy liczyć na tylu szacownych jurorów?

Strony: 1 [2] 3 4 5