Autor Wątek: Etyczne problemy administrowania Forum  (Przeczytany 46 razy)

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 227
    • Zobacz profil
Etyczne problemy administrowania Forum
« dnia: Dzisiaj o 10:33:07 am »


Etyczne problemy administrowania Forum

@maziek

Formalnie jesteś tu tylko poddzierżawcą, ale w praktyce masz pełnię władzy.
 
Właściciel, T.L., nie interesuje się Forum, lata temu musiałem zagrozić, że się przykuję do bramy (przez pełnomocnika), żeby zechciał odpowiedzieć na pytanie o trzeci wykład Golema (o matematyce).

Jego pełnomocnikiem jest Wojciech Zemek, który przez ostatnie ponad pięć lat zamieścił na Forum trzy krótkie wpisy. (24 stycznia 2019 r., 07 stycznia 2020 r., i 08 grudnia 2022 r.)
A na grupie FB pisuje znacznie częściej.

W praktyce masz tu, maziek, pełnię władzy, więc proponuję unikać tekstów typu „Ja tu tylko sprzątam”, itp.
Chociaż można też ująć problem w kategoriach sprzątania. Lata temu zdarzyło się raz i drugi, że kilka osób złożyło na grobie Lema kwiaty w rocznicę jego śmierci.
Smok Eustachy zostawia na pomniku swoje produkty przemiany materii.
A ty na to pozwalasz.
W imię czego?

Wolność słowa to nie jest to samo, co wolność kłamstwa.

Można się spierać, czy Lem był „tylko” bardzo wybitnym pisarzem, czy wręcz pisarzem (filozofem, myślicielem) genialnym.
Nie ulega za to wątpliwości, że był uczciwym człowiekiem. Minęło osiemnaście lat od jego śmierci, ale nie pojawiła się żadna informacja o tym, żeby kiedykolwiek komukolwiek w jakiś sposób zaszkodził.
Praktycznie w całej jego twórczości przewijają się problemy etyczne i w mojej ocenie Lem zawsze opowiadał się za tym, że należy się zachowywać przyzwoicie.
Wolał też, żeby ludzie czynili mniej zła, stąd takie pomysły jak betryzacja i etykosfera.

Więc po raz kolejny wnioskuję o to, żebyś usunął S.E. z Forum.

On teraz (na ile się orientuję) nie pisze o katastrofie smoleńskiej, ale swoich kłamstw nigdy nie odwołał, a teraz wspiera pis bełkotem o „pełzającej dyktaturze”, itd.

Czy dostaje za to trzydzieści miedziaków miesięcznie, czy też kłamie bez wynagrodzenia, żeby zaspokoić swoją chorą potrzebę kłamania, to nie ma znaczenia.
Jest kłamcą i nie powinno go tu być.

Być może uważasz, że te ca pół tuzina osób, które tu pisują regularnie, ma wyrobione zdanie o S.E. i czasem nawet te osoby zamieszczają łagodnie ironiczne komentarze do bredni S.E.
Jeśli tak uważasz, to po pierwsze zapominasz, że troll żywi się każdą interakcją, a po drugie, że na Forum zaglądają setki, czy nawet tysiące ludzi.
O ile dobrze pamiętam, liv napisał, że w grudniu 2022 roku Forum miało pół miliona odsłon.     
Ci ludzie widzą, że świadomy kłamca smoleński i pisowski troll może tu brudzić, ile chce.
Dlaczego na to pozwalasz?

*
Q napisał jakiś czas temu (po tym jak cię zapytałem, czemu tolerujesz S.E), że kiedy S.E. pisze o fantastyce, to jego teksty są sensowne. Może i tak (choć osobiście wątpię), ale co z tego?

Rozważ przypadek Jan Kowalskiego. Kowalski jest złodziejem samochodów. Kradnie tylko drogie i bardzo drogie samochody.
Jednak nigdy nie ukradł w sklepie nawet batonika za dwa złote, ani bułki.
Nigdy nie wyszedł z restauracji bez zapłacenia rachunku.
Przeciwnie, jest cenionym klientem, jada w drogich restauracjach, płaci duże rachunki i zostawia wysokie napiwki (stać go, świetnie zarabia …).
Czy to, że Kowalski nie kradnie w sklepach i restauracjach, powoduje, że jest w mniejszym stopniu złodziejem samochodów?
Oczywiście nie.

*
Poruszyłem problem obecności S.E. na Forum, bo widzę, że dalej kłamie zgodnie z linią pisu, teraz o „pełzającej dyktaturze”, która mu się kojarzy z dojściem Hitlera do władzy, ale także dlatego, że chciałbym przedyskutować tu pewien temat, moim zdaniem ważny, aktualny i prawie na pewno interesujący dla wielu osób, ale nie chcę, żeby mi pisowski troll właził do wątku.

A skoro jest pełnoprawnym uczestnikiem, to ma prawo i zapewne wlezie.       

*
Napisałeś poprzednio, że on cię bawi.
 
Ale czy to musi być kosztem jakości Forum?

Możesz przecież pisać komentarze na jego blogu.


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Etyczne problemy administrowania Forum
« Odpowiedź #1 dnia: Dzisiaj o 11:02:25 am »
A Ty znowu swoje. A mi się nie chce. Zupełnie mi się nie chce walczyć ze stanami umysłu innych osób.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 227
    • Zobacz profil
Odp: Etyczne problemy administrowania Forum
« Odpowiedź #2 dnia: Dzisiaj o 11:15:02 am »
A Ty znowu swoje. A mi się nie chce. Zupełnie mi się nie chce walczyć ze stanami umysłu innych osób.

A co to niby jest „walka ze stanami umysłu”?

Przecież ja ci nie proponuję, żebyś mu sfinansował psychoterapię, tylko żebyś go stąd uprzejmie, ale stanowczo wyprosił.

Bo to świadomy kłamca.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Etyczne problemy administrowania Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 02:51:46 pm »
X razy Ci napisałem, co myślę. A Ty swoje. A mi - się nie chce.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).